Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 02:30:54
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Peavey valveking 212  (Prečítané 17783 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« kedy: 12. Február , 2007, 17:51:01 »

dopocul som sa vela kritiky na repraky lampy a trafo k tejto serii a kedze ju mam doma mam teraz dost na nic pocit ci som nemal racej kupit hlavu.. chcem sa spytat ako moc ovplyvni zvuk vymena reprakov a lamp? dakujem za info..
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 12. Február , 2007, 18:04:46 »

Vymena cinskych lamp za kvalitne NOS mullardy, ale i tesly (povodne zo 60tych a 70tych rokov) tvojmu aparatu velmi pomozu. Tak isto repraky, ale tam treba testovat a nevrhat sa hned na vymenu. S lampovym kombom sa treba pohrat, casto trva asi tyzden (tyzdne) kym najdes dobry zvuk. Takze ziadnu paniku!
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« Odpoveď #2 kedy: 12. Február , 2007, 18:17:39 »

kolko ma to asi bude stat? a kam za tym ist aby mi to nikto vymenil? do tychto veci sa ja racej montťovat nejdem  ?§!.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 12. Február , 2007, 21:50:51 »

No daj mu sancu, nieco na tom pohraj, casom prides na to, co menit, ak vobec.

Nedaj na to, ze niekto niekde pise, ze tie repraky hraju zle, lepsie urobis, ak si casom sam vyskusas inu debnu a mozno sa ti zapaci, tak potom repraky vymenis za tie, co boli v tej bedni, co sa ti pacila. Nieco na ten sposob.
Zaznamenané

forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« Odpoveď #4 kedy: 12. Február , 2007, 21:58:17 »

jo len ja akosi nemam kde skusat a nemam scim porovnavat a akosi sa mi ten zvuk samemu moc nezda mozno to je krabickou alebo neviem preto sa tu pytam bo aj ked hram 4 roky skoro malo som toho vyskusal..
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #5 kedy: 13. Február , 2007, 00:52:02 »

na toto kombo hravam v obchode pomerne casto a podla mna je to na svoju kategoriu uplne v pohode.treba opatrne narabat s basmi a gainom zvuk sa potom dost zahlcuje,ale toto robi aj hlava na bednu,ale tento problem maju aj top aparaty[mesa soldano...]
ale samozrejme,najjednoduchsia cesta zmeny zvuku je skusit ine lampy az potom by som skusil pripadne ine repro pokial budes stale nesppkojny
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #6 kedy: 13. Február , 2007, 01:09:39 »

Ja mam Valvekinga verziu 50W 1x12, a som pozeral ze su tam Sovtek lampy, teda snad by mali byt dobre, ale repro sa chystam vymenit.. Co hovorite na Celestion Vintage 30?
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #7 kedy: 13. Február , 2007, 01:29:14 »

kebyu som mal menit repro,tak prave za vintage 30,paci sa mi jeho stredovy charakter.skusal som valvekinga aj na mesa boogie recto standart [4+12 vintage 30}a znelo to vyborne.ale ako som povedal,toto kombo sa mi paci celkom aj tak ako je
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 13. Február , 2007, 21:08:42 »

Hraval som chvilu na kombe 1x12" 50W Valveking a hralo to dobre. Za tu cenu velmi fajn.
Ako ti pise DusanUK, "najlepsia cesta zmenit zvuk je vymenil lampy" a potom ked-tak aj reprak. To urobi vela, dost vela.

Vintage30 je OK, celkom by sa tam aj hodil.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 13. Február , 2007, 21:38:12 »

Ja mam Valvekinga verziu 50W 1x12, a som pozeral ze su tam Sovtek lampy, teda snad by mali byt dobre, ale repro sa chystam vymenit.. Co hovorite na Celestion Vintage 30?

vintage 30 kope rit!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #10 kedy: 13. Február , 2007, 23:48:01 »

preto som svoje V30 predal nech kopu nieciu cudziu. Teraz ma kopu doktorove legendarne V12.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 13. Február , 2007, 23:52:44 »

Vintage 30 kope, alebo lize rit?
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 14. Február , 2007, 01:24:16 »

Vintage 30 kope, alebo lize rit?

A co je pre majitela prijemnejsie?
Zaznamenané

forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« Odpoveď #13 kedy: 14. Február , 2007, 07:10:22 »

jo tak omrknem co to tam za lampy teda lepsie povedane zavolam niekoho nech to omrkne   Bavím sa skvele a popripade vymenim.. inak padlo tu vela vyrobcov lamp ake su najlepsie alebo stych lepsich a kolko asi za ne dam?
Zaznamenané
forgethat
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 94


som vlhka xixi


« Odpoveď #14 kedy: 14. Február , 2007, 07:12:54 »

inak tiez rozmyslam ze co je na tom combe dobre hehe ked treba vsetko vymienat  ?§!. sice som vyvynul na nom celkom priatelny zvuk dokonca pomocou metalzone od bossu he ale aj tak to neni nic ocarujuce..
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.