Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 09:17:53
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pedalboard  (Prečítané 31479 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #75 kedy: 07. November , 2011, 23:42:55 »

alebo toto spolu vobec nesuvisi ?

nesuvisi. Buffer to iba impedancne prisosobi. To ze zeru signal, je sposobene napr vstupnymi filtrami, pripadne vystupnymi. samotny buffer nedegraduje signal ani nic
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #76 kedy: 07. November , 2011, 23:44:54 »

rasto... buffer sluzi na to impedancne oddelenie a to v takom zmysle, ze:

Z gitary ide signal na vysokej impedancii. Taketo vedenia su nachylne na rusenie a parazitne javy. Keby si gitarovy vystup zatazil ( zatazil rozumej zapojit do vstupu, ktory ma maly vstupny odpor ), tak napatie ktore sa naindukovalo v snimaci, ide prudko dole a dostava sa az pod uroven rusenia. Gitara je proste makky zdroj napatia, pretoze snimac ma vysoky vnutorny odpor ( kazdy zdroj, ktory ma vysoky vnutorny odpor je makky zdroj napatia ). Buffer je stavany tak, ze jeho vstupny odpor je velmi velky ( nezatazuje zdroj signalu ) a vystupny je maly velmi, idealne nula ( dodava tvrdy vykon ) a mozes zan tym padom zapojit lubovolne zariadenie. cize ked ides z gitarou do buffra, ktory ma vysoky vstupny odpor ( vyssi ako gitara ) tak ubytok signalu nenastane. z Buffra ide uz ale ten isty signal na nizkej impedancii, cize na vystup mozes zapojit aj ziarovku a nic sa nestane. Buffer proste zo signalu na vysokej impedancii, spravy taky isty signal na nizkej ruseniu odolnej impedancii. Samozrejme, ze mozes nastavit buffer tak, aby napr signal zosilil 2x alebo kolko. pripadne este moze otacat fazu signalu 0 180 stupnov


jasne.

krabicky Boss robia buffer "mimovolne" alebo su zamerne konstruovane tak, aby "buffrovali" ? respektive ich "buffrovanie" je nejak sofistikovane alebo ked sa povie "dobry buffer", tak si treba predstavit nieco ine ako Noise Gate od Bossu, ako tu chalani s tym argumentovali ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #77 kedy: 07. November , 2011, 23:48:04 »

Klasicky boss ma bufer a nie zly. ...

to mas tiez nejako odskusane, ze ktora krabicka ma ake "buffrovanie" ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #78 kedy: 07. November , 2011, 23:50:41 »

v podstate je kazdy efekt buffer. Pretoze v tom efekte su OZ, ktore maju tu vlastnost, ze maju velky vstupny a maly vystupny odpor a vyrobca sa snazi, aby to bolo dodrzane. zly buffer by napr. bol, ze mas OZ a na jeho vstupe by si dal odpor o hodnote 100Ohm o zem... cize vstup toho OZ by si mal 100Ohm...v gitary ide signal na 10tkach kOhm, cize by si buffer pokazil.

To co rozhoduje o dobrom buffri su tie RC obvody okolo. Vyrobca - napr. Boss - si ten signal z gitary upravi tak, aby mu znel dobre, ked prejde jeho efektom. Cize napr mu usekne vysky, lebo ked prejde skreslovacou castou, tak ta mu ich zase prida, tak proste aby to nechrcalo. Cize primarne im ide o to. A to ze po bypasse to zere tym padom vysky, ich moc zrejme netrapi. Keby si mal ale anpriklad efekt ze ides Buffer ( bez tych RC clankov ) a potom prepinac kde volis medzi efektom a bypassom, tak ubytok na signale by nemal nastat, resp nenastane. moze to iba pomoct. Potom zavisi aj na volbe OZ a pod
« Posledná zmena: 07. November , 2011, 23:51:44 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #79 kedy: 08. November , 2011, 00:04:42 »

v podstate je kazdy efekt buffer. Pretoze v tom efekte su OZ, ktore maju tu vlastnost, ze maju velky vstupny a maly vystupny odpor a vyrobca sa snazi, aby to bolo dodrzane. zly buffer by napr. bol, ze mas OZ a na jeho vstupe by si dal odpor o hodnote 100Ohm o zem... cize vstup toho OZ by si mal 100Ohm...v gitary ide signal na 10tkach kOhm, cize by si buffer pokazil.

To co rozhoduje o dobrom buffri su tie RC obvody okolo. Vyrobca - napr. Boss - si ten signal z gitary upravi tak, aby mu znel dobre, ked prejde jeho efektom. Cize napr mu usekne vysky, lebo ked prejde skreslovacou castou, tak ta mu ich zase prida, tak proste aby to nechrcalo. Cize primarne im ide o to. A to ze po bypasse to zere tym padom vysky, ich moc zrejme netrapi. Keby si mal ale anpriklad efekt ze ides Buffer ( bez tych RC clankov ) a potom prepinac kde volis medzi efektom a bypassom, tak ubytok na signale by nemal nastat, resp nenastane. moze to iba pomoct. Potom zavisi aj na volbe OZ a pod

cize nie ze v "pedale je dobry buffer" , ale kazdy netruebypass pedal "buffruje" zo svojej podstaty a kazdy asi nejak inac ? moze potom platit to Andrejove, ze za dobrym buffrom na kably prestava zalezat ?

a este nech uz teda rozumiem... ze je v ceste niekde nejaky pedal co buffruje este nijak nezarucuje, ze sa signal moze dokurvit prechodom dalsimi netruebypass pedalmi aj ked tiez "buffruju" ? je to tak nejak ?

a este ma zaujima, co ta TB lista versus "buffrovanie" :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #80 kedy: 08. November , 2011, 00:13:26 »

cize nie ze v "pedale je dobry buffer" , ale kazdy netruebypass pedal "buffruje" zo svojej podstaty a kazdy asi nejak inac ? moze potom platit to Andrejove, ze za dobrym buffrom na kably prestava zalezat ?

presne tak

a este nech uz teda rozumiem... ze je v ceste niekde nejaky pedal co buffruje este nijak nezarucuje, ze sa signal moze dokurvit prechodom dalsimi netruebypass pedalmi aj ked tiez "buffruju" ? je to tak nejak ?

Ano moze byt...niektore efekty ako som spominal, si upravuju frekvencne pasmo pre seba uz pri buffri, cize ovplyvnia potom frekvencie signalu aj ked ten uz presiel napr. prvym dobrym buffrom. uz je ten signal sice odolny na rusenie a pod, ale ten buffer toho druheho efektu, to proste ovplyvni

a este ma zaujima, co ta TB lista versus "buffrovanie" :)

Pri TB liste nemas ziadne aktivne prvky, cize tam moze nastat utlm sposobeny napr dlhym vedenim, alebo prechodovymi odpormi na tlacitkach a pod ( ak su chybne ) a takisto je nutne si uvedomit, ze prepinanie signalu na vysokej impedancii sposobuje pukanie, preto ked TB lista, tak na vstup dat buffer 1:1 a potom uz na nizkej impedancii aj ked prepinas TB tak to nepuka a zaroven ani nezere signal a nemusia byt ani tak kvalitne kable. AK je cisto true bypass, tak na kabloch velmi zalezi, lebo signal je na vysokej impedancii, cize rusenie, parazitne kapacity a pod sposobuju napr utlm vysok
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #81 kedy: 08. November , 2011, 00:17:21 »

ok, diky, mam jasno  Na zdravie! Zdravíčko Je to frajer
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #82 kedy: 08. November , 2011, 00:18:19 »

rastis: ideal je mat hned za gitarou buffer a potom TB pedale, resp TB riesenie, cez listu napr.  (polopatisticky povedane)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #83 kedy: 08. November , 2011, 00:23:22 »

vlastne di-box je buffer v samostatnej skatuly, nie ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #84 kedy: 08. November , 2011, 00:33:16 »

vlastne di-box je buffer v samostatnej skatuly, nie ?

presne
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #85 kedy: 08. November , 2011, 00:34:39 »

presne

a ja sa tu vypytujem fakt jak blb. ale diky :)
Zaznamenané
the_zako
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114


...and the blowjob is perfect last minute gift!


« Odpoveď #86 kedy: 10. November , 2011, 12:33:05 »

Ja som z toho jelen  ha ha ha

Takze pokial riesim pedalboard tak hned na zaciatok signalovej cesty dat "dobry buffer" a signal by mal byt v pohodke? Za predpokladu ze vsetky efekty su TB.
Zaznamenané

Drevo, káble, kde - tu žiarifka a dajaké tlačítka...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #87 kedy: 10. November , 2011, 12:42:42 »

Ja som z toho jelen  ha ha ha

Takze pokial riesim pedalboard tak hned na zaciatok signalovej cesty dat "dobry buffer" a signal by mal byt v pohodke? Za predpokladu ze vsetky efekty su TB.

ano, spravne si tomu pochopil. resp . buffer je idealny priamo za gitarou, ale to sa da tazsie dosiahnut bez zasahu do gitary, cize tam je kvalita kabla dolezita. po buffer
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #88 kedy: 10. November , 2011, 18:53:59 »

Ja som z toho jelen  ha ha ha

Takze pokial riesim pedalboard tak hned na zaciatok signalovej cesty dat "dobry buffer" a signal by mal byt v pohodke? Za predpokladu ze vsetky efekty su TB.
Práveže fígeľ je v tom, že za buffrom ani nemusia byť tie pedále TB. Ak máš dobrý vstupný buffer, netreba pedále prerábať (tie, čo niesú TB), ani netreba TB lištu.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #89 kedy: 10. November , 2011, 19:00:57 »

Práveže fígeľ je v tom, že za buffrom ani nemusia byť tie pedále TB. Ak máš dobrý vstupný buffer, netreba pedále prerábať (tie, čo niesú TB), ani netreba TB lištu.
Ale zas to v niektorých prípadoch na 100% neplatí...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.