Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 02:45:34
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fyzicka kondicka a rychlost hrania  (Prečítané 23795 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« kedy: 20. Február , 2007, 13:05:51 »

Co myslite, maju tieto dve veci suvis? Da sa nejak kondicnym cvicenim a dobrou kondickou ovplyvnit rychlost hrania? Tym, ze mam mame dobru kondicku su svaly uvolnene, nie su ztuhnute...
Dnes sa mi stala taka zaujimava vec...rano som si dal nejake kondicne cviky doma (kliky, brusaky, na ramena a chrbat) a potom som isiel cvicit na gitare, vacsinou zvyknem cvicit s CD playerom a akurat som mal nejaky koncert metallicy (tusim z prahy 2004) kde hrali vacsinou v D# (tak ako mam naladenu gitaru) takze skusim nejaku vec. a nemal som problem zahrat creeping death, battery, master of puppets co na tom koncerte hraju fakt sakramentsky rychlo a este pred cca tyzdnom som ich za to preklinal, ze ten koncert hrali rychlo a nestiham Laughing takze bud je to len zhoda nahod alebo ma cvicenie (fyzicke) nejaky vplyv aj na cvicenie gitarove  :)
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 20. Február , 2007, 13:14:01 »

MOžno si si len cvičením uvoľnil a rozhýbal svaly a tak sa ti ľahšie hralo. Je to fyzická aktivita ako každá iná .

Alebo to cvičenie na tvoju hru nemalo vôbec žiadny vplyv. Jednoducho si si ten koncert s nimi zahral 49 krát a nestíhal si a na 50ty krát si už stíhal..to by bolo normálne aj bez tých klikov.
« Posledná zmena: 20. Február , 2007, 13:15:19 od Altostratus » Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 20. Február , 2007, 14:32:20 »

Som chcel prednedávnom založiť nejakú podobnú tému :)
Mám ale práve opačný problém, začal som pravideľnejšie chodiť po problémoch s krížami do posilky. Presnejšie do jedného kulturistického oddielu. Problém je v tom, že keď človek robí nejaký objemový tréning tak cca 1-2hod po odcvičení sú prsty úplne vyradené z boja čo sa týka rýchlosti...Rozmýšlal som nad alternatívou systému HEAVY DUTY, ale tam treba mať min. jedného sparinga :) Takže ak by mal niekto nejaký systém na rozvičenie zdemolovaných prstov, tak by som ho uvítal :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #3 kedy: 20. Február , 2007, 16:36:39 »

No mna by tiez praveze zaujimalo, ci nema posilnovanie nejaky negativny dopad na motoriku prstov. Volakedy davnejsie, ked som chodil na gitaru mi ucitel povedal, ze zasadne nebicykluje ani neposiluje s cinkami........lebo ze v prvom pripade ma dlho zovrete prsty  a v druhom ich pretazuje.........a ze obe veci maju zly vplyv na motoriku prstov........tak ak ste sa tym niekto zaoberal, alebo aj z vlastnej skusenosti............napiste.     
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 20. Február , 2007, 17:02:46 »

Podľa mňa, pokiaľ nejdeš do extrémov, nemáš sa čoho báť. Ak posiluješ na úrovni kulturistu, s takými svalmi a takou pohyblivosťou sa ti asi bude blbo hrať. Ak posiluješ rekreačne, podľa mňa sa nemáš čoho báť. Jasné, že po hodine s činkami nezahráš svoje maximum, ale však by to bola aj blbosť.

Čo sa týka bicyklovania, videl by som to podobne. Pár krát sa mi stalo, že po dlho bicyklovom výlete mi stŕpli 2-3 prsty na rukách a trvalo deň-dva, kým ožili. To ale hovorím o celodenných výletoch - 150 km a viac.

Ale ako výhovorka pre rodičov to znie dôveryhodne Som frajer
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 20. Február , 2007, 19:43:58 »

mal som skor na mysli nejake to rekreacne cvicenie, ziadne extemy..ono sa aj pred hranim a cvicenim na gitaru odporuca aj nejaky stretching, nie?
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 20. Február , 2007, 20:23:00 »

mal som skor na mysli nejake to rekreacne cvicenie, ziadne extemy..ono sa aj pred hranim a cvicenim na gitaru odporuca aj nejaky stretching, nie?

Jasne.  Jedno pivo na" stojaka "a ide sa.
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #7 kedy: 20. Február , 2007, 20:59:27 »

mal som skor na mysli nejake to rekreacne cvicenie, ziadne extemy..ono sa aj pred hranim a cvicenim na gitaru odporuca aj nejaky stretching, nie?


Ne ale vazne. Ono to pomaha. resp. aspon si to vsugerujem a aj to mi pomoze potom.
Skus, co robi petrucci na rock discipline.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #8 kedy: 20. Február , 2007, 21:00:41 »

ozaj ked sme uz pri tej rychlosti... cvicil som s metronomom posledne na rychlosti 210bpm a vsetko som stihal aj cisto a presne... samozrejme metronom mi pipa kazdu druhu... tak som sa rozhodol ze si trochu pridam... dal som tam 220bpm a odrazu som postrehol ze to sice stiham ale ze to nieje ciste... uz sa s tym pasujem 2 dni a denne tomu venujem cca 2hod... no a vysledok je taky ze mam pocit ze nestiham ani to co predtym... tak neviem... neurobil som velky skok naraz? mate podobne skusenosti? po akych skokoch je dobre zvysovat rychlost? diky za odpovede Pomoooc!
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 20. Február , 2007, 21:23:51 »

Ja neviem chalani.Drvite len tu rychlost ,tie techniky,tabulatury  a podobne veci,alebo občas zložite aj nejaku skladbičku?/aspon par taktov/.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 20. Február , 2007, 22:35:27 »

chlapci.... to co uz tu riesite  ?§!. Bavím sa skvele ?§!. Bavím sa skvele ?§!. Bavím sa skvele ?§!. Bavím sa skvele ?§!. Bavím sa skvele
 Na zdravie!
Zaznamenané

The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #11 kedy: 20. Február , 2007, 22:50:25 »

no a vysledok je taky ze mam pocit ze nestiham ani to co predtym...

Aj ty Huh!??  ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 20. Február , 2007, 23:01:45 »

Možno tie prsty nestíhajú aj preto že sa tréningom vyčerpá svalový glykogén, treba asik doplniť :) Inak poznám chalana čo si pichal konský rastový hormón :) ...blázen...po nejakej dobe spomínal, že mu začalo nejak voňať seno  ha ha ha  ha ha ha  ha ha ha
cca 180 Km som si tiež raz vyskúšal na bajku...kokšo, na rozbitom horskom ...Kamarát chcel byť frajer, tak tú trasu šiel v kanadách :) :)
A fakt je že vačší sval je štandardne pomalší... Ale taký Zakk či Manowar to vcelku valia :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
rudy
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 20. Február , 2007, 23:09:15 »

Karl Logan /gitarista Manowar/ nie je žiaden svalovec. Akurat spevak Eric Adams ma trošku tej svalovej hmoty. :)
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 20. Február , 2007, 23:14:16 »

A čo ty vieš či si občas nezabrnká? :) ..ten spevák jako :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.144 sekund, 22 otázok.