Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 01:53:31
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Misofg, môj nový prírastok.  (Prečítané 25572 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« kedy: 14. Marec , 2007, 12:33:27 »

Tento nástroj mi už robí radosť vyše mesiaca a konečne som sa dostal k tomu že ho tu dám. Ńajviac sa to podobá na Music Man. Musím sa priznať že to aj trochu bol zámer Popiskujem si.  Je to Hand Made gitara od Kučkovského. Nejaké foto tutuo na linke.

http://www.handguit.com/galleri.htm

Použité drevo. Telo bahenný jaseň + žíhaný javor. Krk aj hmatník očkovaný javor. Nultý pražec Graph Tech.
Ladica mechnika Planet Waves uzamikateľná Auto Trim. Tú možem smelo doporučiť je ozaj skvelá. Drží ladenie tak dobre, že aj zabudente ako sa ladí gitara. A naviše pri zakladaní novej struny hneď prebytočný koniec sama odstrihne, čistá robota. Plus na ňu dávajú doživotnú záruku.
Tremolo je Wilkinson VS 100.
Snímače: HB pri krku je DiMarzio Paf Pro (možnosť rozpojenia cievok), Single sú Fender Vintage noiseless. V kobylke je Graph Tech Ghost piezo snímač + akustický preamp v gitare.
S gitary sú dva výstupy. V jednom je magnetik aj piazo signál a v druho len magnetik. Jednoduchým prepájkovaním sa to dá pomeniť aj inak. Dá sa s tým laborovať.

Ešte jedna zaujimavosť. U päťpolohového prepínača v strednej polohe nie je ako by mal byť zapnutý stredný singel (lebo som tú polohu nikdy nevyužíval) ale kobylkový a krkový snímač. Je to skvelé.



* michjan.jpg (180.8 KB, 608x416 - prehliadnuté 1937 krát.)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #1 kedy: 14. Marec , 2007, 13:10:22 »

vyzera super..dufam, ze tak aj hra..prajem vela stastne nahratych tonov  Na zdravie!
mas len 21 prazcov? menzura je asi 25.5"? a dobre vidim, ze od 17. prazca je hmatnik "scalloped-ovany"?
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 14. Marec , 2007, 13:33:41 »

Gratulujem..nie je to zrovna tvar,ktory by sa mi nejako zvlast pacil,ale ta gitara vyzera pekne. Paci sa mi farba a povrchova uprava..kolko ta vysla?
Zaznamenané
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #3 kedy: 14. Marec , 2007, 14:14:44 »

pekny nastroj. gratulujem

ako funguje ten scaloped? nehral som na tom nikdy. opis prosim plusy pripadne minusy
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #4 kedy: 14. Marec , 2007, 14:18:27 »

on nefunguje :-) princip by mal byt v tom, ze pod prstami necitis hmatnik..nevyhoda moze byt v tom, ze ked drzis gitaru ako drevorubac tak mozes byt riadne rozladeny
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 14. Marec , 2007, 19:59:13 »

Gratulujem, paradny nastroj. Vidno ze majster odviedol kopec poctivej prace.
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #6 kedy: 15. Marec , 2007, 10:09:19 »

vyzera super..dufam, ze tak aj hra..prajem vela stastne nahratych tonov  Na zdravie!
mas len 21 prazcov? menzura je asi 25.5"? a dobre vidim, ze od 17. prazca je hmatnik "scalloped-ovany"?

Áno mám len 21 pražcov, viac mi netreba. A keď sem tam treba to E vitiahnem ho aj s tej 21 polohy. V čom mi dosť pomáha scalloped. Tým že nebrzdí brušká prstov o hmatník. Chcel som to preto aby tón na krkovom singli bol čo najoblejší. A čím ďalej od kobylky je ten singel tak bla bla bla..........................................Preto nemám 24 ani 22 ale 21 jedna. A fender vintage noiselles.
Menzúra je ako na stratocastery. ˇ
matkosafko :Áno posledné 4 pržce sú "scalloped-ované". Pôvodne som rozmýšľal, že to nechám urobiť až po 12 pražec. Ale nakoniec som sa rozhodol inak. 
Pocit s hry je v prvom momente zvláštny. Ale netrvá to dlho a zvikneš si na to. Je to skvelá vec na vyťahovanie tónov a vybráto poprípade aj spolu, vo vysokých polohách.  Ale treba hrať s citom, nie ako drevorubač. Zaujímavu vec čo som si všimol (a možno sa mi to len zdá) , že tón v tých polohách je iný ako pri normálny polohách na zbitku hmatníka. Taký žvší. Najviac to počuť keď sa hraje na gitare na sucho .
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #7 kedy: 19. Marec , 2007, 12:00:17 »

Ešte som sa zsbudol poďakovať za slová chvály.
Ďakujem. Ja som tiež veľmi, veľmi spokojný (nadšený).
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #8 kedy: 19. Marec , 2007, 19:33:08 »

velmi pekna Na zdravie! ockovany javor je skvostny
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #9 kedy: 19. Marec , 2007, 20:30:53 »

takto na pohlad vyzera fantasticky,aj podla popisu vidno,ze stastny majitel nejaky ten dnik rozmyslal nad finalnym prevedenim  Žmurk gratulujem,pekny kusok...
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #10 kedy: 20. Marec , 2007, 13:54:59 »

takto na pohlad vyzera fantasticky,aj podla popisu vidno,ze stastny majitel nejaky ten dnik rozmyslal nad finalnym prevedenim  Žmurk gratulujem,pekny kusok...

Aj v skutočnostii vyzerá fantastycky. A máš pravdu nejaký ten deň (mesiac) som rozmyšlal ako to všetko chcem mať a potom som si to zo ešte nechal uležať v hlave. Keď si človek necháva vyrobiť gitaru tak musím mať presne jasno čo ako kde che mať. Lebo ak mu to je jedno alebo nevie čo chce tak si môže kúpiť niečo s obchodu. Tým nechcem povedať, že gitary s obchodu sú zlé. Vysvetlujem môj pohľad na systém.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 20. Marec , 2007, 14:10:44 »

pekný nástroj, nech slúži dobre. Žmurk
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #12 kedy: 20. Marec , 2007, 15:30:40 »

pokial ta gitara hra aspon tak dobre ako vyzera, tak je to super, gratulujem  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #13 kedy: 20. Marec , 2007, 22:31:57 »

pekny nastroj , vsimol som si na foto je neni zatmeleny z boku prvy a druhy prazec , to ma tak byt ? nebude sa tam zanasat spina ?  prepac ale som detailista , vyzor je nepodstatna vec  , ale ten GraphTech hra pekne....
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #14 kedy: 21. Marec , 2007, 09:24:02 »

Tie pražce sú zatmelené na 100 % to sa ti len zdá. Ja som si tiež myslel že som detailista, až kým som nespoznal Jana Kučkovského a jeho robotu.

Gitara samozrejme hraje minimálne tak dobre ako vyzerá. S piezom som tak isto veľmi spokojný, je úplne niekde inde ako Fishman piezo.

Škoda že som s PP inak by som ju veľmi rád doniesol na nejaké pivné stretko alebo Jam.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.