Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:21:37
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SKA  (Prečítané 13412 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #15 kedy: 03. Apríl , 2007, 20:00:43 »

ano,pogo rulez, to je presne ono.teraz ked som bol na koncerte chiki liki v subclube, tak take pogo bolo ze az, tak som sa uz dlho nevyblaznil.

no to verim, ja som raz pri pogu skoro prisiel o tricko... uzasna zabava  Som metlak
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 03. Apríl , 2007, 21:02:16 »

mne sa pacili tie skladby od ska2tonics, normalne namotavky, dva dni mi to hralo v hlave (kazdy ho hmmka cely den od rana :) )
Ale co neznasam a to z duse, je polemic a este viac toho cloveka co akoze spieva do toho mikrofonu. Toho ked pocujem, tak sa mi otvara nozik vo vrecku.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 03. Apríl , 2007, 21:53:36 »

Mytusom je,...

mytom

Ale na druhej strane ma SKA aj obrovsku fanusikovsku zakladnu medzi sirokymi vrstvami ludi roznych vekovych kategorii. Ludia sa radi chodia na SKA vytancovat (to je ta chytlava druha doba), radsej, ako vyhrozit na nejaky metal :)

napis rovno, ze ta zakladna je medzi ludmi, ktorym o hudbu az tak (resp. vobec) nejde a podstatne je pre nich na nieco sa vytancovat. keby nehrala ska-kapela, pojdu na diskoteku. metal sa chodi pocuvat Beeee
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 03. Apríl , 2007, 23:26:46 »


urcite hod, velmi rad si vypocujem. mne sa napriklad velmi paci rytmika polemiku, tam nieje o com, ale v nejakych svetovych a ortodoxnych ska kapelach sa vobec nevyznam, takze ukazky len ocenim. to prirazanie hajtky na opacnu je super. dava tomu ten spravny ksicht.

Toto je napriklad uz celkom rychle tempo, aj ked sa to len podla bicich nezda.

http://gitaristi.sk/files/rastis/SKAdrums.mp3

Samozrejme Polemic je ukazkovy priklad kapely, ktorej to nesmierne dobre slape - bubenik pekne metronom a idu + celkom slusna podivana. Bejzo (spev + gitara) ma pre mna celkom dobru charizmu...
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2007, 23:28:31 od Rastis » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #19 kedy: 04. Apríl , 2007, 07:32:13 »

Po prečítaný príspevkov musím súhlasiť s Iggym,čo sa Polemicu týka tak plný suhlas s Imbusom.Raz za čas si pustím niečo z tohto štýlu,ale len tak dve tri veci,potom ma to už nebaví.Mne sa viac páči keď tam miesto dychov funguje napr Hammond organ.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 04. Apríl , 2007, 08:34:59 »

Toto je napriklad uz celkom rychle tempo, aj ked sa to len podla bicich nezda.

http://gitaristi.sk/files/rastis/SKAdrums.mp3
Velmi sa mi to paci, aj zvuk, aj vsetko :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 04. Apríl , 2007, 09:27:43 »

Iggy - nechcem rozputavat spor zrovna o takejto prkotine, ale ak by si videl do SKA komunity trochu zblizka, videl by si, ze pravoverni SKA fanusici, ktorych naozaj nie je malo je este nieco trochu ine, ako 2/3 preplneneho Randallu, ktore tvoria svizne 16-tky, ktore tam naozaj su hlavne na vytancovanie sa.

Pokial si dobre pamatam, tak za mojich cias, ked sa na heavy metal naozaj aj chodilo, tak 2/3 vlasacov tam prisli hlavne hrozit pod podiom  Žmurk.

Ak ked pojdem este do porovnani, tak faktom zostava, ze SKA je svojim sposobom prazaklad roznych dalsich odnozi, ktore sa uspesne inflitrovali do suspty na pohlad odlisnych stylov. Heavy metal sam o sebe je uz odnoz, este 2 zatacky a sme v slepej ulicke. A to nehovorim ironicky a ani nijak hanlivo, pretoze kopec heavy metalovych kapiel mam dodnes rad.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #22 kedy: 04. Apríl , 2007, 09:32:55 »

nahod este nejake veciiiii:-) kludne ak aj vies o niecom a mas cas, tak nejake youtube ukazky (teda ak mas cas a chce sa ti).

s tym kto chodi na koncerty a preco suhlasim s rastom.tiez mam rovnaky pocit a to takmer pri kazdom style a nevidim na tom nic zle.
Zaznamenané

o-yep sro
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 04. Apríl , 2007, 21:41:49 »

Iggy - nechcem rozputavat spor zrovna o takejto prkotine...

lahka pomoc: nerozputavaj  Som frajer . ty si ten prvy dris napisal zo srandy. ja som reagoval v podobnom duchu. naco z toho robit vaznu diskusiu? mne sa vobec nechce    Na zdravie!
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 18. Apríl , 2007, 10:30:20 »

Toto je napriklad uz celkom rychle tempo, aj ked sa to len podla bicich nezda.

http://gitaristi.sk/files/rastis/SKAdrums.mp3
Velmi sa mi to paci, aj zvuk, aj vsetko :)
Dobre teda. Je, alebo nie je to vasa piesen Skankin'?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 18. Apríl , 2007, 10:40:35 »

Bola to mafia, ale iny tejk, ako pod klipom.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #26 kedy: 18. Apríl , 2007, 13:31:20 »

cim viac pocuvam taketo SKA veci, tym viac mam pocit ze rytmika ide ako naopak. proste kazeta pustena odzadu a do toho hra vsetko v spravnom smere  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
ramon_esteves
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 18. Apríl , 2007, 14:06:15 »

jeeeho tu je i takato tema? ked budem mat viac casu precitam a prispejem ,)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #28 kedy: 18. Apríl , 2007, 16:50:41 »

Bol som /par rokov dozadu/ v Blave na koncerte,kde hralo par mladych kapiel take zrychlene reggae /alebo niečo podobne/ ,v každej kapele bol aj saxofonista a obecenstvo tancovalo taky divny "sacavo-strkajuci" tanec a tam som započul slovo pogo,pogovat. Punk to určite nebol.Ale to neva. Na zdravie!

Pogo je punkersky tanec a ten sa postupne rozsiril aj do inych stylov...SKA s Punkom su dost blizke...vela punkacov pocuva SKA a naopak
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2007, 16:51:31 od mario bross » Zaznamenané

dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 23. Október , 2007, 09:51:01 »

Dakujem za definiciu, aspon viem, co som pred 25 rokmi v Ventilom hral. Super.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.