Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 08:19:01
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 94263 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #375 kedy: 18. December , 2023, 14:51:45 »

Karol, tá metafora s Borisom je top  Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #376 kedy: 18. December , 2023, 21:36:16 »

No a keď niekto nemá subwofer, tak to neni môj problém a ja sa tomu nemôžem prispôsobovať, lebo by to zohršovalo kvalitu tejto nahrávky, možno by si mohol niekto uvedomiť a isť trošku s dobou a ten SUB si zaobstarať by nemuselo byť až tak nevyhovujúce, pokiaľ dotyčný poslucháč má aspoň trochu záujem o výrazne lepšie vlastnosti zvukového posluchu.

uz som to tu pisal - mam monitory so subacom, hra mi to tu relativne rovno po nejakych 40hz v spodkoch. tie tvoje posledne veci zneju ako z telefonu, v spodkoch nulova energia, krabicove stredy. pouc ma kde mam problem, ak hocico ine, moderne, podladene a normalne zmixovane, co si tu pustim ma uchu lahodiaci zvuk  Popiskujem si
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #377 kedy: 19. December , 2023, 09:08:41 »

Ahoj Tomm,

ja som sa k tvojej muzike nikdy nevyjadroval, vypocul som si par veci, napady mas dobre, je vidno, ze ta hudba bavi, co je super.

Pokial ide o ten mastering, chalani sa ti snazili v dobrom a dobre radit, zial si v tomto tvrdohlavy.

Tvoje nahravky skratka zneju akoby boli v akvarku, nie je to skratka dobre.

Tebe to moze zniet fajn a moze sa ti to pacit, ale ked to chces aj predavat, mysli na to, ze sa to ma pacit aj tvojim posluchacom.  Som metlak

Ja ti tiez posielam na vypocutie jednu vec ako inspiraciu, je to tiez vyskovo orientovana hudba, ale tie basy tam skratka su umne zapracovane.





Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #378 kedy: 20. December , 2023, 17:16:43 »

Sak ale jebte na to.  ha ha ha Na zdravie! V zivote si to nikto nepusti, nech to je zmastrovane aj v LA.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #379 kedy: 20. December , 2023, 22:54:12 »

padli tu referenčné nahrávky, ale mali by tu byť aj referenčné zvukové reťazce. Pretože ak Tomm si to púšťa na inom aparáte, tak sa tu darmo handrkujete. jemu to proste bude znieť vždy inak ako vám.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #380 kedy: 21. December , 2023, 09:09:45 »

No a keď niekto nemá subwofer, tak to neni môj problém a ja sa tomu nemôžem prispôsobovať, lebo by to zohršovalo kvalitu tejto nahrávky, možno by si mohol niekto uvedomiť a isť trošku s dobou a ten SUB si zaobstarať by nemuselo byť až tak nevyhovujúce, pokiaľ dotyčný poslucháč má aspoň trochu záujem o výrazne lepšie vlastnosti zvukového posluchu.

nikdy sa nikto nebude prisposobovat Tebe, tak svet nefunguje. ak nieco ponukas, musi to byt pre vsetkych akceptovatelne bez dalsich podmienok. v opacnom pripade sa na Tvoju ponuku vsetci vyseru.  ci to je spravne alebo spravodlive neriesme, ale je to proste tak.

este je teoreticka moznost, ze buducnost ukaze, ze teraz sa vsetci mylia... problem je, ze mnohi sa nakoniec spravodliveho uznania nedoziju, ale to uz je asi uplne mimo ramec tejto debaty :)
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #381 kedy: 22. Január , 2024, 15:43:39 »

Tak som znovu nabasoval, u mňa je základ aby to nebolo zahuhlané ja také zahuhlané nahrávky nemôžem počúvať, možno aj preto nemám čo počúvať okrem nejakých dvoch muzikantov.
Takže tu je ďalšia verzia:
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #382 kedy: 24. Január , 2024, 14:04:52 »

teraz to hra asi 5x lepsie kamo...  Zdravíčko basa aj duni aj robi dzn dzn grcave.. vyborne.. a dokonca to schovalo lepsie aj tie strapate lead gitary co som mal pocit povodne ze mi tam vadia.. a neni to vobec zahltene ani zabublane... aj to lepsie lepi s gitarami

Este jedna vec..
na bicich je aspon daky paralel comp alebo nieco? Lebo stale su take tensie.. aj kopak neprelieza a snare je taky papierovy tiez.. Niekedy staci primiesat a hned to ma punch...alebo ich len najprv pridaj, neviem ako mas spraveny mixdown na bicich ale mozno fakt staci len vytiahnut o 1.5dB-2 max..

A este jeden tip co sa mi osvedcil.. na basu trackspacer a sidechain od kopaku nech trochu vzdy stiahne basu ked sa ozve kick.. spravi to priestor.. to staci tak 10-15% len nech ustupi trochu a cisto len low end pod 100hz
« Posledná zmena: 24. Január , 2024, 14:09:04 od kaolko » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #383 kedy: 26. Január , 2024, 16:41:46 »

Na kopáku mám aj paralel aj sidechain, len ked som to skusil pridať tak to zhoršilo telá solových gitár/ sú potom také čapaté sploštené/ a zase nemôžem dať prednosť kopaku pred solami, takže to zatial necham tak, aj tak ten zvuk už nastavujem asi 3 roky a už by som sa  chcel venovať radšej tvorbe hudby ako stale len nastavovaniu, ani ten Pc  to už nezvláda, už mi to nejde plynule, vypadáva zvuk každu chvíľu.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #384 kedy: 26. Január , 2024, 16:46:16 »

No a tu sú nejaké ďalšie veci s tým novým zvukom:


Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #385 kedy: 27. Január , 2024, 16:22:21 »

Kto sa chce niečo priučiť  Huh!   Na zdravie!
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #386 kedy: 02. Február , 2024, 15:53:15 »

Dnes zverejnená ďalšia nová skladba z ďalšieho pripravovaného albumu.  Na zdravie!

https://tommusicproject.bandcamp.com/track/01-lighthouse
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #387 kedy: 07. Február , 2024, 16:16:22 »

A je tu dnes ďalšia skladba: https://tommusicproject.bandcamp.com/track/02-to-the-top

Tu je celý album VEGETATION : https://tommusicproject.bandcamp.com/album/vegetation
« Posledná zmena: 07. Február , 2024, 16:34:07 od TOMM » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #388 kedy: 16. Február , 2024, 16:42:21 »

Tak po týždni ďalší song.  Na zdravie!

https://tommusicproject.bandcamp.com/track/03-carousel-of-information
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #389 kedy: 24. Február , 2024, 16:21:55 »

Po dalšom týždni zase další song.  Na zdravie!
https://tommusicproject.bandcamp.com/track/04-maximum-assertiveness

« Posledná zmena: 24. Február , 2024, 16:28:59 od TOMM » Zaznamenané

Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 25 otázok.