Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 14:14:27
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Staroslivosť o lampové combo  (Prečítané 28634 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
machura
nováčik
*
Príspevkov: 66


« Odpoveď #105 kedy: 23. Január , 2009, 07:29:17 »

v Stand-by je zapojene jen zhaveni elektronek, nic jineho. Takze to klidne muze prepinat.
Zaznamenané

Marshall TSL601, MC212 s 2x Vintage 30/60W-8Ohm => 16Ohm, Fender Stratocaster HSS MIM.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #106 kedy: 23. Január , 2009, 09:52:58 »

v Stand-by je zapojene jen zhaveni elektronek, nic jineho. Takze to klidne muze prepinat.
nie tak celkom,  spravnejsie by bolo napisat, ze v standby je vypnute vysoke napatie. vsetko, co bezi na nizkom napati v zosilovaci (zhavenie, svetielka, relatka, ventilator atd.), je funkcne uz v stand by. ale na tvojej odpovedi na otazku, ze je to bezbezne pokial je zosik v standby, to nic nemeni  Na zdravie! "horsie" pre lampy by to bolo, keby to kvoli tej chvilke, ked prehodi kabel, zapinal/vypinal hore dole
« Posledná zmena: 23. Január , 2009, 09:53:37 od styrioci » Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #107 kedy: 23. Január , 2009, 19:06:10 »

takze ked chcem zosilovac vyskusat na 2 rozne bedne tak staci ked ho prepnem na stand-by a len prehodim kabel? je to 100% bezpecne?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #108 kedy: 23. Január , 2009, 19:12:47 »

takze ked chcem zosilovac vyskusat na 2 rozne bedne tak staci ked ho prepnem na stand-by a len prehodim kabel? je to 100% bezpecne?
ano, az na bias a zhavenie su vtedy lampy aj vystupak nefunkcne
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #109 kedy: 23. Január , 2009, 19:29:25 »

vdaka
Zaznamenané
machura
nováčik
*
Príspevkov: 66


« Odpoveď #110 kedy: 24. Január , 2009, 00:18:07 »

ano, az na bias a zhavenie su vtedy lampy aj vystupak nefunkcne

Ne ! Bias funguje az v On stave !
Zaznamenané

Marshall TSL601, MC212 s 2x Vintage 30/60W-8Ohm => 16Ohm, Fender Stratocaster HSS MIM.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #111 kedy: 24. Január , 2009, 10:24:50 »

Ne ! Bias funguje az v On stave !
potom maju vsetky schemy, co som videl (no zas netvrdim, ze som videl vsetko :) ), zle zakresleny zdroj, pretoze tam standby zapina/vypina iba vysoke napatie pre anody a vystupak  Zdravíčko
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #112 kedy: 24. Január , 2009, 12:09:07 »

Ne ! Bias funguje az v On stave !

ano nie. ked je bias tahany z anod ( marshall JCM tusim ), tak ide az pri zapnutom standby... ale su zosiky co maju samostatne vinutie na bias a to ide aj pri vypnutom stb.
Zaznamenané

m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #113 kedy: 10. Marec , 2009, 16:51:57 »

viete niekto či vadi lampovemu kombu ak beži skoro cely deň??
vačšinou keď už mam toho hrania dosť necham to len-tak zapnute a odložim pripojenu gitarku bokom...a vačšinou aj stiahnem volume na kombe na minimum..zvačša to takto necham ,,odložene" tak na hodinu dve a hram sa ďalej.. Som metlak

inak použivam black heart little giant 5w lampaš..jedine čo sa priamo na ňom nastavuje je verzia 3W\5w, volume, a vyšky stredy a basy, vypnuť a zapnuť..na ostatne veci mam efekt...

viem, že to je taka blba otazka, ale mňa nikdy nejaka elektronika či čo až tak nebavila, aby som študoval ako to funguje  Popiskujem si a všimol som si, že tie lampičky zahrievaju tu kovovu časť komba ako sa otača volume a tie ostatne veci..
Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #114 kedy: 10. Marec , 2009, 16:55:19 »

viete niekto či vadi lampovemu kombu ak beži skoro cely deň??
vačšinou keď už mam toho hrania dosť necham to len-tak zapnute a odložim pripojenu gitarku bokom...a vačšinou aj stiahnem volume na kombe na minimum..zvačša to takto necham ,,odložene" tak na hodinu dve a hram sa ďalej.. Som metlak

inak použivam black heart little giant 5w lampaš..jedine čo sa priamo na ňom nastavuje je verzia 3W\5w, volume, a vyšky stredy a basy, vypnuť a zapnuť..na ostatne veci mam efekt...

viem, že to je taka blba otazka, ale mňa nikdy nejaka elektronika či čo až tak nebavila, aby som študoval ako to funguje  Popiskujem si a všimol som si, že tie lampičky zahrievaju tu kovovu časť komba ako sa otača volume a tie ostatne veci..


kedze mas class A zosik, nenechaval by som ho len tak zbytocne zapnuty, pretoze sa ti zbytocne vyzerie lampa... radsej ho vyplni ked prestanes hrat a zapni ked zase zacnes...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #115 kedy: 10. Marec , 2009, 16:55:59 »

viete niekto či vadi lampovemu kombu ak beži skoro cely deň??
vačšinou keď už mam toho hrania dosť necham to len-tak zapnute a odložim pripojenu gitarku bokom...a vačšinou aj stiahnem volume na kombe na minimum..zvačša to takto necham ,,odložene" tak na hodinu dve a hram sa ďalej.. Som metlak

inak použivam black heart little giant 5w lampaš..jedine čo sa priamo na ňom nastavuje je verzia 3W\5w, volume, a vyšky stredy a basy, vypnuť a zapnuť..na ostatne veci mam efekt...

viem, že to je taka blba otazka, ale mňa nikdy nejaka elektronika či čo až tak nebavila, aby som študoval ako to funguje  Popiskujem si a všimol som si, že tie lampičky zahrievaju tu kovovu časť komba ako sa otača volume a tie ostatne veci..

Sledujem, ze mas v skutku zaujimave otazky...  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Povedz mi, ale fakt realne, ze co moze vadit kombu, keby bolo zapnute hoc aj cely mesiac ? Prosim Ta, odpovedz mi na tu otazku.  :) :) Na zdravie!
Zaznamenané

m0noLiTh
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


cover gitarista s záujmom pracovať na sebe ďalej


« Odpoveď #116 kedy: 10. Marec , 2009, 17:01:25 »

no tak ja viem najsť članky o lampach...napr. lidlmusic forum toho ma bohato a isto aj tu niekde, ale nebavi ma to čitať, kedže scem trenovať   Na zdravie!

úprimne povedane neviem...myslel som si, že sa to môže opotrebovavať, ale myslím, že nejako hrozne nie...a že keby nahodou to kombo niekedy zradí, tak žeby to vkuse zapnutie v servise nebrali ako nespravne použivanie...viem, že ten reprak 12 čo v tom je ma rezerwu voči nevyvaženej hlasistostti efektov a prípadne aj kolisavemu napatiu..a okrem ineho pri zapinani do toho mam taky tušak že ide nejaky naraz prudu či ako to nazvať...tak ma napadlo, že či to nie je tak nejako ako so žiarovkami - že ked ich zasvietiš na par sekund tak len to kym sa rozsvietila ju opotrebovalo viac ako keď si ju nechal svietiť dajme tomu cca 2 minuty a zhasol..
« Posledná zmena: 10. Marec , 2009, 17:06:36 od m0noLiTh » Zaznamenané

SCHECTER HELLRASIER C-1 FR, Ibanez GRG 170dx, zoom G2.1u, Damage control - SOLID METAL Dual vacum tube Distortion, black heart little giant. kustom arrow 16w - proste také študentske hračky na papučový metal :)
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #117 kedy: 10. Marec , 2009, 20:13:32 »

ked nehras viac ako dajme tomu 10-20 min, tak to vypinaj..zbytocne sa ti opotrebuvaju lampy...je to class A zosik a tecie nim velky kludovy prud (ked nehras), takze sa opotrebuvaju lampy v podstate stale...a tento zosik nema ani stanby vypinac, ktory by ti zabezpecil jednoducho povedane mensie/zanedbatelne opotrebovanie ked nehras...takze ak si chces setrit trochu lampy, tak ten zosik nenechavaj dlho bezat "naprazdno", pretoze vdaka svojej konstrukcii sa chova tak, ako keby si na neho hral, aj ked nanho nehras :)

taky obrazny priklad toho co ty s tym ampom robis - osprchujes sa, ale vodu nechas tiect s tym, ze este si za take dve- tri hodky umyjes zuby alebo co.. ale ta voda ti stale tecie pocas tej pauzy...zbytocne.. :)
« Posledná zmena: 10. Marec , 2009, 20:14:35 od styrioci » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #118 kedy: 03. Jún , 2010, 16:24:58 »

Hosi neviete mi povedat po akom case treba vymenit vykonovu lampu v single ended class A voxovi kedu ho smazim kazdy den tak dve hodiny uz od minuleho decembra? uz treba alebo este nie? aby mi to neurobilo puf a trafo v kybli...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #119 kedy: 04. Jún , 2010, 08:28:33 »

No zalezi na tom aku tam mas lampu fcil.
Simensacke EL84ky tie su nezmar vydrzia fakt dlho cca 10000 hodin ( bezne tak kolem 5000 ) ... ale najlepsim faktorom je ucho.Ak by si po nejakom case po zapnuti cca 10-20minut pocul ze to kombo uz nema taku hlasitost ako pri zapnuti ,tak je ta lampa suca na vymenu.Ak sa takyto jav neprejavil ,tak kasli na to.trafo ti neodide,pokial tam mas spravne poistky
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.