Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 05:51:40
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Misofg, môj nový prírastok.  (Prečítané 25568 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 21. Marec , 2007, 11:59:21 »

Veľmi rád by som si ju obzrel. Žmurk
misofg - veď dobehni na guitarfest a zober si ju so sebou. Žmurk
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 13:50:54 od Pitu » Zaznamenané

cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #16 kedy: 21. Marec , 2007, 13:22:32 »

prepec ale na fotke to vyzera ako cierny odraz ( nezatmelany koniec prazeca....),,,,, a eate jedna vec ma napadla , preco si pouzival 2x jack , neni  lepsie pouzit superstero jack a snuru rozdelit ako "V" ( ak chces ist na dva kanaly) ako to tahat na 2 x , vsak aj GHOST to tak doporucuje,  je ti lepsie tahat 2xkabel ako jeden?  asi ano  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 21. Marec , 2007, 13:45:46 »

..preco si pouzival 2x jack , neni  lepsie pouzit superstero jack a snuru rozdelit ako "V" ( ak chces ist na dva kanaly) ako to tahat na 2 x , vsak aj GHOST to tak doporucuje,  je ti lepsie tahat 2xkabel ako jeden?  asi ano  :)

Kedze kable monoJACK/monoJACK su rozsirenejsie a vsade dostupnejsie, ako stereoJACK/monoJACK + monoJACK, povedal by som, ze je vyhodnejsie mat v gitare 2 mono JACK vystupy.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 21. Marec , 2007, 13:52:21 »

styrioci - veď dobehni na guitarfest a zober si ju so sebou. Žmurk

toto asi nebolo urcene mne  Žmurk alebo mi nieco uslo?  No hanbím sa..

hej, neviem prečo, ale pomýlil som sa..  ha ha ha
jasne, určené to bolo misofg-ovi. Žmurk
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #19 kedy: 21. Marec , 2007, 13:54:03 »

pocuj, tie kryty su z dreva Huh!


nadhera
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #20 kedy: 21. Marec , 2007, 14:14:51 »

Veľmi rád by som si ju obzrel. Žmurk
misofg - veď dobehni na guitarfest a zober si ju so sebou. Žmurk


Na GuitarFest sa chystám. A pokiaľ nezomriem a nebudeme niekde hrať s kapelou tak určite  prídem. A teoreticky by som ju aj vzal. Myslím že to pôjde.


cutaj: S tým Jackmi. To je asi tak. Pôvodný môj zámer bol mať dva výstupi s jedného by šiel piezo výstup do PA. A z druhého signál s magnetyckých do komba. A na začiatku som to aj tak mal zapojené. Ono v skúšobni to by sa ešte dalo. Ale ja keď vojdem na pódium , tak u mňa nastane zmena osobnosti a to sa mi tie káble okamžite pomotajú. Takže som to zmenil a teraz to je zapojené v jednom Superstereo jacku ako doporučuje výrobca. Používam normálnu stereo šnúru na konci ktorej mám v pedalboarde urobenú redukciu, ktorá mi signál rozdeľuje. Piezo do PA a magnetik do cez kvákadlo do komba. Ovládam to mini prepínačom na gitare buď piezo alebo magnetik, poprípade obe spolu. Pomocou hlasitostí sa dajú namiešať pekné otiene zvukou. A v spojitosti s tónovou clonou ešte krajšie.
Ten druhí jack som teda nechal len na čistý zvuk magnetických snímačov ktorý neprechádza cez bufer.

asdf: Áno tie krytky sú z dreva. Dokonca ak sa lepšie pozrieš, sú vyrezané s toho kusu čo aj gitara(myslím na tom istom mieste) aby sedeli roky(letokruhy) na dreve. Jano Kučkovský je proste Majster.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #21 kedy: 21. Marec , 2007, 14:16:41 »

Pre Misofg-ten akustický preamp -to máš a mysli preamp pre piezo alebo ako mám tomu rozumieť?
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #22 kedy: 21. Marec , 2007, 14:29:22 »

asdf: Áno tie krytky sú z dreva. Dokonca ak sa lepšie pozrieš, sú vyrezané s toho kusu čo aj gitara(myslím na tom istom mieste) aby sedeli roky(letokruhy) na dreve. Jano Kučkovský je proste Majster.

Ano, prave preto som sa pytal.... skvela praca  Som metlak
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #23 kedy: 21. Marec , 2007, 14:49:45 »

Pre Misofg-ten akustický preamp -to máš a mysli preamp pre piezo alebo ako mám tomu rozumieť?

Áno je to preamp pre piezo. Vyzerá takto v rozobratom stave.
To piezo sa dá zapojiť aj pasívne teda bez toho preampu ale už to nie je to pravé orechové.
A naviše s preampom je možné prepínať medzi dvoma kanálmi (zvukmi). Prirovnal by som to jedna "poloha je klasická španialka a druhá jumbogitara". Čiže to piezo má dve rôzne zvuky medzi ktorými prepínam push-pull potenciometrom ktorý slúži na hlasitosť pieza. 


* preamp.jpg (35.41 KB, 400x371 - prehliadnuté 798 krát.)
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #24 kedy: 21. Marec , 2007, 14:52:45 »

Mňa len trošku pomýlil ten termín akustik.
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #25 kedy: 21. Marec , 2007, 21:15:15 »

poznam ten preamp aj Piezo sistem  je to skvela vec
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #26 kedy: 05. Júl , 2010, 12:53:11 »

Tak pribudla mi nova laska. Tentokrat je s pod mojich ruk. Teda az na hmatnik. Ten mi vyrobil podla mojich poziadaviek Igor Keller. Nejako som si na to zatial netrufol. Som s nim spokojny. Ostatne je secko moja praca.

Telo je bahenny jasen, krk flandrovany javor.
Snimace Fender Smarium Cobalt SCN. Mechaniky Schaller uzamykatelne, kobylka vintage Wilkinson.

Povrchova uprava: Telo nitrolak, krk a hmatnik voskovany.

Oproti normalnemu tele je tam ine: Scaloped poslednych 5 prazcov (dobuducna to budem asi rozsirovat a seckych svojich gitarach). vyrez na brucho a ruku (prebrate od stratu), a vstupny jack. Ten nie je po chuti niektorym ludom. Ale mne sa to tak paci takze fuck off.  Som metlak

Hral som na nej este len par hodin a vstale nieco este doladujem. Takze objektivne zhodnotit sa to neda. No prve dojmi su vynikajuce, som nadseny.  Na zdravie!

Foto: http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=52711&id=1639817979
Ak si najdem cas tak snad nieco aj nahram.
« Posledná zmena: 05. Júl , 2010, 15:44:20 od misofg » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #27 kedy: 05. Júl , 2010, 12:56:56 »

kolko to vyslo E ? material, HW a krk ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #28 kedy: 05. Júl , 2010, 13:30:15 »

Škoda, chcel som sa pozrieť, ale... Nie každý je na fb  :)
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #29 kedy: 05. Júl , 2010, 13:42:25 »

Krásna robota, postavíš aj mne?  Na zdravie! Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.