Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Marec , 2024, 09:19:20
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tipek gear  (Prečítané 48730 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #105 kedy: 08. Január , 2018, 23:51:29 »

Ako Branko ja stebou súhlasím, ale keby som sa zivil hudbou to je ina rozpravka, ja mam hudbu len ako hobby trosku taky ulet z reality :D
Hej, rozumiem. :) Len zial, ja to mam v povahe, ze mam rad kvalitne veci, bez ohladu na to, ci ide o hobby alebo nie. To som zdedil po dedovi, ktory mal jednu kozenu penazenku, hodinky, opasok, motorku a zenu cely zivot.  ha ha ha Som frajer

 Na zdravie!
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #106 kedy: 09. Január , 2018, 08:35:07 »

Tipek, nebudem sa s tebou hadat. Kazdy z nas ma svoju pravdu a skusenosti, pochopitelne. Ale mne je smiesno, ze sa tu riesia nejake lacne kable, gitary, trsatka z aliexpressu a podobne srandy, pretoze profi muzikant (rozumej taky, co sa tym zivi a nesie zodpovednost za svoj vykon) si kupi zodpovedny nastroj, ktory bude ladit, bude mat kvalitne prazce, kvalitne ladiace kluce, kobylku, atd... aby to aj nieco vydrzalo v priblizne rovnakom stave aj o par rokov.

Nastastie tu plati pravidlo, ze "nie som taky bohaty, aby som si kupoval lacne veci" a doplatilo na to x mojich kolegov, ktori si nakupili lacne ineary za 25eur z Aliepressu a ver, ze picovat v strede koncertu, ze ti to vkuse vypadava, nepocujes, atd... je fakt zle a v ten moment by si bol ochotny pustit aj liter, len aby si dobre pocul.  Bavím sa skvele

Podobne to je aj s kablami - ja mozem osrat kabel, ktory ma viac/menej vysok alebo ze najlepsi je koaxial.  Bavím sa skvele Ja potrebujem kabel, ktory bude mat brutalne kvalitne jacky, lebo ich za rok 500krat vyberem a vlozim a po tom kabli 500krat prejde nohami cela kapela, zvukari s nakladom okolo poltony a osvetlovaci. Zatial sa mi osvedcil a dodnes pouzivam uz x krat spominany Sommer XXL s Neutrik jackmi.

A takisto to je aj s krabickami, gitarami a barscim. Hlavne, ked hras live prenos a kamera je pred tebou 30cm, prosis vsetkych demonov tohto fora o to, aby sa cosi v tvojom geare nedosralo, nepuklo, nevyskocilo. A Bohu vdaka, zatial vsetko fajn.  Na zdravie! Zdravíčko


hej viem o čom hovoríš , len som  žiaľ v inej cenovej hladine a v inom štýle ,
s kapelou sme odohrali asi 125 koncertov za 7 rokov a začinali sme uplne od spodu ,
epiphone LP special II a  moja domorobo jcm800 kt hrala na štvrt zvuku z jecemky :D
box zrobený z manželskej postele mojich rodičou a repráky  z Kustom boxu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
amaty bicie atd .... uplne grc  Bleee ale videl som v tom potenciál tak sme to hnali ,
som rád  že tých koncertov neni viacej , je kapiel kt. valia o mnoho viacej a to už by bolo asi na nás moc ,
toto je možno tá hladina hoby  , pokial by na nás ľudia nechodili hrával by som si doma ako dáky youtuber

o tých kvalitných veciach viem svoje , len zasa mám fiannčný strop ,
 ked som sa doťahoval so spoluhráčmi,  že treba troška zainvestovať tak ja som si kúpil  vysielačku line6 G50 a  spoluhráči si kúpili G30... ja si kupujem elixír struny  a 5 rokov mi nepraskla struna , a spoluhráči si kupujú obyčajné  Bavím sa skvele ... a takto to je so všetkým , ... tiež si hovorím radčej mať o čosi lepšiu tú výbavu ,hlave pozerať po tej praktickej veci aby ma to na  pódiu nezradilo a hralo všetko spoľahlivo ,


káble používam Klotz AC30, kt je hrubý aj splňa dobrú kapacitu, má hrubšie medenné jadro,
 jacky som používaj neutrik , volakedy nebola iná alternativa , neutrik bol vždy super ,  hlavne čierne s  pozlátenou špičkou ,
ale prešiel som  na lomené nemecké jacky Hicon HI-J63MA05 Angled Jack,  kúpil som ich do pedalbordu a ked som ich mal vela dal som ich na nové káble , lebo moje staré káble žiaľ sme ich niekde zabudli a  stratili sa , inak by tie káble hrali asi aj do dnes ,
ale žiadny kábel by po tolkatich hraniach nemal hrať večne, spolahlivosť určite klesá,
 tak som šiel do vysielačky hlavne aj kvoli festivaloch ,
tam som aj prehltol tú kvalitu prenosu za cenu šowky pre  divákov ,

ohľadne efektov som tiež na svojom strope ,
odmietam si už kupovať efekty typu strymon, empress, eventide , keeley
stačí mi, že mám max pedále za 100-150e, mám ich  v borde 10 kusov ,
všetky trueby pass  s jedným dobrým buferom a ked si bypasnem bord a  počujem, že mi to nežerie signál som spoko ,

nehrám veľa vystúpení , ani v  profi prevedení , ani v  telke na live, neživým sa tým ,

ked nastane dáky posun , bude to dávať viacej penazí , určite sa posuniem level UP ,


ohľadne aliexpresu ,  všetko sa  už roky vyrába v  číne ,  
to  že  som pred 5-10 rokmi kúpil dunlop USA brnkátko  za 0.50-0.80 centov v hudobninách a  dnes mám z aliexpresu kus za 0.1 cent  a je to to isté je len to,že to obišlo obchodné reťazce , nie že by sa znížila kvalita tých produktov ,

samozrejme že to neni DEbilu vzdorné  a  dá sa  tam aj naletieť  a kúpiť kkcinu , treba byť pri zemy   a  skromne ,
nehľadať 300€ inear sluchátka za 30e na aliexprese  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele od tál po tál ,

a som rád aj,že nepoužívame v  kapele in-ear ,
jednak to je škoda tej profesionality ale  zase je dobré neriešiť XYZ technických vecí ,
M. Feru tu z fora mi o inearoch napísal pár skúseností a pre kopec kapiel by to bolo finančne neunosné a aj časovo velmi náročné , na nervy riešiť a  vyberať čo je dobré ,
pokial to má človek zaplatené neni problém ,
potom to už je len manažersky ťah si zadeliť čas aby sa v klude riešili takéto veci ,

ale áno , keby som profík je mi jedno  , kupujem aj ROHY z jednorožcov aby som mal spoľahlivý celý gear ,  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 09. Január , 2018, 08:41:52 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #107 kedy: 25. Marec , 2018, 13:40:59 »

old shool sounds  ha ha ha ha ha ha

Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.