Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 17:25:04
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moj milý aparát  (Prečítané 7633 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 08. Apríl , 2007, 21:42:15 »

...možno tam vznika zly kontakt,pri poriadnom zohriati, Som metlak možno sa mylim treba vyskušat,...
Tomu sa hovori tiez studeny spoj, mal som taky problem na Mesa Boogie Studio Preamp, stavalo sa, ze sa zvuk "blatil" cize napr. palm mutingy neboli take konkretne a pod., tak pomohlo, ze sa vsetky (resp. skoro vsetky) spoje na doske v podozrivej oblasti spajkovackou nahriali a nechali vychladnut, cim sa ta "studentost" z nich vytratila.
Zaznamenané

Dejvo
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 08. Apríl , 2007, 21:47:52 »

Kdežto nie som elektrotechnik žiaden tak taketo veci ako studeny spoj a podobne doma ja sam urcite robit nebudem radsej, este by som nahodou nieco dosral a ...to radsej nie.

Vecer napriklad nerobila hlasitost nic, vsecko hralo jak ma. Ako kedy, ale vadi mi to dost, lebo to je proste neprijemne. No skusim to asi odniest dedovi, nech sa mi na to mrkne.

Ale dik za odpovede.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #17 kedy: 08. Apríl , 2007, 22:24:05 »

martinlm: no studeny spoj ako studeny spoj heh
1.studenyspoj nedobrym spajkovanim ten sa prejavy hned
2. studeny spoj spôsobeny otrasmi časom sa prejavy
3. studeny spoj spôsobeny oslabenim pružiaceho materialu kt. robi kontakt na pinoch elektronky, časom aj ten cely kontakt zhrzdavie,
za studena pri zapati a počiatočnom uživani sa to neprejavi ale tym zohriatim sa oslaby ten pritlak na tie piny bude to určite  aspon si myslim
keby tam maš stare lampy tak by boli už prežhvene ale ked tam maš nove bude to hento ,
keby bol inde studenač tak by ti to hralo zase nehralo atd 

opdla mna je tam chyba :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 09. Apríl , 2007, 10:04:31 »

Jaj, no ja som hovoril o studenom spoji na doske (kto vie, ci tam vobec nejaka je), nie na patici, s tym skusenost nemam.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #19 kedy: 09. Apríl , 2007, 14:25:44 »

hmm zaujimave 2xEL84 a 40W, nie je to tych 40W prikon? minule sa mi stalo, ze kamarat sa mi chvalil, ze ma 40W kombo a nakoniec vysvitlo, ze to bolo 15W male kombicko a kamos sa mi chvalil s prikonom  Bavím sa skvele (nic v zlom dejvo :) )
mozno by nebolo odveci to dat premerat, ze kolko to da. ked si tipol tych 20-25W mozno si nebol daleko od pravdy (to sa mi zda celko realne) a mozno ma pravdu ffamp kedze je to home made a mohlo ist o nejaky "experiment", ze kolko daju dve EL84. v kazdom pripade ked si spokojny ako to hra tak je vsetko ok Žmurk foto, resp zvukove ukazky by mozno potesili viacerych lebo ako uz tu niekto spomenul ten slovny opis je prilis vseobecny :)
Zaznamenané
Dejvo
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 09. Apríl , 2007, 16:26:56 »

hmm zaujimave 2xEL84 a 40W, nie je to tych 40W prikon? minule sa mi stalo, ze kamarat sa mi chvalil, ze ma 40W kombo a nakoniec vysvitlo, ze to bolo 15W male kombicko a kamos sa mi chvalil s prikonom  Bavím sa skvele (nic v zlom dejvo :) )
mozno by nebolo odveci to dat premerat, ze kolko to da. ked si tipol tych 20-25W mozno si nebol daleko od pravdy (to sa mi zda celko realne) a mozno ma pravdu ffamp kedze je to home made a mohlo ist o nejaky "experiment", ze kolko daju dve EL84. v kazdom pripade ked si spokojny ako to hra tak je vsetko ok Žmurk foto, resp zvukove ukazky by mozno potesili viacerych lebo ako uz tu niekto spomenul ten slovny opis je prilis vseobecny :)

Nie nie je to prikon  Som frajer.Taky magor nie som.  Zvukove ukazky nahram buduci vikend, budem mat doma mikrak, tam volaco sem hodim.
Spokojnost je, az na tu hlasitost...no ved dedo sa mi na to pozre, a aj mi to premera, sam som zvedavy, takze dam vediet "kolko" to realne ma.
Zaznamenané
Crossboy
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #21 kedy: 09. Apríl , 2007, 21:37:38 »

 Hlasitosť je relatívna veličina. Závisí od toho, ako hlasno hrá zbytok kapely. Moja skúsenosť je v porovnaní Fender Blues Junior (2xEL 84) a Fender Blues Deluxe (2x6L6). Čistý zvuk napr. pri funky doprovode bol pri Juniori pomerne slabý, hneď to začalo skresľovať, zvuk na sóla bol OK. Pri Deluxe je to obojstranne v poriadku, čistý zvuk má rezervu a presadí sa aj popri 350 wattovom basovom kombe a relatívne hlasných bicích.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.