Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 22:58:34
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 [2] 3 4 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 93541 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 16. Január , 2007, 21:02:35 »

Pre tych ktorych zaujala prva ukazka tu teraz prikladam druhu o nieco rozsiahlejsiu.
http://gitaristi.sk/files/tomm/TOMM%20ukazka.mp3

Zneje to dobre. Akurat bicie su nejak divne roztahane po stereobaze. Kopaky mam pocit, akoby mali na sebe stereo chorus a nedaju sa presne lokalizovat. Rytmicak je tiez moc zo strany.

Hudobne mi to pride trochu take, ze sa v tom akosi neviem zorientovat. Rozhodne je to ale dobry material na vytvorenie slusneho tracku.
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 17. Január , 2007, 10:26:58 »

tie bicie,to su co za sample?
Bicie su neviem to naisto ale asi:  ns_kit7free.sf2 , inač viem ze ten kopak ma taky zvuk , mam pocit ze vysky ma posunute do jednej strany a zvysok do druhej a naozaj som mal problem u neho s nastavenim panoramy,  sample su pôvodne mam na nich trochu halu nic viac, asi to skusim napravit s nejakym stereo EQ. Inac hudobne nemam vyhradeny nijaky konkretny stýl takze nejake zabehane kolaje sa velmi v tomto nedaju ocakavat . Takze asi zatial tolko.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 17. Január , 2007, 16:45:32 »

Kopak sa v 99,9% situaciach mixuje mono do stredu stereobazy, pripadne sa mu moze spravit kratucky husty stereo reverb, ale tiez sa castejsie pouziva radsej mono reverb. Experimenty typu vysky doprava a pod. vacsinou moc osohu neprinesu...
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 18. Január , 2007, 09:01:12 »

ja som akosi nepochopil "obsahovú" stránku tej ukážky. To je jedna skladba alebo voľné spojenie viacerých nápadov? Zvuk to má dobrý, dosť svojský...snáď rytmičák v takejto muzike by mal byť výraznejší (upraviť ekvalizérom). Ale celkovo to pre mňa nemá myšlienku. Ten tretí nápad sa mi najviac pozdáva, snáď ho rozpracovať do ucelenej skladby.
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 18. Január , 2007, 17:46:00 »

ja som akosi nepochopil "obsahovú" stránku tej ukážky. To je jedna skladba alebo voľné spojenie viacerých nápadov? Zvuk to má dobrý, dosť svojský...snáď rytmičák v takejto muzike by mal byť výraznejší (upraviť ekvalizérom). Ale celkovo to pre mňa nemá myšlienku. Ten tretí nápad sa mi najviac pozdáva, snáď ho rozpracovať do ucelenej skladby.
Mas pravdu su to iba spojene jednotlive napady bez nejakeho dlhodobejsieho planovania skladby ako celku , ide o to ze tych jednotlivych napadov uz mam nahratych viac cca dokopy takych 35 minut, A rozpracovanie kazdeho jedneho by celkovu nahravku enormne predlzilo. 
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 18. Január , 2007, 17:53:53 »

Kopak sa v 99,9% situaciach mixuje mono do stredu stereobazy, pripadne sa mu moze spravit kratucky husty stereo reverb, ale tiez sa castejsie pouziva radsej mono reverb. Experimenty typu vysky doprava a pod. vacsinou moc osohu neprinesu...
Musim podotknut ze tie sample uz take boli takze to nieje z mojej hlavy ale zvukovo sa mi pacili tak som ich pouzil.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 15. August , 2007, 12:16:20 »

caute pridavam dalsiu kratku ukazku , skusal som ju hodit na soundclick, ze ako to tam funguje , uz ju tam aj  mam len akosi sa mi nedari zaradit tu moju stranku do tej databazy medzi tie ostatne ,či sa zato plati alebo co . ked niekto viete mozete poradit...

* TOMAT.mp3 (1942.35 KB - stiahnuté 408 krát.)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 15. August , 2007, 15:48:27 »

delayovy gulas. pritom sa mi na repracikoch z LCD monitoru zda, ze to ma celkom dobry zvuk. to useknutie na konci je naschval ?
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 15. August , 2007, 20:02:28 »

je to dobry napad,pripomina mi to trochu satrianiho,aj ked tam nesolujes :) treba z toho spravit normalnu skladbu..gitary si ako nahraval?
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 16. August , 2007, 13:52:35 »

nahraval som cez guitar rig , cele skladby chcem dat neskôr na soundclick. A Rastis treba si to pustit na nejake lepsie bedne a nie na PC speaker.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 16. August , 2007, 20:25:09 »

niekedy si nevyberem na com pocuvam a nie vzdy mam cas alebo chut sa k tomu neskorej vracat. zostanmne pri tom, ze delayu moc, OK ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 16. August , 2007, 20:58:34 »

Moc, moc, ale mozno to bol zamer :) Napriklad poznam jeden song, kde na konci znie len nejaky decentny podklad a do toho gitarove solo, ktore ma na sebe vyraznejsi reverb so 100% wet, 0% dry (cize povodnu nereverbnutu gitaru nepocut) a skvelo to funguje.
« Posledná zmena: 16. August , 2007, 20:59:10 od Martinlm » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 17. August , 2007, 11:35:54 »

No co ti mam na to povedat ,inšpiracia -Devin towsend. Nie že by som nezniesol kritiku ale myslim ze by si skritizoval aj jeho.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 27. August , 2007, 09:49:36 »

Dal som na sound click 4minutovu vec je to tam iba 128kb/s uz pred tyzdnom ,mozte  tam aj hlasovat.
Tu je stranka:   http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=650647
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 27. August , 2007, 12:40:09 »

je to celkom zaujimave,akurat tam chyba nejake solo,vyhravka,alebo spev..je to prilis jednotvarne :)..ale paci sa mi ten zvuk rhytm gitar. Si spominal,ze to hras cez guitar rig..to je nejaky preset,ci si si sam nakrutil zvuk. Mohol by si ho sem hodit :)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 25 otázok.