Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 18:56:06
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: amp na elektroakustiky  (Prečítané 4875 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« kedy: 31. Január , 2007, 23:15:09 »

nazdar,chcem sa spytat ako je to s ampami na elektroakustiky.
viem ze marshall, hughes urcite vyraba ampy na elektorakusticke gitary. jak je to ale s hranim cez klasicku lampovu hlavu s elektroakustikou? moze sa tam nieco odpalit, alebo inym sposobom posrat?
v com je rozdiel medzi aparatmi na akustiky a klasickymi. dik
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 31. Január , 2007, 23:23:06 »

Ja si myslim, ze ak si nastavis gain na "1" a doladis master, tak sa nie je coho bat. Teda ten piezo snimac asi nema moc vacsi vystup ako klasicky. A mozno je to uplne jedno, s gainom na "10" ziskas azda aj celkom pouzitelnu "stavu" :)

Rozdiel bude asi v reproduktoroch (tie na elektroakustiky asi hraju aj vysky) a mozno v mensom skresleni.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 31. Január , 2007, 23:24:39 »

Lampovy klasicky amp hlavne zvuk dost dofarbi. Pri akustike sa chce, aby znela co najrealistickejsie, takze sa pouzivaju ine ampy, ktore maju rovnejsi frekvencny priebeh. Pokazit sa inak nemoze nic.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 31. Január , 2007, 23:25:23 »

A rozdiel bude mozno aj v posadeni EQ.
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #4 kedy: 31. Január , 2007, 23:28:47 »

hej jasne, v skresleni bude rozdiel aj s tymmi vyskami mas pravdu, len po technickej stranke ci je to ok.
naco robi marshall ten as50, ci jak sa vola to kombo.
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #5 kedy: 31. Január , 2007, 23:30:07 »

Rasto: akym stylom zafarbi zvuk akustiky?
tranzistor je na to teda podla Teba vhodnejsi?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 31. Január , 2007, 23:33:31 »

Nemyslel som to zrovna tak. Ale vieme, ako hraju gitarove aparaty. Pichni do neho mikrofon a skus do neho spievat. Bude to divny telefoidny stredovy zvuk. Na elektriku je to orechove, ale akustika si ziada aby to bolo frekvencne vyrovnane. To je presne, ako ked pichnes buster do frekvencne vyrovnanej hifi veze - bude to tenky bzucavy drat. Cize preto git. aparat na ine veci nie je prilis vhodny.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #7 kedy: 31. Január , 2007, 23:35:31 »

mas s tym aj osobnu skusenost, alebo len na zaklade teor.znalosti?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 31. Január , 2007, 23:37:56 »

Jasne ze som skusal odjakziva zapajat vsetko do vsetkeho. Uplne idealne je poslat zvukarovi spanielku po linke cez di-box a nechat si to poslat spat do odposluchu. Ale akusticke kombicko je tiez sikovna vec. Vsak si sam skus pichnut spanielu do buginy. Hrat to bude. S eqikom aj nejaky zvuk natocis, ale bude to vzdy trochu kompromis. Uz len tie stredaky repraky co mas v bedni...
« Posledná zmena: 31. Január , 2007, 23:38:56 od Rastis » Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #9 kedy: 31. Január , 2007, 23:40:40 »

cize podla Teba jedna z veci co chyba, su vysace v bedni?
lebo co som pozeral, nasiel som len marshall 50/100AS, ten ma dva vyskace. ale nemozem to vyskusat,lebo oba co su v robote su posrate  Bravooo
cize alternativa gitara - di.box-mix-zosik-PA je idealnejsia?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 31. Január , 2007, 23:43:10 »

Jak pisal MageZ, aj tie korekcie pracuju inde. Co je najidealnejsie uplne presne neviem, kedze som antispanielkac :). Pitu nech povie, oni su akustikaci v Silent Duu :).
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 31. Január , 2007, 23:44:15 »

Ak mas v nejakej kapele spev cez mix-zosik-PA, tak tam kludne pichni aj tu gitaru, nie?
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #12 kedy: 31. Január , 2007, 23:47:26 »

tak ale ved EQ sa da vzdy vypnut, resp externou krabicou dodelat.
Pitu kde si? napis mi :)
v Nitre v sobotu som ta cez okno videl hrat v irishi. som isiel do nitry na pivo Na zdravie!   rock rulezzz
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #13 kedy: 31. Január , 2007, 23:48:27 »

martinLM: ako moc kavlitativne posunie zvuk zapojenie do signalovej cesty di-box?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 01. Február , 2007, 00:29:43 »

V tomto pripade netusim. Ale ak ma mixpult Line In, tak ten DI box by som asi dost dolezity, aby nezhoda impedancii nezhltla vsetky vysky, tipujem.
« Posledná zmena: 01. Február , 2007, 00:29:59 od Martinlm » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 01. Február , 2007, 03:23:58 »

Buď pôjdeš s akustikou priamo do mixu, keď máš svoje malé PA-čko. Keď hráš na inom veľkom aparáte, väčšinou ťa zvukár preženie ešte cez DI-box.

Kvôli čomu to potrebuješ vedieť?

Ak chceš kombíčko, sú na to presne stavané akustické kombá, aby zachovali verný zvuk akustického nástroja. Ide ako spomínal Rastis o kombá, ktoré na rozdiel od tých pre elektrické gitary sa snažia, čo najvernejšie preniesť a zosilniť zvuk. Často majú aj vstup na mikrofón.

Ja som si kúpil nedávno malé ale 60W stereo (2 mierne do strán odchýlené repráčiky) kombíčko od Rolandu - AC60, je mi veľmi sympatické, má pekný mäkučký zvuk a pekne mi cez neho hrá aj elektrická gitara (hlavne lubovka). Na vstupe pre akustiku má prepínač - s piezzo a bez. Ďalší vstup je buď line alebo mikrofón. Má zabudovaný pekný stereo chorus a reverb. Je šikovné, malé a ľahké.

našiel som aj recenziu: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Roland-Acoustic-Chorus-AC60~21~rijen~2003/

Momentálne asi najlepšie akustické kombíčka sú  od firmy AER. Majú rôzne výkony, najmenšie má myslím 40W, je naozaj veľmi malinké, ľahké, ale hrá vynikajúco a cena tomu zodpovedá.



Akustické kombá vyrába aj veľa ďalších firiem - Trace Elliot, Laney, Marshall, Hughes&Kettner, Fender, Peavey, Kustom, Crate ...

Všeobecne akustické kombá nie sú moc lacné asi práve preto, že musia mať naozaj dobrý verný prenos zvuku (všetkých frekvencií), takže sa nemôže zbúchať hocijaký zosilňovať a dať hocijaký lacný reprák do ňho.
Treba si vybrať, ja som hľadal malé! ale dosť silné kombíčko s dobrým zvukom, s ďalším vstupom aj na spev (pri istotu) a možnosťou vstupu akustiky s piezzom bez vlastnej elektriky.
« Posledná zmena: 01. Február , 2007, 03:41:56 od Pitu » Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #16 kedy: 01. Február , 2007, 08:07:15 »

Ok Pitu, dik moc, aj ostatnym.
Tema moze byt zmazana  Je mi do plaču 
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 01. Február , 2007, 11:46:30 »

Aha, aby uz nikomu nepomohla?
« Posledná zmena: 01. Február , 2007, 11:47:08 od Martinlm » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 01. Február , 2007, 12:31:04 »

Darthez - ešte si nepovedal, kvôli čomu potrebuješ ozvučenie na akustiku..  Popiskujem si
Ideš hrať s kapelou na ňu, alebo kvôli domácemu brnkaniu (chceš sa počuť hlasnejšie  Popiskujem si )?
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #19 kedy: 01. Február , 2007, 14:02:31 »

Kombo na elektroakustiku potrebuje vyskace a viacmenej ma inak stavane korekcie ako gitarove kombo.
Idealne je hrat s elektroakustikou na takych apratoch, ktore su v kategorii skor na spev, muziku alebo klaves.
Kombo pre akustiku, je vlastne take male mono PAcko.
Vyraba aj Fender aj Crate dobre aparaty na elektroakustiku.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #20 kedy: 01. Február , 2007, 21:51:16 »

martinLM: nie preto, aby nepomohla, ale aby nezaberela miesto. sak ju nechaj ked chces
Pitu: nie na domace brnkanie, normalne s kapelou, alebo aj sam na cvicenie, ale nie na doma, normalne v sksobni, cize na vyssej hlasitosti.
kombo si nechcem kupovat, nemam nan peniaze.
prvotna otazka smerovala k tomu, ci si nepokazim celolampovu hlavu, ked do nej pichnem elektroakustiku.
potom som chcel vlastne vediet, ze preco je lepsie mat kombo tranzistorove, ako celolampovu hlavu.
Pitu: zaujimalo by ma este ,ako by si zoradil podla toho, co je najlepsie do rebricka tieto moznosti
1. celolampova hlava
2, PA (zosik, mix, bedne)  - BEZ D.I. Boxu
3, kombo na elektroakustiku
4, to iste ako moznost "2", ale S D.I.-Boxom.
vopred diky
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 02. Február , 2007, 00:43:55 »

Z tých bodov, čo si dal by som vylúčil lampové kombo. Akustika hrá cez neho neakusticky, s potlačenými výškami ...

Akustické kombo si vylúčil sám kvôli nedostatku financií. Ale bola by to možnosť, ak chceš dlhodobo hrávať na akustiku. Kvalitné! akustické kombo ti už pripraví zvuk pre zvukára na koncerte, aký chceš mať. Zároveň môže slúžiť ako kvalitný odposluch, zároveň môže lepšie zamedziť chytaniu spätnej väzby ...

Ak máte s kapelou vlastné PA v skúšobni, čo asi hej (prípadne plánujete, lebo spievať treba tiež cez niečo), potom si úplne vystačíš. Pichneš gitaru do mixu a hráš. Na koncerte pôjdeš cez linku k zvukárovi, on ťa už preženie cez DIbox (v skúšobni ho až tak nebudeš potrebovať) a zvuk ti dá do odposluchu.
Nevýhody - väčšia možnosť spätnej väzby, keď bude rámusiť celá kapela a ty budeš chcieť byť viac v odposluchu; zvukár ti nastaví zvuk, aký nechceš a bude sa ti zle hrať.
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.