Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 01:32:48
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rastis - natural impro v E :)  (Prečítané 12034 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 13. Marec , 2007, 15:17:15 »

Po 100 rokoch prihadzujem ukazku. Je to naturalisticka nekonecna improvizacia v E :). Pre technikovych mentorov podotknem, ze naposledy som intenzivne cvicieval ked som mal 20 rokov a odvtedy to ide som mnou len dole vodou :). Ale nehanbim sa za to  Som frajer.

Ak to niekoho zaujima, je to hrane na mojej novej starej Pearl SG. Momentalne mam na nej nahodeny len nejaky smejdovy snimac pri krku, vsak budete pocut :). Hrane je to cez home made "mesa/mark" preamp + GuitarRig2 na simulaciu boxu.

http://gitaristi.sk/files/rastis/improE.mp3
« Posledná zmena: 13. Marec , 2007, 20:59:02 od Rastis » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1 kedy: 13. Marec , 2007, 15:21:08 »

Teraz mi vysvetli prečo nemáš nejakú hard rockovú kapelu.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #2 kedy: 13. Marec , 2007, 15:21:50 »

Pekne  :)
Neni to zle, ale nieco tomu chyba ...
... bicie a basa. Keby to malo rytmiku, tak by to bola riadne naslapana muzika. Uplne si to viem predstavit.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rudy
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 13. Marec , 2007, 15:23:42 »

Teraz mi vysvetli prečo nemáš nejakú hard rockovú kapelu.
Lebo to s hard-rockom ma pramalo spoločne. Žmurk
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #4 kedy: 13. Marec , 2007, 15:45:38 »

Rudy,počuj-nepi..j! Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #5 kedy: 13. Marec , 2007, 16:20:48 »

Pekne Rastis - fakt pekne.
Take gitarove! Ma to drive.  Som metlak
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #6 kedy: 13. Marec , 2007, 16:28:40 »

pekne velmi pekne...
//mensi dotaz hranie v E je len na strune E? :)
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 13. Marec , 2007, 17:34:43 »

nie hranie v E je iba hranie tonu E meni sa akurat rytmus Som metlak
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #8 kedy: 13. Marec , 2007, 17:44:49 »

Pre technikovych mentorov podotknem, ze naposledy som intenzivne cvicieval ked som mal 20 rokov a odvtedy to ide som mnou len dole vodou :). Ale nehanbim sa za to  Som frajer.

no myslim ze sa nemas moc za co hanbit, podla mna je to velmi pekne, ma to napad  Bravooo  ten snimac je tam trosku pocut, ale podla mna to nijak neovplyvnuje tuto nahravku  Som metlak
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
rudy
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 13. Marec , 2007, 18:14:49 »

 Ludia su rozni. Solidne nahravky "znosia pod čiernu zem", a kdejaka "mišmašova hruza" sa im pači. Ale "Proti gustu,žiaden dišputat." Aby som bol konkretny:Absalatne sa mi to NEPAČILO. Smútim
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 13. Marec , 2007, 18:18:33 »

Rudy,počuj-nepi..j! Bacha na vec kamo!
To si "frajer", ked som bol odlognuty,čo? Povedz mi to z oči,do oči.Nie z monitoru na monitor. Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #11 kedy: 13. Marec , 2007, 18:21:20 »

ked mozem aj ja svoj skromny nazor pridat..technicky tomu nemam co vytknut...ja v technike nijak moc nevynikam  No hanbím sa.. Bavím sa skvele
ale zhodnotim to ako posluchac: solo a doprovod boli ako z juzneho a severneho polu...nehodili sa k sebe, mali spolocne akurat to, ze to hral jeden gitarista. solicko fakt len ako improvizacia, viem si to predstavit ako take blbnutie na koncerte. malo svoje lepsie aj slabsie chvilky...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 13. Marec , 2007, 19:01:38 »

rudy - pocuvaj, ty si nejaky zaujaty voci mne, vsak ?  Neser ma!

styrioci - v akej stupnici by si hral solo do takeho podkladu ? Respektive aky podklad by sa hodil pod takuto molovu improvizaciu ?

ostatnym dakujem za slova pochvaly - vidno, ze mate vkus a viete co je dobre  Ja som čert..
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 13. Marec , 2007, 19:05:41 »

hmm...som nevedel,ze vies tak dobre hrat Žmurk..mne sa to pacilo,aj ked by som to tak o polovicu skratil,lebo je to stale to iste dookola,co sa tyka doprovodu. A co sa tyka solovej casti,ma to svoje lepsie,aj slabsie miesta. Ale ja improvizovat neviem,takze nejdem struhat nejakeho frajera :)..zvukovo sa mi to pacilo,malo to drive a hras pekne,mas ton a vibrato,co na tomto fore vela ludom chyba.

A myslim si,ze je ta skoda v nejakej ska kapele :)..ser na ska a zacni hrat nieco normalne  ha ha ha
« Posledná zmena: 13. Marec , 2007, 19:06:59 od vlado hudec » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 13. Marec , 2007, 19:14:49 »

Hlavne to neberte prilis vazne - nie je to skladba, ale naturalna improvizacia / 3 minutove "cvicenie" / hranie si do podkladu. Mal som dnes fasa naladu, volno, nic konkretne na praci, frajerku v robote. Tak som si zapol gitaru a hral som si. Potom som si dal do slucky podklad a hral som si don. Potom som nechal pustene nahravanie. Najprv som myslel, ze to prestriham a povyhadzujem 2/3 smodrchov, kukuric a picovin. Nakoniec som si povedal, ze naco a dal som to sem pre zabavu cele jak to je.

Teraz som si to vypocul po par hodinach a je to dost hrozne, mal som si dat predsa len tu pracu prestrihat to :). Ale vsak co - o nic nejde  Som frajer.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.