Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 17:10:43
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FLAŽOLETY (umelé, prirodzené, pískanie...)  (Prečítané 51294 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #90 kedy: 16. November , 2013, 20:54:35 »

tak potom mas divnu gitaru alebo snimace alebo ich nevies hrat  Žmurk

mne velmi pomohlo cvicit flazolety nasucho, ked to budes mat namakane, tak na skresleni to bude jedna basen.
Zaznamenané
Lario1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 180



« Odpoveď #91 kedy: 16. November , 2013, 21:02:06 »

Proste píšem, že to nejde. Flažolety mi hraním problém nerobia :) . Len v prostrednej polohe nehrajú. Je to jediná gitara, kde som sa s tým stretol.
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #92 kedy: 16. November , 2013, 21:12:11 »

nie je, ver mi. a hlavne preco prave nad kobylovym snimacom ? vsak flazolet ako alikvota sa Ti predsa posuva s polohou. cize ak Ti v nejakej polohe ma vyjst flazolet nad kobylovym snimacom, tak o polohu dalej ten isty flazolet budes chytat o tolko isto dalej od toho kobyloveho snimacu !
mal som na mysli polohu pravej ruky...nie krkový snímač, je jasné že flažolety hrám na kobylovom snimaci len pisem ze je obtiazne pre mna aby pekne zneli v skreslení ked pravou rukou hram co najblizsie ku kobylke...ked ruku posuniem viac ku krku ide to lepsie ( kobylkovy snimac)
Zaznamenané

hm... :-D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #93 kedy: 17. November , 2013, 01:24:13 »

Proste píšem, že to nejde. Flažolety mi hraním problém nerobia :) . Len v prostrednej polohe nehrajú. Je to jediná gitara, kde som sa s tým stretol.


je mozne, ze niektore flazolety nezneju cez single - tam je to fyzikalny jav, ze moze nastat situacia, ked "nulova" cast rozochvenej struny, z ktorej zneje len alikvota (flazolet) vychadza presne nad polovym nastavcom, cize struna sa v tom mieste nechveje a snimac nema co odsnimat. typicky priklad je stratocaster a prirodzeny flazolet v piatej polohe prazdnej struny - toto sa neda zahrat na krkovom singli, lebo dochadza k javu, co spominam.

akonahle sa pouziva viacej cievok, cize HB alebo singlova medzipoloha, neexistuje situacia, aby sa flazolet cez aparat neozval. nikdy !
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #94 kedy: 17. November , 2013, 01:27:45 »

mal som na mysli polohu pravej ruky...nie krkový snímač, je jasné že flažolety hrám na kobylovom snimaci len pisem ze je obtiazne pre mna aby pekne zneli v skreslení ked pravou rukou hram co najblizsie ku kobylke...ked ruku posuniem viac ku krku ide to lepsie ( kobylkovy snimac)

no vsak a ja Ti vysvetlujem, ze to mas cele divne pochopene, pretoze jeden a ten isty flazolet sa nenachadza na jednom mieste, ale sa posuva s polohou lavej ruky. cize napisat, ze Ti flazolety nad kobylovym snimacom nehraju je trochu scestne. je pravda, ze v krajnych polohach menzury treba tie flazolety dolovat viac, ako flazolety nachadzajuce sa smerom k polke menzury, ale zato zneju inac a agresivnejsie, kedze su to vyssie alikvoty, ako tie co su viac v strede.
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #95 kedy: 17. November , 2013, 10:49:32 »

no vsak a ja Ti vysvetlujem, ze to mas cele divne pochopene, pretoze jeden a ten isty flazolet sa nenachadza na jednom mieste, ale sa posuva s polohou lavej ruky. cize napisat, ze Ti flazolety nad kobylovym snimacom nehraju je trochu scestne. je pravda, ze v krajnych polohach menzury treba tie flazolety dolovat viac, ako flazolety nachadzajuce sa smerom k polke menzury, ale zato zneju inac a agresivnejsie, kedze su to vyssie alikvoty, ako tie co su viac v strede.
ja ta chapem, mozno som sa ja vyjadril komplikovane :-) len som chcel nejaký typ ( alebo len neúnavne skúšať) ako zahrať umely flazolet s pravackou nad kobylou aby pekne "píískal" :-)
Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 17. November , 2013, 11:36:03 »

jedina dobra rada na toto je poriadne jebnut pravackou + pridat vibrato jak keby si chcel z gitary vytriast dusu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #97 kedy: 17. November , 2013, 13:15:42 »

jedina dobra rada na toto je poriadne jebnut pravackou + pridat vibrato jak keby si chcel z gitary vytriast dusu  Bavím sa skvele
noo :-D pekna rada :-D nic do coho udierat netreba tak neudieram ale tak skusim :-D vibrato je samozrejmosť :D
Zaznamenané

hm... :-D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #98 kedy: 17. November , 2013, 13:39:39 »

pomocka...

skusaj si hladat flazolety na prazdnej strune, idealna je G-cka, samozrejme nevynuta, z tej sa flazolety ozyvaju dobre.

vsetky flazolety okrem toho nad 12tym prazcom sa nachadzaju na strune dvojmo, vzdy zrkadlovo na opacnej strane znejucej struny. cize chyt si flazolet nad piatou polohou. zahras ho lahko. v tej istej vziadlenosti od kobyly, ako je piata poloha od nulteho prazcu, sa nachadza rovnaky flazolet. skus si ich takto pochytat lavou rukou na prazdnej strune vsetky. ked najdes nejaky smerom k nultemu prazcu, co Ti dobre zneje, tak hned si ho najdi aj na opacnej strane pravou rukou a trenuj brnkanie, kym nebude zniet rovnako bezohladu na to, ci ho drzis prstom lavej ruky alebo ho robis palcom (pripadne ukazovakovym nechtom) pravej ruky. cim viac ku kraju, ty sa budu ozyvyt nevdacnejsie, ale o to lepsie budu zniet.

ked uz budes taky frajer, ze ich na prazdnej strune vsetky naslepo pravou rukou vychytas, tak uz budes v stadiu, ze nad tym ani nebudes premyslat a kde brnknes, tam vzdy nejaky prihodny flazolet vyludis.

 Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.