Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 06:50:13
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Toto  (Prečítané 14177 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 28. Január , 2007, 17:54:50 »

Dostalo sa mi do rúk, či vlastne do očí a uší
DVD - TOTO LIVE KONCERT, Le Zenith, Paris October 1990,
aj keď sa nepovažujem za nejakého znalca muziky a mám isté "medzery", ktoré dúfam budem dopĺňať ale Steve Lukather[guitar/vokals] s ostatnými muzikantami,
(David Paich[keybords,vokals], Jefrey Porcaro[drums], Michael Porcaro[bass], John Jessel[vokals/additionals keyboards], Chris Trujillo[percussion]) naozaj ukázali skvelú show a myslím, že zanechali vo mne skvelý umelecký zážitok a hlavne chuť rozšíriť si hudobné rozhľady a pobrúzdiť trošku tou, rockovou históriou ktorá by nemala chýbať v základnom vzdelaní každého gitaristu. Samozrejme mladých posadnutých týpkov majúcich svoje vzory na piedestáli nerátam, ale myslím že výnimky potvrdzujú pravidlo a, že aj tu máme pár možno mladých ale napriek tomu znalých muzikantov ktorý majú výborný rozhľad a nemajú klapky na ušiach  Si píš!!!
« Posledná zmena: 28. Január , 2007, 18:01:05 od guitman » Zaznamenané

tatko fóra
plichto
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 28. Január , 2007, 18:02:13 »

Toto sa mi pacia dve skladby Africa a Hold the line....
Ostatne by sa mi mozno tiez pacili, ale zatial som ich nepocul
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 28. Január , 2007, 18:04:22 »

hlavne chuť rozšíriť si hudobné rozhľady a pobrúzdiť trošku tou, rockovou históriou ktorá by nemala chýbať v základnom vzdelaní každého gitaristu.

mna tento stav drzi uz hodne dlho
« Posledná zmena: 28. Január , 2007, 18:10:05 od guitman » Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #3 kedy: 28. Január , 2007, 18:18:54 »

Presne, Toto su typ muzikantov ,ktori nielenze skvele ovladaju svoj nastroj ,ale dokazu napisat krasne skladby ,pri pocuvani ktorych nema clovek pocit ,ze to robia len kvoli tomu ,aby ukazali ,aki su skveli instrumentalisti.Hostovali na roznych albumoch a zlozili kopec veci roznym muzikantom napr.M.Jacksonovi,R.Watersovi....
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. Január , 2007, 19:05:44 »

Tiež ju zaraďujem medzi moje top kapely ak nie pomaly na prvú priečku. Popravím však že zosnulého Jefrey Porcaro /drums/ nahradil taktiež veľmi skvelý bubeník Simon Phillips.
    Skvelý inštrumentalisti, o aranžmánoch? Škoda niečo hovoriť , NUMBER ONE Si píš!!! Vokály SUPER!!!
Dosky ako Toto Tambu   kingdom of desire či dvoj CD Absolutely Live patria medzi skvosty rockovej muziky.
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #5 kedy: 28. Január , 2007, 20:11:56 »

guitman odporucam si pozriet aj DVD TOTO 25th Anniversary Live at Amsterdam. Ktory je podla mojho skromneho nazoru este lepsi ako LeZenith.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
rudy
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 28. Január , 2007, 20:44:08 »

guitman odporucam si pozriet aj DVD TOTO 25th Anniversary Live at Amsterdam. Ktory je podla mojho skromneho nazoru este lepsi ako LeZenith.
Live at Amsterdam mam.Moc sa mi nepači:podla mna zly vyber skladieb/zamerany hlavne na" rozhlasove hitovky"a pritom maju vela skvelych skladieb,ktore sice v hitp.nebodovali,ale su super/,neprijemny-aspon pre mna-moderny zvuk/Lukather/ ale aj celeho DVD/čo už.digital-ale aj tak to mohlo byt lepšie/,celkovo "strojene" vystupovanie,skratka nema to ŠŤAVU.Ale vykony muzikantov-super.A neodpustim si-aj ked to nie je podstatne-prefarbene vlasky a fuziky Lukathera a Kimballa mi pripadali......
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #7 kedy: 29. Január , 2007, 18:20:09 »

guitman odporucam si pozriet aj DVD TOTO 25th Anniversary Live at Amsterdam. Ktory je podla mojho skromneho nazoru este lepsi ako LeZenith.
Live at Amsterdam mam.Moc sa mi nepači:podla mna zly vyber skladieb/zamerany hlavne na" rozhlasove hitovky"a pritom maju vela skvelych skladieb,ktore sice v hitp.nebodovali,ale su super/,neprijemny-aspon pre mna-moderny zvuk/Lukather/ ale aj celeho DVD/čo už.digital-ale aj tak to mohlo byt lepšie/,celkovo "strojene" vystupovanie,skratka nema to ŠŤAVU.Ale vykony muzikantov-super.A neodpustim si-aj ked to nie je podstatne-prefarbene vlasky a fuziky Lukathera a Kimballa mi pripadali......

ja praveze zaradujem zvuk Lukathera z tohto koncertu na prvu priecku vo vsetkych gitarovych zvukoch Som frajer
tak ale chapem ze sa niekomu aj nemusi pacit... ak je niekto skor na vintage zvuky Na zdravie!
ale inac Toto zeriem uplne... hlavne ma chytili ich balady I Wont hold you back alebo Only you... Som frajer
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 29. Január , 2007, 18:28:29 »

Nie som ani proti modernym zvukom,ale ked porovnam jeho zvuk na starych LP a ten sučasny,ovela viac sa mi pači ten stary.No jo, vintage-stare dobre časy.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #9 kedy: 29. Január , 2007, 18:42:04 »

Nie som ani proti modernym zvukom,ale ked porovnam jeho zvuk na starych LP a ten sučasny,ovela viac sa mi pači ten stary.No jo, vintage-stare dobre časy.

tak u mna prave naopak... ale samozrejme ze mam velmi rad aj jeho stare zvuky Som frajer isty cas som bol aj ja maniak do vintage ale az taky chorobny a uznaval som iba fender stratocaster  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #10 kedy: 29. Január , 2007, 18:53:06 »

Toto nebude o Toto, ale u Lukatherovom zvuku. Mam koncert z roku 1986 - Jeff Beck, Carlos Santana a Lukather. Beck - vysoka skola nadcasoveho zvuku, Santana taky ten jeho kvicak ako vzdy, ale Lukather tam predviedol tu nahnusnejsiu fuziu Rockmanu s lacnym Zoomom, ze az by jeden plakal. "Moderny" prichemictely zvuk, kybel kompresoru, kybel chorusu, no strach. Jak vravim - "moderny" a'la najlacnejsi multiefekt. Je mi jasne, ze v 86-tom do takeho zvuku vrazil urcite vela penazi, ale odvtedy sa u mna zapisal... ... aaaale  - skoda reci :). Jo - mal na sebe "moderne" fialove podnikatelske sako, ak si dobre pamatam :).
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #11 kedy: 29. Január , 2007, 18:57:20 »

Toto nebude o Toto, ale u Lukatherovom zvuku. Mam koncert z roku 1986 - Jeff Beck, Carlos Santana a Lukather. Beck - vysoka skola nadcasoveho zvuku, Santana taky ten jeho kvicak ako vzdy, ale Lukather tam predviedol tu nahnusnejsiu fuziu Rockmanu s lacnym Zoomom, ze az by jeden plakal. "Moderny" prichemictely zvuk, kybel kompresoru, kybel chorusu, no strach. Jak vravim - "moderny" a'la najlacnejsi multiefekt. Je mi jasne, ze v 86-tom do takeho zvuku vrazil urcite vela penazi, ale odvtedy sa u mna zapisal... ... aaaale  - skoda reci :). Jo - mal na sebe "moderne" fialove podnikatelske sako, ak si dobre pamatam :).
pravda.. da sa to najst na youtube. je to dost HC.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #12 kedy: 29. Január , 2007, 19:14:16 »

Aj som to hned nasiel:

Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 29. Január , 2007, 19:35:44 »

pozrel som si video, od Santanovho- PRS som očakával viac, ale jeho štýl nastavenia zvuku je už raz taký, nikdy neotočí poťáky do prava. Beckov Strat- typický, tenký, uvrešťaný zvuk bez spodkov.
Luke moderný, ale podľa môjho názoru najtučnejší aj keď tranzistorový.
Zaznamenané
martin1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 224


« Odpoveď #14 kedy: 29. Január , 2007, 22:02:40 »

Ked dozijem tak v marci zajdem pozriet na TOTO do Innsbrucku.Este som ich live nevidel.Mam kamosa TOTOMANIAKA bol na nich 12 krat. :laugh:Dokonca teraz dali dokopy TOTO revival a je to velmi slusne.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.