Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 15:29:34
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Country gitara - zdroje na internete  (Prečítané 5614 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
sanc0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« kedy: 12. December , 2005, 16:08:03 »

Zdravim,
chcem sa opytat ci niekto neporadi nejake gitarove skoly na internerte so zameranim na akusticku-country gitaru v slovencine alebo cestine? Co som zatial hladal tak som velmi neuspel (nasiel som len v anglictine, a tu az natolko neovladam). Zaujima ma hlavne technika pravej ruky rozne rytmy, vybrnkavacie techniky, tlmenie strun atd.
Viem ze som na fore hlavne elektrickych gitaristov ale snad sa niekto najde.

Vdaka, Sanc0
Zaznamenané

Akustiky: Dowina D-555, Marris SJ-1C
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 13. December , 2005, 02:08:57 »

Najlepšie je si asi zohnať školy od špičkových country alebo bluegrassových gitaristov zo zahraničia.
Albert Lee napr. čo sa týka elektrického country, Tony Rice z bluegrasu a pod.
Nemyslím si, že je tu nejako veža dobrých country gitaristov a neviem o žiadnej škole od niekoho tu.
Zaznamenané

sanc0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #2 kedy: 13. December , 2005, 07:34:49 »

Ahoj Pitu,
vdaka za tvoju reakciu. Inak to co hladam ja nieje ziadna super skola nejakeho spickoveho country alebo bluegrass gitaristu. To co ja potrebujem ovlada kazdy solidny country gitarista. Ja som len zaciatocnik a dostal som sa na urcitu (stale nizku) uroven a zda sa mi ze trochu stagnujem a chcel by som trochu popracovat s pravou rukou , aby som tu hru trochu spestril.
Techniku vybrnkavania a ine finesy pravej ruky ovladas ty urcite velmi dobre, ale koli mne asi nenapises gitarovu sklolu Beeee

Tak este raz vdaka a ahoj.
Sanc0
Zaznamenané

Akustiky: Dowina D-555, Marris SJ-1C
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 13. December , 2005, 12:57:07 »

Gitarovú školu napíšem, určite tam budú aj prvky, ktoré budú vhodné na country, lebo tiež som dosť ovplyvnený aj týmto štýlom hrania. Ale až neskôr (budúci rok, najneskôr ten ďalší), predsa len by si si mal zatiaž niečo zaobstarať. :)

Skús prehžadať český seznam, v Čechách by nejaký fanúšikovia country mohli nejaké stránky s touto tematikou mať.
Potom hoď odkaz aj sem, nech vedia aj ostatní.
Zaznamenané

sanc0
nováčik
*
Príspevkov: 18



« Odpoveď #4 kedy: 13. December , 2005, 14:37:49 »

Zdravim,
zatial viem len o jednej gitarovej skole co stoji za zmienku. Je to serial pana Petra Krumphanzla na servery folktime.cz

http://www.folktime.cz/clanek.asp?id=2475

Je to dvanastdielny serial, no okrem prvej lekcie ktora je prakticka, je to skor o teorii akordou, obratoch akordov a o stupniciach.

Celkom pekne a zrozumitelne napisana  teoria je tu:

http://dusan.pc-slany.cz/hudba/default.htm

Budem hladat dalej.
Sanc0

Naposledy upravil sanc0, : 13.12.2005 o 14:56
Zaznamenané

Akustiky: Dowina D-555, Marris SJ-1C
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 14. December , 2005, 01:01:16 »

skus napisat robertovy ten furt nieco o country toci a myslim ze aj par ludi na gitaru uci :) teda ak si z BA Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 14. December , 2005, 13:47:18 »

Robertovi sa country páči, ale ešte ho nehrá ani zďaleka, aj keď je ním tiež možno ovplyvnený, to je osobitá škola. Ani ja napríklad neviem hrať country tak, ako sa má hrať, aj keď prvkov mám vo svojej hre hodne.
To ale netvrdím, že by Roberto nevedel poradiť.
Zaznamenané

The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #7 kedy: 19. December , 2005, 19:31:05 »

Vies co, trepnem blbost asi ale pred par minutami som nasiel novy projekt Pala Chodelku - Gitarova Skola pre vsetkych...

Ale to je predpokladam tak pre zaciatocnikov a mierne pokrocilych, ale bral by som to uz len kvoli tomu, ze tam je on. :)

Hra tam cosi na akustikach, tak mozno, pozri no...

www.palochodelka.com
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.245 sekund, 24 otázok.