Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 10:19:50
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Staroslivosť o lampové combo  (Prečítané 28631 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« kedy: 10. Apríl , 2007, 15:04:51 »

Dufam ze som hladal dobre ale nenasiel som uplne vseobecnu temu okolo staroslivosti o lampovy aparat. ZAujimalo by ma najma ako predlzit zivostnost lamp, ako sa treba ku combu chovat a ako uskladnovat, ako dlho cakat pri zapnuti power a nasledne standbye a podobne. Ak tu nieco podobne je, kludne to vymazte a v tom pripadne sa ospravedlnujem. Dakujem za odpovede.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 10. Apríl , 2007, 15:14:13 »

Standby zapnut najskor po 20 sekundach po power. Ked vypinas, podobne, len opacne.
Nevyliat na neho pivo ani nic tekute.
Nepustit ho pri prenose na zem.
Lampy (najma vykonove) menit s predstihom, nie az ked jedna vyhori.
To je asi vsetko co ja dodrziavam. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 10. Apríl , 2007, 15:22:43 »

fuha no hned jak som hral tak som si vylozil jedneho leziaka na combo, uz to teda radsej robit nebudem...  Na zdravie!
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 10. Apríl , 2007, 15:23:07 »

fuha no hned jak som hral tak som si vylozil jedneho leziaka na combo, uz to teda radsej robit nebudem...  Na zdravie!

no to by som vazne neradil Beeee
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #4 kedy: 10. Apríl , 2007, 15:25:42 »

Standby zapnut najskor po 20 sekundach po power.

No neviem, nebude to zavisiet aj od konkretneho zosilovaca? Ja ked zapnem svoj po troch minutach, tak este stale ma nic moc zvuk, zlepsi sa to az po dalsich asi piatich minutach...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 10. Apríl , 2007, 15:43:24 »

Zapnem power, vytiahnem gitaru, zapojim kable, zapnem stand by a hram. Viacej vedy okolo toho nerobim. Koncove lampy idem uz druhym rokom aktivneho hrania. Maju uz svoje pocutelne limity, ale zase az taky pruser, aby som sa trhal vycalovat neviem kolko prachov na nove 4 kusy, to rozhodne nie je.
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 10. Apríl , 2007, 16:01:39 »

fuha no hned jak som hral tak som si vylozil jedneho leziaka na combo, uz to teda radsej robit nebudem...  Na zdravie!
Prečo by si to nerobil dalej?Ved ten ležiak tomu kombu /hlave/ neubliži.Dodava to spravnu atmosferu,ked je pivo položene na aparate./NIE VYLIATE V APARATE/.A uplne super je,ked ešte pri nom stoji pekna baba. Na zdravie! Teraz važne:Odporučam 1x za rok /pri častom hrani 1x za pol roka/ "servisnu prehliadku" u človeka VECI ZNALEHO.
« Posledná zmena: 10. Apríl , 2007, 16:12:44 od rudy » Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 10. Apríl , 2007, 16:15:52 »

Koncove lampy idem uz druhym rokom aktivneho hrania. Maju uz svoje pocutelne limity, ale zase az taky pruser, aby som sa trhal vycalovat neviem kolko prachov na nove 4 kusy, to rozhodne nie je.
Na PIVO sa prachy vždy najdu,ale na LAMPY,to je luto dat. ha ha ha
Zaznamenané
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 10. Apríl , 2007, 16:31:29 »

No u mna je to tak, ze skusame raz do tyzdna s kapelou-cize tam sa combo trochu vybudi i ked jak zatial pozeram, viac ako na 4/10 to nedam (mam to nove combo Peavey VK 212..ako som uz spominal v inej teme). Cize ked hram doma, v podstate stale dost potichu (combo si len prenesiem z garaze-skusobne do izby), je jedno ako nahlas to clovek da, aj tak je to ako keby tomu vypekal niekde na koncerte? Vobec sa lampam nerozumiem co je asi evidentne...  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

HotRod
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #9 kedy: 10. Apríl , 2007, 16:42:58 »

Hlavne ked budes menit koncove lampy nesmies zabudnut nastavit bias. Alebo to nechat spravit niekomu kto to vie.To je dost podstatne pre zivotnost a zvuk.

http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=47844.0
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #10 kedy: 11. Apríl , 2007, 07:06:54 »


ma skutocne zmysel dodrziavat tu pauzu aj pri vypinani? 
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 11. Apríl , 2007, 09:34:20 »


ma skutocne zmysel dodrziavat tu pauzu aj pri vypinani? 

pri vypinani netreba. prepni do standby a potom mains. skor pri tom prenasani lampoveho komba zo skusobne domov a naopak by som pred prenosom, resp. akoukolvek manipulaciou nechal vychladnut elektronky..
 Na zdravie!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 11. Apríl , 2007, 09:53:33 »

Ano, treba pockat nejaky cas pri zmenach teploty -- rychle zapnutie alebo opacne rychle vybehnutie do zimy s nevychladnutym aparatom poskodzuje lampy a kondenzatory.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #13 kedy: 11. Apríl , 2007, 10:53:31 »

a co ked nemam standby?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #14 kedy: 11. Apríl , 2007, 11:15:11 »

a co ked nemam standby?
tak mas asi peavey classic...
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.