Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 08:30:00
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Toto  (Prečítané 14188 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #30 kedy: 01. Máj , 2007, 00:41:50 »

Ja som tam ten filing citil a niektorym zamerom rozumiem. Ale on neladi cely ako je, aj na tom videu, kde spieval, aj na tom poslednom jame...
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 01. Máj , 2007, 07:48:58 »

Este na margo git zvuku a la Lukather.Prave mam v discmane CD Through The Looking Glass z roku 2002(25.vyrocie kapely- remake kultovych skladieb od jazzu,cez rock az po pop).V Harrisonovej While My Guitar Gently Weeps je podla mojho nazoru jedno zvukovo ale hlavne emocionalne uzasne  hi-gain moderne solo,ktoremu sa tazko da nieco vytknut.V Living For The  City Stewieho Wondra zas super intro gitary s envelope filtrom atd.atd...Neposudzoval by som gitaristu podla jedneho nie velmi podareneho jamu.Na hudbe TOTO ma fascinuje hlavne evidentna radost bandu z toho,ze si mozu a chcu zahrat a spolocne tvorit bez toho,aby ich k tomu niekto alebo nieco nutil.(Falling In Between)javascript:void(0);
Bravooo

Bravo! S týmto môžem len súhlasit. Kto tu kritizuje Lukathera (hoci aj na konkretnom jamme) je úplne mimo (vime o koho ide). Lukather Je to pán majster, cit, myšlienka aj technika. A ked si tak počúvam veci TOTO je jeden z priekopníkov "laborovania za zvukom" už dlhé roky. Nuž niekedy sa zadarí viac, niekedy menej a niekedy je to tak, že sa niekomu páči makove a niekomu kakové. Žmurk
Zaznamenané

heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #32 kedy: 01. Máj , 2007, 08:18:19 »

darmo niekto je gitarista ale niekto je muzikant a to je sakra rozdiel Žmurk Som metlak
Zaznamenané

AETHERON.SK
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 01. Máj , 2007, 09:08:20 »

darmo niekto je gitarista ale niekto je muzikant a to je sakra rozdiel Žmurk Som metlak

Ak hocikto tu odvedie toľko peknej práce (pritrafí sa aj všeličo popri tom) tak klobúk dole. Ale kritici su na to väčšinou opačne, kopu kritiky ale keby mali stáť s ním na podiu a hrať tak sa poser... Bravooo bay!
« Posledná zmena: 01. Máj , 2007, 09:09:28 od marianguitar » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 01. Máj , 2007, 09:23:22 »

darmo niekto je gitarista ale niekto je muzikant a to je sakra rozdiel Žmurk Som metlak

Presne tak. On je podla mna najma gitarista. :)
« Posledná zmena: 01. Máj , 2007, 09:24:01 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 01. Máj , 2007, 09:25:20 »

niekedy je to tak, že sa niekomu páči makove a niekomu kakové. Žmurk

Veru tak a ked sa mi paci aj to kakove, v klude to tu napisem. Žmurk
« Posledná zmena: 01. Máj , 2007, 09:26:05 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 01. Máj , 2007, 09:31:23 »

To je asi vec pohladu, urcite je to vyborny gitarista, ale ked ho niekto povazuje za najlepsieho na svete a top5 a genialneho a podobne, tak voci tomu mozu byt iste vyhrady.
Zaznamenané

marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 01. Máj , 2007, 09:32:16 »

darmo niekto je gitarista ale niekto je muzikant a to je sakra rozdiel Žmurk Som metlak

S týmto môžem len súhlasiť s dovetkom, že kto je ten, kto to posúdi? A názory (to len poznamenávam) môžu byť rôzne. Takže si ich nevnucujme. Pán gitrista z TOTO je tak či tak gitarová osobnosť, systém stavby sol, aranžmá, melodika... (teda podľa mňa) aby som nikomu nič nevnucoval! :)

Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 01. Máj , 2007, 09:35:13 »

S týmto môžem len súhlasiť s dovetkom, že kto je ten, kto to posúdi? A názory (to len poznamenávam) môžu byť rôzne. Takže si ich nevnucujme. Pán gitrista z TOTO je tak či tak gitarová osobnosť, systém stavby sol, aranžmá, melodika... (teda podľa mňa) aby som nikomu nič nevnucoval! :)

Ved tak to je ok, kazdy mame svoj nazor, mozeme si ho vyjadrit a to je v poriadku. Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #39 kedy: 01. Máj , 2007, 09:35:59 »

podla mna je nie je len dobry gitarista ale aj vyborny muzikant a s toto urobili nejeden hit mozno aj vasej oblubenej kapele Žmurk
Zaznamenané

AETHERON.SK
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #40 kedy: 01. Máj , 2007, 09:39:38 »

podla mna je nie je len dobry gitarista ale aj vyborny muzikant a s toto urobili nejeden hit mozno aj vasej oblubenej kapele Žmurk

1000% súhlas s tebou! je to (moj názor) všestranná osobnosť. Niekomu by možno vadilo, že jeho muzika ide aj do komercie. Ale ak sa objavila skladba TOTO niekde v rebríčku najakej hitparády, bol to skoro vždy ak aj popový ale skôsť (moj názor páni)! Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #41 kedy: 01. Máj , 2007, 10:08:22 »

marianguitar - na jednej strane sa tvaris, ze uznavas, ze vkus a nazory su rozne a pises, ze neda sa niekomu nieco vnucovat, ze aj tak to nikto neposudi. Co je inteligentny sposob vyjadrenia sa, aj ked si popri tom vyjadris trebars svoje subjektivne nazory na to ktore meno - tak to skratka ma byt.

ale na druhej strane pises, ze nazory, ktore su proti Tvojmu subjektivnemu nazoru na to ktore meno su mimo, rozpravas, ze by sa jeho kritici mali na podiu posrat a pod... Co inteligentny sposob argumentacie uz nie je  Žmurk


Kto tu kritizuje Lukathera (hoci aj na konkretnom jamme) je úplne mimo (vime o koho ide).

Ale kritici su na to väčšinou opačne, kopu kritiky ale keby mali stáť s ním na podiu a hrať tak sa poser...

Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 01. Máj , 2007, 10:25:49 »

Pozrel som si prednedávnom 2 koncerty Toto, na jednom spieval hlavne Lukather, moc mi jeho spev nesedí, ale vie zaspievať a baví ho to.

Vypočul som si tú ukážku While My Guitar Gently Weeps a neviem, kde Rastis prišiel na to, že šmíruje  ?§!., veľmi pekné sólo s prehľadom zahraté, pekné riffy, melodika, tón. Jediné s čím musím súhlasiť - že je pri vytiahnutých tónoch často jemne pod ladením, ale to pripisujem skôr hluku na pódiu, keď sa otupí trochu schopnosť vnímať výšku presne. Viď napr koncert Henryho v Sparxe, kde hral z aparátu strašne nahlas a často nedoťahoval tóny, pritom normálne ladí perfektne.
Lukather je výborný gitarista aj muzikant, ako aj celá kapela. Skladby výborné a sóla (v nahrávkach) do nich dokonalé.. Žmurk
Zaznamenané

heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #43 kedy: 01. Máj , 2007, 10:28:10 »

Pozrel som si prednedávnom 2 koncerty Toto, na jednom spieval hlavne Lukather, moc mi jeho spev nesedí, ale vie zaspievať a baví ho to.

Vypočul som si tú ukážku While My Guitar Gently Weeps a neviem, kde Rastis prišiel na to, že šmíruje  ?§!., veľmi pekné sólo s prehľadom zahraté, pekné riffy, melodika, tón. Jediné s čím musím súhlasiť - že je pri vytiahnutých tónoch často jemne pod ladením, ale to pripisujem skôr hluku na pódiu, keď sa otupí trochu schopnosť vnímať výšku presne. Viď napr koncert Henryho v Sparxe, kde hral z aparátu strašne nahlas a často nedoťahoval tóny, pritom normálne ladí perfektne.
Lukather je výborný gitarista aj muzikant, ako aj celá kapela. Skladby výborné a sóla (v nahrávkach) do nich dokonalé.. Žmurk

amen Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 01. Máj , 2007, 10:38:40 »

ja som si to tiez pozrel a nic mi tam nejako nevadilo. Pacilo sa mi to.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.124 sekund, 23 otázok.