Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 05:27:21
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rastis - natural impro v E :)  (Prečítané 12037 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #15 kedy: 13. Marec , 2007, 19:19:17 »

jasne onic nejde..clovek ktory ma fantaziu si to vie prestavyt aj hotove :)....dost napadov celkom dobrych tam bolo...
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rudy
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 13. Marec , 2007, 20:04:34 »

rudy - pocuvaj, ty si nejaky zaujaty voci mne, vsak ?  Neser ma!


Rastis-vobec nie.Počul som niektore tvoje ukažky a pačili sa mi OVELA,OVELA VIAC./ mam ich niekde uložene,tak si to najdem a potom napišem,ktore sa mi FAKT PAČILI/. Toto mi pripadalo "idem sa vyšantit a napcham tam,čo tam vojde"./ viem,že ide o improvizaciu,ale aj tak/.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 13. Marec , 2007, 20:09:08 »

rudy - vsak jasne :). Vysvetlil som, ako ma to doviedlo u uploadu takehoto cosi. Akurat som dohral to iste od A (frajerka je stale v robote) - skoda ze som to nenahral, mohol som prihodit  ha ha ha
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 13. Marec , 2007, 23:52:29 »

Pochopil som tiež presne ako vybláznenie sa, ako to okomentoval Rastis. Vidno, že sa tešil, keď to hral, mám pocit, že párkrát chcel predbehnúť samého seba :) a vyskúšať si svoje možnosti...  Popiskujem si

Ak by som mal na takejto pohodovej navybláznenie sa nahrávke niečo hodnotiť, tak:
Rastis má celkom príjemný rockový prejav, pekný tón, na druhej strane podklad so sólom moc nejdú rytmicky dokopy, skôr vôbec, kľudne sa mohol takto vyblázniť bez doprovodu. Ak už teda s doprovodom, tak ho počúvať a hrať tam, kde si to žiada, aspoň trochu v rytme. Žmurk Inak zvukovo je to celkom fajn.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 13. Marec , 2007, 23:54:59 »

Pitu - co blaznis - obcas su to kukurice, ale v zasade to ide v  tempe  Fuuha zíram
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 14. Marec , 2007, 01:21:27 »

v zasade to ide v  tempe

Ja viem, že vnímaš ten podklad pri sólovaní, len to sólo je prevažne v dosť voľnom rytme.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 14. Marec , 2007, 09:27:38 »

rastis - super super super, bomba bomba bomba, špica špica špica!!!
No ale čil vážne: dobrý hendrixovský blúzový chaos a rambajz. Má to emócie, kua dopičči tam!, nie jak ťje závody ef jenničky. Mám sa zmazať sám, alebo gdo to urobí neskaj? (za ten vulgarizmuš)

Inak, Piťu, mne sa práve toto páči, ja by som nedokázal tak dlho improvizovať, aby v tom neboli aj hluché miesta, pre mňa je to dosť dobré a práve tu si zas prišiel s tým rytmom, ale takéto veci sa nehrajú ako Bach - nemchápem, že to nemchápeš Si píš!!! ?§!. Bavím sa skvele Ježia sa mi šecky chlpy na mojom chvoste Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #22 kedy: 14. Marec , 2007, 09:35:06 »

a tam to mas rastis, aj odbornik povedal (Pitu) povedal, ze to solo a doprovod nejdu dokopy  Žmurk (nemyslim, ze si to hral v zlej stupnici, ale ideovo alebo melodicky mi to proste nesedi)
nepovedal by som, ze je to vyslovene zle, ale pochvili ten doprovod zacne posobit mierne rusivo. mozno by sa tam hodilo nieco jednoduchsie, neviem ci to nebude zniet odvazne ak poviem, ze (aspon ja) tam citim, ze dlhsie hras Ska Popiskujem si (aspon z doprovodu mam taky pocit) a mozno na mna rusivo posobi to, ze je to 3min stereotipny doprovod stylu "prsk prks beng bum prask"  ha ha ha (nebrat doslova) a v sole citit pasaze kedy ti "dojde dych" a snazis sa pokracovat a viacmenej to vyzneje ako opakovnie toho isteho s miernymi obmenami. ako si povedal keby si to postrihal a povyhadzoval odtial hluposti tak by to bola urcite velmi prijemna rockova nahravka na pocuvanie. zvuk je velmi fajn a mas fajny ton, ale na 3minuty je to nudne a ma to tendenciu sklznut do akehosi stereotypu. ako som povedal keby si to spustil s kapelou niekde na koncerte tak by to bolo velmi zaujimave spestrenie koncertu.

nezabudaj, ze to hodnotim ako nezaujaty posluchac  Na zdravie! na hodnotenie techniky alebo nejakych tych teoretickych zalezitosti nemam pravo kedze v tom mam sam dost velke medzery  No hanbím sa.. Žmurk a na to su tu iny borci  Zdravíčko
« Posledná zmena: 14. Marec , 2007, 12:17:13 od styrioci » Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 14. Marec , 2007, 09:44:38 »

styrioci
no ja budem s tebú polemizuvač čil. 3 minúty improvizovať do takého jednoduchého podkladu nie je žiadna sranda, a keby to rastis zostrihal, tak by to asi vyznelo dosť neprirodzene, stratila by sa tam náväznosť a spontánnosť, bolo by to dosť umelé. (Asi si to nikdy nevyskúšal, takto strihať - sólo sa nedá lepiť z častí, iba ak je pevne vystavané, ale nie pri improvizácii). Takto sa fakt sólovalo za čias Hendrixa, muzikanti sa proste bavili...
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 14. Marec , 2007, 09:59:20 »

zdar vyspocul som si improvizaciu, ale vyjadrim sa len tak, ze vidno, ze je v tebe slusny potencial. hodnotit sa oplati len uz konkretne jasne mienene veci, nie cvicenie a rozcvicovania - tam sa vsetci v hodnoteniach budu spolovice triafat a spolovice minat. takze, ja by som od teba privital nieco, co prepracujes s jasnejsim zamerom. aby bolo uz zrejme aj ako si na tom kompozicne - v zmysle jednoty formy a obsahu, autorskeho zameru. znie to tak krepo, ale tieto hodnoty jasne vidime aj pri hore spominanom burlivom hendrixovi. a kde sa daju spolahlivo vystopovat, tam sa asi uz dotykame umenia
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 14. Marec , 2007, 10:06:40 »

opossum - načo ty chceš furt polemizovať. Proste jeden to berie tak, druhý inak. Ty si z niečoho nadšený, niekto proste nie. A naopak.

Mne sa páči, že sa Rastis konečne zas nadchýňa driveovým hardrockovým hraním a že ho to baví. A tá impro má svoj šmrnc, drive. Páči sa mi Rastisov prejav. A tie ostatné veci, hluché miesta, opakovanie sa a predbiehanie samého seba, rytmus a pod. si tu netreba všímať. Žmurk

Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #26 kedy: 14. Marec , 2007, 12:44:40 »

Tak a teraz si poviete ze opakujem stary for!!!

Ale tentoraz vazne suhlasim s oboma!!!

Pitu ma pravdu, ze rytmika pokulhava a ta solovka je hrana volne a tam kde nie by to chcelo dotiahnut.
Vacica ma ale pravdu, ze takto zivelne ale pritom poriadne sa hralo za Jimiho ery a aj fcul sa tak hraje.
Mozno sa trosku viac priklanam k Pituovmu nazoru, ze je dnes viac in solo prisposobit rytmike podkladu.
Ale zasa Pitu - niet co riesit: Keby Rastis uz vobec nikdy necvicil a par mesiacov sa len venoval hraniu tohoto stylu, tak mu ta rytmika vbehne pod kozu sama.
To musis uznat.
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #27 kedy: 14. Marec , 2007, 12:46:34 »

Mile vyblbnutie je to. Obcas sa to trosku netriafa, ale inak fajn. Zvuk sa mi ale moc nepaci sa priznam, ani mi to nezneje pomaly ako krkovy humbucker.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 14. Marec , 2007, 12:54:06 »

Rastis hrá pekne, nemá sa za čo hanbiť. Žmurk

A čo sa týka Hendrixa, SRW alebo iných podobných gitaristov, tak si myslím opak, aj keď hrali voľné improvizácie, tak rytmiku mali brutálnu. Žmurk
Zaznamenané

beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #29 kedy: 14. Marec , 2007, 13:06:11 »

Rastis hrá pekne, nemá sa za čo hanbiť. Žmurk

A čo sa týka Hendrixa, SRW alebo iných podobných gitaristov, tak si myslím opak, aj keď hrali voľné improvizácie, tak rytmiku mali brutálnu. Žmurk

Vpodstate mas pravdu, ale myslel som tym, ze to je ten druh rytmiky co sa dostane do prstov hranim toho druhu muziky.
Vysvetlim moje tazko polapitelne myslienkove podchody:
Ty si Pitu gitarista ktory rytmicky este aj kadi na toalete. Budes hrat funky popocuvas poukladas prsty a zahras.
Budes hrat metal vymyslis arpeggia aby sedeli na takty a zahras. A bude to super ako ma byt a to je v dnesnej dobe podla mna aj cesta ako sa stat gitaristom o ktorom sa vie aj za humnami.
Preto som sa ani nezapoil do tej podla mna srandovnej a zbytocnej debaty comu sa tvoja ukazka podoba - nepodstatne.
Ale Rastis to zahral drivovo a snaha postavit to rytmicky presne by tomu vzala stavu. A to aby hral tieto svoje veci tak rytmicky premakane ako Jimi dosiahne jednoducho tak ze to bude hrat a ono to pride samo. Jimi by iny druh muziky podla mna nezahral tak aby to znelo ako ked natieras maslo na chleba.

Tak som sa zas vykecal.
Ako raz napisal slavny filozof "ked som dopisal posledny riadok elaboratu, zistil som, ze so sebou nemozem suhlasit"  Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 22 otázok.