Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 03:29:11
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: g-major & fcb 1010  (Prečítané 30376 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 03. Apríl , 2007, 21:56:53 »

Mam dost v prdeli nervy na to, aby som si isiel letovat nejaky kabel  Popiskujem si
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #16 kedy: 04. Apríl , 2007, 14:37:27 »

V compe sa mi vala pdf-ko o  zakladnom nastaveni G-majora a FCB1010, mohlo by sa ti hodit...
nedalo sa mi to dat ako prilohu, tak som to hodil sem

http://data2.edisk.cz/stahni/93866/fcb1010_setup_for_g-major-also_some_CyberTwin_stuff.pdf_495.94kB.html

inak odporucam yahoo groups, je tam kopa info a uzitocnych veci
http://launch.groups.yahoo.com/group/G-Major/
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 04. Apríl , 2007, 14:39:43 »

asdfg - ohooo :) Dik  Na zdravie!.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #18 kedy: 04. Apríl , 2007, 14:59:46 »

asdfg - ohooo :) Dik  Na zdravie!.

v pohode, poobzeraj tie yahoo groups, je tam viacej podobneho...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 04. Apríl , 2007, 22:30:46 »

Takze panika je zazehnana. Novy MIDI kabel a ja si uz rezko prepinam medzi tovarenskymi presetmi  Som frajer. Uz nejake programovanie z helpov snad zvladnem. Ja som mal hlavne strachy a vzapati nervy, ze nerobilo to vobec nic (zly kabel). Jak to facha, som kludny  Som frajer

Dakujem za pomoc, urcite sa este pre nieco ozvem :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 09. Apríl , 2007, 00:04:31 »

Cosi som uz pochytil. Viem si nastavit na tlacitka 1 az 5 akekolvek konkretne cisla presetov a vsetko nezavysle v 10 tich layeroch, ci ako sa to spravne nazyva. Espresion pedale mam uz tiez nacvicene, nakalibrovane a cojaviem co este.

Teraz by som sa rad dostal k tlacidlam 6 - 10. Zjavne maju inu funkciu, ako tlacidla 1 - 5. Co si mozem na ne naprogramovat ?

Editor zatial nepouzivam, lebo nemam MIDI out z PC, len MIDI IN.

Diky, diky :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 11. Apríl , 2007, 00:21:00 »

Vidim, ze sa vsetci hrniete poradit s FCB :). Nic to, myslel som si asi mylne, ze to tu mate viaceri  Popiskujem si. Pokecam sam so sebou.

Naucil som sa priradit na pedal c.6 hodnotu CC#. To iste CC# ked priradim v G-Majore ku konkretnemu efektu on/off, tak pedalom c. 6 ovladam zapinanie tohto efektu. Teoreticky. Ovsem v praxi dokazem tento efekt zoslapnutim pedalu c.6 z presetu iba vypnut, no zapnut naspat uz nie... Kde robim chybu ? Inak pri nastavovani toho cisla CC# na pedal sa zadavaju po sebe 2 hodnoty. Co znamena ta druha hodnota ? Predpokladam, ze nou si nastavim zase dalsiu hodnotu CC# na dalsi povel pre G-Major, cize v mojom pripade znovu zapnutie efektu ? Lenze v G-Majore mam jednu hodnotu cc# na on/off. Takze ?

Diky za trpezlivost :)
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #22 kedy: 11. Apríl , 2007, 10:33:55 »

Do riti. Ja mam v plane presne kombinaciu gmajor a fcb1010, ale zacinam mat pocit, ze moj mozog nebude na tieto masinky stacit.     ha ha ha
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #23 kedy: 11. Apríl , 2007, 11:04:54 »

mozno by sa ti oplatilo zohnat si toto http://www.mtnsys.com/faq-fcb/UnO%20Firmware.htm
je to neoficialny firmware pre fcb1010, ktory opravuje mnoho much, a okrem ineho ma aj "stompbox" mod, cize by si zapinal efekty samostatne aj s led signalizaciou

a ak poznas niekoho kto ti na prazdny cip nahra ten firmware, mas to fakt za par supiek
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 11. Apríl , 2007, 17:41:01 »

No po pravde by som sa pre zaciatok radsej vyhol inemu firmware a porozumel co najlepsie celemu pedalu tak ako je. Pomaly sa prekusavam, ale som trochu prekvapeny, pretoze som cakal, ze to bude vacsia malina :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 11. Apríl , 2007, 21:20:38 »

Este zakladna otazka s ktorou asi musim pockat na Maxa. Dobre tomu rozumiem, ze bez editoru sa ten FCB da programovat iba obmedzene ? Ze nejde akykolvek z pedalov naprogramovat hocijako ?

Moje doterajsie vyskumy su take, ze na pedale 1 - 5 sa da naprogramovat iba program change.

Na pedale 6 - 7 sa da naprogramovat control change s jednou hodnotou. Cize ak si naprogramujem prislusne cc# ako on/off efekt s hodnotou 0 napriklad na pedal c. 6, tak tymto pedalom vypnem konkretny efekt s totoznym priradenym cc# z presetu. Uz ho ovsem nezapnem naspat. Cize musim si naprogramovat to iste na pedal c.7 akurat hodnotu k cc# musim zadat opacnu, cize 127. Vtedy mi pedal c.7 zase ten isty efekt zapne naspat.

Pedale 8 - 7 su urcene na expresion pedale A a B. Nastavim si cc# a minimalnu a maximalnu hodnotu. Rozumiem tomu a je mi to jasne.

Pedal 10 som zatial nepochopil.

Nech sa snazim akokolvek, nedokazem tym pedalom priradit nic ine, ako som vypisal vyssie.

Ovsem ked si pozriem ten PC editor od Maxa (ktory stale nemam spojazdneny, lebo nemam vyriesene MIDI out z PC), tak tam nie je problem priradit na akykolvek pedal vsetko a vyzera to ze aj viacej veci naraz. Ak sa nemylim, tak je tam moznost poslat 2 cc# po sebe po dvoch zoslapnutiach pedalu po sebe - ako mi logika hovori, mohol by som jednym zoslapnutim poslat hodnotu 0 a druhym hodnotu 127 pre to iste cc# a tym by som vlastne jednym pedalom vypol a naspat zapol efekt ( ? ). To je vlastne to, co som sa pytal vcera.

Viem - najlahsie je to vyskusat, ale kym doriesim MIDI out z PC, tak reku - popytam sa :). Ked uz mi tak vsetci pekne odpovedaju. Dakujem za pozornost :).
Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #26 kedy: 17. Apríl , 2007, 21:42:53 »

Heej Rastis, sorry akosi som sem zabudol nazriet a mimo toho som cestoval.  Sprovozni ten editor, robit to rucne je pakaren ale aj tak sa zajtra pozriem co je to stymi tlacitkami v hornej rade, uz si to nepamatam presne. Dneska uz mam mozog v cude neschopny akejkolvek intelektualnej cinnosti.
Pokial viem tak by nemali byt ziadne omedzenia pri rucnom programovani proti editoru ale sam som to vzdy robil cez editor. Ako som povedal zajtra si to ozivim z rozlicnych dokumentov  a skusim pomoct.


« Posledná zmena: 17. Apríl , 2007, 21:53:33 od max » Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #27 kedy: 17. Apríl , 2007, 22:02:46 »

Este k tomu MIDI out z PC. Neviem v com je tvoj problem ale ja hladam riesenie pre laptop t.j. MIDI to USB konvertor. Zatial som nasiel najlacnejsi M-Audio 1x1. (okolo1800,-). Nie je to akutne.
Ak zozenies nieco lacnejsie daj vediet, mozeme spravit aj tak ze ho vyskusas u seba a ja ho pri najblizsej ceste odkupim.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 17. Apríl , 2007, 22:08:31 »

Dnes som vyriesil plnohodnotne midi in/out, takze som potrapil ten editor. Dokazem prijat sysex z pedalu, co som na nom naprogramoval rucne. Ovsem nedokazem poslat ziadne sysex naspat do pedalu. Postupujem podla navodu v editore - vypnut pedal / stlacit down a zapnut, upom sa preklikat do midi function, stlacit 7 na aktivaciu sysex receive, spustit v editore transmit sysex, potvrdit na pedale up, stlacit dlho down na navrat do normalneho rezimu. A nic. Veci ako midi device in / on mam v editore nastavene spravne, kable mam dobre, zapojene oba spravne.

To s tymi obmedzeniami rucneho programovania bude fakt. Vyplyva to aj z navodu a aj sam som k tomu dosiel - neda sa na akekolvek tlacitko nastavit hocico - spodne vedia iba program change. On je to vlastne aj napisane na tych pedaloch, co sa na ne da rucne programovat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 17. Apríl , 2007, 22:10:31 »

Este k tomu MIDI out z PC. Neviem v com je tvoj problem ale ja hladam riesenie pre laptop t.j. MIDI to USB konvertor. Zatial som nasiel najlacnejsi M-Audio 1x1. (okolo1800,-). Nie je to akutne.
Ak zozenies nieco lacnejsie daj vediet, mozeme spravit aj tak ze ho vyskusas u seba a ja ho pri najblizsej ceste odkupim.

No ja som kupil dnes toto:

[img width= height=]http://www.m-audio.com/images/global/product_pics/big/usb_1x1.jpg[/img]

za 1390,- Sk, vola sa to M-Audio Midisport 1x1
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2007, 22:11:45 od Rastis » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 1.728 sekund, 22 otázok.