Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 19:14:24
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: METROPOLIS  (Prečítané 109722 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #150 kedy: 13. Apríl , 2008, 10:37:26 »

Na koncerte som nebol, ale mám jednu otázku, ktorú by Jimi mohol fundovane zodpovedať. Všetci sa sťažujete na zvuk predkapiel a býva pravidlom, že je horší ako zvuk hlavnej hviezdy. Nebude to úrovňou muzikantov, ani ich výbavou. Panuje rozšírený mýtus, že zvukár má vždy za úlohu trochu dokurviť zvuk predkapely, aby to headlineri mali isté. Jimi: Je to tak? Je horší zvuk predkapiel spôsobený len bleskovou zvukovkou, alebo zvukári skutočne predkapele robia horší zvuk?
Zaznamenané

Dugo
Hosť
« Odpoveď #151 kedy: 13. Apríl , 2008, 10:53:58 »

daj si vymenit krv. dugo bude darca  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

ja som proti transfuzii krvi lebo som jehovista  Zdravíčko
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #152 kedy: 13. Apríl , 2008, 11:15:15 »

ja som proti transfuzii krvi lebo som jehovista  Zdravíčko

jehovisti mozu hravat satanov rock ? to som nevedel.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #153 kedy: 13. Apríl , 2008, 11:20:13 »

Na koncerte som nebol, ale mám jednu otázku, ktorú by Jimi mohol fundovane zodpovedať. Všetci sa sťažujete na zvuk predkapiel a býva pravidlom, že je horší ako zvuk hlavnej hviezdy. Nebude to úrovňou muzikantov, ani ich výbavou. Panuje rozšírený mýtus, že zvukár má vždy za úlohu trochu dokurviť zvuk predkapely, aby to headlineri mali isté. Jimi: Je to tak? Je horší zvuk predkapiel spôsobený len bleskovou zvukovkou, alebo zvukári skutočne predkapele robia horší zvuk?

Na vsetkom je trosku pravdy.Je jasne, ze hviezda vecera musi mat to naj,naj,naj co je k dispozicii a to  neplati, iba pre zvuk, ale aj pre svetla atd...Taktiez je pravda, ze niektori zvukari kazia zvuk predkapely, kvoli kontrastu kvality s hlavnou kapelou.TOTO VSAK NIE JE PRIPAD METROPOLIS - DESMOD TOUR.Samozrejme, ze nemame co sa tyka zvuku vsetko full, ale aj tak mame viac, ako ine predkapely.Co sa tyka tohto turne, tak zvukari robia rozdiel iba v hlasitosti a nie v kvalite.Samozrejme, ze uplne inak sa ozve aparat na 50% a inak na 80-100% vykonu a to hlavne na basoch.Dalsia vec je, ze ked hra predkapela, tak ludia este stale prichadzaju a taktiez sa inak chova zvuk v sale naplnenej na 70% a inak vo full sale.Ja osobne tento pristup schvalujem, pretoze koncert, ako celok musi mat urcitu dramaturgiu a gradaciu.Ked mam byt 4 hodinovy koncert, ktory nie je festivalom, tak nemoze hned prva kapela od prvej noty "nakladat", pretoze pri koncerte headlinera by uz toho vsetci mali dost.Na tomto tour mame ozaj dobre podmienky a zvukari sa nam venuju (hoci sa o  nas hovori, ze mame najrychlejsie  zvukovky v strednej a vychodnej Europe ha ha ha ha ha ha) ale status predkapely a jej zaradenie v celkovej dramaturgii programu je nieco comu musia zodpovedat aj veci, ako zvuk a svetla.Uplne opacny pripad, ako na tour s Desmodom sa mi stal s PS, ked sme predskakovali Avril Lavigne v BA a v Prahe......ospravedlnujem sa za vyraz, ale trvam na tom.To neboli zvukari....to bola banda namyslenych KOKOTOV, ktori mali doslova fasisticke maniere a vyzivali sa v tom, ked nam mohli dat pocitit, ze oni su niekto zo zapadu....a co my  tu chceme na Ukrajine....zvuk nam brutalne dojebali.To sa neda porovnat s nasimi zvukarmi.....Waldo Rura,bratia Demcakovci,Igor Haluza,Viky Boronkay,Dusan Gajdos.....ked vidim tychto ludi za pultom....som spokojny, pretoze si svoju pracu robia dobre a taktiez zvuk nikomu schvalne nedojebavaju.Samozrejme, ze obcas musia siahnut na MASTER pri predkapele, ale to je ok.Dramaturgia nepusti a ta je v tomto pripade nadradena.A co sa tyka PU tak tam bol zvuk OK.Sam som na zvukovke zisiel z podia a odohral skladbu z hladiska.Taktiez pocas koncertu som niekolko krat vybehol na molo pred bedne a vsetko bolo OK.Robit zvukara je velmi nevdacna praca.Pretoze si casto zliznu kritiku nepravom.....a pojem doobry "dobry zvuk" je brutalne relativny.
Zaznamenané

Dugo
Hosť
« Odpoveď #154 kedy: 13. Apríl , 2008, 11:30:35 »

jehovisti mozu hravat satanov rock ? to som nevedel.

ale ved my hrame nabozensky rock, co o tom nevies??? si zisti najprv a potom rob zavery...  Zdravíčko
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #155 kedy: 13. Apríl , 2008, 11:57:39 »

Jimmi-v uvode prispevku si napisal:....."inak sa chova zvuk v sale naplnenej na 70% a inak vo full sale"... ..... " v PU bol zvuk O.K.Zišiel si na zvukovke z podia a odohral skladbu z hladiska".  Čiže z PRAZDNEHO hladiska. Dalej pišeš,že počas koncertu si vybehol na molo a všetko bolo o.k. Lenže to molo končilo pod zavesenym PA-čkom.Takže si nemohol počut,čo ide do haly. Ja som stal v strede hladiska,ccr. 4-5 m od mixu / + osvetlovač+klavesak/.Potom som stal tesne pri mixe. Počas Desmod som sa presunul do zadu. A všade ten zvuk "nebol dobry". Ale ked si mysliš,že bol O.K.,ja Ti to neberiem. Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #156 kedy: 13. Apríl , 2008, 12:11:19 »

rudy: tie ukazky, co som tu hadzal link, su nahravane cca z toho miesta ako popisujes, ze si stal aj ty...ale v KE, za zvukarom...skus si vypocut a povedat, ci to v PU bolo horsie/lepsie..len tak pre zaujimavost  :)
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #157 kedy: 13. Apríl , 2008, 17:16:08 »

Jimmi-v uvode prispevku si napisal:....."inak sa chova zvuk v sale naplnenej na 70% a inak vo full sale"... ..... " v PU bol zvuk O.K.Zišiel si na zvukovke z podia a odohral skladbu z hladiska".  Čiže z PRAZDNEHO hladiska. Dalej pišeš,že počas koncertu si vybehol na molo a všetko bolo o.k. Lenže to molo končilo pod zavesenym PA-čkom.Takže si nemohol počut,čo ide do haly. Ja som stal v strede hladiska,ccr. 4-5 m od mixu / + osvetlovač+klavesak/.Potom som stal tesne pri mixe. Počas Desmod som sa presunul do zadu. A všade ten zvuk "nebol dobry". Ale ked si mysliš,že bol O.K.,ja Ti to neberiem. Na zdravie!


V podstate mas pravdu, len Ta este doplnim.Robit zvukovku v prazdnej sportovej hale je ozaj velmi "orientacna" zalezitost.Preto ak idem cez nu do hladiska tak maximalne do polovice haly, pretoze potom uz je to brutal nezrozumitelne.Cize ak na zvukovke do hladiska, tak nie daleko od bedni.A co sa tyka  zvuku na mole.V podstate to co pises ma logiku no v tomto pripade este treba vziat do uvahy akym sposobom boli bedne zavesene a nasmerovane.Ak by si sa na ne pozrel priamo z boku tak by si videl, ze su zevesene v niekolkych radoch tak, ze ich konecny profil bol v tvare (  cize ak stojim na mole tak 2 posledne rady bedni su nasmerovane priamo na mna.Taktiez bocne molo nekonci priamo pod PA, ale je vysunute dopredu. 
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #158 kedy: 13. Apríl , 2008, 17:18:58 »

Kua,to ma nenapadlo. Ale,možné to je.  Smútim A čo mam s tym robit/ s tym starnutim/ ? Porad! :)

Treba chodit k tym slovenskym vizazistom z TV... oni ti uz poradia, vytrhaju obocie, zalakuju vrasky etc...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #159 kedy: 13. Apríl , 2008, 21:02:17 »

Jimmi-v uvode prispevku si napisal:....."inak sa chova zvuk v sale naplnenej na 70% a inak vo full sale"... ..... " v PU bol zvuk O.K.Zišiel si na zvukovke z podia a odohral skladbu z hladiska".  Čiže z PRAZDNEHO hladiska. Dalej pišeš,že počas koncertu si vybehol na molo a všetko bolo o.k. Lenže to molo končilo pod zavesenym PA-čkom.Takže si nemohol počut,čo ide do haly. Ja som stal v strede hladiska,ccr. 4-5 m od mixu / + osvetlovač+klavesak/.Potom som stal tesne pri mixe. Počas Desmod som sa presunul do zadu. A všade ten zvuk "nebol dobry". Ale ked si mysliš,že bol O.K.,ja Ti to neberiem. Na zdravie!

asi tak aj som tam bol tiež pretože som z PU a tiež som bol na Jimiho v strede pred mixom a nebolo to až také nazvučené ked hral jednu pasáž uplne sam tak to bolo počut iba ako keby z jeho aparátu a nie z celej koncovej toho druhého gitaristu bol miestami počut viac  Žmurk a an desmod som bol aj ja vzadu a ako vravý Jimi zdalo sa mi to otrochu viac hlasnejšie ale celkovo to bola dobrá akcia až na Chinaski vtedy som mal skúšku s kapelou potom mi zavolala baba že už ide Desmod  tak som došiel späť;D
« Posledná zmena: 13. Apríl , 2008, 21:03:14 od C3llario.HQ » Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #160 kedy: 14. Apríl , 2008, 06:25:46 »

Uff. Už som sa bal,že som bol "jediny nespokojenec"  ohladom zvuku. Na zdravie!
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #161 kedy: 14. Apríl , 2008, 08:37:57 »

Chlapci, nazvučit hallu je vždy problem ...da sa to jedinym sposobom, ako ked som bol v PU na Nazareth,pusti to tak nahlas, že nepočut odraz hally,ale to ide o život,dalšia vec ,že zvukari nevytahuju sola ,lebo su za A bud hluchy B alebo na to jebu C neznašaju hudba a zvlašt gitaru...Hravam vela po svete napr v Holandsku to hra vždy a všase dobre nemaju zvukarov ABC ale D-dobrych Na zdravie!
Zaznamenané

Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #162 kedy: 14. Apríl , 2008, 09:00:14 »

Niektorí zvukári su vážne hluchý asi.Už som sa tu volakde zminoval ako som 2x odišiel znechutený z koncertu Malmsteena.Ten ich má totálne hluchých alebo su permanantne v rauši.Super naši zvukari!Nazvučit sa dá akýkolvek priestor ale musí sa v tom ten človek vyznať a mať pre to cit.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #163 kedy: 14. Apríl , 2008, 10:10:21 »

No, co sa tyka tych reci o tom, ze zvukari hlavnej kapely kazia zvuk predkapele, nieco na tom urcite bude. Sam mam niekolkorocne skusenosti z podii a viem, ze na tom nieco je, aj ked je pravda aj to, ze, ako Jimi hovori, podujatie musi mat gradaciu. Su aj brutalne pripady - napr. nasi kamarati z kapely Sexit boli kedysi davno predkapelou Iron Maiden tusim v Blave... Ich zvukar im robil naschvaly - do odposluchu dal iba jeden kopak, aby uplne rozhodil kapelu. Viete si predstavit, ked hrate rychlu rockovu skladbu, kde bubenik hra "dvojkopak" a spravia vam to, ze jeden uder stale vypadava? Podla mna je to humus Neser ma!...Inac, co som pocul, aj tak boli skveli...ale to len na okraj...
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #164 kedy: 14. Apríl , 2008, 14:57:22 »

Taktiez je pravda, ze niektori zvukari kazia zvuk predkapely, kvoli kontrastu kvality s hlavnou kapelou.

Ked mam byt 4 hodinovy koncert, ktory nie je festivalom, tak nemoze hned prva kapela od prvej noty "nakladat", pretoze pri koncerte headlinera by uz toho vsetci mali dost.

Uplne opacny pripad, ako na tour s Desmodom sa mi stal s PS, ked sme predskakovali Avril Lavigne v BA a v Prahe......ospravedlnujem sa za vyraz, ale trvam na tom.To neboli zvukari....to bola banda namyslenych KOKOTOV, ktori mali doslova fasisticke maniere a vyzivali sa v tom, ked nam mohli dat pocitit, ze oni su niekto zo zapadu....a co my  tu chceme na Ukrajine....zvuk nam brutalne dojebali.

Samozrejme, ze obcas musia siahnut na MASTER pri predkapele, ale to je ok.Dramaturgia nepusti a ta je v tomto pripade nadradena.

Su aj brutalne pripady - napr. nasi kamarati z kapely Sexit boli kedysi davno predkapelou Iron Maiden tusim v Blave... Ich zvukar im robil naschvaly - do odposluchu dal iba jeden kopak, aby uplne rozhodil kapelu.

Tak toto pocujem prvy raz a mam z toho uplne dost. To je nehorazne svinstvo, ak sa nieco take robi predkapelam. Tie maju super prilezitost predviest sa pred vacsim publikom a takto naschval ak sa to bezne stava, ze im to niekto zvukovo dokurvi, no tak to dakujem pekne za taku "muzikantsku etiku a pomahanie si".
« Posledná zmena: 14. Apríl , 2008, 14:59:26 od Misko » Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.125 sekund, 23 otázok.