Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 04:21:04
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mixpulty  (Prečítané 5978 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« kedy: 21. Február , 2007, 13:27:23 »

Co si myslite o týchto mixpultoch-Behringer Eurorack MX2004A, peavey PV8. Mate s nimi niekto nejake skusenosti.?Diki
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1 kedy: 22. Február , 2007, 10:32:19 »

Beringer Fuuha zíram.Raz som si pozical daky pult beringer a myslel som si ze je pokazeny,ale nebol.Nic nefungovalo tak,ako by malo.Potom som sa ulakomil na daky mic preamp,lebo bol lacny a chovalo sa to tak isto.Nic poriadne nereagovalo.Hned na druhy den som ho vratil.Nuz za malo,penez malo muziky. Nezahrávaj sa
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Február , 2007, 11:24:15 »

na uvod musim priznat, ze konkretne s tymto behringerom skusenosti nemam, ale jeden som uz v ruke mal a teda nic moc. celkovo o behringeroch sa slavy rozhodne nesiria... skus si zistit, kde sa to vyraba... ak je to cina, radsej kasli na to Žmurk
v tej istej cenovej relacii by si nasiel nejaku MG-ckovu yamahu, to uz je made in japan, takze prevodniky budu snad aj trosku kvalitnejsie. s tym peavey ti nepomozem  Je mi do plaču
 Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #3 kedy: 22. Február , 2007, 11:29:04 »

Behringer - masovka za ludove ceny. Niektore veci prudko super, niektore veci menej. Vyborny chyr maju ich digitalne pulty. Ich analogove pulty maju pre zmenu dost zly chyr (vysoky sum, nizka spolahlivost... ).

Prihrejem si inzerat:

http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=61491.0

shanike - iny Behringer ako z Ciny nenajdes. Komplet seria Yamaha MG je Taiwan, cize de facto Cina. Ale to predsa dnes uz nehra rolu. Ani v kompe nemas iny komponent, ako z Ciny...
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #4 kedy: 22. Február , 2007, 17:44:03 »

a o takom MACKIE CFX-16 by ste mi vedeli povedat nieco.Ak firma,ci je to kvalia a tak. Diki
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #5 kedy: 28. Február , 2007, 03:38:11 »

neviem sice co to robi v reproduktoroch...ale ja ti len mozem  povedat ze som si robil prieskum lebo som kupovaal pred 3 mesiacmi pult....mno a yamahy mi z toho vysli zle...lebo mic preampy sumia dost.....behringery v pohode sa mi pacili.....ale ja som si vybral nakoniec tapco co je daka cerska spolocnost mackie.... som s nim spokojny....ja len ak mozem povedat tak tie MG rady yamaha..neodporucam....a povedali mi to aj dvaja dalsi ludia nezavisle na tomto....ja si myslim ze ten behringer je v pohode...zasa podla toho na co to chces..ak chces cez to nahravat...tak to asik zainvestuj....ak to chces do skusobne alebo nazivo alebo tak...tak je behringer podla mna dobra volba
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #6 kedy: 28. Február , 2007, 10:21:18 »

Ja som sa o tom nerozpraval s nikym, ale mame v skusobni Yamaha MG 12/4  a teraz som kupil Yamaha MG 16/4. Mic preampy z nich pouzivam dost a mozem povedat, ze nesumia nijak vyznamne (lampovy preamp Mic100 od Uliho sumi podstatne viac). Raz som robil na nejakej podobnej starsej Yamahe (podla koncepcie to nebola seria MG) s FX procesorom a ta sumela vyrazne viac, ako MG.
Zaznamenané
GHS
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 28. Február , 2007, 10:38:54 »

Keby som si mal kupit mix tak znacky:Mackie,Soundcraft Spirit alebo Dynacord asi.Samozrejme taku strednu triedu nejaku aby moc nebolela penazenka.Ale na druhej strane je dost podstatne do coho ten pult pustis. Som za vodou kámo
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 28. Február , 2007, 11:21:14 »

 Treba mat jasno,kde budeš mix použivat: skušobna,podium,aj to aj to,študio.Podla toho sa daju určit kriteria a požiadavky na mix. Ked vezmeme skušobnu tam podla mna netreba "mrhat"peniazmi.Stači aby vyhovoval počet vstupov,1 ef.slučka-ak maš procesor,ak nemaš možeš kupit mix už s efektami,ak nemaš konc.zosik-možeš kupit powermix.Ja by som tam extremne naroky nemal.Mix na podium-to už je ina kategoria ,kriteria ine a vyber zložitejši. A konkretne k Behringeru- každy Behr. do skušobne stači. Na podium asi nie./ i ked v" niektorych pripadoch" možno ano/
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 28. Február , 2007, 12:42:21 »

Urcite radsej Peavey ako Behringer.
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 28. Február , 2007, 13:12:25 »

Keby som si mal kupit mix tak znacky:Mackie,Soundcraft Spirit alebo Dynacord asi.Samozrejme taku strednu triedu nejaku aby moc nebolela penazenka.Ale na druhej strane je dost podstatne do coho ten pult pustis. Som za vodou kámo

no tak pri mackie, spiritoch a dynacordoch uz tusim dost boli penazenka :)
ked sme s kapelou vyberali mix do skusobne (!!), rozhodovali sme sa medzi yamahou MG16/6fx a soundcraftom E8 ci co to bolo (uz sa nevyraba). povodne sme sa priklanali k soundcraftu, nakolko maju trosku zvucnejsie meno a tvaria sa drsnejsie, ale potom nas schladil isty chlapik - soundcraft zacina byt zaujimavejsi od yamahy az v cenovej relacii cca. 30 000,- a vyssie. zobrali sme yamahu s 20% zlavou a na nase pomery je super. s tym sumenim preampov tazko povedat, v tejto cenovej relacii som iny mix nepocul, ale podla mna je to v norme.
 Na zdravie!

PS: znamy ma od behringera "100% noiseless" analog mix, ma to njak 2 alebo 4 mono vstupy. pride mi to komicke. co by tam sumelo, ked to dokopy nic nema?!?! (preamp, FX, aux, eq....)  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Február , 2007, 13:18:30 od shanike » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #11 kedy: 28. Február , 2007, 13:24:51 »

K sumeniu preampov - aby sme si rozumeli. Pokial su tie preampy (na tych MGckach) vytocene rozumne tak, aby mikrofony davali plny signal bez skreslenia, tak tie preampy NESUMIA a mozem to aj dokazat. Pokial sa vytocia cez mieru a dosolia sa trebars aj korekciami, tak sumia jak prasa. Ale vtedy sumi kazdy mix - tie profi asi poznatelne menej, ale kto uz pouziva mix v takomto "rezime"...

Rudy mal spravnu pripomienku. Treba si realisticky povedat, co ten mixpult ma robit a podla toho kupit. Nemat velke oci a radsej kupit 2 rozumne veci, ako jednu "megalomansku". Pretoze trebars na MACKIE CFX-16 by som si trufol ozvucit malu akciu a beznu kapelu, ale do skusobne by som si ho nekupil.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #12 kedy: 28. Február , 2007, 13:27:05 »

pride mi to komicke. co by tam sumelo, ked to dokopy nic nema?!?! (preamp, FX, aux, eq....)  Bavím sa skvele

Presne to tam moze sumiet, co si vymenoval. Takisto cisto pasivne suciastky (potenciometre) mozu degradovat zvuk. Teraz nehovorim o tom Behr. (nepoznam).
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 28. Február , 2007, 16:39:02 »

pride mi to komicke. co by tam sumelo, ked to dokopy nic nema?!?! (preamp, FX, aux, eq....)  Bavím sa skvele

Presne to tam moze sumiet, co si vymenoval. Takisto cisto pasivne suciastky (potenciometre) mozu degradovat zvuk. Teraz nehovorim o tom Behr. (nepoznam).

inak predpokladal som, ze to niekto zle pochopi Žmurk... spravne znenie malo byt asi takto: (preamp, FX, aux, eq - nic z toho)..
Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 28. Február , 2007, 16:47:48 »

pride mi to komicke. co by tam sumelo, ked to dokopy nic nema?!?! (preamp, FX, aux, eq....)  Bavím sa skvele

Presne to tam moze sumiet, co si vymenoval. Takisto cisto pasivne suciastky (potenciometre) mozu degradovat zvuk. Teraz nehovorim o tom Behr. (nepoznam).

inak predpokladal som, ze to niekto zle pochopi Žmurk... spravne znenie malo byt asi takto: (preamp, FX, aux, eq - nic z toho)..
To jako mysliš? Že to nema VSTUPNY ZOSILOVAČ ? /Alebo som to zle pochopil?/ Lebo vstupny zosilovač je najpodstatnejši factor.Od jeho kvality-nekvality sa posudzuju celkove vlastnosti pultu a takisto cena.
« Posledná zmena: 28. Február , 2007, 16:57:35 od rudy » Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 23 otázok.