Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 04:08:48
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G9.2tt - minirecenzia  (Prečítané 53470 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 02. August , 2007, 09:31:22 »

ano, mal som samozrejme prepnute +4dB. skusal som uplne vsetky nastavenia EQ, aj vsetkeho.

ako vravim - hrat do lampoveho koncu sa s tym da, ale pokial idem do toho koncu s klasickym lampovym preampom, tak na 3ke je to uz fukot, ze sa trasu okenne tabule. s tymto zoomom to treba dat naplno, aby to bolo trochu hlastne, ale ziadne okenne tabule nevedia, ze nieco hra. je jasne, ze na nejake salonne obyvackove hranie to tak staci, ale ked si clovek chce zarevat v skusobni, sam alebo s kapelou, tak tento vyrobok skratka nie je preamp k lampovemu koncu.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #16 kedy: 02. August , 2007, 09:38:35 »

Rasťo,v Tvojom prípade je to trochu iné,totiž tvoj amp má tuším konektor return pripojený priamo do invertoru,teda na jeho vybudenie potrebuješ väčší signál.V modernejších ampoch je tam v podstate ešte budič/predzosilnovac/.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 02. August , 2007, 09:41:19 »

ja som to skusal aj do returnu acousticu, aj do samostatneho koncu, co mam este k staremu preampu. mame v skusobni aj novodoby lampovy crate so sluckou, mozem to opacit aj tam.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #18 kedy: 02. August , 2007, 10:10:50 »

Mne budí koncák úplne v pohode, nemám hlasitistný prepad medzi preampom na kombe a zoomom, ani nemusím mať výstupnú hlasitosť (zadný poťák) naplno...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 04. August , 2007, 11:37:07 »

vcera som tomu dal dalsiu sancu - znova lampovy koniec -> box. konkurovalo tomu klasicke stare kombo Valvestate a takisto full lampac + box. ten Zoom je taka bieda, ze jeden by plakal.
Zaznamenané
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #20 kedy: 04. August , 2007, 12:27:32 »

2Rastis:
nemam s tymi preampami prakticky skusenosti, len ako elektrotechnik a muzikant amater by som povedal ze do lampoveho konca pustat signal priamo z vystupu dakeho multiefektu alebo krabicky nie je dobry napad z toho dovodu ze su nie prilis urovnovo a impedancne kompatibilne. Efekty maju vystupny signal okolo 0dBm (pripadne nieco malo viac) co je 1V efektivny na 600ohm zatazi.  Je to hlavne kvoli tomu aby sa dobre radili do retazca. Do lampoveho koncaku neni problem pustit vacsi signal s amplitudou aj par desiatok voltov. Je snad jasne, ze koncovy zosilnovac a zosilnovac su dve odlisne veci. Takze si skus zistit ake su urovne vystupu a vstupu a podla toho zarad este medzi to predzosilnovac. Sorry za trocha skolsky vyklad  :)
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 05. August , 2007, 15:21:52 »

Prasito> Ale ved cca o to Rastisovi slo, zistit, ci tento Zoom je skutocny preamp a ci nebodaj nie je dokonca naozaj lampovy. A mame to tu - nie je to preamp a uz vobec nie lampovy.
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 06. August , 2007, 06:46:18 »

2Rastis:
nemam s tymi preampami prakticky skusenosti, len ako elektrotechnik a muzikant amater by som povedal ze do lampoveho konca pustat signal priamo z vystupu dakeho multiefektu alebo krabicky nie je dobry napad z toho dovodu ze su nie prilis urovnovo a impedancne kompatibilne. Efekty maju vystupny signal okolo 0dBu (pripadne nieco malo viac) co je 1V efektivny na 600ohm zatazi.  Je to hlavne kvoli tomu aby sa dobre radili do retazca. Do lampoveho koncaku neni problem pustit vacsi signal s amplitudou aj par desiatok voltov. Je snad jasne, ze koncovy zosilnovac a zosilnovac su dve odlisne veci. Takze si skus zistit ake su urovne vystupu a vstupu a podla toho zarad este medzi to predzosilnovac. Sorry za trocha skolsky vyklad  :)

No s tými desiatkami voltov, to si dosť prehnal .... ono to síce jednorazovo nič zlé neurobí (akurát urobíš zo vstupnej sekcie overdrive), ale v žiadnom prípade sa nejedná o jeho normálny pracovný rozsah!!! Za normálnych okolností je tento rozsah definovaný pre všetky koncáky (aj lampové, aj nelampové) +4dBu, teda okolo 1,5V. Preto je možné medzi preamp a koncák strčiť nejaký efekt, ktorý zodpovedá norme. Ak by tam lietali desiatky voltov, tak efektu upečieš prevodníky...

Mimochodom, je úplne normálne strkať medzi preamp a poweramp efektovú jednotku. Bežne sa to používa, výhodou je, že pomer dry/wet mieša mulťák sám a je ho možné presne nadefinovať pre každý preset, mimochodom hodne preampov (aj hi-end kusov, ako napr. Soldano X-99) vôbec nijakú efektovú slučku nemá a tak je to jediná možnosť, ako ten efekt do setupu zapojiť.  Aj ja to mám takto zapojené v svojom racku.

BTW - 0dBu je okolo 0,7V, nie 1V.

http://en.wikipedia.org/wiki/DBm
« Posledná zmena: 06. August , 2007, 06:54:56 od Predator » Zaznamenané
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #23 kedy: 06. August , 2007, 09:20:07 »

2Predator:
no sak ja som nepisal dBu ale dBm. Vid original prispevok. A sinus s 1V amplitudou to da tych 0.7..V efektivne. Jednotka dBm je istym vyjadrenim aj vykonu (pri standardnej impedancii 600Ohm) i ked sa casto pouziva ako miera urovne signalu, je to len vec definicie. s tymi desiatkami voltov som to samozrejme mierne prehnal myslel som tak bezne amplitudy cez 10 V, lampovy koncak to zvlada a samozrejme velky rozkmit tam nebude aj vzhladom na bezne urovne napajania v predzosilnovacoch.
A stym predzosilovacom pred efektom neviem, asi myslis pripad ked ides rovno z gitary a chces este vybudit elektronku na vstupe efektu alebo pream samotny je lampovy ...
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 06. August , 2007, 09:30:21 »

tak ci tak, tento Zoom som prevetral viacej razy viacerymi sposobmi a tvrdim, ze je to neskutocny kram, ktory nedoporucujem kupit ani nepriatelovi... urcite sa tam da nakrutit nejaky zvuk a urcite sa da uspesne pouzit do nahravky, ale pokial si chce clovek od srdca zahrat na gitarovom zvuku, tak tento vyrobok akurat tlaci slzy do oci...
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 06. August , 2007, 09:35:04 »

No u mňa je môj reťazec momentálne takýto:

Yamaha RGX-420S-> lampový dvojkanálový preamp kópia Soldano -> efekt Behringer Virtualizer DSP-2024 Pro -> Volume pedál Bespeco - > lampový koncák 50W EL-34 -> surround box Ultrastack BG-412S
Zaznamenané
Pikobus
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #26 kedy: 08. August , 2007, 09:57:34 »

Zdravim všechny,scháním ČESKÝ a nebo SLOVENSKÝ  manuál k tomuto efektu G9 2tt,byl by jste někdo tak hodný a poslal mi ho např.na CD nebo nějak jinak to už je jedno.Samozřejmě to nechci zadarmo.Moc Díky
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #27 kedy: 12. August , 2007, 09:29:30 »

Tak si odpoviem sam. Mam ten pedal doma uz asi 3 tyzdne. Hral som s nim do line in na zvukovke, bez nicoho dalsieho v PC. Presety uplne total na hovno. Vela typov simulacii preampov a zosilovacov, ale charakter jeden klasicky bezpohlavny, jak zo simulacie byva vzdy. V zasade mi prislo prepinanie preampov asi tak isto ovplyvnujuce zvuk, ako prepinanie moznosti trebars speaker simulatoru - skratka asi ako rozne hodnoty presetv pre EQ, s rozne velkymi gainami akurat.

Funkciu elektroniek som nepochopil alebo pochopil iba ciastocne. Manual som nemal a nechcelo sa mi ho stahovat z netu, bol prilis dlhy a velky. Tie lampy su tam dve. Pri jednej su 2 potaky valve a solid state. robia nejaku hlasitost, ked sa stiahnu je ticho. Pod rukou sa zda, ze ked sa vytiahne naplno to valve, hra to lepsie, ako ked sa vytiahne naplno to druhe. Ale neviem sa rozhodnut, ako to hra, ked su vytiahnute obidve. Hlasitost sa totiz nijak nezmeni a vlastne ani zvuk nie. Pri druhej elektronke su tiez 2 potaky. Jeden robi zase nieco okolo hlasitosti a druhy je vysloveny kazic. Ked sa nepouzije, tak je to normalne a ked sa trochu otoci, tak to mozno ma pripominat akoze sa vytoci "koncak" alebo co a ako sa toci dalej, tak zvuk to uplne rozosere do nepouzitelnej podoby. Cize ono to je klasicky modeling so vsetkymi absenciami na charaktere, posmradeny 2 malymi lampami. Trochu mi zostava rozum stat, naco su tam 2 lampy, pretoze TOTO NENI PREAMP a TOTO NEMA LAMPOVE SKRESLENIE.

Skusal som to aj do lampoveho koncu a bedne. Bohuzial moj lampovy koniec to nebolo schopne dostatocne vybudit. Pri vsetkych parametroch naplno + naplno volume a presence na koncaku to hralo len len, ale k nie prilis hlastnemu bubenikovi. Ovsem v tomto rezime uz pedal nebol schopny cisteho zvuku a sumel jak take prasa. Ale pripustam, ze mam mozno iba malo citlivy vstup na koncaku...

Ono to nehra uplne zle. Hra to lepsie, ako stary POD fazula, hra to lepsie, ako podobne procesory z 90-tych rokov, ale to je tak vsetko. Uz pri vypnutom speaker simulatore to ma zvlastnu farbu, nehra to jak hocijake bezne gitarove preampy... Efektova sekcia nie je nijak vynimocna, trebars G-Major od T.C. Electronic je oproti tomuto tazko profi vyrobok.

Porovnavali sme s Valwattom od Brda Prveho a to bolo zvukovo tak total inde, ze by to potvrdil aj mrtvy...

No nekupte to niekto za 14 papierov  Žmurk


 

... nemozem nereagovat. Mam G9.2tt uz vyse pol roka a cvicim s nim kazdy den a aj napriek tomu som spokojny. Za tie peniaze tam najdem co treba. Necakam od toho ziadny VHT zvuk  :), ale da sa s nim roibit omnoho viac ako si myslis. Podla toho co pises si myslim ze celkom nerozumies gitarovemu zvuku. Ako je aj pocut na tvojich nahravkach, zvuky pouzivas viac zvuky emulovane a syntetizovane. Tento zoom sa sprava velmi dobre ako aj na lampovom (skusal som Fender Hot Rod DeVille a JCM2000) ci tranzistorovom koncaku (Roland Cube), ako aj pri rekordovani priamo do PC. Treba len najst rozumne nastavenia. Co sa tyka tych elektroniek, velmi velkou mierou ovplyvnuju zvuk, co ale je mozne lahko rozoznat cloveku ktory vie co vo zvuku hlada. Pises ze si ich funkciu nepochopil. Vysvetlenie je jednoduche. Prva elektronka signal zosiluje, potom sa signal prevadza na digitalny, moduluje digitalnymi efektami a zase prevadza na analogovy, a je dodatocne zosilovany a upravovany druhou elektronkou. Potom sa signal prevodnikom znovu digitalizuje ... na aky lampovy koncak si skusal G9.2tt ked pises ze si ho nedokazal "vybudit" a ako sa to prejavovalo ? ... neviem ci si si vsimol, ale analogovy vystup tam nieje len jeden. Jeden je na stereo Headphone, a druhy je Output ktory je stavany na pripojenie k Poweramp-u a nemozes ho pchat na dalsi Preamp, jedine ako efektovy bypas (uz som videl ludi ktory si stazovali na zvuk pedaloveho preampu a pritom ho strkali do gitaroveho vstupu na aparate). Takze tento Output je rozdeleny na L a R kanal, pricom Lavy sa da pouzit ako Monovystup. Velkost signalu Headphone aj Output sa daju dodatocne ovladat potenciometrom Level, ktory je hned pri nich a v tojom pripade by si mal pouzit aj moznost Gain SW, ktory ale funguje logicky len pri Output kanaly. Cize v tvojm pripade by som zapojil poweramp na L Output a prepol Gain switch na +4Db (nie -10) a dosteloval potenciometrom Level ... dalej, som zachytil tvoju otazku, ci je tento pedal preamp. Myslim ze aj z vyssie popisanych veci je logicke, ze G9.2tt preamp je ... cize odporucam ti predsa len prejst ten manual a potom ho znovu testovat  :) ...

.. este mala poznamka. Je dolezite aj zvazit, k comu su urcene emulacie kabinetov, a ci je to vzdy vhodne pouzit pri zapojeni G9.2tt do koncaku s realnym kabinetom a mikrofonom ...
« Posledná zmena: 12. August , 2007, 12:35:43 od cembo » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 13. August , 2007, 09:57:09 »

cembo - ale si mi dal. To si sa len preto zaregistroval, aby si mi to vysvetlil ? Ze ty robis dilera zoomu ? Lebo inak akosi nechapem. Nic to, idem najst nejakeho chytraka, nech mi vysvetli, co treba, aby som rozoznal, co je nahovno a co nie...  ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #29 kedy: 13. August , 2007, 18:22:41 »

... priznam sa ze som sa trochu zarazil ako si tento Zoom tvrdo odpisal a bez konkretnych a vecnych faktov. Prislo mi to trochu zvlastne od cloveka ktory ani nevie, ci je G9.2tt preamp alebo nie :-) V podstate to je jedno, len mi to prislo trochu nefer k ludom, ktory si chceli kupit tento pedal a ty si ich svojimi prispevkami odradil ...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.