Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 06:53:18
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Toto  (Prečítané 14179 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 01. Máj , 2007, 12:17:44 »

marianguitar - na jednej strane sa tvaris, ze uznavas, ze vkus a nazory su rozne a pises, ze neda sa niekomu nieco vnucovat, ze aj tak to nikto neposudi. Co je inteligentny sposob vyjadrenia sa, aj ked si popri tom vyjadris trebars svoje subjektivne nazory na to ktore meno - tak to skratka ma byt.

ale na druhej strane pises, ze nazory, ktore su proti Tvojmu subjektivnemu nazoru na to ktore meno su mimo, rozpravas, ze by sa jeho kritici mali na podiu posrat a pod... Co inteligentny sposob argumentacie uz nie je  Žmurk


Kto tu kritizuje Lukathera (hoci aj na konkretnom jamme) je úplne mimo (vime o koho ide).

Ale kritici su na to väčšinou opačne, kopu kritiky ale keby mali stáť s ním na podiu a hrať tak sa poser...




Nič v zlom Rastis, ale tušim si sa v tom mojom "náznaku o koho ide" našiel, bod 1/. A k tomu čo si napísal len toľko: myslené to bolo tak, že v časti ked bol "L" pomaly hodnotený ako totálny amatér, ktorý ani neladí atd..., to bolo vzh+adom na to kým je a čo dokázal mimo. Ale platí, nech má každý svoj názor, (ak je svoj)! Zdravíčko
Zaznamenané

marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 01. Máj , 2007, 12:20:19 »

Pozrel som si prednedávnom 2 koncerty Toto, na jednom spieval hlavne Lukather, moc mi jeho spev nesedí, ale vie zaspievať a baví ho to.

Vypočul som si tú ukážku While My Guitar Gently Weeps a neviem, kde Rastis prišiel na to, že šmíruje  ?§!., veľmi pekné sólo s prehľadom zahraté, pekné riffy, melodika, tón. Jediné s čím musím súhlasiť - že je pri vytiahnutých tónoch často jemne pod ladením, ale to pripisujem skôr hluku na pódiu, keď sa otupí trochu schopnosť vnímať výšku presne. Viď napr koncert Henryho v Sparxe, kde hral z aparátu strašne nahlas a často nedoťahoval tóny, pritom normálne ladí perfektne.
Lukather je výborný gitarista aj muzikant, ako aj celá kapela. Skladby výborné a sóla (v nahrávkach) do nich dokonalé.. Žmurk

Pitu, Ako by si mi to "od úst" odtrhol!  :)
Zaznamenané

Cundo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #47 kedy: 01. Máj , 2007, 13:21:49 »

  Hudba ako taka nenaraba z meratelnymi hodnotami,takze tazko je zistit jej "hmotnost" alebo "dlzku"( aj ked niekedy to je "maso" ). A uz vobec by to nemal byt beh na 100metrov alebo skok do dialky.                                                                                                               Na svete je isto mnoho technicky a zvukovo dokonalejsich gitaristov ako Lukhater. Preto mi niektore protichodne nazory o vyzname jeho osoby pre zozvoj git. hry pripadaju ako vzajomne sa nepochopenie diskutujucich. Asi je to trochu o nejakej muzikantskej a ludskej rovnorodosti, o rezonancii myslienok a pod. Pre moju osobu- citim urcite prijemne spoluzachvievanie pri hudbe produkovanej TOTO a Lukhaterom. Tento jav je pre mna coraz vacsou vzacnostou pri dnesnej masovej produkcii (uz niekolko rockov nedokazem pocuvat ziadne komercne radio ). U Lukhaterovcov si asi najviac cenim ich podriadenie sa celku-hudbe,ich muzikantsku presvedcivost,aranzerske a melodicke napady a energiu nahravok a koncertov. Ale hlavne urcity esteticky ci duchovny rozmer ich hudby,ktory som si sam pre seba pomenoval asi dost nespravne "ezotericky rock".Niekto by mohol namietat, ze je to snahou o komercnu stravitelnost a pod.ale to by sme podobne umysly museli vycitat aj Bachovi ,Beethovenovi ci Dvorakovi ,ktory to evidentne nerobili pre komercny uspech. Skor sa obavam,ze za progres v rocku sa uz asi akosi samozrejme povazuje totalne navaleny, podladeny  technicky dokonaly speedovy narez,najlepsie umocneny patricnou davkou temneho ,pekelnicky stylizovaneho balastu s adekvatnymi textami... Prosim, kazdy si najde svoje podla svojho gusta.
   Nechcem tu teraz vystupovat ako nektiticky obhajca Lukhatera,na to sa iste najdu erudovanejsi, dokonca suhlasim do urcitej miery aj s Ratisom , lebo ked chcem  byt objektivny a detailista, spominane nedostatky budem musiet zaregistrovat,ale jam a live vzdy nesu urcitu pecat zivelnosti a nedokonalosti (odporucam CD Tambu ).
  Neda sa merat nemeratelne,ale iste viem,ze pekne gitarove solo zahrane akymkolvek gitaristom mi moze urobit dobru naladu na pol dna (ci pol zivota ),zatial co sprava, ze skokan do diaklky XY nedopatrenim prekonal zemsku pritazlivost a dvakrat obletel rovnik, na mojej tvari vycari asi pol minutovy zhovievavy usmev...
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #48 kedy: 01. Máj , 2007, 13:41:51 »

  Hudba ako taka nenaraba z meratelnymi hodnotami,takze tazko je zistit jej "hmotnost" alebo "dlzku"( aj ked niekedy to je "maso" ). A uz vobec by to nemal byt beh na 100metrov alebo skok do dialky.                                                                                                               Na svete je isto mnoho technicky a zvukovo dokonalejsich gitaristov ako Lukhater. Preto mi niektore protichodne nazory o vyzname jeho osoby pre zozvoj git. hry pripadaju ako vzajomne sa nepochopenie diskutujucich. Asi je to trochu o nejakej muzikantskej a ludskej rovnorodosti, o rezonancii myslienok a pod. Pre moju osobu- citim urcite prijemne spoluzachvievanie pri hudbe produkovanej TOTO a Lukhaterom. Tento jav je pre mna coraz vacsou vzacnostou pri dnesnej masovej produkcii (uz niekolko rockov nedokazem pocuvat ziadne komercne radio ). U Lukhaterovcov si asi najviac cenim ich podriadenie sa celku-hudbe,ich muzikantsku presvedcivost,aranzerske a melodicke napady a energiu nahravok a koncertov. Ale hlavne urcity esteticky ci duchovny rozmer ich hudby,ktory som si sam pre seba pomenoval asi dost nespravne "ezotericky rock".Niekto by mohol namietat, ze je to snahou o komercnu stravitelnost a pod.ale to by sme podobne umysly museli vycitat aj Bachovi ,Beethovenovi ci Dvorakovi ,ktory to evidentne nerobili pre komercny uspech. Skor sa obavam,ze za progres v rocku sa uz asi akosi samozrejme povazuje totalne navaleny, podladeny  technicky dokonaly speedovy narez,najlepsie umocneny patricnou davkou temneho ,pekelnicky stylizovaneho balastu s adekvatnymi textami... Prosim, kazdy si najde svoje podla svojho gusta.
   Nechcem tu teraz vystupovat ako nektiticky obhajca Lukhatera,na to sa iste najdu erudovanejsi, dokonca suhlasim do urcitej miery aj s Ratisom , lebo ked chcem  byt objektivny a detailista, spominane nedostatky budem musiet zaregistrovat,ale jam a live vzdy nesu urcitu pecat zivelnosti a nedokonalosti (odporucam CD Tambu ).
  Neda sa merat nemeratelne,ale iste viem,ze pekne gitarove solo zahrane akymkolvek gitaristom mi moze urobit dobru naladu na pol dna (ci pol zivota ),zatial co sprava, ze skokan do diaklky XY nedopatrenim prekonal zemsku pritazlivost a dvakrat obletel rovnik, na mojej tvari vycari asi pol minutovy zhovievavy usmev...

 Na zdravie!
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #49 kedy: 01. Máj , 2007, 13:42:47 »

ja tiez neviem ako mozete Lukatherovi vycitat take veci akoze je pod tonom a podobne veci... podla mna nieje podstatne ani to ci niekto je pod tonom alebo nie ak to ma hlavu a patu (co IMHO Lukatherove sola maju)... vsak ked si pustis skladbu v Guitar Pro tak ten pocitac ti ju zahra uplne rytmicky presne, v ladeni... ale to neznamena ze je dobry gitarista  :) ked si zoberesme napriklad aj Beatles alebo jednu skladbu od Yes - Sweet Dreams, pocujeme ze niektore pasaze su totalne rozladene...ale... znie to dobre a to je hlavne  Na zdravie!
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #50 kedy: 01. Máj , 2007, 16:23:15 »

Lukather je podla mna jeden z najlepsich hudobnikov co poznam. Vo svojom zivote odviedol kus prace a zlozil nespocetne mnozstvo veci aj mimo Toto.

Jeho spev sa mi paci, kuknite napriklad toto, moja oblubena skladba:


A toto nieco starsie, spieva Kimball asi najlepsie ako som ho kedy videl.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #51 kedy: 02. Máj , 2007, 10:46:11 »

darmo niekto je gitarista ale niekto je muzikant a to je sakra rozdiel Žmurk Som metlak

100 bodov  Na zdravie!
Zaznamenané
ravenarium
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #52 kedy: 03. Jún , 2007, 23:20:08 »

Z nemetalu je to moja najoblubenejsie kapela, prvykrat som pocul prvu skladbu z prveho albumu "detsku hymnu" a od vtedy som na nich naviazany,
Luky sa mi paci ako hra ma velmi vela peknych aj brutalnych sol, aj ste tu dali nejake, no hlavne bubenici, teda
Porcaro (rip) bol paradny bubenik, z jednoduchosti dokazal vyprodukovat neuveritelne rytmy , a
Philips je technicky brutalista, ked som ho videl solovat som fakt niekedy nechapal ako to vlastne hral
Takze ja kaslem na to ci nejaky zvuk je niekedy zly ci dobry, su to profici, ja som pocul ze najlepsi studiovy muzikanti, a na koncerte to aj tak vyzeralo.
TOTO best one!!!




Zaznamenané

Chapman Stick, touch guitar technic, extrem drumming, sofisticated inteligent brutality
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #53 kedy: 04. Jún , 2007, 02:23:39 »

nikdy som si neuvedomoval nejaky rozdiel pri porcarovych a philipsovych bicich, ale teraz to vidim, parada
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Cundo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #54 kedy: 05. Jún , 2007, 10:25:48 »

Porcaro versus Phillips-casta bubenicka tema,obaja skveli bubenici.Kazdy je iny,tazke a zbytocne porovnavat...V TOTO ale skvelo plnia svoju ulohu "motora"kapely,aj ked jeden je diesel a druhy benzin...Obidva motory pravdaze v najnadupanejsej verzii preplnovane turboduchadlom...   

Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 05. Jún , 2007, 10:41:13 »

no diesel s benzinom by som moc neporavnaval. Vsetci vieme, aky motor je lepsi :)
ako hovori kolega: nafta neni palivo, ale kurivo
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #56 kedy: 05. Jún , 2007, 13:25:47 »

ako hovori kolega: nafta neni palivo, ale kurivo

Pred 20-30timi rokmi to este u osobnych aut platilo.
« Posledná zmena: 05. Jún , 2007, 13:26:16 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ravenarium
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #57 kedy: 05. Jún , 2007, 13:32:17 »

No z bubenickej temy do automobilovej, fuha riadny skok.
Mna by tak zaujimalo ktore pesnicky od inych kapiel ci interpretov su vyprodukovane clenmi TOTO, neviete?
 
Zaznamenané

Chapman Stick, touch guitar technic, extrem drumming, sofisticated inteligent brutality
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #58 kedy: 05. Jún , 2007, 13:53:31 »

napriklad vacsina albumu Thriller od Jacksona. Mame doma platnu a su tam napisani ako autori. A ten novy klavesak je autorom nosnej temy zo skladby Billie Jean.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #59 kedy: 05. Jún , 2007, 14:40:47 »

alebo jeden skoro cely album od skupiny Tubes... Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.