Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 15:31:40
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: legato a la satriani  (Prečítané 1827 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« kedy: 05. Február , 2007, 05:38:08 »

Gritingz tu ol pipl,

snazim sa vycibrit niektore sola od satcha a stale narazam na ten isty problem - neviem rozlustit jeho ?techniku? v legatach...


Link na problem v guitarpro: www.kacvinsky.sk/satch.gp5

Vsetky jeho sola su zalozene cca na niecom takomto, miesto bluesovych bendingov legatuje s minimalnym pickingom. Otazkou je, ako sa pohybovat medzi takymito polahami (konkretne tu medzi 4-5-7 a 5-7-9), teda ci slide spravit ukazovakom so 4. do 5. polohy, alebo prostrednikom z 5. do 7.  A ked niekde picking, myslite, ze zvyraznovat niektoru dobu, alebo brnkat iba pri prechode medzi strunami, alebo ako?
« Posledná zmena: 05. Február , 2007, 08:28:32 od Kaco » Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 05. Február , 2007, 07:27:16 »

Ach ,jaj.Mať ja tvoje problemi a Satrianiho peniaze.Wau,to by bolo.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 05. Február , 2007, 12:29:14 »

Väčšinu behov hrá Satriani takýmto rytmicky voľným spôsobom cez legáta. On hrá väčšinou všetky legáta tak, že brnkne hlavne pri prechode na druhú strunu (niekedy ani to nie) a všetko ostatné hrá legátovo (príklepmi, odtrhmi).
Treba to skúšať, dostať sa do toho pocitu v prstoch a pôjde to. Kedysi dávno, keď som niečo od neho niečo robil, napr "Always with me, always with you" , tak som sa práve na toto legátové hranie zameral.

Kaco - neviem, kde tam vidíš problém, väčšinou to hrá normálne v prstoklade stupnice.Myslím že medzi polohami sa posúva slidom hlavne ukazovákom. Ale ako som si ten tvoj príklad prehral, zneje to v podstate rovnako. Takže je len na tebe, ako to budeš hrať.

Tu je ukážka, narýchlo len na akustike: (prvá polovica - slide ukazovákom, druhá - slide prostredníkom)

* satriani-legato.mp3 (70.2 KB - stiahnuté 248 krát.)
« Posledná zmena: 05. Február , 2007, 12:30:29 od Pitu » Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.