Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Apríl , 2024, 17:57:27
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Robertova zbierka  (Prečítané 56687 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #135 kedy: 13. Marec , 2013, 10:09:48 »

Plne chápe, že v tom vidíte len kus dreva, ale ja mám k týmto nástrojom veľký rešpekt, predsa len to má už temer 60 rokov  Žmurk
A navyše Special je lepší ako Standard  Bacha na vec kamo!  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #136 kedy: 13. Marec , 2013, 10:10:38 »

barbarstvo bolo nechat tu gitaru "zhnit" do takeho stavu ako bola predtym... igorovi sa zas podaril paradny kusok
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #137 kedy: 13. Marec , 2013, 10:12:53 »

Plne chápe, že v tom vidíte len kus dreva, ale ja mám k týmto nástrojom veľký rešpekt, predsa len to má už temer 60 rokov  Žmurk
A navyše Special je lepší ako Standard  Bacha na vec kamo!  Bavím sa skvele
dik za nazor, neoponujem: Opinions are like assholes, everyone has one.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #138 kedy: 13. Marec , 2013, 10:18:02 »

Plne chápe, že v tom vidíte len kus dreva, ale ja mám k týmto nástrojom veľký rešpekt, predsa len to má už temer 60 rokov  Žmurk
A navyše Special je lepší ako Standard  Bacha na vec kamo!  Bavím sa skvele

Tak ci tak by aj ten Special musel byt zrekonstruovany, cize to uz je pomaly jedno. Navyse Standard je predsalen v dnesnych podmienkach pouzitelnejsia gitara. Hoci popravde mne by to tiez nedalo a najprv by som dal dokopy ten Special a k nemu splasil nejake stare 50s P90. Verim tomu, ze potom by ma asi aj presla chut na konverziu.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #139 kedy: 13. Marec , 2013, 10:50:54 »

dik za nazor, neoponujem: Opinions are like assholes, everyone has one.
ale ja chápem, že si chcel Standard, takto máš skvelý standard, temer original z 50tych rokov za zlomok ceny  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #140 kedy: 13. Marec , 2013, 15:22:03 »

tiez som sa chytal za hlavu, ked som o tom napade pocul, ale bol to vrak starej gitary z ery, ked sa pouzivali materialy, ake dnes neexistuju. nebol to nejaky top vystavny kus za vela penazi, zeby bol hriech do neho rypat. nakoniec mi pride cely projekt zaujimavy a fotky vyzeraju paradne. tesim sa, az to niekedy uvidim nazivo...

Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #141 kedy: 13. Marec , 2013, 19:57:23 »

tiez som sa chytal za hlavu, ked som o tom napade pocul, ale bol to vrak starej gitary z ery, ked sa pouzivali materialy, ake dnes neexistuju. nebol to nejaky top vystavny kus za vela penazi, zeby bol hriech do neho rypat. nakoniec mi pride cely projekt zaujimavy a fotky vyzeraju paradne. tesim sa, az to niekedy uvidim nazivo...



Tá gitara hrá (a aj sa "na ňu") hrá ešte lepšie ako vyzerá  :).
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #142 kedy: 22. Apríl , 2013, 20:22:27 »

Poskusal som obe Robertove gitary, tak dam par postrehov. Les Paul ma prijemny stredovy nosovy nadych presne ako stare Gibsony, zaroven je na Standard velmi citatelny a detailny, co sa mi velmi lubi. Nie je proste co riesit. Igor odviedol majstrovsku pracu.

Co ma ale prekvapilo este viac, bol ten Strat. Toto je presne Strat o akom som snival a moc som doteraz na taky nemal stastie. Je zvukovo tucny, necinka ako nove, ma velmi dreveny stredovy zvuk, zaroven pekne cvachtavy a co ma na nom uplne nadchlo, je na Strat neskutocny sustain. Fakt veru neviem resp. si nespominam, ci som drzal v ruke Strat s takymto sustainom. Zaujimave bolo aj porovnanie, ked sme poskusali v obchode v Mnichove par Custom Shop Stratov (sice len nasucho a jeden sme poculi hrat), ktore sa podla mna na tento nehrabali, hrali plochejsie a ostrejsie a mali horsi sustain. Presne taketo cosi by som bral, akurat s palisandrovym hmatnikom. Fakt poklona.  Zdravíčko
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #143 kedy: 22. Apríl , 2013, 20:27:58 »

Co ma ale prekvapilo este viac, bol ten Strat. Toto je presne Strat o akom som snival a moc som doteraz na taky nemal stastie. Je zvukovo tucny, necinka ako nove, ma velmi dreveny stredovy zvuk, zaroven pekne cvachtavy a co ma na nom uplne nadchlo, je na Strat neskutocny sustain.

Veľmi dobre zneje ten strat aj v nahrávkach s kapelou.  Na zdravie! Aj keď len v iphonových.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #144 kedy: 23. Apríl , 2013, 06:34:52 »

Poskusal som obe Robertove gitary, tak dam par postrehov. Les Paul ma prijemny stredovy nosovy nadych presne ako stare Gibsony, zaroven je na Standard velmi citatelny a detailny, co sa mi velmi lubi. Nie je proste co riesit. Igor odviedol majstrovsku pracu.

Co ma ale prekvapilo este viac, bol ten Strat. Toto je presne Strat o akom som snival a moc som doteraz na taky nemal stastie. Je zvukovo tucny, necinka ako nove, ma velmi dreveny stredovy zvuk, zaroven pekne cvachtavy a co ma na nom uplne nadchlo, je na Strat neskutocny sustain. Fakt veru neviem resp. si nespominam, ci som drzal v ruke Strat s takymto sustainom. Zaujimave bolo aj porovnanie, ked sme poskusali v obchode v Mnichove par Custom Shop Stratov (sice len nasucho a jeden sme poculi hrat), ktore sa podla mna na tento nehrabali, hrali plochejsie a ostrejsie a mali horsi sustain. Presne taketo cosi by som bral, akurat s palisandrovym hmatnikom. Fakt poklona.  Zdravíčko


Ano ten strat je dobry, mne sice nevyhovuje pomerne ostry V profil krku a javorovy hmatnik, ale inak dobra gitara. S tych Igorovych ktore som spolu s tymto stratom skusal bol urcite najlepsi, aspon pre mna. Lepsie znelo len pomerne malo stratov co som skusal ako napr. Nash Guitars S57, o ktorom som pisal v samostatnej teme.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #145 kedy: 23. Apríl , 2013, 08:05:37 »

Ano ten strat je dobry, mne sice nevyhovuje pomerne ostry V profil krku a javorovy hmatnik, ale inak dobra gitara. S tych Igorovych ktore som spolu s tymto stratom skusal bol urcite najlepsi, aspon pre mna. Lepsie znelo len pomerne malo stratov co som skusal ako napr. Nash Guitars S57, o ktorom som pisal v samostatnej teme.  Na zdravie!

Mne napriklad profil krku sedel, taky akurat, nie moc hruby. Je to samozrejme velmi subjektivne. Bohuzial neskusal a nemal som moc fakt dobrych Stratov, zatial najlepsie co som skusal alebo mal moznost dlhsie skusat boli 70ka, 74ka hardtail a tento Robov. Nove Custom Shopy mi napriklad pridu vacsinou prilis ucinkane, ja mam rad skor drevenne menej ostre Straty.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #146 kedy: 10. Máj , 2013, 05:58:48 »

Mne napriklad profil krku sedel, taky akurat, nie moc hruby. Je to samozrejme velmi subjektivne. Bohuzial neskusal a nemal som moc fakt dobrych Stratov, zatial najlepsie co som skusal alebo mal moznost dlhsie skusat boli 70ka, 74ka hardtail a tento Robov. Nove Custom Shopy mi napriklad pridu vacsinou prilis ucinkane, ja mam rad skor drevenne menej ostre Straty.

To je zaujimave ze ja prave potrebujem ostrejsi pekne dynamicky strat s poriadnym sustainom. A ties zistujem ze mi sedi lahke jasenove telo a palisander hmatnik. Na zdravie!
« Posledná zmena: 10. Máj , 2013, 06:04:16 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #147 kedy: 10. Máj , 2013, 08:11:41 »

 Na zdravie! ja som bol zaprisahaný MAPLE NECKista..teraz zisťujem, že mi palisander sedí viacej...gitara mi príde zvukovo pevnejšia a výšok má aj tak dosť...inak páči sa mi, že ten Strat čo mám, je decentne dobitý rokmi hrania..ošúchava sa pekne a mám pocit, že sa ešte viac rozohráva..zaexperimentoval som zo strunami a najviac si tam sadli 9-46..paráda.. Na zdravie!
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #148 kedy: 13. August , 2013, 17:45:53 »

SG je prec, pribudlo epi x z 66teho. este ze je to lubovka, lebo na snimace cakam.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #149 kedy: 13. August , 2013, 17:51:31 »

Paradicka  Bravooo
Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 22 otázok.