Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 10:56:02
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Toto  (Prečítané 14206 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 03. Február , 2007, 17:03:05 »

Toto je od nedavna (novy album Falling into Between) jedna z mojich srdcovych kapiel. Napocuval som si komplet diskografiu a nema to chybu. Od classic rocku z konca 70 tych, cez 80's ulety ala "ako zneli bicie v 85tom" az po velmi seriozny "rock pre dospelych" (AOR) ako ich zvyknu oznacovat. Album Tambu, klobuk dolu, cele to naspieval Lukather a to je muzikant jak svina.
Tiez si myslim, ze tato kapelka ma jedny z najlepsich balad vobec. Staci si pustit I Will Remember zo spominaneho Tambu, alebo klasicku I wont hold you back, alebo I'll be over you, je ich kopec...dost vela pomenovanych podla zenskych mien. Pamela, Melanie, Angela, Lorraine, Rossana, Lea, Anna, atd :) Ale uz som sa rozkecal. Fakt, ze pred rokom som mal tuto kapelu zafixovanu s Africa a Hold the line, no som rad, ze som ju objavil.

Btw, zivak z Amsterdamu je super, maju tam vokaly na posranie, Kimball to obcas trochu prehana s vrieskanim a z Lukatherovho zvuku nepadam na zadok, ale maju PESNICKY a hraju s nimi prvu ligu.

Pre "onanistov" odporucam skladbu Dave's Gone Skiing, fajn progrockova instrumentalka.
btw, tie ich oplodnovaky treba skusit na baby, chlapi :)

end.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 03. Február , 2007, 17:18:15 »

btw v tom videu od rasta, sa mi nezda ten zvuk az taky zly :) radsej by som bral ten, ako santanov. A na bicie hral Simon Philips, takisto TOTO :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Cundo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #17 kedy: 30. Apríl , 2007, 13:20:49 »

Este na margo git zvuku a la Lukather.Prave mam v discmane CD Through The Looking Glass z roku 2002(25.vyrocie kapely- remake kultovych skladieb od jazzu,cez rock az po pop).V Harrisonovej While My Guitar Gently Weeps je podla mojho nazoru jedno zvukovo ale hlavne emocionalne uzasne  hi-gain moderne solo,ktoremu sa tazko da nieco vytknut.V Living For The  City Stewieho Wondra zas super intro gitary s envelope filtrom atd.atd...Neposudzoval by som gitaristu podla jedneho nie velmi podareneho jamu.Na hudbe TOTO ma fascinuje hlavne evidentna radost bandu z toho,ze si mozu a chcu zahrat a spolocne tvorit bez toho,aby ich k tomu niekto alebo nieco nutil.(Falling In Between)javascript:void(0);
Bravooo
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #18 kedy: 30. Apríl , 2007, 13:32:49 »

Bol som na TOTO v lete v Pešti - perfektný zvuk gitary -   určite naj aký som kedy počul, nádherné vokály , skvelé aj nové veci čo som ešte nepočul - vždy je to TOTO  ,vinikajúci celkový zvuk.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #19 kedy: 30. Apríl , 2007, 14:20:15 »

Mne sa ten zvuk (lukatherov) zda tiez nic moc. Vobec nechapem, naco kombinuju (a ak tak uplne necitlivo) skresleny zvuk s chorusom. Dava to taky cudny chemicky gulas a nekonkretny ton...
Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #20 kedy: 30. Apríl , 2007, 14:29:03 »

no ma tam dost na prd zvuk Bleee ale bohvie ako to znelo nazivo mozno to bolo uplne o niecom inom ???napr.ja co som videl jeden koncert tak tam mal dobry zvuk Žmurk
Zaznamenané

AETHERON.SK
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #21 kedy: 30. Apríl , 2007, 14:47:17 »

no ponajnovsie uz ani nic ine ako Toto nepocuvam  ha ha ha teraz hlavne albumy Isolation, Toto IV, a vyberovky Love Songs a samozrejme aj zivaky Livefields a Live in Amsterdam 2003  Bravooo Pista Lukather je naozaj neuveritelny hudobnik Som frajer neviem ale mne sa velmo lubi zmes brutalne chemickeho popu ala 80's a higain agresivnej gitary  Na zdravie!
Zaznamenané
Cundo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #22 kedy: 30. Apríl , 2007, 20:03:36 »

no ma tam dost na prd zvuk Bleee ale bohvie ako to znelo nazivo mozno to bolo uplne o niecom inom ???napr.ja co som videl jeden koncert tak tam mal dobry zvuk Žmurk

Na ilustraciu uz zmienovane solo,live verzia.Na CD verzii posobi este presvedcivejsie.
        
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 30. Apríl , 2007, 20:08:57 »

no ma tam dost na prd zvuk Bleee ale bohvie ako to znelo nazivo mozno to bolo uplne o niecom inom ???napr.ja co som videl jeden koncert tak tam mal dobry zvuk Žmurk

Na ilustraciu uz zmienovane solo,live verzia.Na CD verzii posobi este presvedcivejsie.
        

Celkovo nic extra ton a k tomu ten otrasny chemicky podklad. Bleee
Harrisonov original s Claptonovym solom je mile nad tymto.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #24 kedy: 30. Apríl , 2007, 20:35:04 »

no ma tam dost na prd zvuk Bleee ale bohvie ako to znelo nazivo mozno to bolo uplne o niecom inom ???napr.ja co som videl jeden koncert tak tam mal dobry zvuk Žmurk

Na ilustraciu uz zmienovane solo,live verzia.Na CD verzii posobi este presvedcivejsie.
        

V zasade je to celkom pekny zvuk, ale strasne prekomprimovany. Neviem, ci je to komprimovane iba vysokym skreslenim, ale skorej nie. Mi to pripada, ako by mal na vysokom skresleni este kus kompresoru, co mu sice spravi akoze paradny sustain, ale uplne pokazi dynamiku - vsetky tony bezohladu na uhoz alebo ci ich vobec spravne brnkol, mu zneju rovnako nahlas, s rovnakym nasadenim a posobi to az lacno multiefektovo, aj ked farba zvuku by sedela na lampy minimalne v preampe.

Okrem toho, ze ten chlap v rychlych veciach dost smiruje (co mi v zasade az tak nevadi), tak katastrofalne brutalne neladi - hlavne pretahuje (co je dost horsie, akoby nedotahoval), pretlaca, no skratka zle - keby sa radsej miesto image a toho, aby mu pekne viala draha kosielka sustredil na intonaciu, bolo by to k prospechu audiozazitku.

Dufam, ze som neurazil jeho fanusikov, kludne mi dourazajte mojich oblubencov miesto toho  ha ha ha Na zdravie! Zdravíčko Som frajer
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 30. Apríl , 2007, 20:37:11 »

Ten spev, ten spev Smútim Nuz je to len gitarista. Moderne solo, celkom super. Ale original je len jeden.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 30. Apríl , 2007, 22:21:55 »

Neviem si predstavit, ako sa da este vacsmi sk...rvit zvuk original 59 LP Standarda ako to dokaze tento typek. Zrejme sutazi, kto dodrbe s co najviac rackmi zvuk Bleee ?§!.
Velmi frustrujuce. A aj jeho hra je uplne bezducha...

« Posledná zmena: 30. Apríl , 2007, 22:22:55 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #27 kedy: 30. Apríl , 2007, 22:34:57 »

nasiel som to popravde ja, ale je to des a hruza.. takto zbastardit zvuk LPcka. Nech je to uz akokolvek moderny zvuk, tak toto je uz moc. Na to staci naozaj hociake veslo so 6timi strunami.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #28 kedy: 30. Apríl , 2007, 23:22:44 »

Neviem si predstavit, ako sa da este vacsmi sk...rvit zvuk original 59 LP Standarda ako to dokaze tento typek. Zrejme sutazi, kto dodrbe s co najviac rackmi zvuk Bleee ?§!.
Velmi frustrujuce. A aj jeho hra je uplne bezducha...



Moje postrehy su asi take, ze jak to chnapol do ruky a zahral prvych par tonov, tak mi sanka trochu padla - to musim povedat. Ta gitara zaspievala, ozvala sa a bolo to maso - to zase taky Gibson sa ojebat tak lahko neda. Ked si clovek odmyslel delay a par gramov chorusu a kompresoru, trochu si odmyslel "V" na korekciach na aparate, tak to bolo fasa. Paradox je, ze ako sa k nemu pridal ten chlapik na uplne suchy Stratocaster, s klasickym zvukom aparatu bez picovin, tak ten Les Paul zrazu zmizol, stensel a stratil sa.

Akurat to pozeram este raz a zhruba do 1:20 to bolo ako tak fajn. Potom niekedy okolo 1:40 sa chlapik so Stratom trochu viac odvazil a odvtedy zvukom jasne dominoval. Mimochodom nie len zvukom, ale aj invenciou :). Pan Lukather aj tu mimoriadne zle ladil a hral velmi falosne...
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2007, 23:23:35 od Rastis » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 01. Máj , 2007, 00:05:11 »

Ja niektore tie jeho falosne tony, napr. tie z toho songu od Lenona beriem ako skor pocitove, podla mna je to miestami aj umysel.

Chcel som dat presne useky, ale som to nechal tak, jednoducho mne to nevadi. A celkovo upadam, malo cvicim, mozno je to aj tym :)
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 23 otázok.