Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 02:59:54
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Allan Holdsworth  (Prečítané 16158 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« kedy: 04. Február , 2007, 18:58:07 »

Allan Holdsworth-Jeden z mojich oblubenych gitaristov. Charakteristicke su pre nho dve "hudobne roviny"  1.Tvorca krasnych zasnenych zvukovych ploch(pouzivajuc pri tom zaujimave  suzvuky) http://youtube.com/watch?v=ws3GARF9kEE  2.Hypertenzny šič, u ktoreho mi imponuju zlozite tajomne prepletene linky.  PS:  Niekedy mam pocit ,ze tie sola preziva skor ako v tranze alebo v meditacii,su fakt nevsedne  .  http://youtube.com/watch?v=uJF5zB7YcXc    http://youtube.com/watch?v=oby42ZrR5q8&mode=related&search=                                                                                     
« Posledná zmena: 04. Február , 2007, 19:16:53 od Pitu » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 04. Február , 2007, 19:18:25 »

Zvuk - tento gitarista si zaslúži samostatnú tému, tak som tvoj príspevok oddelil a hodil sem. Žmurk

http://www.therealallanholdsworth.com/
Zaznamenané

samojed
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101



« Odpoveď #2 kedy: 05. Apríl , 2007, 15:10:11 »

Som rád, že sa našiel niekto, kto založil tému o tomto géniovi, priekopníkovi a nenapodobniteľnom gitaristovi, ktorý možno nie je až tak známy, ako by si zaslúžil. Som úplne odstavený z jeho mimoriadne komplikovanej výstavby sól...
Možno viete, možno nie, no Allan je aj huslista. Počul ho už niekto z Vás hrať na husliach? Ak áno, aké to bolo?
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2007, 16:27:12 od samojed » Zaznamenané

Kam by som chodil? Na dvor...
Roztancujem ja týmto publikum? Roztlieskam ja týmto publikum?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 05. Apríl , 2007, 16:15:51 »

nechce sem niekto postnut aj nieco PEKNE od neho?  Popiskujem si
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #4 kedy: 06. Apríl , 2007, 14:47:26 »

...Holdsworth je mimozemstan....
Zaznamenané

Peter Kleja
nováčik
*
Príspevkov: 9



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 26. November , 2007, 14:05:00 »

Allana som najprv počúval so sebazaprením. Ťažká hudba. Teraz sa ho neviem zbaviť  :) Je neskutočný, originálny, poznateľný. Určite jeden z naj na svete.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #6 kedy: 26. November , 2007, 14:22:18 »

Allan-excelentus špiritus žadny humus.....
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 26. November , 2007, 17:46:22 »

Zaujimave na nom je to, kolkymi zanrami presiel. Velmi sa mi pacil v jeho prvej jazzrockovo-hardrockovej kapele Tempest, a potom aj v legende Soft Machine. Sucasna tvorba a hudba mi pride dost chladna a odludstena, nebavi ma.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #8 kedy: 26. November , 2007, 21:49:33 »

Zaujimave na nom je to, kolkymi zanrami presiel. Velmi sa mi pacil v jeho prvej jazzrockovo-hardrockovej kapele Tempest, a potom aj v legende Soft Machine. Sucasna tvorba a hudba mi pride dost chladna a odludstena, nebavi ma.
  Mna teda dokaze rozpalit dost a ked uz hra nieco chladne-na mna tak posobia obcas tie jeho plosne-akordicke utvary-nieje to chlad ,ktory by vyvolaval nejaky negativny pocit, skor upokojuje .
« Posledná zmena: 26. November , 2007, 21:52:55 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
fero homola
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #9 kedy: 30. Január , 2008, 20:04:18 »

Allan tak to je genius moj mylačik mam všetko od neho.  S.Vai povedal naj su Jeff Beck a Allan Holdsworth a ma pravdu neuveritene hra je to fantazia Bravooo
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #10 kedy: 12. Máj , 2008, 03:19:19 »

... Holdworth je vinimocny gitarista, myslim ze jeho skladbu Metal Fatique pocuval aj Vai predtym nez dostal ideu urobit Bad Horse :-) ...
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 12. Máj , 2008, 08:57:38 »

Tu su jeho efekty:

Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #12 kedy: 12. Máj , 2008, 09:03:55 »

...Holdsworth je mimozemstan....

On naozaj nieje z tejto planety.Ten sa neučil rozprávať ako malé dieta ale myslieť v tonoch a už ako prcek musel mať gebulu plnu  hudobných improvizacii.Hovorené slovo vnímal najskôr v tonoch.Genius akých je len pár na svete.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
traffic_juzz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #13 kedy: 12. Máj , 2008, 14:38:59 »

holdsworth je super!! prisiel som nanho tiez cez vaia a ked som to pocul prvykrat atk som kukal jak puk..je velmi malo hracov, ktori nehraju len naucene finticky, ale ich hra sa pohybuje nejakym smerom..tony nasledujuce za sebou vytvaraju urcity obsah a obraz...a hlavne ak sa niekto dopracuje tak daleko, ze hra nieco ine ako vsetci ostatni gitaristi, resp hudobnici..ale to uz je o tom, kto ma co v sebe, aku predispoziciu a chut makat...pre mna osobne zatial ostava cislo jeden john shannon...
« Posledná zmena: 12. Máj , 2008, 14:39:38 od traffic_juzz » Zaznamenané
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #14 kedy: 12. Máj , 2008, 15:55:31 »

na poslednom albume planet x-sa objavil holdsworth v tejto vecicke....rozhodne zaujimve a vobec nie lahko pocuvatelne
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.