Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 19:50:40
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitary/shop BACH??  (Prečítané 106177 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #285 kedy: 28. August , 2009, 07:34:56 »


a) napisal si, ze "nie kto zahrá lepšie, ale komu bude znieť gitara lepšie." pre mna je to to iste. gitara bude zniet tomu lepsie, kto zahra lepsie (zjednodusene povedane).

b) nereagoval si na pointu mojho prispevku.

c) aj k tomuto prispevku by sa dalo napisat dost vela, najma co sa tyka subjektivnosti a objektivnosti porovnavania kvality gitar a dokazov, ktora gitara hra lepsie. nemam ale potrebu to rozpisovat.

d) si vyrobca bach gitar, ked ich tak obhajujes? ja som na bach gitare nikdy nehral a neviem, ci su alebo nie su kvalitne. ja som reagoval na tvoj prvy prispevok, kde si pisal o tom, ktory gitarsta ako zahra,  nejde mi o polemizovanie nad kvalitou bach vs. gibson.
Odpovede:
a) nie je to jedno
b) čítať viem, aj porozumiem textu.
"takze este raz. reci o tom, ze kto vie hrat, zahra aj jolane/bachu/sx/behringeri a podobnych fajnovych znackach, su podla mna v debate o kvalite gitar uplne bezpredmetne. to bola pointa mojej prvej reakcie na teba a ked chces reagovat, reaguje na toto." 
 c) Škoda, konečne by to možno bolo o kvalite)
d) nemám rád keď niekto niečo zatracuje a iné vychvaľuje na základe ničoho. Pardón na základe pocitov a túžob.
e) aj ty píš k veci o kvalite gitár. nie všetko čo je drahé a značkové treba presadzovať. Nie kazdý na to má., nie každý sa hudbou živí, nie každý vie hrať od narodenia. Aj rastis má doma vyrobenú gitaru strat s telom s mahagónu. Tké robí tuším len bach .
f) je jasné že Gibson je jedna z najlepších značiek ale nemám z toho bobky.

e) Takáto debata nemá zmysel a neprinesie nič tým ktorí potrebujú poradiť lebo nevedia a chcú vedieť. Lebo sa tu píše len o polenách ..... a pod. Stačí potom stručne napísať, kúp si drahú značkovú gitaru a uč sa hrať. Ak ti to nepôjde budeš mať aspom kus pekného nábytku.
d) Choď v najbližšom čase do Trnavy bude sa tam otvárať nový obchod z nástrojmi. už tam visia Gibsony LP, SG-USA, Epiphony, Japonské ESP, Fendery-USA a podobné značky.
Zdarný nákup  Na zdravie! Je mi do plaču Som za vodou kámo

Už na danú tému nebudem reagovať.
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #286 kedy: 28. August , 2009, 10:56:32 »

Preco nechce reagovat, akurat ma to zacalo bavit. Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #287 kedy: 28. August , 2009, 14:30:51 »

mahogany - to co mas ako obrazok je ten po novom vyfrezovany Gibson ?
Zaznamenané
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #288 kedy: 28. August , 2009, 14:44:48 »

mahogany - to co mas ako obrazok je ten po novom vyfrezovany Gibson ?

http://www.warmoth.com/ ha ha ha
Zaznamenané
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #289 kedy: 28. August , 2009, 15:07:00 »

mahogany - to co mas ako obrazok je ten po novom vyfrezovany Gibson ?

Gibson v dávnejčích časoch mal odľahčenie robené colovými otvormi v mahagóne, neskôr používal dutiny, či frézuje takéto drážky to neviem. V niektorých  epiphonoch vyberá vnútro podobne ako na semi gitarách. Honduras mahagónu je už málo tak musia nejako odľahčovať.
Warmoth to robí aj na stratoch i na telinách. Zabrňuje to parazitným rezonanciám.
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #290 kedy: 28. August , 2009, 15:09:26 »

Gibson v dávnejčích časoch mal odľahčenie robené colovými otvormi v mahagóne, neskôr používal dutiny, či frézuje takéto drážky to neviem. V niektorých  epiphonoch vyberá vnútro podobne ako na semi gitarách. Honduras mahagónu je už málo tak musia nejako odľahčovať.
Warmoth to robí aj na stratoch i na telinách. Zabrňuje to parazitným rezonanciám.
Co ma spolocne to, ze je ho malo a musia odlahcovat Huh!
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #291 kedy: 28. August , 2009, 15:10:30 »

honduras uz vobec nepouzivaju, ale najeke ine tazsie druhy, zato to frezovanim odlahcuju... aspon tak som to pocul...

lebo tym frezovanim material nesetria, ci to odfrezuju alebo nie, na jedno telo spotrebuju rovnako... jedine ze by to sendvicovali a vyskladali zvnutra z mensich kuskov...
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #292 kedy: 28. August , 2009, 15:12:41 »

Co ma spolocne to, ze je ho malo a musia odlahcovat Huh!
... tie piliny,čo vyfrezuju potom zasadia a vyrastie novy mahagon... Bavím sa skvele ... alebo piliny zlisuju a vyrabaju z toho gibsony pre EU... Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. August , 2009, 15:15:56 od udry » Zaznamenané
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #293 kedy: 28. August , 2009, 15:19:46 »

honduras uz vobec nepouzivaju, ale najeke ine tazsie druhy, zato to frezovanim odlahcuju... aspon tak som to pocul...

lebo tym frezovanim material nesetria, ci to odfrezuju alebo nie, na jedno telo spotrebuju rovnako... jedine ze by to sendvicovali a vyskladali zvnutra z mensich kuskov...

A čo ti píšem? Necítaj tie primitivizmi ostatných. Dobre tak súvetie: Honduras mahagónu je málo, používajú ho uz len prevažne na custom gitry. Keďze na ostatné používajú ťažší mahaón tak odľahčujú. Treba to takto polopate?.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #294 kedy: 28. August , 2009, 15:21:59 »

A čo ti píšem? Necítaj tie primitivizmi ostatných. Dobre tak súvetie: Honduras mahagónu je málo, používajú ho uz len prevažne na custom gitry. Keďze na ostatné používajú ťažší mahaón tak odľahčujú. Treba to takto polopate?.

zo toho prveho to teda nevyplynulo ani nahodou :)  Na zdravie!
Zaznamenané
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #295 kedy: 28. August , 2009, 15:23:57 »

zo toho prveho to teda nevyplynulo ani nahodou :)  Na zdravie!

OK
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #296 kedy: 28. August , 2009, 15:24:23 »

A čo ti píšem? Necítaj tie primitivizmi ostatných. Dobre tak súvetie: Honduras mahagónu je málo, používajú ho uz len prevažne na custom gitry. Keďze na ostatné používajú ťažší mahaón tak odľahčujú. Treba to takto polopate?.
Ja som sa to pytal vazne a ty si to nazval primitivizmom kamosko sa troska koncentruj, ked daco pises, lebo ta potom budem mat za debila.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #297 kedy: 28. August , 2009, 15:31:23 »

Ja som sa to pytal vazne a ty si to nazval primitivizmom kamosko sa troska koncentruj, ked daco pises, lebo ta potom budem mat za debila.

Ak som ťa urazil prepáč  Bravooo
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #298 kedy: 28. August , 2009, 15:33:18 »

Ja som sa to pytal vazne a ty si to nazval primitivizmom kamosko sa troska koncentruj, ked daco pises, lebo ta potom budem mat za debila.

a co tak zostra ?  Na zdravie!
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #299 kedy: 28. August , 2009, 15:37:24 »

No ok, ale nahnevalo ma, ked sa nieco normalne spyta clovek a potom odpoved ziadna, len toto.  Na zdravie!
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.