Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 00:30:38
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Robertova zbierka  (Prečítané 56637 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #165 kedy: 12. Jún , 2014, 17:09:24 »

Mne sa viac pacila, ked bola tmavsia spociatku. Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #166 kedy: 12. Február , 2015, 13:27:26 »

k jezisovym rokom som si spravil radost a kupil som si Es-335 Rusty Anderson model. Prva skutocne nova gitara z obchodu asi po 15tich rokoch  ha ha ha


* 1.jpg (207.92 KB, 437x778 - prehliadnuté 632 krát.)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #167 kedy: 12. Február , 2015, 13:43:05 »

Epifon by Ti zahral rovnako, ani by si to nerozoznal. Beeee Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #168 kedy: 12. Február , 2015, 14:41:56 »

Gratulujem Ti k tomu, ze si stale mlady, zdravy a prajem aby si si mohol dovolit stale kupovat taketo krasne gitary  Na zdravie!
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #169 kedy: 21. Máj , 2017, 17:20:15 »

300 gitar neskor: goldtop 69, 72 '54 reissue a 74.


* IMG_20170521_085335223.jpg (1113.09 KB, 1456x2592 - prehliadnuté 559 krát.)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #170 kedy: 22. Máj , 2017, 09:17:06 »

zaujimava zmeska.

zaujalo ma 69 Goldtop. to je bezna radova gitara, co vtedy vyrabali ? sice nie som moc znalec, ale bol som v tom, ze vtedy sa vyskytovali akurat tak Customy a prve miniHB deluxace.

72 '54 reissue je autenticka replika ? alebo to ma norlinovske dobove nanosy na sebe ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #171 kedy: 22. Máj , 2017, 10:00:02 »

ze vtedy sa vyskytovali akurat tak Customy a prve miniHB deluxace.

72 '54 reissue je autenticka replika ? alebo to ma norlinovske dobove nanosy na sebe ?

Pozor, 68 a 69 Godtopy boli este s P90. Tento je prefrezovany na humbuckery. Vtedy bol jediny humbuckerovy LP len Custom. Deluxace sa objavili az koncom 69 s minihumbuckermi namiesto P90. Su este dokonca aj nejake nesendvicove Deluxace s telom presne ako tieto neskorsie 69 Goldtopy povodne s P90.

Tieto Goldtopy maju este klasickejsi klenutejsi top a nesendvic telo (menilo sa to postupne od 68 do 69, od polky 69 uz mali ten zahadny platok pod topom, ale nemali este klasicky sendvicovy v strede, plus uz mali takisto od polky 69 krk z 3 kusov). Tato je neskorsia 69 s 3 piece neck.

Henta 72 "54" reissue je seriozny Norlinacky pokus o reediciu s jednokusom celomahagonovym telom ako aj jednokus krkom. Jediny vyraznejsi konstrukcny rozdiel oproti originalom je mensi sklon hlavy a o chlp skrateny early 70s transitional tenon. Povodne P90 a Alnico krkovy snimac boli samozrejme trochu inak znejuce ako 50s, ale celkovo maju tieto gitary velmi dobru reputaciu. Robili sa len v 72 a 73.
« Posledná zmena: 22. Máj , 2017, 10:08:43 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #172 kedy: 19. Október , 2017, 11:58:24 »

LPcko po asi 30 hodinach na slnku - hore pred, dole po slnku


s gitarou sa nestalo nič? 30 hodín na priamom slnku, predsa len... nemalo to vplyv na krk alebo tak?

Som čítal na rôznych fórach, že niektorí zvyknú dávať gitary na slnko kvoli rýchlejšiemu efektu starnutia - aging. mnohí ale neodporúčajú vycapiť gitaru na slnko kvôli problémov s krkom a prácou dreva. Niektorí dokonca ani neschvalujú mať gitaru priamo za zatvoreným oknom cez ktoré prechádza priamo slnko.

Niektorí zase hovorili, že pri polyuretanových lakoch toto starnutie nenastáva. Osobne som si všimol, že moja arctic white farba na strate starne. gitara má 10 rokov, ale za ten čas nebola vystavovaná priamemu slnku, nehral som v zafajčených priestoroch....
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.