Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:15:29
Strán: 1 ... 11 12 [13] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G9.2tt - minirecenzia  (Prečítané 53471 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #180 kedy: 06. Február , 2011, 15:52:27 »

parada, pri skladbe Barbel sa skutocne citim, ako keby som pocuval ranny Genesis .. ma to ten Nursery Cryme feel

tiez vdaka za pochvalu, potesi to  :)  uz dlho zhaname sikovneho klavesaka, pred tyzdnom sa ozval jeden typek, tak som zvedavy ci z toho nieco bude
Zaznamenané

sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #181 kedy: 06. Február , 2011, 15:56:05 »

sonysolar: čo sa tyka live použitia,ja by som to riešil 2 aktívnymi odposluchmi /do sterea/ Na zdravie!  ale šak poskušaj aj s tymi koncakmi   A čo sa hudby tyka,neviem,na serveri je udržba  Na zdravie!

ako to presne myslis s tymi 2 aktívnymi odposluchmi /do sterea/ ? myslis asi live zvuk na podiu, alebo mas namysli dve reprobedne?
« Posledná zmena: 06. Február , 2011, 16:01:55 od sonysolar » Zaznamenané

sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #182 kedy: 06. Február , 2011, 16:00:53 »

ja som mal istu dobu ten isty zoom a musim povedat ze s JSX ci uz 4 kablami alebo rovno do inputu to hralo vyborne (samozrejme ked sa vypla cab simulacia  Bavím sa skvele ) Ja som to predal koli financnej krize a hlavne ze to bolo tazke jak svina  Popiskujem si

heh  :) , s tou vahou suhlasim, dva krat do tyzdna sa srat s tym mojim pedalboardom do skusobne a spat a na koncerty je utrpenie, ale asi sme sa mali lepsie "ucit" :) , ked nemame este vlastnych bednakov  ha ha ha
« Posledná zmena: 06. Február , 2011, 16:01:25 od sonysolar » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #183 kedy: 06. Február , 2011, 16:13:13 »

... Jedine raz sa mi stalo, ze to bolo o nicom, ked som ho zapojil do jednej hlavy cez efektovu smycku, vtedy to nehralo dobre, preto to vzdy davam priamo do inputu a hra to normalne. ...

vsak to je to co pisem ! mne sa s tym nepodarilo vybudit koncak, z toho efektu neliezol taky typ signalu, ktory by to dokazal. jasne ze do inputu to hrat bude, vsak tam bude hrat vsetko. ide o to, ze podla mojich skusenosti hento neni preamp, takze mam podozrenie, ze sa ojebes, ked si k tomu kupis holy koncak... lebo vstup na takom koncaku je cca podobnych parametrov, jak return efektovej slucky.
Zaznamenané
sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #184 kedy: 06. Február , 2011, 17:31:36 »

vsak to je to co pisem ! mne sa s tym nepodarilo vybudit koncak, z toho efektu neliezol taky typ signalu, ktory by to dokazal. jasne ze do inputu to hrat bude, vsak tam bude hrat vsetko. ide o to, ze podla mojich skusenosti hento neni preamp, takze mam podozrenie, ze sa ojebes, ked si k tomu kupis holy koncak... lebo vstup na takom koncaku je cca podobnych parametrov, jak return efektovej slucky.

uznavam, moze byt ze budes mat pravdu, pravdu povediac, nikdy som to nedal priamo do koncaku, vzdy to boli hlavy, komba, popripade priamo do linky, alebo pc. S koncakmi nemam skusenosti. Na druhej strane si myslim, ze sa nemusi kazdy koncak spravat rovnako. Tento koncak ma 2 nezavisle kanaly po 50wat na kazdom. Avsak, moze nastat aj to ze to bude revat, ale zvuk bude na prd. Kazdopadne sa z toho hned neposerem, pretoze pokial ten koncak za tie peniaze bude v dobrom stave, modlim sa aby bol, tak verim ze nebudem s takym zariadenim na zlej ceste hladania kvalitneho zvuku. Bud sa najde nejake riesenie bez preampu, alebo zozeniem k tomu koncaku este nejaky jednoduchy lacny predzosilovac a mohlo by to pripadne vyriesit problem. Neviem, nechcem zatial polemizovat, pretoze konkretne takuto kombinaciu som este neskusal, a moze to dopadnut vselijako. Pocitam aj s tym najhorsim. V pripade pruseru, tu v Prahe mam velmi sikovneho profi cloveka na lampove zariadenia, ktory mi poradi, pomoze, vyriesi. Urcite to s nim budem konzultovat a urcite mu vezmem komplet zostavu aby to posudil, vyjadril sa a pripadne zrealizoval to co bude treba aby som ten koncak vyuzil. Sam som zvedavy co bude, dovtedy by som sa mal radsej poriadne naucit hrat, bo aj ked raz vo finale dospejem k brut aparature a nezahram, tak mozem hrat aj cez dvojkazetak toshiba, chapes.
« Posledná zmena: 06. Február , 2011, 17:49:14 od sonysolar » Zaznamenané

sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #185 kedy: 06. Február , 2011, 17:40:54 »

jasne ze do inputu to hrat bude, vsak tam bude hrat vsetko.

este mi neda nedodat, ze ta gitarova lampova hlava, na ktorej som to skusal cez efektovu smycku, tak stala komplet za hovno. Uz si nepamatam presne typ, bol to ten na ktorom hrava Strihavka ci jak sa vola, a dodnes som happy ze som ho nekupil. V podstate ma ZOOM G9.2tt zachranil :)
« Posledná zmena: 06. Február , 2011, 17:48:24 od sonysolar » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #186 kedy: 06. Február , 2011, 17:42:58 »

je fakt, ze na tom mesinackom koncaku sa da zacat budovat, preampov je na trhu vela, len nejaky jednoduchy lacny predzosilovac by som nahradil, nejakym predzosilovacom, lebo inak sa takto budes sam seba len ojebavat.

inak koncaky co spravaju viac menej vsetky podobne standardne, co sa tyka toho, akym signalom sa vybudzuju...
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #187 kedy: 06. Február , 2011, 18:02:10 »

pokial ten koncak za tie peniaze bude v dobrom stave, modlim sa aby bol.

nazdar. fakt sa nemusis nicoho obavat. aj tu verejne na fore ti garantujem, ze je maximalne v poriadku a mas to za vybornu cenu, za nizsiu ako sa zvykne drazit na ebayi. Pokial ti nieco nesadne nebude problem to strelit dalej, ale s dobrym preampom ti to bude hrat vyborne.
Zaznamenané
sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #188 kedy: 06. Február , 2011, 18:25:42 »

nazdar. fakt sa nemusis nicoho obavat. aj tu verejne na fore ti garantujem, ze je maximalne v poriadku a mas to za vybornu cenu, za nizsiu ako sa zvykne drazit na ebayi. Pokial ti nieco nesadne nebude problem to strelit dalej, ale s dobrym preampom ti to bude hrat vyborne.

Zdravim , to budes asi ty Rado? Heh, tak to som ostal prekvapeny, ale v dobrom. Vdaka vopred, vazim si to a uz sa tesim na tu vec a verim, ze tak ako mna, tak aj kapelu to posunie dalej co sa tyka zvuku. Mam uz doma dve noname lampove komba , jeden marshall tranzistor, ale viem, ze musim riesit uz nieco poriadne. Mozno si dakto bude mysliet ze mam asi bohviekolko penazi, ked budem mat pomali doma zbernu nastrojov a aparatury. Avsak co sa moze zdat, nemusi byt tak. Pracujem , nemam zenu, deti, frajerku, hypoteku, takze som viacmenej zodpovedny len sam za seba, a preto takmer vsetko co mi zostane, ide do hudby a to uz mnoho rokov. Mozno egoisticke, ale tak vyslo a vybral som si. Uf, mierna zmena fora, srdcove zalezitosti bokom :) . Nasu vec doriesime cez email, musim bezat na skusku. V podstate budem cakat kedy to posles, peniaze mam pripravene. Maj sa zatial.
« Posledná zmena: 08. Február , 2011, 15:40:03 od sonysolar » Zaznamenané

sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #189 kedy: 14. Február , 2011, 09:26:49 »

vsak to je to co pisem ! mne sa s tym nepodarilo vybudit koncak, z toho efektu neliezol taky typ signalu, ktory by to dokazal. jasne ze do inputu to hrat bude, vsak tam bude hrat vsetko. ide o to, ze podla mojich skusenosti hento neni preamp, takze mam podozrenie, ze sa ojebes, ked si k tomu kupis holy koncak... lebo vstup na takom koncaku je cca podobnych parametrov, jak return efektovej slucky.

Nazdar Rastis a ostatni,
Slubil som ze zreferujem situaciu po otestovani koncaku a G9.2tt multaku.

Tak mam uz doma ten koncak mesa celolamp 2x50watt, a minuly vecer som ho vzal na testy do skusobne. Ako Repro som mal k dispozicii zakladny model Marshall MG412A (120watt, 8ohm) pre jeden kanal (50watt). Koncak som pripojil cez ten moj pedal board primarne cez spominany kontroverzny multiefefekt ZOOM G9.2tt. Podla navodu som na zadnej strane multiefektu prepol prepinac GainSW z -10dB na +4dB. Na koncaku som prepol z Low Pwr na Hi Powr a zacal testovat najpr samotnu gitaru cez bypass a nasledne doteraz pouzivane efekty z multaku.
Vysledok - Vyborny Si píš!!!
Nato, ze som neurobil takmer ziadne zakladne upravy multaku a efektov (vysky, stredy, basy, vstupny-vystupny signal) , tak to hralo o poznanie lepsie ako na predoslich aparatoch. Pri polovicnej intenzite volume potenciometra to uz malo dostatocny vykon ako aj prijemny teply lampovy zvuk. Pocas skusky som bol schopny hrat s intenzitou volume max na 3jke s jednym kanalom a aj to uz bolo vcelku dost oproti ostatnym nastrojom. Takze i napriek tvojim aj mojim obavam sa katastrofa nekonala a sice to nepriznas, ale na zaklade niekolkych skusenosti konkretne s tymto multakom, som dospel k zaveru, ze ZOOM G9.2tt JE MOZNE POUZIT ako PREAMP. Samozrejme jeho niektore zvuky a efekty nebudu nikdy ako analogove, ale urcite sa na nom da nakrutit slusny zvuk ako aj niektore efekty. Okrem ineho ma uzivatel mnozstvo moznosti ako ovplivnit vykon, vysledny zvuk ci efekty. S vykonom, ci s vybudenim koncaku nebol ziadny problem, plus tam bola stale znacna rezerva pri roznych zmenach nastavenia. Nejde mi do hlavy, preco to neslo tebe s koncakmi, a ani nebudem okolo toho mudrovat, situacie mozu nastat rozne a ja mozem byt rad ze to takto vyslo.
Problem: Zatial nie surny, ale casom urcite potrebne riesit, je druhy efekt z mojho pedalboardu LINE 6 DL4. Tak ako teraz tak aj predtym tento zeleny srac brumi pri stereo zapojeni. Cital som kade tade o tomto pedale, a sice niektore delaye ci reverby atd tohoto zariadenia su naozaj slusne, ale to brumenie ci pokles signalu (zvlast pri stereo zapojeni)  je vyslovene technicky ci vyrobny problem. Je to dost zvlastne, pretoze pri mono zapojeni, hra komplet vsetko nadherne, bez sumu ci brumu, ale po strceni kabla do druheho vystupu (R) zo zeleneho sraca, hned nastupi brum. Skusal som rozne mozne zapojenia a kable, ale deje sa to vyslovene pri strceni jacku do druheho vystupu. Takze s tymto problemom sa zrejme budem este nejaku dobu trapit. Ak by niekto sikovny vedel poradit, budem vdacny.

Tolko z mojej strany. Nech vam to vsetkym hra.
S pozdravesom
Sony
« Posledná zmena: 14. Február , 2011, 09:29:48 od sonysolar » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #190 kedy: 14. Február , 2011, 11:27:52 »

no super, mozno tie moje koncaky boli nahovno a mozno som bol len ja blb a cosi som prehliadol (mozno tych +4db - uz si to po tych rokoch moc nepamatam). ako vravis - hra Ti to, si spokojny, tak je vsetko jak ma byt :)

 Na zdravie!
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #191 kedy: 14. Február , 2011, 19:41:34 »

...ale po strceni kabla do druheho vystupu (R) zo zeleneho sraca, hned nastupi brum...

Vyzerá to na zemniacu sľučku. Skús použiť kábel s odpojeným tienením. Logicky by malo byť odpojené na strane výstupu z efektu a pripojené na strane vstupu do zosíku, ale logika niekedy nefunguje.
A možno je tam úplne iný dôvod.
Zaznamenané
sonysolar
nováčik
*
Príspevkov: 19


Meaning of life in music !


WWW
« Odpoveď #192 kedy: 15. Február , 2011, 01:20:05 »

Vyzerá to na zemniacu sľučku. Skús použiť kábel s odpojeným tienením. Logicky by malo byť odpojené na strane výstupu z efektu a pripojené na strane vstupu do zosíku, ale logika niekedy nefunguje.
A možno je tam úplne iný dôvod.
zdravim Andrej,
vdaka za radu. Urcite to stoji za vyskusanie.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 11 12 [13] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.268 sekund, 22 otázok.