Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 08:00:05
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Allan Holdsworth  (Prečítané 16152 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #30 kedy: 12. Jún , 2008, 23:33:32 »

ked uz je rec pri jeho technike, v GP som cital ze nehra stupnice normalne vzostupne a zostupne, ale ze ich hra ako keby na preskacku, cim vznikaju tie jeho behy so zaujimavou melodiou...  Na zdravie!

... ako myslis na preskacku ? ...
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #31 kedy: 13. Jún , 2008, 06:57:04 »

Mam od neho doma nejaku git.skolu a vacsinu stupnic  hra tak , ze postupne zahra na kazdej strune nie tri ale styri tony .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #32 kedy: 13. Jún , 2008, 06:58:02 »

na poslednom albume planet x-sa objavil holdsworth v tejto vecicke....rozhodne zaujimve a vobec nie lahko pocuvatelne

klavesak by si mohol ten kram naladit to sa neda počuvat,cele je to take nervozne, skratka mali ist radšej s dušom na jedno
« Posledná zmena: 13. Jún , 2008, 07:15:02 od joe » Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 13. Jún , 2008, 08:04:11 »

klavesak by si mohol ten kram naladit to sa neda počuvat,
Tak,tak.Bubenik tiež neladi a zvukar- no uplne falošne. Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 09. Február , 2013, 17:52:05 »



Tu ma este Holdworth fajn ton aj hru, kym nezacal hrat tie nudne jazzrocky.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #35 kedy: 09. Február , 2013, 23:52:57 »



Tu ma este Holdworth fajn ton aj hru, kym nezacal hrat tie nudne jazzrocky.  :)

Uplne paradne....naozaj ovela lepsie, ako jeho neskorsie onanie a vykastrovany ton. Na takomto klasickom zvuku mi aj tie jeho legata zneju ovela krajsie
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #36 kedy: 10. Február , 2013, 11:42:50 »

Uplne paradne....naozaj ovela lepsie, ako jeho neskorsie onanie a vykastrovany ton. Na takomto klasickom zvuku mi aj tie jeho legata zneju ovela krajsie

Hej, tu ma len vytocenu plexinu a Gibson SG Custom. Basa tam je Gibson EB3.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 10. Február , 2013, 20:14:15 »



Tu ma este Holdworth fajn ton aj hru, kym nezacal hrat tie nudne jazzrocky.  :)

Väčšinou súhlasím s tým, čo tu píšeš, ale tento tón mne pripadá úplne tuctový, ten, ktorý má teraz je úplne identifikovateľný jeho tón.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 11. Február , 2013, 06:27:06 »

Väčšinou súhlasím s tým, čo tu píšeš, ale tento tón mne pripadá úplne tuctový, ten, ktorý má teraz je úplne identifikovateľný jeho tón.

Tuctove to je skor, ze tu este hra pre neho uplne netypicky, hlavne ked si to porovnas s tymto, co je len o rok neskor.



Ja tie jeho nove pociny moc nemam rad, neznasam tie umele digitalne zvuky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 28. August , 2015, 10:07:18 »

Sympaticke videjko aj napriek tym gitarkam nesympatickym.


https://vimeo.com/137553581
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 28. August , 2015, 11:52:25 »

Sympaticke videjko aj napriek tym gitarkam nesympatickym.


https://vimeo.com/137553581


Celkovo ma vzdy zaujalo, preco kopa jazzrockovych gitaristov ma castro velmi podivny az nic moc ton. (vid napr. Laughlin, aj tento Holdsworth aj kopa dalsich). Este taky Meola ako tak ujde. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #41 kedy: 28. August , 2015, 12:27:40 »

Podla mna sa im ten ton zda prave ok ako niekedy aj ta muzika  Bavím sa skvele
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 28. August , 2015, 14:50:17 »

Celkovo ma vzdy zaujalo, preco kopa jazzrockovych gitaristov ma castro velmi podivny az nic moc ton. (vid napr. Laughlin, aj tento Holdsworth aj kopa dalsich). Este taky Meola ako tak ujde. :)

Najpr som myslel, ze myslis ten zvuk jazzovy prifarbeny chorusom ci cim, tak ma napadlo, ze asi preto, ze sa vsetci jazzisti opicia po Holdsworthovi.

Ale potom pozeram, ze pises ze "divny ton" a spomenul si aj Mclaughlina, tak to asi myslis inak. Inak keby som si mal nastavit Mclaughlinov zvuk a brnkat si na tom, tak asi moc spokojny niesom. Podobne vnimam aj zvuk Steva Howa z Yes. Trochu mi to znie ako ked som ako maly skusal hrat s overdrive pedalom do zosika na radiu povedzme :). Ale v muzike, ktoru hraju s tym problem nemam. Mozno, ze to neriesia, mozno riesia viac muziku alebo neprebrali sposob akym hra vacsina rockovych gitaristov, ktory mame zrejme v hlavach, ze takto je to pekne, takto to ma vyzerat.

No akurat co som pridal tento prispevok, tak uz nemam pocet prispevkov 1111, som sa vytesoval cely den z toho Žmurk
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 28. August , 2015, 18:45:26 »

Ináč jeho záber je dosť široký, ja som sa len nedávno dozvedel, že chvíľu hral aj v kapele Level 42. Konkrétne na doske Guaranteed hrá asi v 5 skladbách a odohral aj nejaké koncerty.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #44 kedy: 29. August , 2015, 08:31:40 »

Fajn zvuk ma tu, kde este nehral typicke fusion. Jeho prvy album, kde vobec participoval. SG Custom a Plexina, nic ine.  :)

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.