Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Marec , 2024, 10:48:25
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tipek gear  (Prečítané 48731 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #90 kedy: 07. Január , 2018, 17:47:51 »

Zdravíčko tie efekty maju super grafiku snad aj tak dobre hraju. Sami paci,  ides uplne inou cestou ako tunajsia vacsina. Lac e gitary tuningujes, vyrqbas si efekty atd.

ta hej , no ved v mojej MID kategorii  stačí  ked máš squier vintage modified ,
ale  tiež tam tie  snímače sú neni s  tým origo fender zvukom ,

SX aj Vintage  robia tvarovo  fendre, aj v  ruke to sedí ako fender,
pokiaľ dobre rezonuje celá gitara , má dobrý sustein ,
dám do nej drahé snímače a  mám kvalitný nástroj ,

potom už len treba hrať a   nevyhovárať sa :)
ľudom pred  pódiom je jedno na čom hráme len nech sa im to páči ,
potom aj svedomie si oddychne ked ti gitara padne na zem alebo ju obúchať :)

a efekty robím podla  peňaženky zákazníkov,
na moju kusovú výrobu nebudem dávať dizajn za 20€ ked celý pedál stojí 30-40-50€
vo vnútry dávam také isté súčiastky ako EHX a všetko meriam  a selektujem tak to musí hrať dobre  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 07. Január , 2018, 17:50:29 od tipek » Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #91 kedy: 07. Január , 2018, 18:25:17 »

Inac hej ja som kupil z bazosu vintage strat este kus z doby ked to neboli rozdelene na reissue a relic :D zq smiesne peniaze a ta gitara paradne rezonuje ma tucnejsi krk a celkom sami aj tak stratovsky podoba zvukom, a co som prekvapeny stabilitou tremola, mam ho nastavené ze sa da trosku pakovat aj od tela. A clovek stym moze robit dost haluze a ladenie drží, mozno zato ze tam su tie dvoj dierove ladicky, ktoré mimochodom maju super prebieh. Jedine minus by som povedal ze prazce su nahovno zabrusene na koncoch. Casom mozno do toho buchnem nejake snímače co zneju trosku tucnejsie nieco na styl SRV
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #92 kedy: 07. Január , 2018, 21:58:50 »

tak hej , ono keby si do toho buchol nové profi snímače aj elektroniku máš z toho kustom shop gitaru ,
 investícia vyše 200€ ale stála by za to ,

tie prážce boli dobre zabrúsené len ako lak možno aj drevo zrejú ,sa sušia ,vylezú tie pražce dosť   a  potom to vadí ,
treba to len zabrúsiť , na nových gitarách s  a to bežne stáva ,
na mojom tele Vintage pod tenkým ééčkom je uplne mezdera, že  sa mi tam zasekáva struna sem tam ,


uvažujem splašiť ešte SX strata kt. má ešte fenderácku hlavu ,  sú to staršie kusy a som an nich  v hudobninách hrával a velmi mi sedeli v  ruke ,  pokial tá gitara rezonuje parádne , nemá žiadne hluché miesta , všetky struny hrajú na všetkách polohách vyrovnane vnímam to ako dobrý základ na  skoro profi nástroj :)


* sx2.jpg (155.47 KB, 1246x443 - prehliadnuté 372 krát.)
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #93 kedy: 07. Január , 2018, 22:07:51 »

Na tej SXke asi nebude taky HW nie? Predsa tie gitary vintage maju wilkinson
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #94 kedy: 07. Január , 2018, 23:09:28 »

Na tej SXke asi nebude taky HW nie? Predsa tie gitary vintage maju wilkinson

jj wilkinson hardver je lepší, tedalší určite ,

ale pri tej SX vymeníš klúče a  snímače  ,  Beeee 

všetko záleží ako je človek šikovný a  ako si to vie porobiť ,
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2302



« Odpoveď #95 kedy: 07. Január , 2018, 23:21:01 »

vsetko pekne, o zvuku pisat nebudem... ale nakoniec chytis do ruky obycajny blby USA Standard a ... ... potom si uvedomis, co za strasne polena su tieto lacaky, ako sa na to blbo hra, ako sa to blbo steluje a podobne  Neviem

to len k tomu ako tu lieta to slovo "profi"  Popiskujem si
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #96 kedy: 07. Január , 2018, 23:49:30 »

Ja si nemyslim ze to hra jak USA ale za tych 120 e to hra vyborne :), a viem si predstavit ze za cca 100e keby dam do snimacov to zase posunie gitaru trosku dalej. gitara ziaden extra pruser :D uz takto stock, ako spracovanie sa nechyta na ten Tokai albo Burny ale co sa tyce hratelnosti a zvukovo celkom prijateľná pohodka.. :-)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2302



« Odpoveď #97 kedy: 08. Január , 2018, 00:49:06 »

naschval som pisal, ze neriesim zvuk... len v tych rukach je to ozaj o inom a to dost zasadne  Neviem
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #98 kedy: 08. Január , 2018, 00:51:54 »

tak hej , ono keby si do toho buchol nové profi snímače aj elektroniku máš z toho kustom shop gitaru ,
 investícia vyše 200€ ale stála by za to ,
...
Na to naozaj velmi rychlo zabudni. Fakt velmi rychlo.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Vyskusal som v jednej gitare asi 10 sad snimacov a nakoniec som zistil, ze dana gitara mi vobec nevyhovuje, pretoze ma svoj vlastny voicing.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #99 kedy: 08. Január , 2018, 13:02:03 »

naschval som pisal, ze neriesim zvuk... len v tych rukach je to ozaj o inom a to dost zasadne  Neviem

viem, že každý model každej gitary je iný , nie všetky sx-ky alebo Vintage sú ok ,
večšinou sú to rozmerovo ergonomicky iné veci, naschvál aby to nebola totál kopia, len napodobenina  to je jasné ...,
mal som v  rukách kopec lacných gitár a  niektoré boli fakt dobre svojou rezonanciou aj okopírovanou ergonomiou ,
niektoré zase totál hnus  , aj tie isté modely ,

riešil som tvar krk , rádius hmatníku , kým som našiel to čo mi sedí v  ruke ,  prešiel som si tenkými krkmi , jackson, ibanez , aj hrubými Vintage LP , Gybsony ,  aj tie rovné hmatníky na PRSkách a  jacksonkách  ,  + u mňa dosť vadí aj hranatenšie kraje hmatníkov tie mám rád gulatejšie ako na fendroch ,
niektoré gitary napr SX LPčka , telo rovná doska , tie mali hmatníky úplne ostré ,
to isté aj gitary G&L  , v  hudobninách sú 2 strat modely a jeden je presne mne do ruky ako moje telekástre a  druhý už nie , tak isto aj telekástrov G&L tam bol odosť a  ani jeden sa mi nepáčil v  ruke ergonomiou , rezonanciou ani ako hrali na  sucho , obe stály nad 450€ , viem že zase niekomu to nevadí , štýl hry usedaním ruky , a ako drží človek rkk je u každého iná , ... píšem len svoje pozorovania ,


u nás  v hudobninách som pravidelný návštevník už roky a  každú gitaru drahú či lacnú aj Sivčákove veci tam sú sem tam
som si chytil nie raz a  poskúšal na  sucho , aj cez viacej aparátov a  efektov , a niektoré velmi prekvapili ,
ja si gitary vyberám najprv ako hrajú na sucho , ako ladia , či nemajú vlky , ako hrajú flažolety atd ... spracovanie..
až potom riešim snímače ,
niektoré lacné modely pokiaľ to je kópia a v  ruke to sedí ako originál , sustein čiže rezonancia perfektná ,
ergonomia ako fender tak prečo by som tie svoje punkovice na tom nemohol odohrať :)
s dobrými snímačmi budem mať muzikálne dobrý zvuk ,

pri porovnávačke 700-800€ telekástrov kde boli tex mex ,
noisees alebo štandardne snímače tie moje lopaty do 250-300e boli veľmi dobré,
ked si si porovnal tie ceny a  zvuk nebolo o čom ,
mal som aj dobrého stratokástera k dispozícii na porovnanie,
ked sme neprihliadali na charakter zvuku ale muzikálnosť tak tie všetky gitary boli mojho názoru na rovnakej úrovni ,
každá gitara mala svoje plusy aj mínusy ,
lacné gitary sme nezaradili medzi low end odpad,
a fakt sme porovnávali aj sustein v roznych polohách , flažolety, silu signálu každej struny na každom pražci či sa to tam nemení ,
hlavné testy sme robili na čistých zvukoch , až potom sme  sa šantili na skreslených ,
ale pozor žiadne metaly :)

keby hrám metal Djentovice tak alternativa lacného nástroja v  mojom podaní by bola asi taká že by som si kúpil barenucle snímače , krk by som si dal vyrobiť gitarárovi polda mojej vysnenej ergonomie a  telo by som si vystružlikál sám ,
drevo od Sivčáka ,  na štýl Chapman Guitars , ML-1 Hot Rod Limited Edition Series, len  s pevnou kobylkou  ,

Na to naozaj velmi rychlo zabudni. Fakt velmi rychlo.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Vyskusal som v jednej gitare asi 10 sad snimacov a nakoniec som zistil, ze dana gitara mi vobec nevyhovuje, pretoze ma svoj vlastny voicing.

všetko záleží ako čo hráš , štýl , aparát ,  
v  istom smere  viem  že náročnosť na  nástroj stúpa a  v  istom smere zase klesá :)

odohral som pár koncertov aj na drahých gybsonoch SGčkach LPčkach  a  nevidím tam očividný 300-500€ rozdiel v  tej ergonomii alebo vo zvuku , u mojich lacnejších gitarách a  drahých origošoch ,

každý nástroj má svoj charakter to je jasné , treba hladať símače kt zapasujú na  danej gitare a ekd to nenajdeš jasné že treba vymeniť aj základ ,


ja mám teraz 2 telekástre  so snímačmi ,
obe gitary sa ku mne dostali so snímačmi Vilkinson Broadkaster ,  čo sú vlastne totálne slabé alnico II snímače ,
pre mňa celé zle , ... kúpil som si Dimarzio snímače :

Telecaster           SX            Vintage V52
krk                   Area 58       Twang king
kobylka             T hot              choper T

obe gitary sú na sucho dosť identické ,  a  snímače ich posunuly uplne že daleko zvukovo a  charakterovo ,

pre mna je toto moja alternatíva "profi" 700e nástroja lebo tie origiál fendre by tak nehrali , pre to aj kopec  ludí na svojich nástrojoch mení tie STOCK snímače ....


uzavriem to tým, že v  mojom štýle na moje hranie s  milion pedálmi a hrám PUNK je toto moj holy grail ,

keď chce mať niekto podobnú ideu nech si to dobre rozmyslí do čoho ide lebo nemusí byť spokojný :)

nie každý má na to si kúpiť dáky vybratý nástroj aj s  kufrom za 1500€ :)

aj tak už čím dalej tým viacej sa vyrábajú kvalitnejšie nástroje , aj posraný Harley Benton sa posunul velmo do predu ,
Squier s  vintage modified modelmi tak isto , Chapman Guitars je už prístupný u nás ....

jediný kt stagnujú s  kvalitou a s  nárastom cien je fender a gybson  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele




* 2zyk7lh.jpg (451.02 KB, 2048x781 - prehliadnuté 319 krát.)
« Posledná zmena: 08. Január , 2018, 13:05:19 od tipek » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #100 kedy: 08. Január , 2018, 16:03:42 »

Tipek, nebudem sa s tebou hadat. Kazdy z nas ma svoju pravdu a skusenosti, pochopitelne. Ale mne je smiesno, ze sa tu riesia nejake lacne kable, gitary, trsatka z aliexpressu a podobne srandy, pretoze profi muzikant (rozumej taky, co sa tym zivi a nesie zodpovednost za svoj vykon) si kupi zodpovedny nastroj, ktory bude ladit, bude mat kvalitne prazce, kvalitne ladiace kluce, kobylku, atd... aby to aj nieco vydrzalo v priblizne rovnakom stave aj o par rokov.

Nastastie tu plati pravidlo, ze "nie som taky bohaty, aby som si kupoval lacne veci" a doplatilo na to x mojich kolegov, ktori si nakupili lacne ineary za 25eur z Aliepressu a ver, ze picovat v strede koncertu, ze ti to vkuse vypadava, nepocujes, atd... je fakt zle a v ten moment by si bol ochotny pustit aj liter, len aby si dobre pocul.  Bavím sa skvele

Podobne to je aj s kablami - ja mozem osrat kabel, ktory ma viac/menej vysok alebo ze najlepsi je koaxial.  Bavím sa skvele Ja potrebujem kabel, ktory bude mat brutalne kvalitne jacky, lebo ich za rok 500krat vyberem a vlozim a po tom kabli 500krat prejde nohami cela kapela, zvukari s nakladom okolo poltony a osvetlovaci. Zatial sa mi osvedcil a dodnes pouzivam uz x krat spominany Sommer XXL s Neutrik jackmi.

A takisto to je aj s krabickami, gitarami a barscim. Hlavne, ked hras live prenos a kamera je pred tebou 30cm, prosis vsetkych demonov tohto fora o to, aby sa cosi v tvojom geare nedosralo, nepuklo, nevyskocilo. A Bohu vdaka, zatial vsetko fajn.  Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #101 kedy: 08. Január , 2018, 19:34:42 »

Branko - v zasade s tebou suhlasim, ale neda sa to brat uplne ciernobielo. Co napr. taky Durinda s jeho skvajermi a digitalnym voxikom za hradbou vypnutych marsaalov? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2302



« Odpoveď #102 kedy: 08. Január , 2018, 20:50:23 »

to je na lekara by som povedal
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #103 kedy: 08. Január , 2018, 22:20:28 »

Branko - v zasade s tebou suhlasim, ale neda sa to brat uplne ciernobielo. Co napr. taky Durinda s jeho skvajermi a digitalnym voxikom za hradbou vypnutych marsaalov? :)
Uz 6ty krat mazem, co som chcel napisat, ale napisem len tolko - Kazdy nech si hraje na co chce.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #104 kedy: 08. Január , 2018, 23:25:05 »

Ako Branko ja stebou súhlasím, ale keby som sa zivil hudbou to je ina rozpravka, ja mam hudbu len ako hobby trosku taky ulet z reality :D
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 22 otázok.