Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 08:53:57
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G9.2tt - minirecenzia  (Prečítané 54400 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #45 kedy: 14. August , 2007, 10:16:30 »

cembo - mohol by si hodit nejake ukazky toho Zoomu,ked sa ti tak velmi paci? Myslim hlavne skreslene zvuky vhodne na metal a podobne.

... tu je nieco: http://rapidshare.com/files/48890682/zvuk_1.mp3 ... ked zvazis to, ze je ten zvuk bol nasukany cez USB priamo do PC, bez koncaku ktory tomu da prieraznost, nesolidna Ibanez RG s hnilymi strunami, tak to nieje zle. Podla mna ...
Zaznamenané
Pikobus
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #46 kedy: 14. August , 2007, 10:25:29 »

Prosim vás,nemohl by jste mi někdo  poslat ten manuál k tomuto zoomu? Moc dík.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #47 kedy: 14. August , 2007, 10:32:43 »

... tu je nieco: http://rapidshare.com/files/48890682/zvuk_1.mp3 ... ked zvazis to, ze je ten zvuk bol nasukany cez USB priamo do PC, bez koncaku ktory tomu da prieraznost, nesolidna Ibanez RG s hnilymi strunami, tak to nieje zle. Podla mna ...
Ale no tak Žmurk

Toto forum ti umoznuje pridat mp3 priamo do tvojho prispevku, tak to skus. Ja napriklad mam problem nieco stiahnut z rapidshare kvoli zdielanej IP. Cize ak chces, aby to poculo viac ludi, supni to rovno na forum. Ako pises prispevok, tak pod nim stlac "Rozsirene moznosti..." a tam to uz najdes.
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #48 kedy: 14. August , 2007, 10:39:37 »

Ale no tak Žmurk

Toto forum ti umoznuje pridat mp3 priamo do tvojho prispevku, tak to skus. Ja napriklad mam problem nieco stiahnut z rapidshare kvoli zdielanej IP. Cize ak chces, aby to poculo viac ludi, supni to rovno na forum. Ako pises prispevok, tak pod nim stlac "Rozsirene moznosti..." a tam to uz najdes.

... :) hned to bude ...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 14. August , 2007, 12:25:09 »

Tak sa mi tu ukazku podarilo stiahnut. Pises, ze ten Zoom pouzivas spolu s PC. Ten zvuk sa mi mi nezda o nic lepsi ako ten, ktory ja dosahujem so zvukovou kartou za 5 korun a free softverom, bez DI boxu.

Takze bud to dokazuje, ze tento Zoom nie je moc kvalitny, alebo ze sucastne PC simulacie su az take kvalitne, ako tento spickovy Zoom, vyberte si :)

* vcom.mp3 (108.6 KB - stiahnuté 236 krát.)
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #50 kedy: 14. August , 2007, 13:26:41 »

Tak sa mi tu ukazku podarilo stiahnut. Pises, ze ten Zoom pouzivas spolu s PC. Ten zvuk sa mi mi nezda o nic lepsi ako ten, ktory ja dosahujem so zvukovou kartou za 5 korun a free softverom, bez DI boxu.

Takze bud to dokazuje, ze tento Zoom nie je moc kvalitny, alebo ze sucastne PC simulacie su az take kvalitne, ako tento spickovy Zoom, vyberte si :)

.. PC simulacia a zvuk vytiahnuty z gitaroveho aparatu su podla mna dve rozdielne veci. Mozes z nekvalitnej gitary so slabym sniamcom dostat zly zvuk ktory potom "oblecies" do najakeho zvuku v PC ako napriklad v Amplitube s kartou za 5 korun, ktora ale ten zvuk nemodeluje, len prevadza na analogovy signal svojim prevodnikom. A ten zvuk sa bude zdat identicky s originalom, ale nema jeho vlastnosti, dynamiku a prieraznost. A uz vobec sa neda pouzit na Live hranie. Ma len jeho farbu. Takze ci na tej gitare udries na struny jemne alebo do nich prasknes, drive bude viacmenej stale na rovnakej urovni, na rozdiel od zvuku ktory lezie z nejakeho preampu ktory pracuje so snimacmi. Ja konkretne ked jemne prejdem po strunach, adekvatne tomu zodpoveda aj slabe vybudenie drive, a ked pritlacim zvuk sa meni. To clovek pocuje a citi ked chyti do ruky gitaru. Krasne to vidiet ked robis pokusy s limiterom. Predstav si ze mas single snimace ktore ti brumia ked hodis tazsi drive. Citis ako ten zvuk pracuje. Ale ked s tym singlom vyprodukujes clean sound a hodis ho do softu a natiahnes na neho tazky drive farbu, nebude brumiet, lebo tam nieje ta spatna vazba snimac a zosilovac ktora robi zvucik. Ani emulacie Behringeru sa nikdy nemozu rovnat dobrej lampe a jej vlastnostiam. Ale to je len moj nazor, nikomu ho nevnucujem :) Proste PC nieje na modulovanie zvuku, ale na pracu s rekordovanim :) tak to vnimam ... skus si teraz vypocut tuto vzorku (ber ale do uvahy spinave struny a jalovy Ibanez zvuk:)) ...

* drive_a_stereochorus.mp3 (438.75 KB - stiahnuté 231 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #51 kedy: 14. August , 2007, 15:31:33 »

... Acoustic poznam, je to super zvucik. Osobne si ale myslim ze clean je u Fendera lepsi a drive sa s Mesa tak isto neda zrovnavat, ale ako nahradu za VOX by som to akceptoval  :) .....

V zivote som nevidel VOX, ktory by mal take skreslenie, ako Acoustic. Zamerne som nechal tie ukazky tej kapely s tou babenkou - tam je jeden kanal Acoustic a druhy kanal robeny lampovy preamp do koncu Acoustic, ta ista bedna, ta ista gitara. Nechcem zhadzovat ani najmenej VOX, ale ta ich "takmer neskreslitelna" koncepcia s EL84 je na hony daleko od skreslenia, ktore dokaze nenakrmeny cisty Acoustic (vid ukazky).

... k tej tvojej recenzii na Acoustic na gitaristi.sk sa nebudem vyjadrovat ...

Len sa vyjadri - pod tym clankom je diskusia, kludne do nej prispej, ak mas cim.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #52 kedy: 14. August , 2007, 15:36:58 »

A zase k Zoomu. Treba citat pozorne a reagovat menej zbrklo. Ja som na tento Zoom nakydal po tom, ako som ho vyskusal v praxi s druhym gitaristom, dokopy sme ho porovnavali s dvoma lampacmi a jednym Valvestate a je naozaj fakt, ze ten zvuk zufalo utekal. A to som tam aj napisal. Na druhej strane som napisal aj to, ze tento Zoom povazujem za lepsi, ako klasicky POD fazula, a takisto za lepsi, ako klasicke podlahove multiefekty z 90tych rokov. A takisto som napisal, ze viem si predstavit, ze sa na tom da natocit slusny zvuk pouzitelny do nahravky.

Inak dnesne PC simulacie su naozaj vysoko - keby som sa mal rozhodnut medzi Amplitube a takymto podobnym "HW" riesenim, asi by som zostal u SW.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #53 kedy: 14. August , 2007, 15:37:51 »

cembo - na nazor na NG z G-Majoru sa ma spytaj v teme o G-Majore, nech neriesime vsetko dokopy a nech je v tom trochu prehlad.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #54 kedy: 14. August , 2007, 15:56:51 »

... VOX nieje sice stavany na take drive, ale ked ho vhodne doplnis, tak ako Brian May napriklkad pouziva Treble Booster pre sustain a "vycistenie" zvuku, da sa dosiahnut podobny zvuk ktory je aj na tvojich ukazkach. Mimochodom mas tam velmi dobry zvuk ...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 14. August , 2007, 18:49:26 »

.. PC simulacia a zvuk vytiahnuty z gitaroveho aparatu su podla mna dve rozdielne veci.
Ano, nezabudajme vsak, ze ten Zoom tiez nie je aparat.
Citácia
Mozes z nekvalitnej gitary so slabym sniamcom dostat zly zvuk ktory potom "oblecies" do najakeho zvuku v PC ako napriklad v Amplitube s kartou za 5 korun, ktora ale ten zvuk nemodeluje, len prevadza na analogovy signal svojim prevodnikom.
Tu doslo k omylu, celkom urcite si myslel digitalny signal, len pre uplnost.
Citácia
A ten zvuk sa bude zdat identicky s originalom, ale nema jeho vlastnosti, dynamiku a prieraznost. A uz vobec sa neda pouzit na Live hranie. Ma len jeho farbu. Takze ci na tej gitare udries na struny jemne alebo do nich prasknes, drive bude viacmenej stale na rovnakej urovni, na rozdiel od zvuku ktory lezie z nejakeho preampu ktory pracuje so snimacmi. Ja konkretne ked jemne prejdem po strunach, adekvatne tomu zodpoveda aj slabe vybudenie drive, a ked pritlacim zvuk sa meni. To clovek pocuje a citi ked chyti do ruky gitaru.
Toto moje nastavenie reaguje na dynamiku hry dobre, urcite aj ten Zoom. Rozumiem o co ti ide, ale toto jednoducho nie je celkom moj pripad.
Citácia
Proste PC nieje na modulovanie zvuku, ale na pracu s rekordovanim :) tak to vnimam ...
Ako nudzove riesenie a na cvicenie mi to moje uplne postacuje. Okrem toho ten Zoom je len uzko specializovany pocitac, ako kazda ina digitalna simulacia. Ak by som mal profi zvukovku, nie je ziadny dovod, preco by to moje PCcko nemohlo hrat ako profi multiefekt.
Citácia
skus si teraz vypocut tuto vzorku (ber ale do uvahy spinave struny a jalovy Ibanez zvuk:)) ...
Nic, co by sa nedalo spravit na PCcku :)

Pointa je jednoducho ta, ze tento Zoom by sa napriklad mne na doma neoplatil, ale nehral som na nom, nikdy nehovor nikdy :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #56 kedy: 14. August , 2007, 18:54:40 »

Ten Zoom ma 2 lampy a "nieco" sa pri kruteni s gombikmi pri nich deje, to sa musi povedat. Len skoda, ze to neponali ako lampovvy preamp - to by sa mi viacej lubilo, ako koncepcia modelingu s lampovym "oteplovakom/oskaredovakom" - to mi nada po 100ty raz zaspominat na Digitech 2101, 2121 - to boli paaani preampi s lampami :).
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #57 kedy: 14. August , 2007, 20:30:24 »

Ten Zoom ma 2 lampy a "nieco" sa pri kruteni s gombikmi pri nich deje, to sa musi povedat. Len skoda, ze to neponali ako lampovvy preamp - to by sa mi viacej lubilo, ako koncepcia modelingu s lampovym "oteplovakom/oskaredovakom" - to mi nada po 100ty raz zaspominat na Digitech 2101, 2121 - to boli paaani preampi s lampami :).
No pri tom Digitechu to by si sa asi tiež dosť prekvapil.Totiž tie dve lampy čo tam boli fungovali jedna pre clean a druhá pre drive.5O ho mal a skúšal ich vyťahovať podľa zvoleného presetu/clean-drive/a ona tam vždy tá jedna lampa nechýbala. :)
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #58 kedy: 15. August , 2007, 05:21:04 »

Tu doslo k omylu, celkom urcite si myslel digitalny signal, len pre uplnost.

... nie, myslel som to tak, ze ked mas zvuk zdigitalizovany, upraveny v trebars Amplitube a pocuvas ho, tak je to len o DA prevode. Ale uz viem co si mal na mysli. Kartu ktora analogovy signal z gitary zdigitalizuje ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #59 kedy: 15. August , 2007, 05:30:27 »

... Using the Accelerator
The input stage of the G9.2tt incorporates an
Accelerator function that amplifies the analog
signal before effect processing using a tube or
solid state circuit. This lets you mix characteristic
tube compression and distortion with clean solid
state sound and then send the signal to the effect
circuitry

Using the Energizer
The G9.2tt incorporates an Energizer function
that processes the analog output signal using a
tube circuit.
This feature is suitable for making the guitar stand
out in an ensemble setting, or for adding that
characteristic tube distortion sound ...
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.