Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 10:50:19
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ZOOM G9.2tt - minirecenzia  (Prečítané 54411 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #75 kedy: 19. August , 2007, 16:23:40 »

No skor 40 000 krat za sekundu :)

Inak nikto tu netvrdi, ze PC simulacie su lepsie ako skutocny zosilnovac, len ze sa uplne vyrovnaju vsetkym Line 6-om a Zoom-mo.

... :-) no trochu mi usla desatinna ciarka. Jasne ze kiloherz-e ...
Zaznamenané
petasf
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #76 kedy: 24. September , 2007, 11:51:56 »


Funkciu elektroniek som nepochopil ....
Skusal som to aj do lampoveho koncu a bedne ...
Porovnavali sme s Valwattom od Brda Prveho a to bolo zvukovo tak total inde, ze by to potvrdil aj mrtvy...



Funkce elektronek je následující: první - vstupní elektronka ořeže absolutní špičky, změkčí signál. Druhá je výstupní, dáváš si pomocí ní barvu. Musíš to umět dobře nastavit - nemá to tu přesnou funkci jako na aparátu a je to, ač se to nezdá hodně citlivé!!!
Sladil jsem to s kytarou a pak už na to nesahám.

Tenhle přístroj je pro lidi, kteří si chtějí hrát se zvuky - jsou opravdu excelentní a kombinace elektronek a procesoru je dokonalá.
Na počítač jsem to zatím nepřipojoval, takže nemůžu soudit.
Samozřejmě - kdo hledá jeden zvuk, koupí si apec za 50-80.000 a má vystaráno. Tohle je ale o něčem jiném. Problémy s připojením aparátu nemám, absolutně žádné. Myslím si, že ti tam konec přidá něco, co nemá.
Nepochybuju, že konec máš dobrej, ale v kombinaci s něčím dalším to může být špatný. Setkal jsem se s tím kdysi - z dokonalého zvuku byl pomocí jiného konce úplnej humáč - ale to každej zná, že jo.
Další varianta je, že už máš "vypálenej" svůj zvuk ve tvých uších.
Taky nechápu - jak můžeš říct, že to šumí. Neznám "tišší" stroj :-).
Já hodnotím můj G9.tt jako skvělý.

Petr
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #77 kedy: 24. September , 2007, 11:59:10 »

sumi... vsak som aj vysvetlil, co som tym myslel. ze mi to nevybudi 2 rozne koncaky, co mam - nepopieram, ze je chyba v nich. takze aby som si stym aspon ako tak zahral v plnej hlastosti, musim vytocit vsetko, co sa tam da. a vtedy to sumi ovela viac, ako hocijaky aparat, co mam na porovnanie. este stale to mam v skusobni, majitel mi to tam nechal asi pred 2 mesiacmi a nejak mu to nechyba...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #78 kedy: 24. September , 2007, 17:28:18 »

Sladil jsem to s kytarou a pak už na to nesahám.

... tiez som to tak urobil, ale pri clean zvuku s tym musim znovu trochu zatocit :-) Dokonca aj v navode, ak sa sa mi dobre vybavuje v pamati, je doporucene vhodne nastavenie pre clean alebo drive zvuk ...
Zaznamenané
slepy pes
Hosť
« Odpoveď #79 kedy: 08. Október , 2007, 12:18:32 »

Zdravim, som pred kupom nejakeho efektu , zatial sa rozhodujem medzi zoomom G9.2tt ,alebo teraz ako som cital nejake tie vase komentarie ku G2.1u, plus z inej kapitoly od BOSSu G8 , ktoru som viacmenej vylucil pretoze mi pride prekomplikovana. Prosim , o vas nazor a porovnanie strojov  ZOOM G9.2TT  versus G2.1u, zaujimaju ma plusy , minusy. k tomu drobna otazka na zaciatku , efekt G2.1u obsahuje smicky alebo nie ? Nikde som to nevidel , G9.2TT to obsahuje. Prosim cim skor, dik moc.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #80 kedy: 08. Október , 2007, 14:49:06 »

Zdravim, som pred kupom nejakeho efektu , zatial sa rozhodujem medzi zoomom G9.2tt ,alebo teraz ako som cital nejake tie vase komentarie ku G2.1u, plus z inej kapitoly od BOSSu G8 , ktoru som viacmenej vylucil pretoze mi pride prekomplikovana. Prosim , o vas nazor a porovnanie strojov  ZOOM G9.2TT  versus G2.1u, zaujimaju ma plusy , minusy. k tomu drobna otazka na zaciatku , efekt G2.1u obsahuje smicky alebo nie ? Nikde som to nevidel , G9.2TT to obsahuje. Prosim cim skor, dik moc.

... G9 ma external return. To je asi ta smicka ktoru spominas a myslim ze G2 to nema. G9 je viac profesionalny a ma vyse dva krat viac efektov a emulovanych zosilovacov, dva pedale, z toho jeden je aj horizontalne otocny a ine veci ... takze som mu dal prednost pred G2. Inac najdes specifikacie na stranke zoomu www.zoom.jp . V G9 sa navyse predzosilnuje signal v lampe a tak isto aj na vystupe po modulovani digitalnymi efektami, co pridava na akosti zvuku. Ale ak mas lampovy aparat, tak si radsej kup tu G8 Boss. Tu su specifikacie tych zoomov:

G9.2tt:

●Effect Types : 120 ●Effect Modules : 10 ●Maximum Simultaneous Effects : 10 ●Patch Memory : User 100+Preset 100, Total 200 ●Sampling Frequency : 96kHz ●A/D Conversion : 24bit, 64times over-sampling ●D/A Conversion : 24bit, 128times over-sampling ●Signal Processing : 32bit ●Frequency Response : 20Hz-40kHz+1.0dB, -3.0dB(10kΩload)●Guitar Input : 1/4" phone jack(Rated input level : -10dBm, Input impedance : 1MΩ)●AUX Input : 1/8" stereo phone jack(Rated input level : -10dBm, Input impedance : 10kΩ)●External Return : 1/4" phone jack(Rated input level : -10dBm / +4dBm)●Line Output(L/MONO, R) : 2 x 1/4" phone jack(Rated output level : -10dBm / +4dBm, Maximum output level : +19dBm, Output load impedance : 10kΩ or more, Output Impedance : 1kΩ or less) ●Headphone Output : 1/4" stereo phone jack(Rated output : 60mW / 32Ω load, 20mW / 300Ω load, Output impedance : 47kΩ)●External Send : 1/4" phone jack(Rated output level : -10dBm / +4dBm)●Tube Circuitry : 2 x 12AX7 ●MIDI : IN/OUT ●USB Interface : 16bit, 32kHz / 44.1kHz/48kHz ●Display : 2digit 7segment LED, backlit LCD ●Power Requirements : 15V AC, 1.5A ●Dimensions : 595(W)x 235(D)x 85(H)mm ●Weight : 5.5kg ●Supplied Accessory : AC adaptor(AD-0012)

G2.1u:

●Effect Types: 54 ●Effect Modules: 9 ●Maximum Simultaneous Effects: 9 ●Patch Memory: User 40+Preset 40, Total 80 ●Sampling Frequency: 96kHz ●A/D Conversion: 24bit, 64times over-sampling ●D/A Conversion: 24bit, 128times over-sampling ●Input: 1/4" phone jack(Rated input level: -20dBm, Input impedance: 1MΩ) ●Output(Line / headphones combined) : 1/4" stereo phone jack(Maximum output level: +5dBm, Output load impedance: 10kΩ or higher) ●Control Input: Expression pedal, Foot switch ●USB: Type B(Based on USB1.1) ●Display: 2digit 7segment LED display, Parameter LED, Pedal assign LED ●Power Requirements: AA size(LR6)battery x 4, or AC adaptor DC9V/300mA/ Center minus type(AD-0006 recommended) ●Battery Life: 7.5hours(with alkaline batteries)●Dimensions: 255(W)x165(D)x79(H)mm ●Weight: 1100g (without batteries) ●Optional Accessories: FP02(Expression pedal), FS01(Foot switch)
« Posledná zmena: 08. Október , 2007, 14:54:26 od cembo » Zaznamenané
slepy pes
Hosť
« Odpoveď #81 kedy: 08. Október , 2007, 15:41:25 »

Preco uprednostnujes G8 boss pred G9zoomom.  Mam celolampove kombo "no name"  , A co sa tyka nejaky cistych zvuk, nieje so Zoomom problem ? Nejde mi ani tak Drive , alebo Nejake busterove skreslenia, zaujimaju skor hall delay , ale nezavrhujem ani ine. Co sa tyka G8 od Bossu, neviem, odporuca to vela hudobnikov, ale mam z toho celkom obavy, ze je to este komplikovanejsie ako G92tt, a stravim sto rokov kym dostanem zvuk co chcem. Tereticky je pre mna jednoduchsie mat ponuku kvalitnych zukov, ktore mozem flexiblne prepinat. Co sa tyka tej smicky, ano je to to ci pisal, zial G2 ju nema, inak by som uz asi nerozmyslal, pride mi ta G2 dost dobra za tie peniaze a mozno pre moje vyuzitie postacujuca, neviem ako su na tom ine znacky. Co by si doporucal?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #82 kedy: 08. Október , 2007, 16:20:38 »

...Nejde mi ani tak Drive , alebo Nejake busterove skreslenia, zaujimaju skor hall delay , ale nezavrhujem ani ine.

cize skreslenie budes pouzivat z aparatu ? mas na nom efektovu slucku ?

cisto hypoteticky - naco by si vyuzil efektovu slucku na tom pedale ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #83 kedy: 08. Október , 2007, 16:43:17 »

Nejde mi ani tak Drive , alebo Nejake busterove skreslenia, zaujimaju skor hall delay , ale nezavrhujem ani ine.
tak mi napada otazka, ze preco sa zapodievas takymito "all in one" multakmi a nepozeras skor na efektove procesory (ktore obsahuju iba modulacne, dozvukove efekty..)?
Zaznamenané
marianguitar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 382



WWW
« Odpoveď #84 kedy: 08. Október , 2007, 18:00:58 »

Zdravim, som pred kupom nejakeho efektu , zatial sa rozhodujem medzi zoomom G9.2tt ,alebo teraz ako som cital nejake tie vase komentarie ku G2.1u, plus z inej kapitoly od BOSSu G8 , ktoru som viacmenej vylucil pretoze mi pride prekomplikovana. Prosim , o vas nazor a porovnanie strojov  ZOOM G9.2TT  versus G2.1u, zaujimaju ma plusy , minusy. k tomu drobna otazka na zaciatku , efekt G2.1u obsahuje smicky alebo nie ? Nikde som to nevidel , G9.2TT to obsahuje. Prosim cim skor, dik moc.

Na tvojom mieste by som vyskusal tu G9.2TT a uviis. Odkial si? Napis mi ss-ku odkialsi a sprostredkujem ti osobne vyskusanie tej masinky. a bude po akademickych debatach okolo toho. Sam podla toho ako sa ti to bude javit sa rozhodnes.  Som frajer
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #85 kedy: 09. Október , 2007, 07:37:02 »

Preco uprednostnujes G8 boss pred G9zoomom.  Mam celolampove kombo "no name"  , A co sa tyka nejaky cistych zvuk, nieje so Zoomom problem ? Nejde mi ani tak Drive , alebo Nejake busterove skreslenia, zaujimaju skor hall delay , ale nezavrhujem ani ine. Co sa tyka G8 od Bossu, neviem, odporuca to vela hudobnikov, ale mam z toho celkom obavy, ze je to este komplikovanejsie ako G92tt, a stravim sto rokov kym dostanem zvuk co chcem. Tereticky je pre mna jednoduchsie mat ponuku kvalitnych zukov, ktore mozem flexiblne prepinat. Co sa tyka tej smicky, ano je to to ci pisal, zial G2 ju nema, inak by som uz asi nerozmyslal, pride mi ta G2 dost dobra za tie peniaze a mozno pre moje vyuzitie postacujuca, neviem ako su na tom ine znacky. Co by si doporucal?

... takze asi nebudes potrebovat ziadne simulacie aparatov a drive si budes tahat z preampu. GT-8 by som v tomto pripade bral. Skus hodit oko na nejake fora kde sa GT-8 prebera. Najdes plno rad a navodov ako dosiahnut svoj optimalny zvuk, takze sa nemusis zamyslat nad zlozitostou nastavovania ...
« Posledná zmena: 09. Október , 2007, 08:04:01 od cembo » Zaznamenané
slepy pes
Hosť
« Odpoveď #86 kedy: 09. Október , 2007, 08:35:29 »

cize skreslenie budes pouzivat z aparatu ? mas na nom efektovu slucku ?

cisto hypoteticky - naco by si vyuzil efektovu slucku na tom pedale ?


Rastis: skreslenie moc z aparatu pouzivat nemozem ,je tam namodelovany len jeden Drive ci buster, nic ine okrem toho . Cize krabicka ci pedal je nevyhnuta., co sa tyka tej slucky , hm ... , este presne neviem :) , ale mam uz urcite napady, opakujuci sa sled melodie, ci rytmu sa da vyuzit , minimalne na cvicenie, ale chcel by som s tym dosiahnut nieco ine.
Zaznamenané
slepy pes
Hosť
« Odpoveď #87 kedy: 09. Október , 2007, 08:40:29 »

tak mi napada otazka, ze preco sa zapodievas takymito "all in one" multakmi a nepozeras skor na efektove procesory (ktore obsahuju iba modulacne, dozvukove efekty..)?

cau, no multyefekt mi pride taka kvazi "nahrada" viacero krabiciek, kde je mozne dostat dost vela zvukov , v poslednej dobe uz dost kvalitnych. plus mi to pride ze  ked tych slapatok tam mas 5 a pod , mozes si predvolit na ne zvuky co potrebujes, a malo by to byt efektne na zive hranie. Co su efektrove procesory a ako sa snimi pracuje, mozes mi dat nejaky konknretny typ, aby som si nieco pozrel na nete. (aspon ako to vypada :)
Zaznamenané
slepy pes
Hosť
« Odpoveď #88 kedy: 09. Október , 2007, 08:52:23 »

Na tvojom mieste by som vyskusal tu G9.2TT a uviis. Odkial si? Napis mi ss-ku odkialsi a sprostredkujem ti osobne vyskusanie tej masinky. a bude po akademickych debatach okolo toho. Sam podla toho ako sa ti to bude javit sa rozhodnes.  Som frajer

dik moc za ponuku, presne to by som potreboval zrejme , vyskusat si to a bol by pokoj. Byvam v prahe, je jasne , ze s tym by nemal byt teoreticky problem ani tu hudobnin je tu az az. Chcem skor zistit cim mam zacat a druha vec je , ze to pre mna nieje moc jednoduche , v case ked su hudobniny otvorene, ja som v praci, cize skusam najskor zistit konkretne ktory stroj by mal byt pre mna vhodny a potom budem pokracovat dalej. Trochu ma uvadzate stale do "nerozhodnej" polohy, ty mi odpourcas G9.2tt , nizssie kolega odporuca G8. Chcel by som vediet preco mi ty odporucas G92tt, aku mas s tym skusenost. Doteraz som pouzival Zoom tusim 505, ani neviem, proste klasika starsia vec , dve tlacitka , prednastavene zvuky atd. Zahral som si aj stym, ale ttreba ist dalej. , neviem preco vzdy pri upgrade sa dostavam k tomu skoro naj co je na trhu, cize preto mam trochu obavy ze ked z nejkej starej zoom 505 dostanem do ruky G92tt ,alebo G8 , ci sa z toho neposerem.
Zaznamenané
slepy pes
Hosť
« Odpoveď #89 kedy: 09. Október , 2007, 08:55:41 »

... takze asi nebudes potrebovat ziadne simulacie aparatov a drive si budes tahat z preampu. GT-8 by som v tomto pripade bral. Skus hodit oko na nejake fora kde sa GT-8 prebera. Najdes plno rad a navodov ako dosiahnut svoj optimalny zvuk, takze sa nemusis zamyslat nad zlozitostou nastavovania ...

Takze GT8 , hm, ved ten ma tiez predvolene simulacie aparatov, v com je teda rozdiel medzi G2tt, okrem toho ce G8 ma milion tlacitok potakou atd, fakt sa bojim ist do tej masiny. Preco mi odporucas G8, ked si v tejto diskusii presadzoval G92tt?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 23 otázok.