Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 18:57:37
Strán: 1 [2] 3 4 ... 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitary/shop BACH??  (Prečítané 106101 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 08. Február , 2007, 19:51:35 »

To je zvlaštne.Na jednej strane niektory chvalite VINTAGE div nie "do nebies" až pokial milos? nenapiše, ake v skutočnosti tie gitary su. A na druhej strane už kritizujete BACH,ktory ste pravdepodobne nevideli ani na obrazku,nieto nan hrali.A pritom je pravdepodobne,že obe značky /tak ako mnohe dalšie/ použivaju ten isty činsko-korejsky hardware.

Nikto tu zas Vintage do nebies nevyzdvihuje. Iba su to podla mna najlepsie gitary s pomerom cena/kvalita/zvuk, ake u nas v nasej biednej maloobchodnej sieti dostat. Samozrejme, ze su aj ine, lepsie moznosti, ale pokial niekto chce kupit novy Les Paul tu do 15 tisic, tak podla mna spravi dobre ak si vyberie nejaky vydareny kus od Vintage.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 08. Február , 2007, 20:46:30 »

Bach je sračka, ak sa mám aspoň trochu úctivo vyjadriť, podobne ako STAG, SX, HARLEY BENTON, SYRINX...... Kto chce zvuk, potrebuje peniaze..o talente sa samozrejme nebavíme...Viem že Henry alebo Fero, alebo Piťu, Jimi... zahrajú o dosť lepšie na BACH, ako niekto na orig. GIBSON, to je fakt. VINTAGE sú v poho a keby som nebol závislý na nadpise GIBSON na hlave gitary, idem do toho. To že Zlatý Slávik hrá na Vintage, nie je náhoda a ani z núdze cnosť, pretože chalani z Desmodu naozaj majú na to, aby si kúpili Gibson.. ODPORúčAM....alebo potom nešpekulovať a nepičovať a šetriť a šetriť..a po pár rokoch sa mi ozvať :-))) Ciao....
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 08. Február , 2007, 21:21:33 »

Robo trepeš. Zlaty slavik, Desmond ,Vintage- asi nevieš nič o marketingu,sponzoringu, atd.  Vintage,Bach,Stagg,Sx atd .su to všetko lacne gitary určene pre začinajucich gitaristov a tak sa treba na ne divat.Že sa občas medzi nimi najde kus,ktory ako tak hra,je skor vynimka.
« Posledná zmena: 08. Február , 2007, 21:28:49 od rudy » Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #18 kedy: 08. Február , 2007, 22:06:38 »

v made mali tieto bach gitary. chodil som okolo nich dost. kedze ani jedna nebola lavacka, tak som nedospel k tomu aby som sa nejakej chytil ale velmi vabne nevyzerali. napriek vsetkemu som schopny uverit tomu ze hraju relativne dobre. ja mam uz roky squierku a je to v pohode. ale aj tak... Popiskujem si
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #19 kedy: 08. Február , 2007, 22:17:38 »

Robo trepeš. Zlaty slavik, Desmond ,Vintage- asi nevieš nič o marketingu,sponzoringu, atd.  Vintage,Bach,Stagg,Sx atd .su to všetko lacne gitary určene pre začinajucich gitaristov a tak sa treba na ne divat.Že sa občas medzi nimi najde kus,ktory ako tak hra,je skor vynimka.
No ja neviem ako to robia, ale medzi Vintage sa da najst velmi vela dobrych kusov, dokonca vybornych. O com si dovolim pochybovat pri SX, Stagg, ... a pod.
Ale nezabudajme ze je to masova strojova produkcia z azie, ciny, vietnamu. Cize chlapici z Anglicka co to tam maju pod palcom si musia davat sakra dobry pozor na vystupnu kontrolu, a kontrolu kvality. Stretol som sa aj so zlymi kusmi od Vintage, o tom potom. Z anglika dojde doradu vsetko, ale tych nepodarkov bolo 5-8%. Preto som tam siel aby sme vybrali dobre kusy, do predajne, kde si to ludia mozu vyskusat a kupit tu co sa im najviac paci, aby medzi nimi nebola daka pruserova gitara... Gitary ale by som vobec neriesil cez internetovy obchod, uz vobec nie pri nastrojoch ktory kazdy musi hrat zakoniete trochu inac, lebo je z dreva. U klavesov je to jedno.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #20 kedy: 08. Február , 2007, 22:17:58 »

No je to hlavne o tom ze tieto gitary su myslim pre zacinajucich gitaristov a napisal rudy. A preco by clovek ktory si ani poriadne nie je isty ci naozaj chce hrat ci vydrzi preco by si nekupil gitaru za smiesny peniaz. Mna sa teraz kamarat pytal ze ide kupovat akustiku do 5000. A ja som mu normalne nevedel poradit. Lebo ako spravny gitarista pouceny z tohoto fora by som mu mal povedat dospor 4 alebo 5 tisic a kup poriadnu. Ale potom som si spomenul ja mam doma spanielky za 1500 a neviem este aku komacinu za 300sk a hram na ne veselo. Je pravda ze naladit to chce vela citu. Ale vazne tohoto bacha by som sa bal kupit. To by som ani pri najvacsej sporohlivosti neodporucil. tazke je to s tymi gitarami a hlavne peniazmi  ?§!.
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #21 kedy: 08. Február , 2007, 22:25:56 »

Keď to tak zoberieme, gitara ktora v obchode stoji 4000 musi mať výrobné naklady, teda predajnu cenu ked opúšťa čínu asi 700-900 korun. ked k tomu poripocitaju naklady na dopravu, distribuciu, propagaciu, balenie, velkoobchodnu maržu, maloobchodnú maržu a tralala, skončí to na 4 litroch. A za tie peniaze tu nekúpiš ani hadrware. Tak z kade tá gitara musí byť?
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 08. Február , 2007, 22:34:53 »

Pozor gitary čo sa robili za komunizmu a stáli 400-500 korún (v Luboch u Chebu v závode Cremona) boli oproti súčasným čínskym nástrojom luxusné španieľky,  jednak dlhoročná tradícia a na tie pomery kvalitná výroba, predávali sa ako školské nástroje po celom svete. Viem o čom hovorím, chodil som tam do husliarskej  školy a v závode som bol pečený varený. Jediný problém bol že používali na lepenie Duvilax, ktorý sa časom rozpadáva a preto sa časom odliepali kobylky a sedlá krkov. Ale na tú dobu, za tú cenu, veľmi slušná práca.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #23 kedy: 08. Február , 2007, 22:43:37 »

No ale pred 20timi rokmi, čo neni tak dávno, bolo 10 tisíc už manažérsky plat, čo je teraz aj 100-150. Vtedajších 400 Kčs je teraz 4000,- Sk čiže toto sú tie školské nástroje, akurát v horšej kvalite. A nerobia sa v Luboch u Chebu ale vo Fuči-mi-navaja u rieky Kvai.


Keď to tak teraz čítam, hovorím to isté ako MilošK, len inými slovami ...
« Posledná zmena: 08. Február , 2007, 22:46:24 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #24 kedy: 08. Február , 2007, 22:49:44 »

Ale nie, teraz reálne, to že sa robia v číne, lacným modelom vo svete pomoholo. V obchode máme španielky, nylonky, Hohner a Encore ktoré stoja od 2990,- a hrajú pekne, su v peknom prevedení, laku, dobré spracovanie a ladia ... teda musel som vybrať také čo ladia, ostatné šli napsäť. Gitara v tejto kvalite a prevedení sa v inej časti sveta nedá za takú cenu vyrobiť.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rudy
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 08. Február , 2007, 23:03:00 »

To je zvlaštne.Na jednej strane niektory chvalite VINTAGE div nie "do nebies" až pokial milos? nenapiše, ake v skutočnosti tie gitary su. A na druhej strane už kritizujete BACH,ktory ste pravdepodobne nevideli ani na obrazku,nieto nan hrali.A pritom je pravdepodobne,že obe značky /tak ako mnohe dalšie/ použivaju ten isty činsko-korejsky hardware.

Nikto tu zas Vintage do nebies nevyzdvihuje. Iba su to podla mna najlepsie gitary s pomerom cena/kvalita/zvuk, ake u nas v nasej biednej maloobchodnej sieti dostat. Samozrejme, ze su aj ine, lepsie moznosti, ale pokial niekto chce kupit novy Les Paul tu do 15 tisic, tak podla mna spravi dobre ak si vyberie nejaky vydareny kus od Vintage.
Priklad:Predajna objedna 10 ks napr.LP, ale niekto už pred tebou tie 1-2 kvalitne kupil. Tak z čoho vyberieš ? ChvaliTgitary podla toho "treba vybrat vydareny kus" mi pripada divne.
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 08. Február , 2007, 23:06:40 »

Robo trepeš. Zlaty slavik, Desmond ,Vintage- asi nevieš nič o marketingu,sponzoringu, atd.  Vintage,Bach,Stagg,Sx atd .su to všetko lacne gitary určene pre začinajucich gitaristov a tak sa treba na ne divat.Že sa občas medzi nimi najde kus,ktory ako tak hra,je skor vynimka.
No ja neviem ako to robia, ale medzi Vintage sa da najst velmi vela dobrych kusov, dokonca vybornych. O com si dovolim pochybovat pri SX, Stagg, ... a pod.
Ale nezabudajme ze je to masova strojova produkcia z azie, ciny, vietnamu. Cize chlapici z Anglicka co to tam maju pod palcom si musia davat sakra dobry pozor na vystupnu kontrolu, a kontrolu kvality. Stretol som sa aj so zlymi kusmi od Vintage, o tom potom. Z anglika dojde doradu vsetko, ale tych nepodarkov bolo 5-8%. Preto som tam siel aby sme vybrali dobre kusy, do predajne, kde si to ludia mozu vyskusat a kupit tu co sa im najviac paci, aby medzi nimi nebola daka pruserova gitara... Gitary ale by som vobec neriesil cez internetovy obchod, uz vobec nie pri nastrojoch ktory kazdy musi hrat zakoniete trochu inac, lebo je z dreva. U klavesov je to jedno.
Aj Gibson tvrdil,že dava sakra dobry pozor na vystupnu kontrolu Epiphonov,a kde su a čo sa tu o nich popisalo.
« Posledná zmena: 08. Február , 2007, 23:07:59 od rudy » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #27 kedy: 08. Február , 2007, 23:07:57 »

Rudy, to je ale vo vsetkom. treba si proste vybrat, lebo kazdemu sedi na ucho a na "ulapenie" cosi ine. Tak isto je i u Gibsona, jeden kus hra ako besny a dalsi je hluchy ako poleno.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 08. Február , 2007, 23:13:02 »

To je zvlaštne.Na jednej strane niektory chvalite VINTAGE div nie "do nebies" až pokial milos? nenapiše, ake v skutočnosti tie gitary su. A na druhej strane už kritizujete BACH,ktory ste pravdepodobne nevideli ani na obrazku,nieto nan hrali.A pritom je pravdepodobne,že obe značky /tak ako mnohe dalšie/ použivaju ten isty činsko-korejsky hardware.

:)

Ak by gitary Bach chvalil Henry Toth (nema nieco s ich vozenim sem ? - Pitu nieco spominal asi rok dozadu ?) a vzapati by sa sem specialne na jedno pritakanie prihlasil rovno aj Grexa, k tomu dobre zastupenie na Slovensku s predavacom-kamosom v obchode, mozno by sa tu chvalili miesto Vintage :).

Moja fikcia - sorry, nebrat osobne. Nehral som ani na jednej z nich, takze nebrat ma vazne  Popiskujem si
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 08. Február , 2007, 23:18:21 »

Ved v poriadku roberto,chcem len povedat,že s tou chvalou treba byt opatrnejši.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.