Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 11:07:32
Strán: [1] 2 3 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G9.2tt - minirecenzia  (Prečítané 53466 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« kedy: 27. Marec , 2007, 14:44:07 »

takže som s týmto mulťákom strávil dostatok času na to, aby som ho mohol podrobnejšie zhodnotiť.

Prevedenie:
Celokovové, bez nejakej vôle, vyzerá že vydrží dlho. Prepínače sú tiež kovové, ale len čas ukáže koľko znesú. Pedále sú ukotvené pevne. Celkovo je spracovanie výborné. Ocenil by som rúčku na nosenie.

Ovládanie:
V podstate jednoduché, hlavné ovládače (gain, level, eq) sú na samostatných točítkach, takisto behanie po preampoch je na samostatnom voliči. Nastavenie efektov tiež na samostatných točítkach, pre každý druh efektu ale treba stlačiť príslušný gombík. Prepínanie presetov je na spodných piatich prepínačoch, prepínanie bánk na ďalších dvoch. Je možné zvoliť režim, ktorý umožňuje vo zvolenom presete spodnými prepínačmi vypínať a zapínať jednotlivé časti zvukového reťazca (wah, preamp, modulácie, delay, reverb). Prepínanie presetov je bez postrehnuteľného meškania.
Pedále majú pomerne malý zdvih, takže napr. nastavenie volume nie je príliš praktické. Pravý pedál má hornú časť vysúvateľnú horizontálne doprava, čiže na jeden pedál sa dajú namapovať dve veci a ovládať ich naraz. Vie to byť sranda, ale práve vďaka malému zdvihu pedála to chce zrejme trošku cviku. Táto horná časť sa dá samozrejme zablokovať, aby sa nehýbala. Pedále mohli byť aj fyzicky väčšie.

Zvuk:
Čistý zvuk je OK, ale žiaden prevrat. Ničím neohromí, ale určite neurazí, je na úrovni ďalších multiefektov. Feeling z hry samotnej nie je taký bezprostredný ako pri klasickom aparáte, a aj keď dynamika vo zvuku je, priamo pri hraní nemá človek ten pocit v končekoch prstov (veď viete ako to myslím). Na fullstacku to môže byť samozrejme iné.  A keďže som skúšal na aktívnych EMG, za určitú sterilitu zvuku môžu aj tie.
Nakreslsný zvuk je slabším miestom a človek ho hladá dosť dlho. Dá sa natočiť, treba sa pohrať s nastavením vstavaných lámp a ekvalizérom, s gainom treba pri púšťaní signálu cez lampy (jedna je na vstupe pred samotným procesorom a jedna po) opatrne, pretože celkovo simulácie trpia prílišnou mierou gainu. Tu veľmi pomôže "boost" na koncovej lampe, ktorý nakopne nižšie frekvencie a stredy. Neviem, či ide o klasické eq alebo to robí prehnanie lampou, ale boost dáva prekvapivo dobré výsledky. Vstupnú lampu nie je dobré vytáčať naplno, zvuk sa veľmi skomprimuje a zahltí.
Rockové a hardrockové skreslenie znie dosť dobre, vie sa správať ceľkom dynamicky a šťavnato. Musím povedať, že čím viac skreslenia, tým viac mojej spokojnosti (čo je sranda, pretože pri mulťákoch to býva naopak). Zvuk je plný bez toho aby bol zahuhlaný.
Vysoké skreslenia sú výborné, organické, s minimom digitálych "výšok". Ak by som mal porovnať napr. s POD XT, ZOOM je na tom lepšie. Síce nemá taký výber higain modelov, ale vlastne všetky sú použiteľné. Lampy sa pri higaine prejavujú minimálne, ale ani tu sa neoplatí točiť lampy naplno, zvuk je potom nečitateľný. Lampy sa mi osvedčili tak v polovici, max. trištvrťke svojho rozsahu. Boost dokáže skreslenie zmohutniť veľmi pekným spôsobom a dža dža sa pritom vôbec nevytratí. Vysoké skreslenia sú maximálnym plusom tejto mašinky, až sa mi nechce veriť, že to je ZOOM. Samozrejme je to vecou vkusu, ale keď som to v obchode skúšal, mierne ma to posadilo na zadok...

Efekty:
Ešte som to nepichol do do stereo monitorov s plochou frekvenciou, no reverby, delaye aj chorus vyzerajú v pohode. Wah by mohol byť výraznejší, ale možno sa mi ho podarí nejak nastaviť.

Zápory:
Moc sa mi nepáči simulácia boxu spolu s mikrofónom a jeho polohou. Nie je tu vlastne nič na výber a výsledok by mohol byť oveľa lepší. Jedinou výhodou tu je voľba miery boxu vo výslednom zvuku a na najnižšej s úpravou eq presetu sa ako-tak dá. No prestavovať všetky presety, keď ide človek hrať cez PA nie je nič moc...

Tak a ostatné v manuáli, keď niekto chce ukážku, niečo nahrám.
« Posledná zmena: 27. Marec , 2007, 20:09:21 od rady » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #1 kedy: 27. Marec , 2007, 17:26:55 »

keď niekto chce ukážku, niečo nahrám.

Nebolo by odveeeeci, dat si dve-tri ukaaazky  Popiskujem si
nech mame aj predstavu co ta masinka dokaze....
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #2 kedy: 27. Marec , 2007, 17:51:53 »

Super - chcem niečo kúpiť , ešte keby niekto niečo napísal o Boss GT8 a VOX Tonelab SE ...
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #3 kedy: 27. Marec , 2007, 20:16:41 »

Tonelab hrá absolútne skvelo, keď od neho človek nechce vysoké skreslenie. Je jednoduchý na ovládanie.

Ináč stále za najlepší modeling považujem Amplitube 2. Potom bol u mňa na rade modeling Line 6 (POD xt, TonePort, GuitarPort), ale skreslenia mi lezú lepšie zo ZOOMa.
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #4 kedy: 27. Marec , 2007, 20:42:27 »

Keď mám slušné skreslenia v Marshalli - Tonelab SE  - na modulácie ,efekty  - dá sa?
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #5 kedy: 27. Marec , 2007, 20:48:51 »

to rady:ten zdvih pedalov sa da nastavit.mam zoom z novsej rady(g1x,viem neda sa to porovnat,ale predsa).neviem ake mas ovladacie prvky na "assignovanie"(pridelovanie funkcii) pedalov,ale u mna to je tak,ze ked po resete drzim prave toto tlacitko(ja ho tam mam iba jedno) tak sa da nastavit zdvih vcelku pohodne.neviem,ako to je u teba.ja som to nasiel az na konci manualu.nerobi ti efekt to ,ze ked dupnes na pedal nadoraz tak sa funkcia pedalu vypne?lebo mne to strasne vadi Smútim
« Posledná zmena: 27. Marec , 2007, 20:49:35 od BrokenWings » Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 29. Apríl , 2007, 19:54:21 »

K testu ZOOM G9.2TT len toľko, ako keby si mi to "z úst zobral"! Dodal by som možno reritku a tou je 3D pedal na pravej strane. Hram par vecí od Bostonu  a ine, kde idú dve gitary naraz a to, že si do zvuku na horizontálny pedálmôžem vyhodiť inteligentný harmonizér je super. nepotrebuje tak na túto voľbu ďalší program. Dobrá vec je dva rôzne preampy na jeden program, caw. Beeee
Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 29. Apríl , 2007, 20:02:15 »

Mal som tu mašinku asi 3 mesiace,ale potom ma to zunovalo./ ako všetky simulacie/ Na zdravie!
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 29. Apríl , 2007, 20:07:37 »

Mal som tu mašinku asi 3 mesiace,ale potom ma to zunovalo./ ako všetky simulacie/ Na zdravie!

OK, ale i tak tvrdím, že tá recentia bola trefná a v rámci ceny je to vydarená vec. Niekoho to drží dlhšie iného kratšie a financie rozhodujú tiež, maj sa.
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #9 kedy: 29. Apríl , 2007, 20:19:59 »

maringuitar - jo, s tým pedálom sa dajú robiť všelijaké srandičky. ináč veľmi rád by som skúsil nový tonelab LE, len sa tu ešte nevyskytuje... Smútim
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 29. Apríl , 2007, 20:39:36 »

maringuitar - jo, s tým pedálom sa dajú robiť všelijaké srandičky. ináč veľmi rád by som skúsil nový tonelab LE, len sa tu ešte nevyskytuje... Smútim

tak, tak dokaze to aj ine srandy....
Zaznamenané

jaslov
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #11 kedy: 02. Jún , 2007, 11:44:50 »

Super - chcem niečo kúpiť , ešte keby niekto niečo napísal o Boss GT8 a VOX Tonelab SE ...


Tu je recenzia a jeden Vox ToneLab mám na predaj:

http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=759
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 06. Júl , 2007, 23:04:14 »

mam par otazok:

- su v tom 2 male lampy. je to teda lampove skreslenie alebo je to modeling ? aku funkciu tam plnia AZ dve lampy ?
- je to preamp ? vybudi to lampovy koniec ? alebo to treba pichnut do klasickeho gitaroveho inputu ? (napriamo zapajania do PC ma nezaujimaju)

●Line Output(L/MONO, R) : 2 x 1/4" phone jack(Rated output level : -10dBm / +4dBm, Maximum output level : +19dBm, Output load impedance : 10kΩ or more, Output Impedance : 1kΩ or less) ●

- kto ste znaly cisiel - da sa to pouzit ako preamp ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 20. Júl , 2007, 17:06:18 »

Tak si odpoviem sam. Mam ten pedal doma uz asi 3 tyzdne. Hral som s nim do line in na zvukovke, bez nicoho dalsieho v PC. Presety uplne total na hovno. Vela typov simulacii preampov a zosilovacov, ale charakter jeden klasicky bezpohlavny, jak zo simulacie byva vzdy. V zasade mi prislo prepinanie preampov asi tak isto ovplyvnujuce zvuk, ako prepinanie moznosti trebars speaker simulatoru - skratka asi ako rozne hodnoty presetv pre EQ, s rozne velkymi gainami akurat.

Funkciu elektroniek som nepochopil alebo pochopil iba ciastocne. Manual som nemal a nechcelo sa mi ho stahovat z netu, bol prilis dlhy a velky. Tie lampy su tam dve. Pri jednej su 2 potaky valve a solid state. robia nejaku hlasitost, ked sa stiahnu je ticho. Pod rukou sa zda, ze ked sa vytiahne naplno to valve, hra to lepsie, ako ked sa vytiahne naplno to druhe. Ale neviem sa rozhodnut, ako to hra, ked su vytiahnute obidve. Hlasitost sa totiz nijak nezmeni a vlastne ani zvuk nie. Pri druhej elektronke su tiez 2 potaky. Jeden robi zase nieco okolo hlasitosti a druhy je vysloveny kazic. Ked sa nepouzije, tak je to normalne a ked sa trochu otoci, tak to mozno ma pripominat akoze sa vytoci "koncak" alebo co a ako sa toci dalej, tak zvuk to uplne rozosere do nepouzitelnej podoby. Cize ono to je klasicky modeling so vsetkymi absenciami na charaktere, posmradeny 2 malymi lampami. Trochu mi zostava rozum stat, naco su tam 2 lampy, pretoze TOTO NENI PREAMP a TOTO NEMA LAMPOVE SKRESLENIE.

Skusal som to aj do lampoveho koncu a bedne. Bohuzial moj lampovy koniec to nebolo schopne dostatocne vybudit. Pri vsetkych parametroch naplno + naplno volume a presence na koncaku to hralo len len, ale k nie prilis hlastnemu bubenikovi. Ovsem v tomto rezime uz pedal nebol schopny cisteho zvuku a sumel jak take prasa. Ale pripustam, ze mam mozno iba malo citlivy vstup na koncaku...

Ono to nehra uplne zle. Hra to lepsie, ako stary POD fazula, hra to lepsie, ako podobne procesory z 90-tych rokov, ale to je tak vsetko. Uz pri vypnutom speaker simulatore to ma zvlastnu farbu, nehra to jak hocijake bezne gitarove preampy... Efektova sekcia nie je nijak vynimocna, trebars G-Major od T.C. Electronic je oproti tomuto tazko profi vyrobok.

Porovnavali sme s Valwattom od Brda Prveho a to bolo zvukovo tak total inde, ze by to potvrdil aj mrtvy...

No nekupte to niekto za 14 papierov  Žmurk


 
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #14 kedy: 01. August , 2007, 21:33:30 »

Rastis, nič proti, ale:

keď si mal slabý výstup, mal si ho prepnutý na +4dBm?

s použitím vstavaných simulácií boxu hrá dosť naprd. aj naplno vyhúlená vstupná lampa hrá naprd. ale pri skresleniach je jednoznačne vstupnú lampu cítiť, aj keď skôr zvuk zrejme skomprimuje, nie skreslí. súhlasím, že simulácie znejú dosť podobne podobne, ale skúsil si sa pohrať so všetkými ekvalizačnými prvkami (low, mid, treble, presence, harmonics a tone)? Ja si nemôžem pomôcť, ale mne ten zoom hrá na lampový koncák úplne super...
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.