Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 07:07:22
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitary/shop BACH??  (Prečítané 106209 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bachmusic
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #45 kedy: 09. Február , 2007, 11:18:31 »

Proč se nikdo nediví u Fenderu který vozí p.Marinov.
Proč jej kupují lidé jak o život ? Cena v česku 2.800,-
Výroba v Číně , čínský materiál , čínské snímače.
Lidé jsou slepí jakmile se na hlavě objeví známá značka.
Najednou kytara začne hrát.
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #46 kedy: 09. Február , 2007, 11:28:30 »

Ujko proč v tom stále hledáš něco skrytého . Uvědom si jedno - naše kytary jsou z první ruky .
Hardware je dodáván za výrobní ceny přímo od výrobce . Dříví je nakupováno ve velkém.

  Nehladam v tom len ja nieco skryteho.Sak dojdi na slovensko za chalanmi s fora date nejake testy,co to popijete a date recenzie.Na obrazkoch su tie gitary pekne.Aj by som mal zaujem  :)
« Posledná zmena: 09. Február , 2007, 11:28:49 od ujo jolana » Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #47 kedy: 09. Február , 2007, 11:34:56 »

Starý môj, najprv si aspoň pozri stránku Vintage www.jhs.co.uk, alebo www.on-board.sk a dozvieš sa že V100 les pauly sú z mahagónu, dokonca sú to viac les pauly ako Mozart, či Bach, či čo. Lebo majú krky z mahagonu a nie z javoru ako píšeš o vašich.
A použiť ihličnaté drevo na gitaru si mohla dovoliť len Jolana pri Diamantkách  Popiskujem si
« Posledná zmena: 09. Február , 2007, 11:37:29 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #48 kedy: 09. Február , 2007, 11:43:42 »

Tak toto je určite pravda. Aj Fender made in USA sa vyrába včíne. Málokto tomu chce veriť , ale v amerike sa robí len Custom Schop. A čo sa týka názorov na domáce výroby v čechách a na slovensku, o niečo sú na tom lepšie v čechách. Nemajú také predsudky o domácich výrobcoch. Videl som strat LEE HOOKER (sory neviem či je to úplne správny názov) originál povolená licencia od Fendra ktorý sa vyrába niekde pri Prahe. Kvalitný hardware snímače orig. EMG cena 35000 Kč. Schovala by do kufra hocijaký custom shop za 80000. Hold slováci sú z 90% presvedčený že pokiaľ nemám na hlave Gibson Fender Ibanez atď. tak vlastne nemám gitaru. Na západe alebo v amerike je to opačné.Kúpte si dajme tomu Sadovského pod 140000 sa s cenou nedostanete a pritom je to kópia Jazz bass. Len ručne robená nejakým výrobcom, ale pre muzikanta to má väčšiu cenu, lebo je to svojim spôsobom originál a nie sériovka.
Zaznamenané
RobG
Hosť
« Odpoveď #49 kedy: 09. Február , 2007, 11:49:18 »

MILOSK. Lee Hooker je super a uplne s Tebou súhlasím. Na jednom koncerte hral na nom Radim Hladík, niet čo dodať. S tými U.S.A modelmi by som to povedal asi tak, že tam z 20 kusov nájdeš 5 zlých no a pri týchto tiežz načkách nájdeš z 20 kusov 5 dobrých :-)

Rudy. Veľmi presne viem o čom rozprávam a dovolím si tvrdiť, že "trochu" rozumiem aj marketingu, reklame a sponzoringu. Môžeme o tom niekedy pokecať osobne.
Zaznamenané
milosk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74



WWW
« Odpoveď #50 kedy: 09. Február , 2007, 11:55:57 »

Starý môj, najprv si aspoň pozri stránku Vintage www.jhs.co.uk, alebo www.on-board.sk a dozvieš sa že V100 les pauly sú z mahagónu, dokonca sú to viac les pauly ako Mozart, či Bach, či čo. Lebo majú krky z mahagonu a nie z javoru ako píšeš o vašich.
A použiť ihličnaté drevo na gitaru si mohla dovoliť len Jolana pri Diamantkách  Popiskujem si
Miloš1 sory ale tu si prestrelil Nechajte ma vydýchať. Na svete existujú aj iné dreviny ako mahagón, javor, jaseň, jelša, používajú sa aj tie ihličnany nad ktorými si sa pousmial v rámci diamantky, nie však na slovensku, tu sú znalosti o drevinách ešte v plienkach. Pokiaľ sa bavíme o smreku nepoznám akusticky lepší materiál, musí mať však veľmi špecifické rastové podmienky aby bol vhodný na stavbu hlavne akustických ale aj elektrických viď. Godin,Chat Atkins a pod. Americký výrobcovia (súkromný) ich s veľkou obľubou používajú na výrobu kvalitných bass.
« Posledná zmena: 09. Február , 2007, 12:03:58 od milosk » Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #51 kedy: 09. Február , 2007, 12:03:01 »

RobG:S prvou často posl. prispevku /20:5 resp.5:20/ -plny suhlas.Mark. reklam.-momentalne nepodstatne,ale možeme hodit reč.Ale "Zlaty slavik na tom tiež hra"-tak to u mna NIE.A gitarista "ktory na to ma" si spomedzi Gibson a Vintage vyberie Vintage-no prihlaste sa pani,ktory by to urobil?/ako druha gitara /založna,na cvičenie -možno,alebo na roztrieskanie na podiu,vid. Mato Dur./
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #52 kedy: 09. Február , 2007, 12:03:17 »

pfuu s tzm javorom na krkz to si ma dostal. Lebo sa mi mari ze stare stratocastre neviem ci aj nove maju javorove krky.
« Posledná zmena: 09. Február , 2007, 12:07:15 od bodom » Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 09. Február , 2007, 12:04:14 »

Miloš1 sory ale tu si prestreli Nechajte ma vydýchať. Na svete existujú aj iné dreviny ako mahagón, javor, jaseň, jelša, používajú sa aj tie ihličnany nad ktorými si sa pousmial v rámci diamantky, nie však na slovensku, tu sú znalosti o drevinách ešte v plienkach.

Milos, to je ok, len ked sa bavime o Les Pauloch - tie Vintage sa mi zdaju z toho co som videl k originalom blizsie. Konieckoncov aj Gibson ale v druhej polke 70tych a zac. 80tych robil javorove krky, takze asi zas plati, netreba generalizovat a hlavne si vsetko osobne vyskusat.
Niekedy sa mi zda, ze sa tu zbytocne moc teoretizuje. Alebo som uz asi viac lenivy pisat a citat to.  Nechajte ma vydýchaťha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 09. Február , 2007, 12:13:02 »

Ujko proč v tom stále hledáš něco skrytého . Uvědom si jedno - naše kytary jsou z první ruky .
Hardware je dodáván za výrobní ceny přímo od výrobce .
Drát je rovněž za výrobní ceny .


gitary to môžu byť teoreticky vcelku fajn, ale zdá sa mi byť dosť blbosť to tvrdenie o výrobných cenách...
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #55 kedy: 09. Február , 2007, 12:23:58 »

Však fórum je na to aby sa tu teoretizovalo, a písali vlastné názory, talafakty, bláboly a dve na tri. Gitaru si ideš vyskúšať do predajne a nemusíš chodiť na fórum.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #56 kedy: 09. Február , 2007, 12:27:45 »

Gitary si treba v prvom rade poriadne pozrieť a vyskúšať pred kúpou.  Si píš!!!

Navrhujem, aby prišiel človek z Bachmusic s viacerými gitarami (aj typmi) do On-boardu na prezentáciu, gitary sa tam otestujú a možno získa aj predajcu v Bratislave. To už ja za nich hovoriť nemôžem. Ale keď budú gitary dobré, tak prečo by sa nemali u nás predávať. Keď budú na figu, tak sa to napíše a bude vybavené. Ok?  Žmurk
Zaznamenané

ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #57 kedy: 09. Február , 2007, 12:29:53 »

Gitary si treba v prvom rade poriadne pozrieť a vyskúšať pred kúpou.  Si píš!!!

Navrhujem, aby prišiel človek z Bachmusic s viacerými gitarami (aj typmi) do On-boardu na prezentáciu, gitary sa tam otestujú a možno získa aj predajcu v Bratislave. To už ja za nich hovoriť nemôžem. Ale keď budú gitary dobré, tak prečo by sa nemali u nás predávať. Keď budú na figu, tak sa to napíše a bude vybavené. Ok?  Žmurk
Nieco podobne som pisal.Plne suhlasim  Na zdravie!
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #58 kedy: 09. Február , 2007, 12:38:01 »

Len by ma tak zaujimalo co moze stat vyroba takej gitary. Tak som pozrel cenu dreva u sivcaka  No hanbím sa.. - mahagon 2200 a javor na krk tusim 400 cize za drevo by sme to mali 2600 a samozrejme + stare dobre suciastky dr parts snimace dva 400+400 kobilka 350 ladiaca mechanika ci ako to nazvat 350 a dajme to mu este cosi lak potaky drotiky prazce hmm 700?. Scitame =4800 odpocitame dan za setkz tie suciastky =4800-900=3900 ked to je setko este od vyrobcu kolko dame dolu 1400 nech je to pekne. =2500. A praca samozrejme zadarmo vsak to robime pre mladez no nie Ja som čert..
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
rudy
Hosť
« Odpoveď #59 kedy: 09. Február , 2007, 12:41:54 »

Gitary si treba v prvom rade poriadne pozrieť a vyskúšať pred kúpou.  Si píš!!!

Navrhujem, aby prišiel človek z Bachmusic s viacerými gitarami (aj typmi) do On-boardu na prezentáciu, gitary sa tam otestujú a možno získa aj predajcu v Bratislave. To už ja za nich hovoriť nemôžem. Ale keď budú gitary dobré, tak prečo by sa nemali u nás predávať. Keď budú na figu, tak sa to napíše a bude vybavené. Ok?  Žmurk
Predajcu možno ziska,ale VYHRADNYM distributorom pre Slovensko budem "Já,já,já,jenom JA" ha ha ha
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.