Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 04:50:13
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rastis - natural impro v E :)  (Prečítané 12036 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 14. Marec , 2007, 13:24:01 »

Máš pravdu - keď nie pri cvičení s metronómom, tak by sa to vymakalo pri hraní s kapelou. Lebo bez hrania s kapelou, ani si neuvedomíš a rytmika ti odchádza tahet. Ja s tým mám potom také isté problémy ako ostatní. Žmurk
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 14. Marec , 2007, 13:27:54 »

Pitu
načo stále riešiš tú rytmiku? Veď si sa k tomu už vyňadril, nie?
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #32 kedy: 14. Marec , 2007, 13:30:37 »

Pitu
načo stále riešiš tú rytmiku? Veď si sa k tomu už vyňadril, nie?

Vacica nebud hadavy!!!
Pitu mi odpovedal na otazky!!!

Sa neondej furt!!!
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 14. Marec , 2007, 13:34:29 »

Opakujem - berete to moc vazne obcas :). Mohol som si tu improvizaciu pripravit, nacvicit poriadne finty. Mohol som sem dat druhy / treti pokus. Pripadne som mohol nastrihat z tohto podarenejsie kusky. Zamerne som sem ale dal naturalnu verziu so smodrchami, kukuricami, bordelom a ladenim gitary pocas hrania - ponal som to skratka ako "for". Aj temu som tak nazval.

Zamyslat sa, ci to ma napad alebo ci to ma slabsie a silnejsie miesta je mimo.

Yesfan - "je v tebe slusny potencial" sa hovori mladym zasranom, co hraju par mesiacov :). Ja som stary k0k0t. Takto hram uz dlhe roky a lepsie to uz nikdy nebude :). Jedine co som schopny, tak v pripade potreby si solo mozem bud riadne nacvicit alebo riadne prestrihat  ha ha ha . Ale dik - vyzeralo, ze to myslis dobre Žmurk.

Progrocker - s tym zvukom si ma samozrejme velmi urazil  ha ha ha

styrioci - neber to teraz tak, ze sa chcem silou mocou obhajovat, ale akosi sa neviem s Tvojim nazorom stotoznit. Mozno teraz strasne trepnem, ale ked poviem, ze ten podklad bol pre mna funky, urcite budem blizsie, ako ked ty povies, ze vdaka nemu vidno, ze hram SKA  ha ha ha . Je to samozrejme vec nazoru a po pravde o nic nejde  Na zdravie! .
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #34 kedy: 14. Marec , 2007, 13:41:20 »

Len hraj, hraj.
Zalozime metalovo - funky kapelu. A Pitu nam bude hrat sola!
A budeme robit brutale harmonie a same nepravidelne rytmy. A budeme Pitua buzerovat aby kazda vyhravka sedela na chlp az zosedivie Bavím sa skvele.
Pekna napln volnych dni, nie?
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 14. Marec , 2007, 13:45:10 »

Pitua do kapely na gitaru nechcem ani na vidlach. Ale basu by hrat mohol - to mu ide...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #36 kedy: 14. Marec , 2007, 13:48:14 »

styrioci - neber to teraz tak, ze sa chcem silou mocou obhajovat, ale akosi sa neviem s Tvojim nazorom stotoznit. Mozno teraz strasne trepnem, ale ked poviem, ze ten podklad bol pre mna funky, urcite budem blizsie, ako ked ty povies, ze vdaka nemu vidno, ze hram SKA  ha ha ha . Je to samozrejme vec nazoru a po pravde o nic nejde  Na zdravie! .

mas pravdu o nic nejde...s tym funky mas mozno pravdu...tieto zanre poznam len velmi okrajovo a akurat mi ten styl doprovodu pripomenul ska, ktore hras. ale to funky bude asi lepsie prirovnanie.
v kazdom pripade tak ako to je to mne nejde velmi dokopy, mozno by sa mi tam hodil viac rockovejsi podklad (mozno to je moja deformacia kedze som skor na tvrdsie zanre) . kazdy to vnimame inak a niekto iny by do toho podkladu zahral zas nieco ine Žmurk a tak ako tu odznelo x pozitivnych nazorov tak sa najde aj par ludi, ktorym to nemusi byt pochuti  Na zdravie!
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 14. Marec , 2007, 13:54:40 »

Pitua do kapely na gitaru nechcem ani na vidlach. Ale basu by hrat mohol - to mu ide...

S Rasťom do kapely, to by vyzeralo.  Nechajte ma vydýchať Myslím, že by sa mu cvičiť zložitejšie kompozície moc nechcelo, ani k cvičeniu s metronómom by som ho asi už, starého ..., ako sa nazýva, nedokopal.  ha ha ha

Ale kľudne si môžeme niekedy zadžemovať na staré šlágre, ktoré máme obidvaja radi. :)
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 14. Marec , 2007, 13:57:11 »

bír
vieš pičču s ryžu, na čo som reaguval, tak sa do teho nemješaj, hombre, hehehe Bavím sa skvele

lebo Piťu vela s teho, čo som napísal, zmazal, tagže nevješ, o čo tu išlo Zdravíčko
Inak ťa mám rát jako koňa! Je to frajer

A čil si šeci zmašte ťje OT príspefky!
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #39 kedy: 14. Marec , 2007, 14:26:47 »

gitarovo rockovy odvaz, aj ked sa mi tam tiez bil ten podklad so solom. mam rad odvazy :)  inak sa mi paci ten drajv, nemyslim efekt ale rockovy drajv co z toho ide. no evidentne pri troche snahy by si vedel zamastit nieco co by som si niekde rad aj vypocul  Som frajer
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 14. Marec , 2007, 16:27:56 »

Progrocker - s tym zvukom si ma samozrejme velmi urazil  ha ha ha

 Bavím sa skvele  Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 15. Marec , 2007, 03:36:24 »

mne sa to velmi pacilo. cakal som, ze budes technicky vacsi tchor. na niekoho, kto sa tomu trt venuje a brnka len tak pre radost vsetka cest. bambus moze mat vychodeneho vadima a toto je stale nad nim. o sebe ani nehovoriac...  No hanbím sa..
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #42 kedy: 15. Marec , 2007, 07:52:56 »

Mne sa to solicko pacilo ,obcas technika ,obcas praca s tonom ,ale hlavne cele to solovanie malo svoj osobny feeling a je citit ,ze rastis je uz slusne vyhrany gitarista  :) .Co sa tyka vystavby toho sola ,mam rad taketo "Zappovske nekonecne improvizacie" je to ako prud myslienok ,s ktorymi sa moc neseres a hras ich jednu za druhou ,tak ako pridu. Jedine ,co by som tomu mohol vytknut je nepresna synchronizacia oboch gitar . Dost to pili usi .   Som frajer
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #43 kedy: 15. Marec , 2007, 09:17:07 »

tu nahravku som pocuval asi do polovica potom som to ihned vypal.                           
Zaznamenané
anh
nováčik
*
Príspevkov: 44



« Odpoveď #44 kedy: 15. Marec , 2007, 09:52:21 »

Veľmi sa mi páčil drive, bolo cítiť, že mal Rastis z toho radosť, keď to hral. Dostal do toho pocit - to je fajn. Mal som len malý problém zachytiť podklad. Ako vlastne ta slučka znie. Možno by mi pomohlo, keby bol na začiatku podklad viackrát zopakovaný len sám, bez sólovania. Zvykol by som si a chytil do ucha jeho rytmus. Ale zas aspoň môžem precvičovať ušiská a snažiť sa podklad zachytiť z celku.   Beeee
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.