Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 08:27:26
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FLAŽOLETY (umelé, prirodzené, pískanie...)  (Prečítané 51338 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #75 kedy: 04. Január , 2009, 14:30:50 »

poniektori zvyknu vytacat aj zapastie aby nemuseli rychlo prehmatavat brnkatko..vytocenim zapastia docielis pozadovany naraz palca na brnkatkom rozochvenu strunu. 

toto je lepší spôsob - pre každé písknutie vytočiť trsátko doprava kolmejšie na strunu, ako sa učiť držať brnkátko a ruku stále neprirodzene. Čo by ti robilo problém pri bežnom hraní.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #76 kedy: 04. Január , 2009, 14:33:31 »

poniektori zvyknu vytacat aj zapastie aby nemuseli rychlo prehmatavat brnkatko..vytocenim zapastia docielis pozadovany naraz palca na brnkatkom rozochvenu strunu. 
tak to zase robim ja :)
Zaznamenané
sv.Patrik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 234



« Odpoveď #77 kedy: 17. November , 2009, 11:37:49 »

Zdravím,chcel by som sa opýtat ako toto urobil..že mu znel obýčajny ton a potom fukol a začalo mu to pískat.ale pískotom to asi nebude že?....preotčte si to na 8:30.....dakujem.....tu je video:
« Posledná zmena: 17. November , 2009, 11:38:21 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #78 kedy: 17. November , 2009, 11:47:08 »

to je poza. Vai ma v gitare taku sustainovaciu kokotinu od Fernandes, Sustainer sa to vola...
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #79 kedy: 17. November , 2009, 11:51:00 »

Presne ako Rastis hovori, Fernandes sustainer (ma ho pri krku) + spinanie pri knoboch
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #80 kedy: 02. November , 2013, 09:40:59 »

trošku to tu oprášim :-) flažoletári alebo " pískači" :-D mam maly problem s flazoletami na tenkych strunach hlavne vo vyssich polohach, mate nejaky typ alebo grif ako by flazolet pekne pískal aj na najtensich strunach aj na napr. 10 polohe? Diky :-) ( napr co ma napadlo narychlo nejaka vec je napr. v 0:16 )
Zaznamenané

hm... :-D
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #81 kedy: 02. November , 2013, 10:38:43 »

tak u periphery zrovna hento bohvie kolko malo kompresorov a kadecoho este aj na skresleni... ono je to cele o pravej ruke a pomalom vytiahnuti lavackou toho tonu
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #82 kedy: 02. November , 2013, 12:19:08 »

tak u periphery zrovna hento bohvie kolko malo kompresorov a kadecoho este aj na skresleni... ono je to cele o pravej ruke a pomalom vytiahnuti lavackou toho tonu
ved toto, ako je tam flazolet...len taky kostrbaty, vobec neznie tak a niekedy neznie vobec, pravackou je asi velmi obtiazne stlmit idealne strunu, teda palcom...kludne piste tí, čo vám to ide bezproblémov.
Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #83 kedy: 04. November , 2013, 11:38:56 »

ono je to stale len flazolet a aj ten sa ozve dobre len  v niektorej polohe, treba skusat, kde treba trafit strunu pravou rukou aby sa dostavil pozadovany efekt
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #84 kedy: 04. November , 2013, 11:49:18 »

v snahe o flazolety vydatne pomahaju aj nove struny... to len aby sa nezabudlo.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #85 kedy: 16. November , 2013, 11:01:21 »

po dlhom case som mal v ruke gitaru a skusal som trošku, prišiel som na to že na tenkych strunách idu pekne ked pravackou hram nad krkovym snimacom...len taky postreh :-D
Zaznamenané

hm... :-D
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #86 kedy: 16. November , 2013, 13:21:59 »

vsak ale flazolet teda ten umely sa da spravit prakticky na kazdom mieste na strune, len vsade znie inak..
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #87 kedy: 16. November , 2013, 15:03:10 »

vsak ale flazolet teda ten umely sa da spravit prakticky na kazdom mieste na strune, len vsade znie inak..
samozrejme, len na tych tenkych je umenie ho spravit napr nad kobylkovym snimacom....
Zaznamenané

hm... :-D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #88 kedy: 16. November , 2013, 15:09:09 »

samozrejme, len na tych tenkych je umenie ho spravit napr nad kobylkovym snimacom....

nie je, ver mi. a hlavne preco prave nad kobylovym snimacom ? vsak flazolet ako alikvota sa Ti predsa posuva s polohou. cize ak Ti v nejakej polohe ma vyjst flazolet nad kobylovym snimacom, tak o polohu dalej ten isty flazolet budes chytat o tolko isto dalej od toho kobyloveho snimacu !
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #89 kedy: 16. November , 2013, 20:45:06 »

Tam záleží aj od gitary, ale práve kobylkový snímač je pre flažolety najvhodnejší.
Napríklad na mojej Schecter nie je možné hrať umelé flažolety pri prepnutí prepínača do strednej polohy tj. pri krkovom a kobylkovom súčasne...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.