Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. September , 2024, 00:16:09
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aktivna elektronika  (Prečítané 6647 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« kedy: 11. Marec , 2007, 21:12:02 »

takto... poprosil som otca aby mi vyrobil aktivnu elektroniku do gitary lebo som pocul ze to dokaze vytiahnut zo snimacov lepsi zvuk aj dynamiku... povedal ze to nieje problem ze suciastky nevyjdu skoro nic lenze potrebuje vediet jeden udaj a to zatazovaciu impedanciu snimaca... no a to neviem zistit... mam Squier Affinity Strat model z roku 2002 a su tam take tie klasicke snimace ktore maju tie zelezne cudliky zarovno a to je asi tak vsetko co o nich viem... neviete kde by sa ten udaj dal zistit? plz help Pomoooc!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 11. Marec , 2007, 21:30:13 »

Nedavno take nieco robil niekto na forum.muziker.sk. Dynamike to podla mna nepomoze, ani on o nej nepise nic, akurat to, ze to odstranuje problem s kapacitou a rezistenciou kabla, s cim mozno suhlasit.

Ak sa nemylim, tak bezne aktivne snimace su kusok o inom, taky snimac nema tolko zavitov a take magnety, ako bezny pasivny snimac, je to cele navrhnute kusok inak. Cize tento tvoj pokus je akysi hybrid.

Netusim, co su zelezne cudliky zarovno :)

Nebude ta zatazovacia impedancia rovna impedancii snimaca? Normalne zmeraj js. odpor.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #2 kedy: 12. Marec , 2007, 13:44:03 »

Podla mna baterka do gitari nepatri,ale ked uz tak,zatazit to mozes kludne 1M alebo 470k.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 12. Marec , 2007, 15:45:12 »

Podla mna baterka do gitary tiez nepatri. Vidim par dovodov, preco ju tam davat: kapacita, pripadne aktivne korekcie, alebo booster. Ale inak su to veci, ktore tam naozaj netreba.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 12. Marec , 2007, 16:40:15 »

A co ak by to bolo nieco nie ako aktivne snimace, ale ako nakopavatko priamo v gitare? Normalne truebypass, nieco na sposob tubescreamer :)

Jaj, vsak dr. o tom prave pisal (booster).
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 12. Marec , 2007, 17:48:51 »

 Žmurk MartinLM

mam v praci Jackson gitary, ktore maju v sebe zabudove Boost aktivne predzosilovace. Je to dobre ako nakopavac. Dobre si to rozumelo s roznymi predzosilovacmi, do ktorych som to skusal. Ale popravde, neviem tomu najst pre mna vyuzitie. Urcite sa ale najdu ludia, ktori to ocenia.
« Posledná zmena: 12. Marec , 2007, 20:42:28 od dr.karpathorky » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 12. Marec , 2007, 17:53:51 »

Ale Plexinu nakopavas (Ako sa ma? Mas ju este? Nechces ju pre...totiz, ermmehm.. Žmurk), dokonca si mal aj take male nakopavatko od ffampa. No nie je to jedno, ci to je na zemi, alebo v gitare?
« Posledná zmena: 12. Marec , 2007, 17:54:36 od Martinlm » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 12. Marec , 2007, 20:05:43 »

a co si ty japonec, ze vsetko chces mat v jednom zabudovane?  Bavím sa skvele

inac kamarat ma tu jacksonku s tym pickup boostrom ci co to je, tusim to ma EMG HZ4 a ten pickup nakopavak a nevie si to vynachvalit
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 12. Marec , 2007, 20:48:10 »

Ale Plexinu nakopavas (Ako sa ma? Mas ju este? Nechces ju pre...totiz, ermmehm.. Žmurk), dokonca si mal aj take male nakopavatko od ffampa. No nie je to jedno, ci to je na zemi, alebo v gitare?
Plexinu od FFampa mam stale a neplanujem sa jej zbavit.  Žmurk
Nakopavac mam tiez od FFampa, je to vlastne MXR MicroAmp. Tento zvuk nekresli, iba zhlasnuje. Skor ho pouzivam ako Boost/Jump na hlasitost uz skresleneho zvuku. Je dobry ako nakopavac napr. do Recta. S Fendrami si to ako nakopavac moc nerozumie a do Plexiny sa to neda moc pouzivat bez Atenuatora (vykonovej brzdy). Pretoze to hra straaasne hlasno. A tymto by to hralo len hlasnejsie.  ha ha ha
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #9 kedy: 12. Marec , 2007, 21:02:14 »

Podla mna baterka do gitari nepatri,ale ked uz tak,zatazit to mozes kludne 1M alebo 470k.

ono aj ja som sa bal ze ju budem musiet stale menit ale to vobec nieje take hrozne lebo tam vydrzi okolo tych 2200 s alkalickymi bat. az 5000 hod. takze to by nemal byt problem... ok tak najlepsia metoda bude asi pokus-omyl... skusime tam dat ako ty vravis a uvidime resp. upocujeme  :)

to Martinlm: tie cudliky to som myslel tych 6 tyciek co je v snimaci na kazdu strunu jedna :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 13. Marec , 2007, 11:35:06 »

tie cudliky to som myslel tych 6 tyciek co je v snimaci na kazdu strunu jedna :)

cize polove nastavce
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #11 kedy: 13. Marec , 2007, 17:25:32 »

tie cudliky to som myslel tych 6 tyciek co je v snimaci na kazdu strunu jedna :)

cize polove nastavce

jasne... som nevedel ze ako sa tomu nadava ha ha ha
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #12 kedy: 22. Apríl , 2007, 18:44:04 »

nevie niekto kde zohnam sadu aktivny snimac a boost nieco podobne tu opisoval hore cubo ze to chce vyrobit, viem ze jackson a emg to robia len netusim kde to maju.. dik
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #13 kedy: 22. Apríl , 2007, 19:13:42 »

ok ja to nevzdam, musi tu byt niekto skuseny :D tak nasiel som Jacskon, EMG, a Slapak robi taku sadu.. vediem si tu zatial taky slusny monolog, mozno zachvilku pridem na to ktore je najlepsie a oboznamim sa tu.. :D
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #14 kedy: 22. Apríl , 2007, 20:08:10 »

ok ja to nevzdam, musi tu byt niekto skuseny :D tak nasiel som Jacskon, EMG, a Slapak robi taku sadu.. vediem si tu zatial taky slusny monolog, mozno zachvilku pridem na to ktore je najlepsie a oboznamim sa tu.. :D

a kolko mas penazi? podla mna by bolo najlacnejsie urcite od Slapaka... a myslim si ze aj kvalitne... pocul som jednu gitaru s akt. sbs snimacmi a hrala fakt slusne... EMG su urcite fajne ale aj fajne predrazene... aspon co som pozeral Lukatherovu sadu tak blbe snimace ta vyjdu okolo 13litrof... Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.