Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 02:08:07
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SKA  (Prečítané 13411 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #60 kedy: 24. Júl , 2008, 15:17:32 »

toto je este znamejsie:

http://youtube.com/watch?v=mzgjiPBCsss&feature=related

a toto tiez:

http://youtube.com/watch?v=Vf3ly7WkEMk&feature=related

 :)
Zaznamenané

Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #61 kedy: 27. Júl , 2008, 18:54:27 »

tapping na base nieje predsa v rozpore s drzanim groovu. bud hras tym sposobom ako v odkaze na Myster mobius, alebo hras so Steve Vaiom, a inymi virtuozmi apod.
jeden z tych odkazov predsa hral J.S.Bacha tak ake jestine pi..iny, rozne kusky z klasiky sa tymto sposobom daju hrat tappingom na base a su pekne, legatove.
v ramci vacsiny zanrov masoveho zamerania sa to neda vyuzit v skladbe, no da sa tym stylom pripravit nejake unikatne basakove solo pre zive vystupenia a ma to odozvu u ludi. bubenici hravaju sola na koncertoch a niektori ludia su z toho nadrzani, pritom kolkokrat su to uplne nezmyselne nesuvisiace magoriny co tam bucha. ludia maju radi sola a tak preco nie aj na base a ked uz tak nieco zaujimave a nezvycajne ako napr. tapping.
otvara to nove moznosti, techniky, zvuky, kombinacie.

vraciam sa k teme SKA : kukol som odkaz na Manu Chao co ste dali - v prvej vete ospevuju marihuanu tak som to hned aj vypol. typicke pre ska - marihuana, aby sa Vam lepsie hralo, aby to slapalo, malo groove a u toho sfetovaneho publika aj odozvu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #62 kedy: 27. Júl , 2008, 18:57:03 »

Viktor, co si sa s konom zrazil ? Ake sfetovane publikum ? O com to meles ? Kto si musi davat marihuanu, aby to slapalo ? Ty si take zazil ? Ja nie Si píš!!!
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 27. Júl , 2008, 19:00:10 »

tapping na base ? vsak to je zvrhlost a posmech pre ten nastroj Si píš!!!

Nezmysel .... tapping na base je zaujímavý prvok, ktorý vie obohatiť pieseň. Samozrejme ako so všetkým, všetko s mierou. Ale  tvrdenie, že akákoľvek technika, ktorú vie basák použiť, je zvrhlosť, je samozrejme nemiestne a zvrhlé  Bavím sa skvele  Na zdravie!
« Posledná zmena: 27. Júl , 2008, 19:00:31 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #64 kedy: 27. Júl , 2008, 19:25:45 »

zamyslam sa, ci poznam pesnicku, kde je tappingove basove solo, ktore ju neobycajne obohacuje...
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #65 kedy: 27. Júl , 2008, 19:27:29 »

zamyslam sa, ci poznam pesnicku, kde je tappingove basove solo, ktore ju neobycajne obohacuje...

dajaky primus isto Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 27. Júl , 2008, 19:28:23 »

no dobre, Primus je unikat postaveny prave na osobnosti basaka  :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #67 kedy: 27. Júl , 2008, 19:31:35 »

zamyslam sa, ci poznam pesnicku, kde je tappingove basove solo, ktore ju neobycajne obohacuje...

Ja jednu takú poznám - volá sa Život letí a hraje ju kapela Universum  Na zdravie! A nie je to ani tak sólo, ale skôr také vyhrávky v stopkách, na okorenenie brejkov ...
« Posledná zmena: 27. Júl , 2008, 19:33:21 od Predator » Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #68 kedy: 27. Júl , 2008, 19:32:02 »

zamyslam sa, ci poznam pesnicku, kde je tappingove basove solo, ktore ju neobycajne obohacuje...
podla mna je toto obohatene celkom       Zdravíčko
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #69 kedy: 27. Júl , 2008, 19:33:24 »

SKA sa vola tema, nie basove tappingove exhibicie.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #70 kedy: 27. Júl , 2008, 19:38:33 »

Ja jednu takú poznám - volá sa Život letí a hraje ju kapela Universum  Na zdravie! A nie je to ani tak sólo, ale skôr také vyhrávky v stopkách, na okorenenie brejkov ...

to je ta na jutube? videl som ju asi 5krat ale nepametam si tam ziadny taping, takze neviem ci to nejak obohatilo  Popiskujem si Žmurk
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #71 kedy: 27. Júl , 2008, 19:42:11 »

to je ta na jutube? videl som ju asi 5krat ale nepametam si tam ziadny taping, takze neviem ci to nejak obohatilo  Popiskujem si Žmurk

V pauzách medzi druhou časťou slohy a refrénom, tam kde je tá stopka... ale uznávam, ten zvuk z foťáka je jednoznačne naprd  ha ha ha moc to z toho nepočuť, v podstate len to, že tam nejaké nástroje sú  Bavím sa skvele Na zdravie!

Ale dosť už o nás, stačilo, nebudem Rasťovi zasierať tému o SKA  Na zdravie!
« Posledná zmena: 27. Júl , 2008, 19:43:39 od Predator » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #72 kedy: 27. Júl , 2008, 22:26:04 »

vkusneho tappingu na base je ako safranu. claypool je vynimka ktora potvrdzuje pravidlo. ten univerzum...no nech sa vam dari  Som frajer
Zaznamenané

o-yep sro
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #73 kedy: 28. Júl , 2008, 19:09:44 »

vsak ja som myslel tak vseobecne o tej trave, nie skupinu skatotonics, aj ked jej clenovia povodnejsi ci novsi maju svoju hulicsku minulost.  nemusime to tu rozduchavat.  :)
no mnohe rege a ska skupiny sa tym vobec netaja naopak niektori interpreti tohto zanru to akosi prezentuju, spievaju o tom a suvisiacich stavoch, zazitkoch. proste ma to napadlo ked ste sem dali tu ukazku manu chao a v prvej vete uz padla marihuana. a publikum - stavim sa ze na tento styl hudby vzdy dojde na koncert niekolko zhulenych typkov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #74 kedy: 28. Júl , 2008, 19:32:45 »

to je predsa uplne ina debata Viktorku. jamajski skamani si spievaju o svojej trave a slovenski alebo ceski pankaci si spievaju o svojom pive. na kazdom koncerte, hocijakom, sa najde par sfetovancov + niekolko nasobne viac najebancov. ale ako to suvisi s touto temou ? no nijako podla mna...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.