Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 02:19:36
Strán: [1] 2 3 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Paul Reed Smith - PRS  (Prečítané 121281 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« kedy: 18. Január , 2007, 14:31:46 »

Chyba mi tu tato moja oblubena znacka.  Žmurk
Pokial by mal niekto nejake info, alebo sa chcel o tejto firme pobavit, toto je ta spravna tema.

Ja na uvod spomeniem, ze firma ma novu stranku: www.prsguitars.com ,kde je vela fotiek a informacii o modeloch a materialoch.

Firma PRS patri vo svete medzi TOP firmy podobne ako Fender ci Gibson. Ich produkcia je na 80 percent made in USA. na 10 precent USA PrivateStock a 10 precent Korea.

USA PrivateStock - je zvlast pracovna, kde sa nastroje robia vyhradne rucne, len pre velmi vazenych zaujemcov, kde cena vysoko presahuje 3500Euro. Pri niektorych novych modeloch som sa stretol s cenami niekde okolo miliona Sk. Kazdy PrivateStock ma svoje cislo (zacalo to jednotkou) a nieje ich viac ako tisic, aspon tomu tak bolo, ked som to pred casom sondoval.

Korea - modely s oznacenim SE, su robene v Korei, kde je pouzity iny material a hardware. Ceny sa pohybuju od 220 do 770Euro. Skusal som porovnavat SE Tremonti model s USA Customom a rozdiel tam bol, ale nie priepastny. Dobre gitarky, stoja za vyskusanie, ale skor tie od 500Euro a viac.

Keby niekto z vas hladal informacie o tychto gitarach, tak rad napisem, co viem. Zaujmam sa o tieto nastroje dlhsiu dobu. (pri labuznikov spomeniem, ze v mojej zbierke sa najde PRS McCartyCustom s celopalisandrovym krkom)
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 22:04:26 od dr.karpathorky » Zaznamenané
pasqual
nováčik
*
Príspevkov: 36



« Odpoveď #1 kedy: 18. Január , 2007, 16:42:35 »

da sa charakter zvuku k niecomu prirovnat ? napr : nie je to nieco ako LP ?
kde sa daju na Slovensku zohnat ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 18. Január , 2007, 17:01:58 »

da sa charakter zvuku k niecomu prirovnat ? napr : nie je to nieco ako LP ?
kde sa daju na Slovensku zohnat ?
nedaju, mame na to lidi :D
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 18. Január , 2007, 17:06:37 »

da sa charakter zvuku k niecomu prirovnat ? napr : nie je to nieco ako LP ?
kde sa daju na Slovensku zohnat ?
Na Slovensku bohuzial zastupenie pre PRS nie je. A popravde by som to nevidel ruzovo pre firmu, ktora by chcela zastupenie. Tieto PRS USA nastroje zacinaju na vyssiej sume, ako je standart u Gibsonu.

Zvukovo to nie je presne LPcko, je to ine. Mozno viac spevave a menej mlaskave ako LP. A v zvuku (najma v attacku) su nadherne "podlahove" basy, ktore tvrdia ton. Preto sa tieto nastroje nachadzaju u NuMetalovych hracoch vo vacsiom pocte ako LPcka. Menzura u LP je mensia ako u PRS - 25". Takisto kobylka je inak riesena, to sa podpise aj attacku nastroja.

Ked sme skusali porovnavat moj McCartyCustom s Mr.RedWinovym LPstandartom, tak ten jeho hral viac kovovo vo vyskach a snimace hrali tichsie mozno cistejsie. PRSko hralo na cistom zvuku viac utiahnutejsie a rockovo, snimace boli hlasnejsie. Ale tu je hlavne rozdiel v type nastroja. LPstandart ma mahagonovy krk, PRS palisandrovy a snimacovo to bolo dost odlisne.
Po spravnosti by sa mal test robit na rovnakych snimacoch.
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 11:23:50 od dr.karpathorky » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 18. Január , 2007, 17:17:12 »

Zvukovo viac k LPstandartom su z doubleCutov PRS Custom22 a Custom24.
Custom24 ma silnejsie snimace ako Custom22, o dva prazce viac a krkovy snimac ma blizsie ku kobylke.
Inak SingleCuty vychadzaju z LPciek najviac tvarovo.
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 12:14:35 od dr.karpathorky » Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 18. Január , 2007, 18:22:41 »

Dr.Karpat: podla mne dostupnych info PRS začinaju cenovo okolo 2200 euro.bežny priemer je okolo 3000-3500 euro a končia niekde 7000-XY euro./130000 t.j. asi 3700 euro je podla mna už" lepši stred"/.Ale nechcem sa hadat.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 18. Január , 2007, 23:06:45 »

Pogoogloval som tie ceny a viacmenej podla tohoto kurzu dolaru a inych "okolnosti trhu" je to tak Rudy. Dik, ze si ma opravil. Uz som poopravil uvod temy.  Je to frajer
« Posledná zmena: 19. Január , 2007, 11:31:47 od dr.karpathorky » Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 19. Január , 2007, 09:20:24 »

Dr.Karpat: podla mne dostupnych info PRS začinaju cenovo okolo 2200 euro.bežny priemer je okolo 3000-3500 euro a končia niekde 7000-XY euro./130000 t.j. asi 3700 euro je podla mna už" lepši stred"/.Ale nechcem sa hadat.
Rudy, cerpam s ceskeho distributora PRS. V prepocte kurzu je to zakladny USA model od 130000Sk. Seria ModernEagle od 200000Sk. PrivateStock cerpam len z internetu, lebo v EU tych modelov nieje ani tolko co v USA. Ako pisem, je ich menej ako tisic.
Mam pred sebou novy Music Store a cena je o nieco lepsia, ale nie vyrazne lepsia.  Žmurk

Treba pozriet aj inych distributorov, ceny v euro a sučasny kurz SKK.
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #8 kedy: 19. Január , 2007, 21:49:46 »

pozor, na Korea modeloch je hardware (material )-  kvalita  materialu ina  ako na original !  Nezahrávaj sa ,  takze ziadna prirovnavacka, toto mam potvrdene z vystaviska v USA  (piamo zo stanku PRS;)  Slovensko pre tuto znacku neni zaujimave , bolo by ak ba sa do roka predalo aspon , aspon  5 kusov !!
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 19. Január , 2007, 22:03:25 »

Asi mas clovece pravdu, ked ti to povedali priamo v PRS stanku. Skusim som pozriet ich stranku, kde pri SE pisu uz len PRS designed HD.   Fuuha zíram
Asi mam starsie informacie, lebo na vystave, ked vysli na trh z Korea modelmi mi bolo povedane nieco ine. Isto to upravili casom, som si 100% isty, ze mi vtedy tvrdili, ze je HD totozny priamo u PRS.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #10 kedy: 20. Január , 2007, 18:44:42 »

ako hra ten palisandrovy krk oproti javoru alebo mahagonu? priznam sa, ze doteraz som PRS-kam nevenoval nejak zvlast pozornost a celkom raritka je to (aspon pre mna)
Zaznamenané
majky
okukávač

Príspevkov: 4

I am rock'n'roll


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 23. Január , 2007, 09:27:32 »

ja som mal svojho casu PRS TREMONTE SE (Korea) dovezenu z USA a musim uznat ze hrala fantasticky, bola vynikajuco nastavena z fabriky. Po case sme ale obaja prisli na to ze nas vztah musime ukoncit Žmurk Nebola to "ona" ... pred tym som hral na epiphone les paul a u PRS mi chybal poradny kus dreva.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #12 kedy: 04. Marec , 2007, 13:55:02 »

inac zaujimala by ma ta ich speci PRS pevna kobylka, bez moznosti doladovat oktavy

to si az tak fandia, ze nebude treba doladovat oktavy?
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 04. Marec , 2007, 14:03:06 »

inac zaujimala by ma ta ich speci PRS pevna kobylka, bez moznosti doladovat oktavy

to si az tak fandia, ze nebude treba doladovat oktavy?
     Na akustikach tiež nedoladuješ oktavy.  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 04. Marec , 2007, 14:05:22 »

Dobre spravena gitara alebo aj casom dobre usadena gitara nepotrebuje nutne stelovat oktavy. Napriklad na mojom LP som oktavy nesteloval uz niekolko rokov. Spravidla ked mi uz struny prestavaju ladit (a nemaju vtedy samozrejme uz ani ziadny zvuk) a vymenim ich, oktavy mi rovno sedia a nemam co stelovat.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.