Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 03:40:38
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: RITCHIE BLACKMORE & BLACKMORE´S NIGHT (UK)  (Prečítané 7146 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 08. Február , 2007, 10:38:01 »

Inak Blackmore si pride zahrat do BA.
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #1 kedy: 08. Február , 2007, 10:57:56 »

Inak Blackmore si pride zahrat do BA.
Kedy?,Kde?,Za Kolko?  :)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 08. Február , 2007, 11:00:55 »

14.4. (sobota)

RITCHIE BLACKMORE & BLACKMORE´S NIGHT (UK)
divadlo Aréna - Bratislava (SK), info: www.doubleheadpro.com
Zaznamenané

HotRod
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #3 kedy: 11. Február , 2007, 18:14:36 »

ja som sa na blackmores night trepal do nemecka v auguste. zacalo prsat. koncert nezacal o 8.00 ale o pol desiatej.v dazdi vsetci cakali. blackmore zahral jedno solo na akustike, potom na pol hodinky odisiel z podia a vratil sa aby zahral druhe solo na akustike. biely stratocaster tam lezal v stojane a on sa ho ani nedotkol. koncert skoncil asi za hodinu a 10 minut, nemci ho vypiskali, nasraty som sadol do auta a bez prestavky soferoval az domov. do blavy ma na nho nedostanu ani zadarmo ani po smrti. zase riskovat ze bude mat zlu naladu ci co to malo znamenat...a dat za to 40 eur...radsej si pustim doma album.
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #4 kedy: 13. Február , 2007, 00:48:55 »

Vrcholne nevkusné. Penzista v stredovekom kostýme sa robí zaujímavým.  ?§!.
Zaznamenané

RED DEBILS
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #5 kedy: 13. Február , 2007, 08:23:04 »

Vrcholne nevkusné. Penzista v stredovekom kostýme sa robí zaujímavým.  ?§!.
Napriek tomu ,ze vacsina jeho sucasnej tvorby sa mi tiez moc nepaci , trosku viac ucty  na jeho adresu by nezaskodilo.  Žmurk Je to legenda a jeden z gitaristov,ktori definovali v 70tych. rokoch "rockovy" styl.
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 13. Február , 2007, 10:21:18 »

... a pravdepodobne (podla historiek, co o nom koluju) je to aj pekny posuk :) (a cakam, kto ma teraz pride obvinit z toho, co som dokazal ja :) )
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 13. Február , 2007, 10:32:53 »

... a pravdepodobne (podla historiek, co o nom koluju) je to aj pekny posuk :) (a cakam, kto ma teraz pride obvinit z toho, co som dokazal ja :) )
A čo si Ty dokazal ? Bavím sa skvele    O jeho "naladovych vyvrtoch " bolo toho napisane vela,ale treba uznat,že v 70-tych rokoch bol fact dobry /či už s DP alebo Rainbow/.Ale gitarova hra napreduje a on je hold "classic rock guitarist".A teda možno niekomu nehovori nič /hlavne vyznavačom "ultrarychlikovychhoredolebežala gitaristov/
« Posledná zmena: 13. Február , 2007, 11:01:01 od rudy » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 13. Február , 2007, 10:38:51 »

Skôr by som povedal, že on je hold "classic rock egocentrik". To, čo dokázal v 70tych rockoch mu už nikto nevezme, ale to, že s máloktorými spoluhráčmi sa zniesol je fakt.

To, čo napísal HotRod o koncerte v Nemecku je veľavravné..
Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 13. Február , 2007, 10:48:36 »

Mam VHS s DP /asi posledny Blackmorov koncert s nimi/ .Prebieha to asi takto: Prva skladba  uvodne takty RB nikde,hraju bez neho,potom sa urači na solo a odide. Dalšie skladba,zahra uvodny riff a odide.Potom pride na solo a odide.A tak stale dokola.Viete si predstavit,ako tie skladby zneli bez gitary a ako sa asi citili spoluhrači,nehovoriac o publiku.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #10 kedy: 13. Február , 2007, 10:53:15 »

Vrcholne nevkusné. Penzista v stredovekom kostýme sa robí zaujímavým.  ?§!.
Napriek tomu ,ze vacsina jeho sucasnej tvorby sa mi tiez moc nepaci , trosku viac ucty  na jeho adresu by nezaskodilo.  Žmurk Je to legenda a jeden z gitaristov,ktori definovali v 70tych. rokoch "rockovy" styl.

Ja toto divadielko tiez nemusim, ja si ho zachovavam v pamati ako skveleho rockoveho gitaristu, ktory vyrazne formoval rock v 70tych rokoch. Ja si ho aj teraz raz zacas pustam, tie stare klasicke veci s DP nemaju chybu. Povymyslal kopu naozaj vynikajucich rockovych lickov, na studiovkach ma vyborne sola ktore maju hlavu aj patu, su melodicke a maju uzastny tah. A v neposlednom rade mal jeden z najlepsich rockovych gitarovych zvukov co sa tyka kombinacie Stratocaster & Marshall.  Bravooo  Je zaujimave kolko dnes znamych a slavnych gitaristov ho uvadza ako svoj vzor.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #11 kedy: 13. Február , 2007, 13:13:16 »

Vrcholne nevkusné. Penzista v stredovekom kostýme sa robí zaujímavým.  ?§!.
Napriek tomu ,ze vacsina jeho sucasnej tvorby sa mi tiez moc nepaci , trosku viac ucty  na jeho adresu by nezaskodilo.  Žmurk Je to legenda a jeden z gitaristov,ktori definovali v 70tych. rokoch "rockovy" styl.

Ja toto divadielko tiez nemusim, ja si ho zachovavam v pamati ako skveleho rockoveho gitaristu, ktory vyrazne formoval rock v 70tych rokoch. Ja si ho aj teraz raz zacas pustam, tie stare klasicke veci s DP nemaju chybu. Povymyslal kopu naozaj vynikajucich rockovych lickov, na studiovkach ma vyborne sola ktore maju hlavu aj patu, su melodicke a maju uzastny tah. A v neposlednom rade mal jeden z najlepsich rockovych gitarovych zvukov co sa tyka kombinacie Stratocaster & Marshall.  Bravooo  Je zaujimave kolko dnes znamych a slavnych gitaristov ho uvadza ako svoj vzor.

fuuuha, cital som 10 poslednych prispevkov, stale mojsej, mojsej a aj toto som cital tiez v domneni ze je rec o branovi  ha ha ha
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #12 kedy: 14. Február , 2007, 10:56:34 »

Ja som o nom zas pocul,ze z  kapely vyhodil spoluhraca len preto ,ze sa dal ostrihat Beeee
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 14. Február , 2007, 10:59:11 »

je to urcite velka legenda, album made in japan je vyborny a ritchie sa mi na nom velmi paci. skoda ze nepokracuje v tom v com je dobry. nieje asi nic horsie ako ked ego totalne zaslepi cloveka.
Zaznamenané

o-yep sro
rudy
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 14. Február , 2007, 11:02:51 »

Ja som o nom zas pocul,ze z  kapely vyhodil spoluhraca len preto ,ze sa dal ostrihat Beeee
Tak,tak.Bol to Graham Bonnett,po vyhadzove spieval s Michael Schenker Group.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #15 kedy: 14. Február , 2007, 11:51:18 »

je to urcite velka legenda, album made in japan je vyborny a ritchie sa mi na nom velmi paci. skoda ze nepokracuje v tom v com je dobry. nieje asi nic horsie ako ked ego totalne zaslepi cloveka.
Nebol podobny pripad nahodou aj Axl Rose ?  Som frajer
« Posledná zmena: 14. Február , 2007, 11:57:03 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #16 kedy: 14. Február , 2007, 11:58:55 »

dalo by sa polemizovat urcite :)
Zaznamenané

o-yep sro
rudy
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 14. Február , 2007, 12:15:44 »

je to urcite velka legenda, album made in japan je vyborny a ritchie sa mi na nom velmi paci. skoda ze nepokracuje v tom v com je dobry. nieje asi nic horsie ako ked ego totalne zaslepi cloveka.
Nebol podobny pripad nahodou aj Axl Rose ?  Som frajer
Alebo aj spevak Teamu. ha ha ha
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #18 kedy: 15. Február , 2007, 08:27:06 »

...mno, popri tom tom vsetkom negativnom ale treba zdoraznit hlavne jednu zakladnu vec. Kedze ide o hudobnika, tak asi najdolezitejsiu - a to jeho skvelu hudbu!!! U mna osobne vedie na celej ciare, co sa tyka hlavne 70 - tych rokov, ciastocne aj 80-tych. Hlavne v tvorbe sk. Rainbow sa prejavil ako vynikajuci skladatel, ktory velmi citlivym sposobom pracoval s melodikou, podla mna je tvorcom tych najkrajsich melodii v hardrocku vobec. Dal by som do pozornosti tusim posledny album Rainbow v omladenej zostave, ktory vysiel v roku 1995 pod nazvom Strainger in Us All, ktory obsahuje vyborne pesnicky. Ak si vezmeme historiu skupiny, tak ci uz v dobach Dia, Bonetta, ci Joe Lynn Turnera, to boli vyborne songy. Jeho gitarovy styl by som hodnotil asi tak, ze oproti jeho skladatelskej zrucnosti je o trochu pozadu, mne ten jeho styl pripada trochu suchy. Ked som videl (tusim Brnenske) zive vystupenie sk. Deep Purple tak ma dost omracila jeho hra, lebo oproti platniam hra na koncertoch o cosi dravsie a zivsie, bol to skvely zazitok.
Zaznamenané
HotRod
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #19 kedy: 15. Február , 2007, 15:55:57 »

...mno, popri tom tom vsetkom negativnom ale treba zdoraznit hlavne jednu zakladnu vec. Kedze ide o hudobnika, tak asi najdolezitejsiu - a to jeho skvelu hudbu!!!

to je vsetko pravda a plne s tebou suhlasim....ale co z toho ked mu na koncerte drbne v bedni a tu skvelu hudbu nehra....a dokedy maju ludia chodit na jeho koncerty kym ho chytia v dobrej nalade....keby nebol taky nafukany alebo neviem ako by som to nazval,tak by bol pre mna naj muzikant...a ja nie som prvy, ktory ma takyto negativny zazitok. dokonca je to aj nafilmovane na tom spominanom DVD.
« Posledná zmena: 15. Február , 2007, 15:56:57 od HotRod » Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #20 kedy: 15. Február , 2007, 16:53:33 »

...mno, popri tom tom vsetkom negativnom ale treba zdoraznit hlavne jednu zakladnu vec. Kedze ide o hudobnika, tak asi najdolezitejsiu - a to jeho skvelu hudbu!!!

to je vsetko pravda a plne s tebou suhlasim....ale co z toho ked mu na koncerte drbne v bedni a tu skvelu hudbu nehra....a dokedy maju ludia chodit na jeho koncerty kym ho chytia v dobrej nalade....keby nebol taky nafukany alebo neviem ako by som to nazval,tak by bol pre mna naj muzikant...a ja nie som prvy, ktory ma takyto negativny zazitok. dokonca je to aj nafilmovane na tom spominanom DVD.


...ale ved jasne, ja sa nehadam..toto je hodnotenie jeho osoby, osobnosti..a iste mas pravdu. Ja som sa sustredil na jeho muzikantske kvality, to je vsetko. Mozno je dobre, ze som ho nezazil tak ako ty:)
Zaznamenané
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #21 kedy: 15. Február , 2007, 17:59:35 »

14.4. (sobota)

RITCHIE BLACKMORE & BLACKMORE´S NIGHT (UK)
divadlo Aréna - Bratislava (SK), info: www.doubleheadpro.com

na tej stranke som nenasiel nic konkretne... je to tam niekde?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 15. Február , 2007, 18:20:35 »

Nenasiel som ani ja.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #23 kedy: 08. Apríl , 2014, 14:00:22 »

Škoda, že jeho tvorba v BN už na posledný CD je už tak trochu rovnaká oproti prvým CD z obdobia Shadow of the moon, Under a violet moon alebo Fires at midnight. To boli skvelé CD. Rovnako sa mi páčilo aj CD Ghost of a rose. Od tohoto CD už badám takú "rovnakosť" v tvorbe. Síce ma ešte stále prekvapuje ale niektoré jeho výbehy v sólach a použitie určitých zvukov v celkovom aranži už poznám...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.