Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 08:59:59
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Allan Holdsworth  (Prečítané 16148 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #15 kedy: 13. Máj , 2008, 11:47:48 »

na poslednom albume planet x-sa objavil holdsworth v tejto vecicke....rozhodne zaujimve a vobec nie lahko pocuvatelne

  Zaujimava muzicka , asi sa po nich mrknem  Na zdravie! .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #16 kedy: 14. Máj , 2008, 09:06:12 »

  Zaujimava muzicka , asi sa po nich mrknem  Na zdravie! .
aj brutalna zostava na klavesoch derek sherenian z dream theater,virgil donati na bicich,rufus philpot ci jak sa to pise na base a mnoho hosti ako holdsworth.....zostava ktora nepotrebuje komentar!
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #17 kedy: 19. Máj , 2008, 06:11:33 »

na poslednom albume planet x-sa objavil holdsworth v tejto vecicke....rozhodne zaujimve a vobec nie lahko pocuvatelne


... paradicka :) ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #18 kedy: 19. Máj , 2008, 06:12:58 »

  Zaujimava muzicka , asi sa po nich mrknem  Na zdravie! .

... Derek Sherinan a Virgil Donatti. Holdsworth sa na tejto platni pokial sa nemylim objavil len na dvoch skladbach ...
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #19 kedy: 10. Jún , 2008, 09:18:59 »

holdsworth hra krasne, rozhodne patri medzi mojich oblubencov. Za zmienku ale stoji aj jeho legato technika.  Vacsina gitarstov hra legato klasickym sposobom, tak, ze pouzivaj aj priklep (hammer on) aj odtrh (pull off), cize napriklad takto: 5h8p5. Allan Holdsworth sa pull offom vyhyba. Vraj sa mu nepaci ich zvuk. Povedzme ze 5. piaty prazec v  priklade hra ukazovakom a 8. malickom.Najprv urobi priklep na 8. prazec ale potom, namiesto toho aby strunu odtrhol, iba zdvihne malicek a presne v tom istom momente priklepne ukazovak. Nikdy som to neskusal ale musi to byt riadne narocne na synchronizaciu...kadopadne zaujimava technika a neviem o nikom kto by ju este pouzival. Kazdopadne, ani ju neviem na jeho hrani spoznat iba som o tom cital
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #20 kedy: 10. Jún , 2008, 17:39:53 »

holdsworth hra krasne, rozhodne patri medzi mojich oblubencov. Za zmienku ale stoji aj jeho legato technika.  Vacsina gitarstov hra legato klasickym sposobom, tak, ze pouzivaj aj priklep (hammer on) aj odtrh (pull off), cize napriklad takto: 5h8p5. Allan Holdsworth sa pull offom vyhyba. Vraj sa mu nepaci ich zvuk. Povedzme ze 5. piaty prazec v  priklade hra ukazovakom a 8. malickom.Najprv urobi priklep na 8. prazec ale potom, namiesto toho aby strunu odtrhol, iba zdvihne malicek a presne v tom istom momente priklepne ukazovak. Nikdy som to neskusal ale musi to byt riadne narocne na synchronizaciu...kadopadne zaujimava technika a neviem o nikom kto by ju este pouzival. Kazdopadne, ani ju neviem na jeho hrani spoznat iba som o tom cital

heeej? ze on to hra tak? ze vlastne akoby hammer on ale vlastne naopak, dakedy som sa nad tym zamyslal, ci nehrat takto legato, ale mne sa tento sposob zdal praveze lahsi ako ked musis dat pull off......tak som zacal drvit pull off......:)
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #21 kedy: 10. Jún , 2008, 17:53:30 »

pisal o tom Guthrie. A doporucoval cvicit najprv klasicke legato az potom sa vrhnut na holdsworthove.  Ale ved mozno ked sa ti zda lahsi skus vycvicit nejaky seriozny beh s tym a uvidis mozno to na teba funguje. Mam dojem ze aj gitaristi co hravaju obojrukym tappingom na gitaru hraju iba priklepom napr Adam Fulara ale nie som si uplne isty
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #22 kedy: 10. Jún , 2008, 18:17:25 »

ako jasne chcem zvladnut v prvom rade klasicke legato s poctivym :) pull off a ptm budem experimentovat, btw kde o tom pisal Guthrie, v nejakej jeho instructional knihe?
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #23 kedy: 10. Jún , 2008, 20:35:39 »

hej vola sa creative guitar. To je ale fakt seriozna ucebnica nie jak ucebnice typu "hot licks" 80' shrederov:)
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #24 kedy: 10. Jún , 2008, 22:06:40 »

tak toto som asi nejako prehliadol, musim citat pozornejsie...:)
Zaznamenané

much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #25 kedy: 10. Jún , 2008, 23:36:44 »

mas ju? inac je to v creative guitar 2.  Jednotku nemam. nemas ju nahodou?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #26 kedy: 11. Jún , 2008, 00:32:55 »

holdsworth hra krasne, rozhodne patri medzi mojich oblubencov. Za zmienku ale stoji aj jeho legato technika.  Vacsina gitarstov hra legato klasickym sposobom, tak, ze pouzivaj aj priklep (hammer on) aj odtrh (pull off), cize napriklad takto: 5h8p5. Allan Holdsworth sa pull offom vyhyba. Vraj sa mu nepaci ich zvuk. Povedzme ze 5. piaty prazec v  priklade hra ukazovakom a 8. malickom.Najprv urobi priklep na 8. prazec ale potom, namiesto toho aby strunu odtrhol, iba zdvihne malicek a presne v tom istom momente priklepne ukazovak. Nikdy som to neskusal ale musi to byt riadne narocne na synchronizaciu...kadopadne zaujimava technika a neviem o nikom kto by ju este pouzival. Kazdopadne, ani ju neviem na jeho hrani spoznat iba som o tom cital

... to bola inac prva vec co som si na jeho technike vsimol. Priklepy zneju solidnejsie ako odtrhy, ale dost mu v tom napomaha aj poriadny compresor ktory pouziva a samozrejme v kombinacii s noisegate co mu zakrije suchotanie a zvyrazni aj slabsie tony. Myslim ze aj preto je ten jeho zvuk aj taky "chemicky" znejuci. A samozrejme aj gitarovy syntetizator. Tuto jeho techniku by nemohol vyuzit keby hodil gitarku priamo na nejaky lampac ...
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #27 kedy: 11. Jún , 2008, 23:05:28 »

... to bola inac prva vec co som si na jeho technike vsimol. Priklepy zneju solidnejsie ako odtrhy, ale dost mu v tom napomaha aj poriadny compresor ktory pouziva a samozrejme v kombinacii s noisegate co mu zakrije suchotanie a zvyrazni aj slabsie tony. Myslim ze aj preto je ten jeho zvuk aj taky "chemicky" znejuci. A samozrejme aj gitarovy syntetizator. Tuto jeho techniku by nemohol vyuzit keby hodil gitarku priamo na nejaky lampac ...

hmm....ale adamovi fularovi to znie aj na cistom zvuku.   kazdopadne urcite treba zacat s klasickym legatom, hento je uz brutal... zaujimave e tiez ze holdsworth hrava stupnice 4 tony na strunu....keby som mal taku paprcu ako on mozno aj ja tak robim :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #28 kedy: 12. Jún , 2008, 18:09:32 »

hmm....ale adamovi fularovi to znie aj na cistom zvuku.   kazdopadne urcite treba zacat s klasickym legatom, hento je uz brutal... zaujimave e tiez ze holdsworth hrava stupnice 4 tony na strunu....keby som mal taku paprcu ako on mozno aj ja tak robim :)

... ide mu to, ale musi mat zatlmene struny vreckovkami ...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #29 kedy: 12. Jún , 2008, 18:20:24 »

ked uz je rec pri jeho technike, v GP som cital ze nehra stupnice normalne vzostupne a zostupne, ale ze ich hra ako keby na preskacku, cim vznikaju tie jeho behy so zaujimavou melodiou...  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.