Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 20:52:42
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moj milý aparát  (Prečítané 7632 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Dejvo
Hosť
« kedy: 08. Apríl , 2007, 08:30:31 »

Zdravim vsetkych uzivatelov tohto fora. Sevas !  Som frajer

Podelím sa aj ja o jeden zo svojich aparátov:

Je to celolampová hlava, 40W, pôvodom z Maďarska (kupovaná), je home-made. Má asi tak 15 rokov cirka, doniesol ju este moj tatko.
Je to jednokanal, v preampe osadeny ECC83 (3×) a v konci ma dve flasky EL84. Ma 5-pasmove korekcie, graficke ako na starych Mesach  ha ha ha, prepinac boost, master volume, gain volume. Ten boost prepinac ma hlavnu funkciu v tom, ze ked ho stlacim, stupne to asi tak o 6 az 10 dB hore, takze uz pri hlasitosti okolo 2-3 a gaine tak na 3 mam vcelku fajny crunch, ktory ked nakopnem SD-1kou, tak Zepellini jak howado.

Na to ako je stara a ze je naozaj za cely ten cas casto pouzivana hra spolahlivo a poctivo. Samozrejme nevyhli sa jej urcite chybicky ako pri starsich home-made hlavach, graficky EQ mi pri stelovani tak praska (potom nie, ale aj tak mi to leze na nervy), pri prepnuti boost obcas pocut mierny brum.
Takisto vystup na repro obcas nejak sumi, zvlast ked pouzivam nejaky preamp. Ale co uz, vsetko ma svoje plusy aj minusy.

Dalsia nevyhoda je, ze saši nie je celokovove, predny panel je z takeho zvlastneho materialu. Nie je to ani kov ani umela hmota, je to dost zaujimave, a je dost citliva na presun. ked som ju naposledy  bral do skusobne, dost sa mi hriala, inak ked ju mam doma, tak nemam ziaden problem s tym, ze by sa prehrievala.

Zvukovo som s nou spokojny (ako aparat na doma a obcas skusobna) je to v pohode. Hra hlasno, ale na druhej strane nema problem s tym, ze ju doma (aj ked mam rod.dom) dam na dvojku a kludne si cvicim.
Gainu nema nejak extra vela, hodi sa od jazzu po hard-rock. Tam su jej hranice. na vacsie tvrdarny a hutne a pevne skreslenia uz potrebujem aspon nakopnut na dlhsi sustain a objem zvuku, ale pouzivam k nej jednu krabicu.

Tou krabicou je amp modeller od Behringer, model GDI21. Behringer nebehringer, mam ho skoro rok a svoju funkciu plni riadne, zatial aj co sa tyka konstrukcie a odolnosti.
Hlava v spojeni s tymto "preampom" na direct out vystupe hra velice fajne.

Takze zaverom, stara hlava, stara klasika. Spokojnosť.

S pozdravom, Dejvo.

Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 08. Apríl , 2007, 09:16:37 »

Dejvo:popisal si toho dost,ale takyto popis sa hodi na kopec aparatov.Tak hod sem dake fotečky a ukažky,nech vieme o čom je reč. :)
Zaznamenané
Crossboy
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #2 kedy: 08. Apríl , 2007, 09:53:30 »

Ten aparát ti určite hrá pekne, len sa mi nezdá, že by to s dvoma EL-84 dávalo výkon 40 W. Podobne stavané sú napríklad kombá Vox AC 15 alebo Fender Blues Junior. A tam ide von výkon asi 15 - 20 W, viac tie dve lampy asi nedajú.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #3 kedy: 08. Apríl , 2007, 10:11:13 »

S dvoma EL 84 sa dá dosiahnuť 30W,ale 40 je už fakt veľa.Dá sa relatívne aj to,ale životnosť by bola veľmi krátka.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #4 kedy: 08. Apríl , 2007, 10:20:14 »

Dejvo: skus sem prihodit nejake to foto a aj ukazky keby sa dali
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
damiandch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214



« Odpoveď #5 kedy: 08. Apríl , 2007, 10:31:35 »

S dvoma EL 84 sa dá dosiahnuť 30W,ale 40 je už fakt veľa.Dá sa relatívne aj to,ale životnosť by bola veľmi krátka.

No ja som mal kedysi Laney CLIPP60 a tam boli tiez len dve EL84, a to bola 60W hlava. Vo verzii CLIPP100 tam boli uz 4 lampy.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #6 kedy: 08. Apríl , 2007, 10:35:27 »

S dvoma EL 84 sa dá dosiahnuť 30W,ale 40 je už fakt veľa.Dá sa relatívne aj to,ale životnosť by bola veľmi krátka.

No ja som mal kedysi Laney CLIPP60 a tam boli tiez len dve EL84, a to bola 60W hlava. Vo verzii CLIPP100 tam boli uz 4 lampy.
Tam boli EL 34
Zaznamenané
damiandch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214



« Odpoveď #7 kedy: 08. Apríl , 2007, 10:45:14 »

S dvoma EL 84 sa dá dosiahnuť 30W,ale 40 je už fakt veľa.Dá sa relatívne aj to,ale životnosť by bola veľmi krátka.

No ja som mal kedysi Laney CLIPP60 a tam boli tiez len dve EL84, a to bola 60W hlava. Vo verzii CLIPP100 tam boli uz 4 lampy.
Tam boli EL 34

aj to je mozne... :) uz to nemam vyse roka. v tom pripade beriem spat.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #8 kedy: 08. Apríl , 2007, 10:46:28 »

S dvoma EL 84 sa dá dosiahnuť 30W,ale 40 je už fakt veľa.Dá sa relatívne aj to,ale životnosť by bola veľmi krátka.

No ja som mal kedysi Laney CLIPP60 a tam boli tiez len dve EL84, a to bola 60W hlava. Vo verzii CLIPP100 tam boli uz 4 lampy.
Tam boli EL 34

aj to je mozne... :) uz to nemam vyse roka. v tom pripade beriem spat.

jednoznacne tam museli byt EL34, dve EL84 predsa neutiahnu 60W, to je absolutne nerealne  :)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 08. Apríl , 2007, 12:32:21 »

Zdravim,

fotecky urcite pridam jakmile si spojazdnim svoj fotak, pretoze vizera naozaj zaujimavo a pre mna aj pekne.

K tym lampam. Su tam dve EL84, to, ze to ma 40W by tak malo byt (ma to na zadnom paneli), realne Vam neviem na 100% povedat ci to naozaj ma, pretoze hlasitostou ten rozdiel ci 30W alebo 40W nie je extrem, ale osobne si myslim, ze pravda je niekde medzi 30W a 40W.
No a kedze ma vzadu napisane 40W, tak to tak berem. Inac zivotnost tych lamp je kratka.
Teraz su tam JJ, su tam od leta,. V preampe su nove, od leta.

A este jednu vec som chcel spomenut, a aj sa vlastne spytat. Obcas, ked dlhsie hram, mi miestami, niekedy na chvilku zakolise hlasitost.
Proste hram a asi tak po hodinke, dvoch, zrazu na par sekund (sekundu, dve, potom nic a potom sem tam este) zakolise hlasitost smerom dole, nie moc vyrazne, ale pocut to je.
Nestavalo sa to predtym (aspon nie tak casto), robi to tak posledny mesiac, maximalne dva. V com by mohol byt problem ? Teda okrem novych lamp, lebo sem tam to spravila aj ked tam boli tieto JJ nove (v lete 2006), je pravda, ze uz su tam teda skoro rok, ale predsa, moze to byt aj v niecom inom ?

Dik.

S pozdravom, Dejvo.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 08. Apríl , 2007, 18:43:13 »

Zdravim,

fotecky urcite pridam jakmile si spojazdnim svoj fotak, pretoze vizera naozaj zaujimavo a pre mna aj pekne.

K tym lampam. Su tam dve EL84, to, ze to ma 40W by tak malo byt (ma to na zadnom paneli), realne Vam neviem na 100% povedat ci to naozaj ma, pretoze hlasitostou ten rozdiel ci 30W alebo 40W nie je extrem, ale osobne si myslim, ze pravda je niekde medzi 30W a 40W.
No a kedze ma vzadu napisane 40W, tak to tak berem. Inac zivotnost tych lamp je kratka.

Nie je mozne aby dve EL84 dali 30-40 w ked vo Voxe AC30 a v inych 30w kombach su 4. 2 EL84 daju standardne okolo 15w.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #11 kedy: 08. Apríl , 2007, 19:12:25 »

btw vitam ta na tomto fore  Žmurk
na muziker si uz definitivne zanevrel ?  Popiskujem si
Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 08. Apríl , 2007, 19:22:18 »

Zdravim,

fotecky urcite pridam jakmile si spojazdnim svoj fotak, pretoze vizera naozaj zaujimavo a pre mna aj pekne.

K tym lampam. Su tam dve EL84, to, ze to ma 40W by tak malo byt (ma to na zadnom paneli), realne Vam neviem na 100% povedat ci to naozaj ma, pretoze hlasitostou ten rozdiel ci 30W alebo 40W nie je extrem, ale osobne si myslim, ze pravda je niekde medzi 30W a 40W.
No a kedze ma vzadu napisane 40W, tak to tak berem. Inac zivotnost tych lamp je kratka.

Nie je mozne aby dve EL84 dali 30-40 w ked vo Voxe AC30 a v inych 30w kombach su 4. 2 EL84 daju standardne okolo 15w.

Zdravim,

15W to urcite nema, to viem zasa posudit. Proste su tam dve 84-ky. Ci to ma 40W, 30W, najnizsiu hranicu pripustam cca 25-20W, moze byt, menej nie, to by bol uz zvuk dost iny.
Ale to je vlastne jedno, podstatne je, ze to hra a vcelku dobre.
Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 08. Apríl , 2007, 19:24:46 »

btw vitam ta na tomto fore  Žmurk
na muziker si uz definitivne zanevrel ?  Popiskujem si


Nazdar,

neda sa povedat, ze som na neho zanevrel, ale ked som sa dozvedel o tomto fore od "kolegu" (pozdravujem don corleona) tak som zistil, ze mi to tu bude asi viac vyhovovat... :)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #14 kedy: 08. Apríl , 2007, 21:14:59 »

no podla mna to kolisanie môžu sposobovat pätice,bolo by treba ich asi prečistit a napružit lebo kovy sa pri teplotach roztahuju a ešte ked je tam korozia možno tam vznika zly kontakt,pri poriadnom zohriati, Som metlak možno sa mylim treba vyskušat,

a k tej wataži ja mam home made lampač merali sme na nom vykon s kamošom a podla vypočtov dava max 35W ked som prišiel na skušku zapojil do 4x12 boxu tak som mal volume na 20% a počul som sa jasne jak nikdy vživote a ked som to dal na 5O% tak to už bolo massoo jak svina  tak neviem čo je to 35watov hovorisa že 50w lampa sa vyrovna 100w tranzistoru čiže ked maš 20w lampača tak to je 40W teoreticky a ked to daš na plne a ešte poriadne nakopneš ........ :-\dufam že tu nepišem p....oviny to by som nerad

ale pofot ten zosik poriadne aj z vnutra Na zdravie!
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 08. Apríl , 2007, 21:42:15 »

...možno tam vznika zly kontakt,pri poriadnom zohriati, Som metlak možno sa mylim treba vyskušat,...
Tomu sa hovori tiez studeny spoj, mal som taky problem na Mesa Boogie Studio Preamp, stavalo sa, ze sa zvuk "blatil" cize napr. palm mutingy neboli take konkretne a pod., tak pomohlo, ze sa vsetky (resp. skoro vsetky) spoje na doske v podozrivej oblasti spajkovackou nahriali a nechali vychladnut, cim sa ta "studentost" z nich vytratila.
Zaznamenané

Dejvo
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 08. Apríl , 2007, 21:47:52 »

Kdežto nie som elektrotechnik žiaden tak taketo veci ako studeny spoj a podobne doma ja sam urcite robit nebudem radsej, este by som nahodou nieco dosral a ...to radsej nie.

Vecer napriklad nerobila hlasitost nic, vsecko hralo jak ma. Ako kedy, ale vadi mi to dost, lebo to je proste neprijemne. No skusim to asi odniest dedovi, nech sa mi na to mrkne.

Ale dik za odpovede.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #17 kedy: 08. Apríl , 2007, 22:24:05 »

martinlm: no studeny spoj ako studeny spoj heh
1.studenyspoj nedobrym spajkovanim ten sa prejavy hned
2. studeny spoj spôsobeny otrasmi časom sa prejavy
3. studeny spoj spôsobeny oslabenim pružiaceho materialu kt. robi kontakt na pinoch elektronky, časom aj ten cely kontakt zhrzdavie,
za studena pri zapati a počiatočnom uživani sa to neprejavi ale tym zohriatim sa oslaby ten pritlak na tie piny bude to určite  aspon si myslim
keby tam maš stare lampy tak by boli už prežhvene ale ked tam maš nove bude to hento ,
keby bol inde studenač tak by ti to hralo zase nehralo atd 

opdla mna je tam chyba :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 09. Apríl , 2007, 10:04:31 »

Jaj, no ja som hovoril o studenom spoji na doske (kto vie, ci tam vobec nejaka je), nie na patici, s tym skusenost nemam.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #19 kedy: 09. Apríl , 2007, 14:25:44 »

hmm zaujimave 2xEL84 a 40W, nie je to tych 40W prikon? minule sa mi stalo, ze kamarat sa mi chvalil, ze ma 40W kombo a nakoniec vysvitlo, ze to bolo 15W male kombicko a kamos sa mi chvalil s prikonom  Bavím sa skvele (nic v zlom dejvo :) )
mozno by nebolo odveci to dat premerat, ze kolko to da. ked si tipol tych 20-25W mozno si nebol daleko od pravdy (to sa mi zda celko realne) a mozno ma pravdu ffamp kedze je to home made a mohlo ist o nejaky "experiment", ze kolko daju dve EL84. v kazdom pripade ked si spokojny ako to hra tak je vsetko ok Žmurk foto, resp zvukove ukazky by mozno potesili viacerych lebo ako uz tu niekto spomenul ten slovny opis je prilis vseobecny :)
Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 09. Apríl , 2007, 16:26:56 »

hmm zaujimave 2xEL84 a 40W, nie je to tych 40W prikon? minule sa mi stalo, ze kamarat sa mi chvalil, ze ma 40W kombo a nakoniec vysvitlo, ze to bolo 15W male kombicko a kamos sa mi chvalil s prikonom  Bavím sa skvele (nic v zlom dejvo :) )
mozno by nebolo odveci to dat premerat, ze kolko to da. ked si tipol tych 20-25W mozno si nebol daleko od pravdy (to sa mi zda celko realne) a mozno ma pravdu ffamp kedze je to home made a mohlo ist o nejaky "experiment", ze kolko daju dve EL84. v kazdom pripade ked si spokojny ako to hra tak je vsetko ok Žmurk foto, resp zvukove ukazky by mozno potesili viacerych lebo ako uz tu niekto spomenul ten slovny opis je prilis vseobecny :)

Nie nie je to prikon  Som frajer.Taky magor nie som.  Zvukove ukazky nahram buduci vikend, budem mat doma mikrak, tam volaco sem hodim.
Spokojnost je, az na tu hlasitost...no ved dedo sa mi na to pozre, a aj mi to premera, sam som zvedavy, takze dam vediet "kolko" to realne ma.
Zaznamenané
Crossboy
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #21 kedy: 09. Apríl , 2007, 21:37:38 »

 Hlasitosť je relatívna veličina. Závisí od toho, ako hlasno hrá zbytok kapely. Moja skúsenosť je v porovnaní Fender Blues Junior (2xEL 84) a Fender Blues Deluxe (2x6L6). Čistý zvuk napr. pri funky doprovode bol pri Juniori pomerne slabý, hneď to začalo skresľovať, zvuk na sóla bol OK. Pri Deluxe je to obojstranne v poriadku, čistý zvuk má rezervu a presadí sa aj popri 350 wattovom basovom kombe a relatívne hlasných bicích.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.