Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:47:36
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G9.2tt - minirecenzia  (Prečítané 53468 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #165 kedy: 25. Január , 2009, 22:16:09 »

jo - hentie HW digitalne masiny su drahe a aj procak v nich - aj ked pocitaju iba reverb - je mozno vykonnejsi ako ten v Zoome. a v zoome ide subezne viac efektov ako reverb.
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #166 kedy: 21. Júl , 2009, 13:42:15 »

... na priame nahravanie do PC je to naozaj dobra volba. Len mozem odporucit. Siroke moznosti a mnohe simulacie su fakt dobre a neviem si predstavit pre domace experimentovanie pre amatera naozaj nic lepsie. Dokonca to aj boostuje :) Aj na lacnej gitarke sa da dosiahnut zvuk velmi dobry co trochu dycha lampou a okrem toho kto ma rad dobre skreslenie, moze hodit nejake Tung Sol AX lampy a ide to dobre. Je jasne ze pri amp modelingu moc na snimacoch nezalezi, ale asi kvoli tym dvom lampam som aj napriek tomu zistil velky rozdiel vo zvuku a dynamike ked som nahodil DP100 a EVO. Dlho som ho pouzival len na izbovy rekording cez USB a take tie srandicky ... ale jedine co ma serie je to, ze ked to hodim na koncak, nema ten zvuk zrazu taky ten uder a vybusnost, ale to je len moj dojem a myslim ze ak sa niekto specializuje na blues, zisti to velmi jasne. Takze ako efekt je tento pedal dobry ale ako preamp asi moc neuspokoji niekoho kto sa seriozne zaujima o live zvuk ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #167 kedy: 21. Júl , 2009, 13:56:35 »

daj ukazku co dobre sa s tym da nahrat...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #168 kedy: 21. Júl , 2009, 14:29:46 »

okrem toho kto ma rad dobre skreslenie, moze hodit nejake Tung Sol AX lampy a ide to dobre.
spravi vymena lamp nejaky markantny rozdiel vo zvuku? co sa tyka toho skreslenia, nejako tomu nerozumiem. ten zoom lampami neskresluje, maximalne dofarbi a prikomprimuje zvuk.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #169 kedy: 22. Júl , 2009, 03:33:00 »

daj ukazku co dobre sa s tym da nahrat...

... tu je kratka simulacia mesa zvuku: http://www.filefactory.com/file/ahe725h/n/simul_mesa_mp3 gitara Ibanez RG kde som na bridge nahodil Dimarzio Super Distortion a rozdiel bol znatelny. A tu je kusok z jednej nahravky: http://www.filefactory.com/file/ahe7204/n/G_C_B_mp3. Len G9 a Cubase. Nic viac. Teda okrem nejakych pazvukov okolo. Gitaru so mal lacnu zo sekaca, len na cvicenie Peavey Predator ... ale ako vravim, G9 je amatersky nastroj. A skor som presvedceny ze je zamerany viac na pracu s USB. Do skusobni a na live to uz moc bohuzial nieje. Simulacie su ale rozhodne lepsie ako Behringer a zda sa mi ze lepsie aj ako v RP2000 ktory som vtedy skusal v predajni ... teraz to ale chcem predat. Vtedy som hladal nejake riesenie do izby k pocitacu ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #170 kedy: 22. Júl , 2009, 03:40:06 »

spravi vymena lamp nejaky markantny rozdiel vo zvuku? co sa tyka toho skreslenia, nejako tomu nerozumiem. ten zoom lampami neskresluje, maximalne dofarbi a prikomprimuje zvuk.

... to pocujes. Ale nie vzdy si to vsimnes, hlavne ked tam mlasknes big muff, diesel alebo ten nejaky metal jacket ci co to tam je ...
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #171 kedy: 27. Júl , 2009, 20:45:46 »

k tomuto Zoomu .... zvukově je to schudný ale pozor kolegovy začali odcházet všechny přepínače jeden po druhým efekt se stal nepoužitelný cca do roku oprava nic nespravila a efekt se poroučel do nepoužitelnosti škoda nezněl až tak špatně
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #172 kedy: 09. Máj , 2010, 14:01:04 »

k tomuto Zoomu .... zvukově je to schudný ale pozor kolegovy začali odcházet všechny přepínače jeden po druhým efekt se stal nepoužitelný cca do roku oprava nic nespravila a efekt se poroučel do nepoužitelnosti škoda nezněl až tak špatně

... :) teraz som si vsimol ze lozka prepinacov su hrdzave ako ten cinsky stojan na gitaru. A to som ho mal celu dobu doma a ine casti toho zoomu su ok ...
Zaznamenané
sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #173 kedy: 29. Január , 2011, 08:28:04 »

Zdravim Priatelia,

cca po 3 rokoch som opat zabludil na forum a zhodou nahod do tejto konkretnej temy. Ani za boha som nemohol prist nato, preco su mi niektore prispevky tejto temy take povedome :-) Napokon ma osvietilo, ked som nieco za polovicou vsetkych prispevkov natrafil aj na moje vlastne, tak mi nedalo sa k tomu nepriznat a nieco malo napisat k danej teme po niekolkych rokoch. Moje prispevky som pisal pod menom Slepy Pes a tykali sa dilemy nad kupou efektoveho zariadenia, a to prevazne od vyrobcu ZOOM. Priznam sa, ze po opatovnom precitani mojich prispevkov som sa obcas chytal za hlavu :-) no ale ved co no, clovek sa uci a posuva dalej cely zivot :-) . Kazdopadne vo finale som sa rozhodol pre kupu multiefektu ZOOM G9.2tt a tak ako kvazi podakovanie vsetkym za veskuru vynalozenu snahu mi pomoct vo vybere spravnej volby sa pokusim aspon trochu poinformovat o mojich poznatkoch, zazitkoch ci skusenostiach okrem inych aj s tymto multiefektom od otvorenia krabice po sucasnost.

Moj osobny nazor na G9.2tt a celkove zhodnotenie s odstupom casu je v konecnom dosledku skor pozitivne ako negativne. Takmer vsetkym co bolo spomenute v tejto teme som viacmenej urcitym sposobom presiel a nie vzdy to bolo pre mna ako elektrotechnicky slabsieho jedinca jednoduche. Kazdopadne, s kludnym svedomim mozem prehlasit, ze nelutujem ze som sa rozhodol pre tuto volbu, pretoze to sice nieje idealne riesenie hlavne co sa tyka kvality zvuku, hlavne pri Live hrani, tak na druhej strane mi to otvorilo dvere v experimentovani s efektami, so zvukom ci uz samotnym ,alebo kompozicne v skladbach, a neskor aj vcelku jednoduche uzivanie, spolahlivost, alebo trvanlivost (musim poklepat).

Co sa tyka pouzitia s PC, hlavne co sa tyka nahravania, tak z mojej strany spokojnost a dobra volba, odporucam. (pokusim sa prilozit nejake ukazky atd). Ak by sa mi to nepodarilo tak na strankach mojej kapely ThE Paid http://bandzone.cz/thepaid je napr hned prva skladba Barbel, ktoru sme velmi amatersky nahrali v skusobni a doma som to domastroval a zdvojil gitarove casti priamym pripojenim multiefektu do mixu a z mixu do PC cez line in 3,5 jackovy vstup na obycajnej starej zvukovej karte Soundblaster Live. Alebo na strankach mojho soloveho posobenia http://bandzone.cz/sonysolar a niektorych projektov najdete skladby nahravane priamo cez line in, alebo cez jednoduchy mix za 5korun, cez zvukovku, podobne ako som opisoval v predoslom pripade.

Co sa tyka live zvuku v kombinacii s tranzistorovymi ci lampovymi aparatmi je to o nieco horsie. Da sa povedat, ze este stale hladam tu spravnu kombinaciu G9.2tt , hlavy, repro, popr. preampu s ktorou by som bol spokojny hlavne na koncertoch. Dodnes hlavne z financneho hladiska stale trcim u Tranzistorovej hlavy Marshall MG100HDFX s boxom a len malokedy zazijem koncert, kedy by som sa nestazoval na zvuk. Neskor som ten nedostatok dokazal trochu kompenzovat pouzitim dvoch aparatov so zapojenim do sterea, co sa velmi prijemne a efektivne prejavilo pri urcitych efektoch a vyslednom zvuku. Tuto moznost zapojenia pokladam za plus v moznostiach G9.2tt, ale od uspokojenia to ma este daleko. Kazdopadne tento stereo sposob vidim ako celkom dobry smer v pouzity do buducna (aj na ukor vlacenia dvoch bedni), pretoze i nadalej chcem pouzivat tento multiefekt, kedze som si na neho uz zvykol, a da sa povedat ze tvori hlavnu cast mojho pedalboardu (obrazok nizsie).
Uz dlhsie sa chystam a uvazujem o kupe kvalitneho, lampoveho, vykonneho a vhodneho aparatu so snahou ziskat lepsi Live zvuk, a prave nedavno som narazil na nadejny pokus o zlepsenie s koncovym zosilovacom MESA BOOGIE 50/50 s dvoma nezavislymi kanalmy, vdaka ktorym si zachovam minimalne svoju stereo myslienku. A vlastne tak som sa aj zatulal opat k tejto starej teme , pretoze sa momentalne zaoberam myslienkou moznosti pouzitia G9.2tt ako preampu v kombinacii s tymto koncakom. Je takmer iste ze to fungovat s tym koncakom bude a urcite to horsi zvuk nebude ako cez tranzist. marshall, ale som zvedavy aky velky bude rozdiel a ci sa dockam aspon 90% uspokojenia. Ked nic, tak vzdy sa da prilozit do ohna nejaky preamp, ale osobne najprv sa pokusim dat sancu priamej ceste a trpezlivemu nastavovaniu.
Takze tak to bolo a je z mojho spolocneho zivota so ZOOMom G9.2tt. Este raz vdaka hlavne Marianovi, ktory vacsou mierou prispel k volbe tohoto multiefektu a sice klasika lampa, dobra gitara, analogovy efekt su silnym predpokladom pre zimomriavky, ale aj ine ako len biele a cierne mozu mat nieco do seba, avsak podla mojho nazoru je v prvom rade najpodstatnejsia hra, cit a celkovo umenie hudobnika.

S pozdravom a dobrou hudbou ostava
Sony Solar (alias Slepy Pes)

p.s. Celkovo pouzitie a kvalitu tohoto zariadenia pocas mojho hudobneho zivota mozete posudit na skladbach mojej kapely ThE Paid http://bandzone.cz/thepaid, alebo u skladieb mojich solovych projektov pod nazvom Sony Solar http://bandzone.cz/sonysolar. Tesim sa na vase pripadne komentare, nazory, kritiku, rady a tak.

Foto Sony's PedalBoard:
« Posledná zmena: 29. Január , 2011, 10:31:42 od sonysolar » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #174 kedy: 01. Február , 2011, 18:19:56 »

s tym koncakom si to vyskusaj. mne to koncak nevybudilo, respektive skusal som dva rozne koncaky ak sa nemylim a proste to nehralo (hralo, ale potichu). inak trochu schizofrenicky prispevok. pises, ze si spokojny, ale cely cas pises aj to, ako to hra zle :) ku koncaku Boogie pouzivat hento ako primarny zdroj zvuku je asi ako... .... nenapada ma ziadne prirovnanie...

inak skladba Barbel je celkom fajn  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #175 kedy: 01. Február , 2011, 18:27:41 »

.
inak skladba Barbel je celkom fajn  Na zdravie!

aj ostatne su super, je to taka sice obohrata muzika, ale dnes sa tomu zase az tak vela kapel uz nevenuje. nahrajte to poriadne  Na zdravie!
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #176 kedy: 01. Február , 2011, 20:29:20 »

parada, pri skladbe Barbel sa skutocne citim, ako keby som pocuval ranny Genesis .. ma to ten Nursery Cryme feel
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
udry
Hosť
« Odpoveď #177 kedy: 01. Február , 2011, 20:37:24 »

sonysolar: čo sa tyka live použitia,ja by som to riešil 2 aktívnymi odposluchmi /do sterea/ Na zdravie!  ale šak poskušaj aj s tymi koncakmi   A čo sa hudby tyka,neviem,na serveri je udržba  Na zdravie!
« Posledná zmena: 01. Február , 2011, 20:42:45 od udry » Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #178 kedy: 01. Február , 2011, 20:52:27 »

ja som mal istu dobu ten isty zoom a musim povedat ze s JSX ci uz 4 kablami alebo rovno do inputu to hralo vyborne (samozrejme ked sa vypla cab simulacia  Bavím sa skvele ) Ja som to predal koli financnej krize a hlavne ze to bolo tazke jak svina  Popiskujem si
Zaznamenané

Im a little princess
sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #179 kedy: 06. Február , 2011, 15:49:03 »

s tym koncakom si to vyskusaj. mne to koncak nevybudilo, respektive skusal som dva rozne koncaky ak sa nemylim a proste to nehralo (hralo, ale potichu). inak trochu schizofrenicky prispevok. pises, ze si spokojny, ale cely cas pises aj to, ako to hra zle :) ku koncaku Boogie pouzivat hento ako primarny zdroj zvuku je asi ako... .... nenapada ma ziadne prirovnanie...

inak skladba Barbel je celkom fajn  Na zdravie!

s tym koncakom to urcite skusim, dufam ze v priebehu buduceho tyzdna vsetko klapne a bugina dorazi ku mne. Pride mi to trochu divne ze ti to hralo cez tie koncaky po tichu, pretoze som ho uz mal zapojeny priamo do PA, alebo do inych aparatov a hralo to v pohode. Nemal si to nejako zle pozapajane? Jedine raz sa mi stalo, ze to bolo o nicom, ked som ho zapojil do jednej hlavy cez efektovu smycku, vtedy to nehralo dobre, preto to vzdy davam priamo do inputu a hra to normalne. Kazdopadne dam vediet aky bude vysledok, dufam ze neutriep hubu :-)

p.s. dik za pochvalu k sladbam  Žmurk prave vo february sme sa  chystali do studia, ale bohuzial amik zvukar nam nedavno oznamil ze sa pakuje naspat do usa, takze sme v riti. Dufam, ze sa najde alternativa.

dik za koment...
Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.