Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 18:47:05
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: METROPOLIS  (Prečítané 109662 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #120 kedy: 14. November , 2007, 20:16:11 »

Skladba melódiou strašne pripomína Desmod, aj štýlom spievania, dokonca určité rýmy, akoby boli z ich skladieb... Neviem prečo sa uberať práve touto cestou, mal som pocit, že spevák pred rokmi spieval inak. Aspoň keby pri gradácii trochu pritvrdil, nech sa ten hlas viac odlíši..

Trafil si klinec po hlavicke. To mi pripomina ako som prvykrat pocul skladbu Mlyny v autoradiu a najprv som myslel, ze ide o novy Desmod. Spevak ma podobny hlas a dla mojho vkusu je Kuly na tom lepsie, ale to je moj velmi subjektivny pocit...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #121 kedy: 15. November , 2007, 05:05:23 »

Spevak ma podobny hlas a dla mojho vkusu je Kuly na tom lepsie, ale to je moj velmi subjektivny pocit...

Aj môj..  Aj keď spieva fajn. Lenže kópie neviem, či sa uživia na Slovensku..
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #122 kedy: 15. November , 2007, 12:00:01 »

Pesnicka celkom ujde, klip je este lepsi...Co sa Kulyho tyka, on ma prijemny hlas, ale velmi zle "starecke" vibrato. Mna rusi, ked pocujem "mecat" Durindu, alebo Kulyho. Tento spevak nema tento nedostatok. Takze jeho spev hodnotim ako technicky lepsi, aj ked mozno nema tak silny hlas ako Kuly.
K pesnicke - mne to pripomina okrem Desmodu este aj Him, kvoli tomu romanticky znejucemu klaviru v refrene. Ak by spievali o oktavu nizsie, tak cisty Him. Ale v celku pohoda Na zdravie!
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #123 kedy: 15. November , 2007, 12:37:52 »

Klip je celkom fajn na naše pomery.

Skladba melódiou strašne pripomína Desmod, aj štýlom spievania, dokonca určité rýmy, akoby boli z ich skladieb...
Neviem prečo sa uberať práve touto cestou, mal som pocit, že spevák pred rokmi spieval inak. Aspoň keby pri gradácii trochu pritvrdil, nech sa ten hlas viac odlíši..

Pitu, ale my chceme aj predavat:-)Cela doska je tvrda, ale s napr. "i'm still waiting" by nas radia poslali niekam....singel treba vyberat starostlivo a je to aj politika a strategia.To uz by si Ty mal davno vediet a necudovat sa nad tym:-)No a spevak spieva tak, ako spieva.Nikdy necvicil a ani nikdy nemal ziadny vzor....a o nejakom kopirovani kohokolvek nemoze byt v jeho pripade ani reci.Proste spieva, ako vie a inak to nevie:-)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #124 kedy: 15. November , 2007, 12:43:21 »

Aj môj..  Aj keď spieva fajn. Lenže kópie neviem, či sa uživia na Slovensku..


Ach Pitu, Pitu.....podobnost sa nemusi rovnat kopii.V tomto je asi rozhodujuci zamer.Pri vsetkej ucte, ak uz si chcem z niecoho brat inspiraciu, tak siaham po silnejsich kalibroch, ako Desmod.Ale ak si urobis rovnicu Slovanska melodika+prirodzene zafarbenie hlasu spevaka+medialne prijatelny singel a snim spojena strategia....co myslis....aky bude vysledok?
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #125 kedy: 15. November , 2007, 12:46:17 »

Pitu, ale my chceme aj predavat:-)Cela doska je tvrda, ale s napr. "i'm still waiting" by nas radia poslali niekam....singel treba vyberat starostlivo a je to aj politika a strategia.To uz by si Ty mal davno vediet a necudovat sa nad tym:-)No a spevak spieva tak, ako spieva.Nikdy necvicil a ani nikdy nemal ziadny vzor....a o nejakom kopirovani kohokolvek nemoze byt v jeho pripade ani reci.Proste spieva, ako vie a inak to nevie:-)

To je v pohode, len by si to ľudia mohli pliesť, prípadne rádiá si povedia, načo druhý Desmod..  Letí teraz aj chraplák v skladbách - viď všetky kapelky typu Nickelback, radšej by som na vašom mieste od toho neupúšťal a trochu aspoň hlasovo pritvrdil minimálne v refrénoch.. Žmurk
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #126 kedy: 15. November , 2007, 14:06:27 »

K pesnicke - mne to pripomina okrem Desmodu este aj Him, kvoli tomu romanticky znejucemu klaviru v refrene. Ak by spievali o oktavu nizsie, tak cisty Him. Ale v celku pohoda Na zdravie!
Presneee. Aj mne napadlo hned HIM a to od nich nic nepoznam poriadne. Ale do radii dobra volba.   Na zdravie!
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #127 kedy: 15. November , 2007, 16:52:45 »

Ja sa netajim tym, ze sa nechavam casto krat inspirovat aj inymi kapelami.povazujem to za normalne neverim nikomu, kto tvrdi, ze to nerobi.Ale paradoxom je to, ze ak urobim skladbu, kde je inspiracia absolutne jasna /aspon z mojho pohladu/ nikto si to nevsimne a ked urobim skladbu z nicoho, tak hned pocuvam na co vsetko sa to podoba.ked som si vsak precital niektore prispevky, tak nemozem oponovat tomu, ze sa to podoba na Desmod, alebo HIM.Ma to crty jedneho aj druheho.no na druhej strane ma tesi, ze ludia, ktori poculi nase obidve CD nas prirovnavaju k strasne vela kapelam a nevedia dat do nejakej skatulky.To ma ozaj veeeeelmi tesi.Avsak ohlasy na nas, ktore su zalozene, len na znalosti singlov beriem s velkou rezervou, pretoze v pripade posudzovania nasej tvorby je nutna sirsia znalost nakolko nas zaber rock/metalovej hudby je velmi siroky.Niekto to nazyva schiza...niekto pestrost a rozmanitost.....nechavam na individualnom posudeni, ale inak by sme to asi nerobili.V hudbe existuje vela precedensov apodstatne vyraznejsich a znamajsich, ako Metropolis.Tym to neospravedlnujem /ved de facto ani nie je co/ len vysvetlujem:-)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #128 kedy: 15. November , 2007, 17:16:46 »

jimi: nedaj sa, ste dobri taki aki ste...prave tu rozmanitost mam u kapiel osobne celkom rad  Na zdravie!
« Posledná zmena: 16. November , 2007, 07:24:34 od styrioci » Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #129 kedy: 15. November , 2007, 19:00:22 »

ste dobry taky aky ste...prave
Gramaticke okienko        -10 bodov pre 4oci.  Žmurk
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #130 kedy: 15. November , 2007, 23:35:23 »

voodoo a fly su pecky asi si kupim nejake to cd Na zdravie! Žmurk
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #131 kedy: 16. November , 2007, 07:25:28 »

Gramaticke okienko        -10 bodov pre 4oci.  Žmurk
uz len tych tvojich -10bodov ma tankuje..
« Posledná zmena: 16. November , 2007, 07:25:44 od styrioci » Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #132 kedy: 16. November , 2007, 08:45:55 »

Aj môj..  Aj keď spieva fajn. Lenže kópie neviem, či sa uživia na Slovensku..

neuzivia, popri superstar (inych kopiach), si myslim.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #133 kedy: 16. November , 2007, 12:31:03 »

vcerajsi koncert v NR nebol zly, nevidel som ho cely, len sa mi zdalo, ze pri Alone bol zvuk zretelnejsi, asi je to tym, ze hrate tvrdsiu muziku a reproduktory nestihali naval drivu.
Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #134 kedy: 20. December , 2007, 12:49:59 »

To je v pohode, len by si to ľudia mohli pliesť, prípadne rádiá si povedia, načo druhý Desmod..  Letí teraz aj chraplák v skladbách - viď všetky kapelky typu Nickelback, radšej by som na vašom mieste od toho neupúšťal a trochu aspoň hlasovo pritvrdil minimálne v refrénoch.. Žmurk
Podla mna spieva ovela prirodzenejsie a lepsie ako na prvom albume (co je nezvyk u netrenovanych spevakov). Btw, naco nam druhy nickleback? Rado spieva velmi prirodzene, preco by sa mal do niecoho nutit?
Btw, vibrato je prirodzeny prejav zdraveho hlasoveho aparatu a jeho spravneho pouzivania
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 23 otázok.