Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 19:05:04
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FLAŽOLETY (umelé, prirodzené, pískanie...)  (Prečítané 51346 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 28. Január , 2007, 00:26:21 »

na fore sa tusim neriesili tzv. "skrekoty" dimebaga darrella... fakt ze crazy madafaka vec. narozdiel od umeleho flazoletu prikladame nechet pod strunu (ked sa nad tym zamyslim, technicky sa to blizi viac k umelemu flazoletu).... pridame pracu s tremolo pakou, dobre to znie s delayom. s tymto to musi pochopit kazdy (z tej dimebagovaj kliniky, kde sa tomuto venuje, som to napr ja nepochopil):

 Na zdravie!
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 28. Január , 2007, 01:53:41 »

Dobre som videl? Napchal prst lavej ruky kusok pod strunu a potom ho vystrel v tom videu?
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 28. Január , 2007, 02:19:34 »

Dobre som videl? Napchal prst lavej ruky kusok pod strunu a potom ho vystrel v tom videu?

1. no, on je lavak, takze prst pravej ruky, ale hlavne, ze si rozumieme Žmurk
2. heslovity postup: ano, nehet podobere strunu (ako pri umelych flaz. sa brusko prstu dotkne struny), vzapati strunu pusti, prstami tlmi ostatne struny (pre cistotu), po tomto rozozneni tremolo bar uplne dole a vzapati vyleti vo vysin Žmurk
s delayom je to killer..
 Na zdravie!
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 28. Január , 2007, 04:31:28 »

Dobre som videl? Napchal prst lavej ruky kusok pod strunu a potom ho vystrel v tom videu?

Nič výnimočné som tam nevidel, úplne normálne hrá prirodzené flažolety na 5 pražci a kúsok nad 4., 3. a 2. pražcom, podľa toho ako sa trafí.

Žiadne strkanie prstov a nechtov kvôli flažoletu pod strunu ?§!. , všetky flažolety hrá jemným dotknutím sa prstami strún.
Takže shanike - bod 2 je zle (bol by to aj zbytočne až moc komplikovaný postup) - práve vtedy sa ozývajú flažolety, keď prsty prikladá na struny  Si píš!!!

Je to jednoduché. Po flažolete už len na dosiahnutie efektu poriadne rozkývať tremolo páku.  Žmurk
« Posledná zmena: 28. Január , 2007, 12:48:57 od Pitu » Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 28. Január , 2007, 10:14:33 »

Dobre som videl? Napchal prst lavej ruky kusok pod strunu a potom ho vystrel v tom videu?

Nič výnimočné som tam nevidel, úplne normálne hrá prirodzené flažolety na 5 pražci a kúsok nad 4., 3. a 2. pražcom, podľa toho ako sa trafí.

Žiadne strkanie prstov a nechtov pod pražec  ?§!. , všetky flažolety hrá jemným dotknutím sa prstami strún.
Takže shanike - bod 2 je zle (bol by to aj zbytočne až moc komplikovaný postup) - práve vtedy sa ozývajú flažolety, keď prsty prikladá na struny  Si píš!!!

Je to jednoduché. Po flažolete už len na dosiahnutie efektu poriadne rozkývať tremolo páku.  Žmurk

nechcem sa hadat, ale podla mna je jasne rozoznieva dotknutim nechtu o strunu... precitaj si diskusiu k videu na youtube, plus pozorne pocuvaj a pozeraj... videl som to niekolko krat (aj skusal)
 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 28. Január , 2007, 10:55:26 »

Neviem, co tam dotycny umelec predvadzal, ale hentake flazolety sa hraju presne tak, ako pisal Pitu. Jedine co bolo ine (zbytocne) bolo to, ze kedze chalan pakoval s pakou vytocenou mimo strun (aby to vyzeralo vaiovsky-frajersky), tak nemohol ton brnknut, preto ho rozoznel cvrnknutim prsta  hmatnikovej ruky. Ale samotne flazolety robil uplne klasickym sposobom.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 28. Január , 2007, 12:38:06 »

nechcem sa hadat, ale podla mna je jasne rozoznieva dotknutim nechtu o strunu... precitaj si diskusiu k videu na youtube, plus pozorne pocuvaj a pozeraj... videl som to niekolko krat (aj skusal)
 Na zdravie!
nemáme sa prečo o tom hádať, nemusím o tom ani čítať diskusie, úplne mi stačí, čo vidím. Ako písal aj Rastis, hrá flažolety úplne normálne.
Ak chceš, shanike, hrať flažolety tak, ako popisuješ, kľudne ich tak hraj. Len nechcem, aby sa zavádzalo a zbytočne sa snažili hrať ľudia zložitejším spôsobom, ako môžu.

Pozri si to ešte raz, presne vidíš, keď to hrá pomaly, že prstom odrazí strunu (aby ju nemusel brnknúť druhou rukou) a potom priloží prst na strunu a ozve sa mu flažolet Si píš!!!
« Posledná zmena: 28. Január , 2007, 12:49:36 od Pitu » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 28. Január , 2007, 13:12:18 »

Suhlasim, ale ked tu strunu brnknes lavou rukou niekde na hmatniku, tak to ma inu zvuk. Nema to zniet podobne, ako ta technika, ktora sa pouziva pri slape na basgitare? Myslim tu, ked palec slizi na slap a ukazovak sa strci kusok pod nejaku inu strunu a vytiahne sa.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 28. Január , 2007, 13:46:56 »

Suhlasim, ale ked tu strunu brnknes lavou rukou niekde na hmatniku, tak to ma inu zvuk. Nema to zniet podobne, ako ta technika, ktora sa pouziva pri slape na basgitare? Myslim tu, ked palec slizi na slap a ukazovak sa strci kusok pod nejaku inu strunu a vytiahne sa.
Nemá to nič spoločné so slapom. Máš z toho taký pocit, keď to počuješ? :)

Chalanisko, presne ako povedal Rastis, tak brnká strunu kvôli tomu, že má páku nastavenú naopak, takže nemôže brnknúť tou rukou, ktorou drží páku.
Ja mám páku pri takýchto kvíleniach v pravej ruke a mám ju tak nastavenú, že môžem v pohode pri tom aj brnkať, ľavou sa potom môžem sústrediť len na flažolety a tlmenie nechcených rozochvení iných strún. Zneje to presne tak isto ako tomu chalanovi vo videu. Kľudne sa to môže hrať aj tak, ako to hrá on, je to v pohode, netreba v tom ale hľadať žiadne skryté tajomstvá. Žmurk
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #24 kedy: 28. Január , 2007, 13:54:54 »

Hej, ja to tiez sem-tam takto hravam. Prava ruka je zaneprazdnena pakou, tak lavej ruke ostava odrazit strunu a hned potom chytit prislusny flazolet.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 28. Január , 2007, 14:20:14 »

Citácia
Nemá to nič spoločné so slapom. Máš z toho taký pocit, keď to počuješ?
Ked tu strunu brknem lavou rukou tak sa az otrieska o prazce - ako pri tej slapovej technike. A tiez znie na zaciatku nadledene, vlastne je to obycajny "brnk", len silnejsi.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 28. Január , 2007, 14:30:44 »

Citácia
Nemá to nič spoločné so slapom. Máš z toho taký pocit, keď to počuješ?
Ked tu strunu brknem lavou rukou tak sa az otrieska o prazce - ako pri tej slapovej technike. A tiez znie na zaciatku nadledene, vlastne je to obycajny "brnk", len silnejsi.
Skús si prstom ľavej ruky brnknúť tón, keď držíš hmatník, či ti plesne o strunu. Žmurk To by si sa musel sakramentsky snažiť tú strunu podobrať a to sa v tomto prípade nekoná. Ide o to - len tú strunu brnknúť.

Žiaden slapový prvok sa tam nekoná, ani plesnutie o strunu, ani rytmické figúry sa tam nehrajú, nezavádzaj, zbytočne niekoho dopletieš Žmurk
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 11. September , 2007, 19:00:45 »

viem, ze tato tema je stara uz ako bananova republika, ale chcem sa opytat na jednu tech zalezitost.  pri experimentovani s flazoletmi som nasiel akusi (povedzme) anomaliu :).. takze tu je postup pre pravakov: ukazovak lavej ruky je jemne prilozeny na strunach D a G na 9tej polohe. brnknutim pravacky zahram tento prirodzeny flazolet a ked sa ukazovakom opatovne jemne dotknem len samotneho rozozvucaneho Gcka na 5tej strune, zmeni sa na uplne iny flazolet.. (flazolety som uz skusal vseliake ale takyto sa mi este nepodaril):) .. zaujimave je ze po dlhsej expertize som zistil ze ho je mozno urobit len vdaka tomu suzvuku tych dvoch prir flazoletov na 9ej polohe a ked som skusal dalej zopakovat tento postup len cisto na jednej strune, nefungovalo to.. vie to niekto vysvetlit resp aspon zistit, v ktorom tone sa dany flazolet nachadza? (mozno ide len o nejake skladanie frekvencii) dikesss.. 
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 11. September , 2007, 19:13:59 »

oporúčam kontaktovať Koprfilda  :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 11. September , 2007, 19:25:40 »

ani on chudak netusi :)
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.255 sekund, 22 otázok.