Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Júl , 2024, 19:25:28
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: METROPOLIS  (Prečítané 109746 krát)
0 užívateľov a 13 Hostí prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 08. Marec , 2007, 14:19:57 »

Forgethat - popieraš sám seba. Klip sa netočí na to, aby bodoval v hitparádach, ale na to aby bola kapela na očiach...aký je v tom rozdiel?
Zaznamenané

brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #46 kedy: 08. Marec , 2007, 14:51:52 »

suhlasim s altom..

apropo mlady bolo pouzite skor v metaforickom vyzname, ale nic to..
pointa bola, ze klip sa robi, aby si bol na ociach, aby sa tvoja hudba kupovala, a teda SI komercny..Aj ked robis maly koncert, mas povedzme nejake naklady par tisic, chces, aby ti tych 200 ludi prislo, aby si nebol stratovy..aj v tom mas komercny zmysel..a vobec, ked chces, niekde tu o komercii tusim tema bola..to slovo sa da chapat z roznych uhlov pohladu:)
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #47 kedy: 08. Marec , 2007, 15:30:17 »

jo svojim sposobom mas pravdu ale od neho to vyznelo ako by sa snazili len o to mne je jedno ci sa to bude pacit proste urobim to tak ako to chcem ako to citim a ci to uz zaboduje jasne ze to potesi ked ludia ocenia to co som vytvoril..
sa tu tvaris strasne nekomercne Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 08. Marec , 2007, 15:30:33 od hangar_18 » Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #48 kedy: 09. Marec , 2007, 00:26:30 »

FORGETHAT-Kritizovat kludne mozes.Toto pravo Ti nikto nepopiera.Precitam si kazdu kritiku a ked vidim,ze stoji na pevnych zakladoch,tak sa z nej aj poucim.Dokonca,ako vidis Tvoj nazor som zobral na vedomie a tiez sa k nemu  vyjadril-diskutujeme?...Ja myslim,ze ano..Lenze kritizovat je vec jedna a zosmiesnovat je vec druha a z toho dovodu ta myslim plnym pravom vyzyvam UKAZ,AKY SI FRAJER TY!

Uz som totiz zazil kvanta muzikantov,ktori vedeli,len kritizovat /co je,ale podla mna ok a ak je kritika navyse konstruktivna-je to super// a zosmiesnovat no akosi za nimi nebolo vidiet nic.Preto si neodpustim svoj postreh z poslednych prispevkov.Ja tam strasne vidno,kto si uz v hudbe,alebo pracovani na sebe ci svojej kapele nieco preskakal a odznelo tu kopu dobrych a podla mna muzikantsky velmi zrelych nazorov co ma skutocne velmi tesi.On totiz kazdy malicky krok v hudbe stoji strasne vela namahy,casu,odhodlanosti a vytrvalosti co v konecnom dosledku aj cloveka  vo vztahu k tvorbe vlastnej aj k tvorbe kolegov formuje.Tu je krasne vidno,kto,ako na tom je.

Co sa tyka casti mojho prispevku o uspesnosti v TV hitparadach.Ak si niekto mysli,ze nase klipy boli robene za komercnym ucelom je na tazkom omyle.V tzv.komercnych klipoch su tazke peniaze,ktore su tam aj vidno a castokrat musi ultra namakany komercny klip dopomoct k uspechu castokrat nie velmi vydarenej skladbe.Klipy "fly" a "svine" stali dokopy 35 000.Neda sa nic robit-vtedy boli len take moznosti.Uspechom v hitparadach som myslel hlavne to,ze klip splnil svoj ucel-obrazovy doprovod ku skladbe-kapela bola videna a spojena so skladbou a ludom sa to pacilo co aj v hlasovani dali najavo.Od toho tie TV hiparady su.A myslim,ze najvacsim dokazom nasej snahy robit komercne klipy je klip "voodoo" do ktoreho sme zainvestovali 170 000 a pritom vieme,ze tu skladbu nikdy ziadne radio nezahra a nikdy sa neobjavi v ziadnej televiznej hitparade,pretoze je to tvrda metalova pesnicka a my sme chceli vymakany klip na metalovu skladbu hoci sa pri troske stastia zahra,len par krat v nejakej nocnej metalovej relacii.Ale my z toho budeme mat straaaaasnu radost!!!


Z Forgethatovych kritickych prispevkov som vydedukoval,ze sa jedna o klip svine.Tam sme spevakovi povedali "rob pred kamerou co ches saskuj,blbni,tancuj,paroduj,len hlavne nebud vazny!"K tej skladbe to proste neislo.Neviem ci "metla vo vetre" je naplnenim tejto poziadavky /pretoze uz som videl kona zrat morsku hviezdicu,ale metlu vo vetre este nie  Bavím sa skvele / ale kto chce kludne si moze vsetky nase klipy pozriet na www.metropolis-rock.sk  a urobit si nazor sam.






« Posledná zmena: 09. Marec , 2007, 00:45:57 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #49 kedy: 09. Marec , 2007, 00:54:07 »

neviem ale co sa tychto tem tyka "komercnosti, smiesnosti, trapnosti" pripadne sofistikovanejsie "vyjadrovanie skutocnych pocitov a bla bla" mam pocit, a aj skusenosti, ze take jednoznacne sudy robia typkovia, co este nic neurobili.  Nemyslim to zle, ale objektivne to tak vacsinou byva. Len tak z vlastnej skusenosti, pred nejakym casom som zacal na sebe intenzivnejsie pracovat a zistujem kolko namahy to da zo seba nieco urobit a nieco hodit do plena. Je to proste makacka a vysledok ..... no snad bude nejaky. Tak akosi prirodzene pivne reci ako by som lepsie zasroboval ziarovku isli jaksi bokom. Pri megakritike sa clovek citi dolezito ale hovno z toho.  Bacha na vec kamo!  Bavím sa skvele   tot nazor, aj ked radsej by som namiesto zvastov sem zavesil nejaku dobru vlastnu nahravku....  Popiskujem si
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #50 kedy: 09. Marec , 2007, 01:38:20 »

Jimmi máš to ťažké Žmurk ,ale keď si uvedomíš, kde sa nachádzame tak je všetko jasné. Na tomto malom "slovensku" je každý "majster sveta". Je to, ako krajina chrobákov "Truhlíkov", kde všetci všetko vedia lepšie urobiť, ako niekto, kto sa niečo snaží naozaj poctivo a s veľkým zanietením robiť.
Keď ich oslovíš, aby miesto rečí ukázali, čo sami vytvorili tak skutek utek.
A teraz k tým klipom ak dovolíš.
Fly- keď som to prvý krát počul (tuším to bolo s niektorej hitparády) tak som mal pocit, že ide o zahraničnú kapelu, bolo pre mňa príjemným prekvapením, že je to kapelka zo Serede.
Svine- vidím ho prvý krát, jedine čo mi na ňom trošku vadí, je slovenský text. Môj osobný názor slovenčina sa do takejto muzičky moc nehodí, ale keďže ide svojim spôsobom o recesiu, tak je to ok.
WooDoo-asi najtvrdší klip v základných témach, už nie až tak moja krvná skupina, ale čo sa týka refrénu super, strašne mám rád nadupané viac hlasné refrény. Obrazovo najlepšie spracovaný klip. (Aj tá kočka je super...)
A čo sa týka Tvojich sól, len toľko stráááááááášne mám rád dvojky, keď som kedysi hrával tiež som sa na tom vytešoval. 
 Zdravíčko  Na zdravie!
« Posledná zmena: 09. Marec , 2007, 01:40:29 od milosk » Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #51 kedy: 09. Marec , 2007, 01:53:45 »

mne sa najviac na celej jejich hudbe paci hlavne Jimiho technika hry na gitaru...ale akoze pohodicka,ale neni to moj styl aj ked je to svojim sposobom originalne....no cely album som nepocul tak ja kritizovat moc nemozem :)
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #52 kedy: 09. Marec , 2007, 02:14:14 »

JSvine- vidím ho prvý krát, jedine čo mi na ňom trošku vadí, je slovenský text. Môj osobný názor slovenčina sa do takejto muzičky moc nehodí, ale keďže ide svojim spôsobom o recesiu, tak je to ok.

V tomto mas velku pravdu.Tiez sme si to uvedomili a na CD VOODOO uz su vsetky tvrde veci po anglicky a tie relativne maksie po Slovensky.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #53 kedy: 09. Marec , 2007, 02:15:21 »

mne sa najviac na celej jejich hudbe paci hlavne Jimiho technika hry na gitaru...ale akoze pohodicka,ale neni to moj styl aj ked je to svojim sposobom originalne....no cely album som nepocul tak ja kritizovat moc nemozem :)

Dakujem!Dufam,ze budes mat prilezitost si vypocut cele CD Žmurk
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #54 kedy: 09. Marec , 2007, 04:19:47 »





no takze to mi nevadi ze si ztoho nic nerobis prave naopak asi by si bol divny keby si si robil.. ja som iba povedal to ako to vidim nepotrebujem niekoho doyebavat alebo co.. a na to ci mam kapelu alebo klip ti mozem povedat iba to ze nie ani jedno nemam ale to neznamena ze nemozem kritizivat vidim denne klipy sktorych ma rozboli hlava aj kitner ma klip a keby si mam vybrat ci mam taky klip alebo ziadny tak racej nechcem nikdy ziadny.. este hovoris ze vase klipi zabodovali v hitparadach a svoj ucel splnili to mi vyznelo dost komercne take nieco by som sa hambil napisat.. ale ok ved ja proti vam nic nemam osobne  Bravooo  Bavím sa skvele tot vse  Na zdravie!


To je myslim uplne v pohode a ani to rozhodne neberiem,ako nieco osobne.Len si myslim,ze s nadobudanim skusenosti a pracou na sebe,alebo svojej kapele budes vela veci vidiet inak :) Znova pripominam,ze kritizovat treba.Dobra kritika je ozaj skvela vec,ale na Slovensku je nas tu skutocne len par-sme maly narod  a myslim,ze v prvom rade my hudobnici by sme si mali vazit a nezhadzovat navzajom svoju pracu,pretoze nieco tu vytvorit nie je vobec lahke.  Žmurk
« Posledná zmena: 09. Marec , 2007, 04:22:41 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« Odpoveď #55 kedy: 09. Marec , 2007, 07:45:22 »

Citácia
To je myslim uplne v pohode a ani to rozhodne neberiem,ako nieco osobne.Len si myslim,ze s nadobudanim skusenosti a pracou na sebe,alebo svojej kapele budes vela veci vidiet inak :) Znova pripominam,ze kritizovat treba.Dobra kritika je ozaj skvela vec,ale na Slovensku je nas tu skutocne len par-sme maly narod  a myslim,ze v prvom rade my hudobnici by sme si mali vazit a nezhadzovat navzajom svoju pracu,pretoze nieco tu vytvorit nie je vobec lahke.  Žmurk
ved ja som nekritizoval celu vasu kapelu iba tu pesnicku jednu ved vies no  ha ha ha ta bola strasna fakt  Bavím sa skvele ale z fly som mal tiez na zaciatku dojem ze to je od zahranicnej kapely to musim uznat  Zdravíčko  Beeee
« Posledná zmena: 09. Marec , 2007, 10:03:33 od Pitu » Zaznamenané
forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« Odpoveď #56 kedy: 09. Marec , 2007, 07:47:58 »

Citácia
sa tu tvaris strasne nekomercne Bavím sa skvele
nie iba som tym myslel ze je rozdiel robit klip hlavne podla toho aby uspel a rozdiel robit klip iba podla vlastnej predstavy a potom mat radost ked uspeje  Beeee  To co bolo? červená-von
« Posledná zmena: 09. Marec , 2007, 10:05:21 od Pitu » Zaznamenané
forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« Odpoveď #57 kedy: 09. Marec , 2007, 08:26:06 »

suhlasim s altom..

apropo mlady bolo pouzite skor v metaforickom vyzname, ale nic to..
pointa bola, ze klip sa robi, aby si bol na ociach, aby sa tvoja hudba kupovala, a teda SI komercny..Aj ked robis maly koncert, mas povedzme nejake naklady par tisic, chces, aby ti tych 200 ludi prislo, aby si nebol stratovy..aj v tom mas komercny zmysel..a vobec, ked chces, niekde tu o komercii tusim tema bola..to slovo sa da chapat z roznych uhlov pohladu:)
najskor sa nauc vyznam slova metafora.. a potom vyznam slova komercia.. komercia je tvorenie hudby pre peniaze nie nie zarabanie penazi hudbou aby si ju mohol tvorit.. teda ak tvorim hudbu aku mam rad a zarabam nou peniaze neznamena to ze som komercny ale ak tvoris hudbu s myslienkou na to co sa bude pacit druhym aby si zarobil to je komercia tak ju vnimam ja.. podla toho co hovoris je komercny kazdy kto chce svojou hudbou nieco odkazat ostatnym a chce byt videny..
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #58 kedy: 09. Marec , 2007, 08:36:01 »

zase ta komercia...serte uz na to, je tu na to myslim minimalne jedna tema, takze ak, tak si ju chodte preberat tam. nechapem preco musi furt niekto polemizovat nad tym co komercne je a co nieje a co komercia samo o sebe je. nikam to nevedie.zbytocne sa jimmimu robi neporiadok v teme jeho kapele ktorej ja drzim palce a ak ju uvidim v TV, tak budem len rad.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2007, 08:45:37 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #59 kedy: 09. Marec , 2007, 09:19:28 »

Ked som ja videl fly tiez som si myslel,ze ide o zahranicnu kapelu.A v klipe Svine robi spevak pohyby ktore robieva aj na koncertoch.Inac Jimi neni to tvoj bracho?   :)
« Posledná zmena: 09. Marec , 2007, 09:20:40 od ujo jolana » Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 23 otázok.